Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zegarMarka

Projekt zegara

Rekomendowane odpowiedzi

A co cierpicie do jelektronicznych?

W latach 80 XXw mieć jelektronika to był super szpan. Kto miał więcej melodyjkow to był gosc:D.

Zatęskniłem za młodymi latami i za 5 funtów kupilem sobie podróbę. 

Oryginały są po 200- 300 euro.

Muszę zamówić mowy ten już trochę styrany zostal

20221104_220324.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe miałem Casio z calculatorem :)

 

i przepadł przy przeprowadzce.... :(  teraz byłby szpan...

 Ale i tak nie lubię kwarcoków.. choć noszę na nadgarstku :) bom go dostał jako okolicznościowy...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, old time napisał(-a):

A co cierpicie do jelektronicznych?

W latach 80 XXw mieć jelektronika to był super szpan. Kto miał więcej melodyjkow to był gosc:D.

Zatęskniłem za młodymi latami i za 5 funtów kupilem sobie podróbę. 

Oryginały są po 200- 300 euro.

Muszę zamówić mowy ten już trochę styrany zostal

20221104_220324.jpg

Może i ja sobię sprawię podobnego gościa aby wspomnienia przywrócić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postaram się podsumować moje pytanie.
Trzy tygodnie temu zwróciłem się z prośbą o pomoc w wskazaniu podręczników pomocnych przy konstruowaniu zegara.

 

Na 27 odpowiedzi otrzymałem tylko jedną konstruktywną odpowiedź. Cztery tytuły jeden w jęyyku angielskim i trzy po niemiecku. Oraz jedną wiadomość na PW. Za które serdecznie dziękuję.
Pozostałe wypowiedzi nic mi nie pomogły. Jeżeli ktoś poczuł się urażony jak to ktoś napisał moją "arogancją"
to bardzo przepraszam. Ale nie to było moim celem.

 

Natomiast mogę stwierdzić że szanowne wypowiedzi Panów były dalekie od grzeczności.
"Szanownemu Panu podziękujemy i się pożegnamy"
"Też tak myślę kolega musi poszukać pomocy gdzie indziej"
"Szkoda że nie można tu dawać ANTY-Lajków"
"Zgadzam się z przedmówcami"
"Dziękujemy za poświęcony czas"

czyli krótko mówiąc SPADAJ

 

Liczyłem że na tak profesjonalnym forum znajdę w pełni profesjonalną pomoc a nie grupę troli którzy będą prowadzić dyskusję o niczym (chyba w celu nabicia sobie postów) o zegarach z drewna,  zegarach słonecznych, elektronikach z pierwszej komunii czy o duchu.

 

By na koniec usłyszeć że "Autora już nie ma .......poszedł w ********..." nie wiem co na to moderacja 8 gwiazdek jest tak samo obrażające jak litery pod nimi ukryte.

 

I tak dla ścisłości oto spis tytułów w języku polskim które otrzymałem:

 

1. Zegarmistrzostwo Podwapińskiego Tom 6 (bo 5 o zegarach wieżowych mie raczej nie będzie dotyczyć)
2. Mechanizmy zegarowe prof. Mrugalskiego (i chyba tylko ten tom bo reszta to raczej rys historyczny)
3. Zegary i zegarki mechaniczne skrypt Tryliński
4. Drobne mechanizmy i przyrządy precyzyjne Tryliński
5. Zarys nauki o zegarze Strojny
6. Wolny wychwyt Kotwiczny Krzywiecki
7. Wychwyt Grahama Groszek

I właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem od grona "profesjonalistów"

 

 

Edytowane przez zegarMarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 z ciekawości się zapytam. Kto Koledze wyznaczył takie zadanie?

 

W dniu 3.11.2022 o 10:29, zegarMarka napisał(-a):

a co to jest za różnica czy jest to temat pracy dyplomowej, semestralnej

 

Jeśli w drugim poście odnosisz się z niechęcią i wzgardą do piszącego zamiast odpowiedzieć na prosto zadane pytanie, to nie oczekuj, że ogół będzie Cię traktował z powagą.

Dziwisz się, że dyskusja poszła w takim kierunku?

Nawet nie określiłeś czy chodzi o zegar mechaniczny, elektroniczny, dobowy, zmierzchowy czy tam jakikolwiek inny.

Nie przedstawiłeś się, wpadłeś z ulicy i wymagasz od razu wsparcia..

No o grzeczności z Tobą chyba raczej i zachowaniu w dobrym tonie należałoby porozmawiać. 

 

Możesz zacząć jeszcze raz..

Tym razem inaczej,  z innego tonu. 

To Ty jesteś tym potrzebującym pomocy więc zachowuj się adekwatnie do swojej sytuacji.

Skoro już skrytykowałeś odpowiedzi osób które mogłyby Ci jeszcze doradzić, to jakie masz dodatkowe żądania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze kilka, ciekawych i pomocnych, ale widać kroczysz własną ścieżką.  Jak to w bajkach piszą i bywa „TROLE” nie są życzliwe z natury i otwarte. Niestety TO forum nie jest skarbnicą wiedzy typu WIKIPEDIA, więc trochę trzeba popracować nad formą zapytania, aby te ”Trole” zmieniły nastawienie i stały się bardziej życzliwe. Uwierz , to jest możliwe. Niestety kolejne Twoje wpisy jednak nie poprawiają tej sytuacji, a „branie pod włos” niestety też tego nie zmieni. Powiem ci tylko, że szkoda, bo na TYM forum moim zdaniem jest najbardziej konkretna wiedza i techniczna i historyczna jaką można znaleźć w polskim necie, a może i nie tylko. Szkoda, jeśli Ci na tym zależy… 

I wiedz, że wiem o czym piszę.

Pozdrawiam :rolleyes: 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam, że zawsze miło witam nowych kolegów i jestem chętny do pomocy - choć nie zawsze moja wiedza daje radę. 

Bo trzeba Ci wiedzieć, że przedewszystkim, to jest, - jak sama nazwa mówi - ,, Klub miłośników zegarów i zegarków ". A więc, nie jest to jakiejś zamknięte grono profesjonalistów, z tytułami, doktoratami, itd.  Wśród części, prawdziwych profesjonalistów i znawców, jest mnóstwo zwykłych miłośników, kolekcjonerów i pasjonatów. 

Zacząłeś dość ostro..., że tak uogólnię - Ty chcesz, - a My , jako że się tym zajmujemy i wiemy - no to DAWAJCIE , bo musicie i od tego jesteście. 

PS.... Jeśli dostałeś takie zadanie - praca dyplomowa, czy coś w tym stylu - to mogłeś żądać od swojego profesora, podania wszystkich koniecznych lektur i innych potrzebnych źródeł. - byłoby bez problemu i łatwiej ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zegarMarka napisał(-a):

Witam, postaram się podsumować moje pytanie.
Trzy tygodnie temu zwróciłem się z prośbą o pomoc w wskazaniu podręczników pomocnych przy konstruowaniu zegara.

 

Na 27 odpowiedzi otrzymałem tylko jedną konstruktywną odpowiedź. Cztery tytuły jeden w jęyyku angielskim i trzy po niemiecku. Oraz jedną wiadomość na PW. Za które serdecznie dziękuję.
Pozostałe wypowiedzi nic mi nie pomogły. Jeżeli ktoś poczuł się urażony jak to ktoś napisał moją "arogancją"
to bardzo przepraszam. Ale nie to było moim celem.

 

Natomiast mogę stwierdzić że szanowne wypowiedzi Panów były dalekie od grzeczności.
"Szanownemu Panu podziękujemy i się pożegnamy"
"Też tak myślę kolega musi poszukać pomocy gdzie indziej"
"Szkoda że nie można tu dawać ANTY-Lajków"
"Zgadzam się z przedmówcami"
"Dziękujemy za poświęcony czas"

czyli krótko mówiąc SPADAJ

 

Liczyłem że na tak profesjonalnym forum znajdę w pełni profesjonalną pomoc a nie grupę troli którzy będą prowadzić dyskusję o niczym (chyba w celu nabicia sobie postów) o zegarach z drewna,  zegarach słonecznych, elektronikach z pierwszej komunii czy o duchu.

 

By na koniec usłyszeć że "Autora już nie ma .......poszedł w ********..." nie wiem co na to moderacja 8 gwiazdek jest tak samo obrażające jak litery pod nimi ukryte.

 

I tak dla ścisłości oto spis tytułów w języku polskim które otrzymałem:

 

1. Zegarmistrzostwo Podwapińskiego Tom 6 (bo 5 o zegarach wieżowych mie raczej nie będzie dotyczyć)
2. Mechanizmy zegarowe prof. Mrugalskiego (i chyba tylko ten tom bo reszta to raczej rys historyczny)
3. Zegary i zegarki mechaniczne skrypt Tryliński
4. Drobne mechanizmy i przyrządy precyzyjne Tryliński
5. Zarys nauki o zegarze Strojny
6. Wolny wychwyt Kotwiczny Krzywiecki
7. Wychwyt Grahama Groszek

I właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem od grona "profesjonalistów"

 

 

Witaj zegarMarka tak jak koledzy napisali nie wspomniałeś słowa jaki zegar chcesz wykonać, no właśnie nie zegar a mechanizm zegara i nie dziw się że tak napisaliśmy, jakbyś choć odrobinę odsłonił temat z pewnością otrzymał byś więcej odpowiedzi i pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam przypowieść o Pani Żabie z Bagna przytoczyć bo nader akuratna mi się wydaje i puenta trafna ale bez dosłownego zacytowania traci na smaku, a 22 jeszcze nie mineła 😝😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2022 o 20:25, zegarMarka napisał(-a):

 

Zadam to pytanie też na innych grupach zegarkowych. 

 


Tylko do tego się odniosę... zadaj, dostaniesz feedback... i - podejrzewam - zmienisz temat pracy. (zrób mi tę łaskę i powiedz jak się to skończyło... i gdzie dostałeś większą pomoc)

Tak na skróty.... nie ma lepszego miejsca na zdobywanie wiedzy w temacie czasomierzy niż to. Ale żeby z tej wiedzy skorzystać - potrzebny jest szacunek do innych i cierpliwość. Tu ludzikowie bardzo wiele mogą pomóc, bo bardzo wiele potrafią. Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo.... 
Ale czy im się będzie chciało ??? hmmm.. to zależy od Ciebie. Na ten moment chyba ich zniechęciłeś. 

Jeśli się spodziewałeś, że ktoś będzie chciał poświęcać kupę swojego czasu na przekazywanie wiedzy, którą zdobywał przez lata... bo taką pracę masz pisać, albo odwali robotę za Ciebie - no to chyba nie... kubeł zimnej wody. 
I podejrzewam, że w każdej dziedzinie tak będziesz miał. 

PS. 
Miałem takiego 'studenta' który obszarze, w którym się obracam miał pisać pracę magisterską. Dość szybko wymiękł, gdy się okazało, że nie zrobię tego za niego, a on biedny nawet nie wiedział o co pytać. 
Szybko to się skończyło. Węszę tu analogiczną sytuację. 

Powodzenia mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na dobranoc, bajka o leśniczym... 

 

Wygląda leśniczy przez okno 

Patrzy... 

A tu przechodzi ludzkie pojęcie... 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JASI napisał(-a):

To na dobranoc, bajka o leśniczym... 

 

Wygląda leśniczy przez okno 

Patrzy... 

A tu przechodzi ludzkie pojęcie... 

 

Pozdrawiam Jacek 

 

😂😂✌️

9 godzin temu, Yahagi napisał(-a):


Tylko do tego się odniosę... zadaj, dostaniesz feedback... i - podejrzewam - zmienisz temat pracy. (zrób mi tę łaskę i powiedz jak się to skończyło... i gdzie dostałeś większą pomoc)

Tak na skróty.... nie ma lepszego miejsca na zdobywanie wiedzy w temacie czasomierzy niż to. Ale żeby z tej wiedzy skorzystać - potrzebny jest szacunek do innych i cierpliwość. Tu ludzikowie bardzo wiele mogą pomóc, bo bardzo wiele potrafią. Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo.... 
Ale czy im się będzie chciało ??? hmmm.. to zależy od Ciebie. Na ten moment chyba ich zniechęciłeś. 

Jeśli się spodziewałeś, że ktoś będzie chciał poświęcać kupę swojego czasu na przekazywanie wiedzy, którą zdobywał przez lata... bo taką pracę masz pisać, albo odwali robotę za Ciebie - no to chyba nie... kubeł zimnej wody. 
I podejrzewam, że w każdej dziedzinie tak będziesz miał. 

PS. 
Miałem takiego 'studenta' który obszarze, w którym się obracam miał pisać pracę magisterską. Dość szybko wymiękł, gdy się okazało, że nie zrobię tego za niego, a on biedny nawet nie wiedział o co pytać. 
Szybko to się skończyło. Węszę tu analogiczną sytuację. 

Powodzenia mimo wszystko.

 

Siedzę tu 5 lat prawie (ojej 😱) i nadal wiem, że prawie nic nie wiem. Im dłużej tu jestem to coraz wiecej nie wiem. Tyle tego 🤗

 

P.S.

Qrczę- nie mogę odnajeźć fibowego "oryginału" o Żabie!

Ktoś? Coś? 🤔

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkim Państwu za okazaną pomoc a przede wszystkim słuszną krytykę bardzo dziękuję "mea culpa".

 

Moje laickie pytanie miało na celu sprawdzenie czy jestem w stanie na tym forum uzyskać profesjonalną pomoc / odpowiedź.

 

I pierwsze odpowiedzi niestety o tym nie świadczyły bo Podwapiński czy Mrugalski napisałi wiele pozycji a chyba tylko dwa tytuły mogą być pomocne (o stwierdzeniu książecki - chyba że miał być to rodzaj dowcipu - nie wspomnę). Równie dobrze można wpisać w google czy allegro temat zegarmistrzostwo / watchmaking i wyskoczy kilkadziesiąt pozycji. 
Jedynie tylko jeden post odpowiadał w części na moje pytanie i jeden prywatny kontakt chciał rzeczywiście coś pomóc (jeszcze raz dziękuję  ATO   )

 

A później pytanie /dyskusja przekształciło się też w pewną obserwację z natury badawczo / socjologicznej (ale to już inny temat).

A może po prostu wystarczyło podać te 7 pozycji które ja podałem na końcu mojej ostatniej wypowiedzi i napisać "to jest kompendium wiedzy ale porywasz się z motyką na słońce".

Nikt z piszących tego nie zrobił - pytanie czy nie wiedział czy nie chciał.

 

Na temat pieniędzy się nie wypowiadam bo dla studenta 70 € to sporo, dla zwykłego emeryta to przepaść a dla biznesmena to nic (więcej wydaje na obiad w restauracji). Ponadto ciężko ale są jednak te książki osiągalne w czytelniach i bibliotekach.

Można też jak zasugerował jeden z Panów kupić PDF-y (tylko jak to jest z prawami autorskimi).

Jeżeli temat będzie kontynuowany a zegar powstanie to nie omieszkam o tym poinformować i pokazać.

 

I jeszcze raz powtarzam jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam. Choć przykro słyszeć z drugiej strony tylko SPADAJ.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2022 o 09:33, Anansi napisał(-a):

A z ciekawości się zapytam. Kto Koledze wyznaczył takie zadanie?

 

Kolego wystarczyło odpowiedzieć na to pytanie i sprawy potoczyły by się we właściwym kierunku.

Bardzo proszę przeczytaj swój post po tym pytaniu i przemysl czy odpowiedź była miła i właściwą.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadałem w drugim poście tego tematu podstawowe, zasadnicze i niezbędne do dalszej dyskusji pytanie o to, na jakim poziomie jest Twoja wiedza i kto zlecił  ten projekt, podając przy okazji link do tematu o książkach z zegarami. I co? Otrzymałem odpowiedź w typie "nie twoja sprawa" a wpis nie został zaliczony do pomocnych.  

 

 

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc - jeśli to jest na poważnie i jest jakiś projekt, czy zadanie, to masz już kilka pozycji -- Więc zacznij dziać ! 

Czytając, to w końcu natrafisz na jakieś zagadnie - problem, taki nie do przeskoczenia, więc zwrócisz się do nas z pytaniami, uwagami, itp. 

Wówczas będzie wiadomo, czy Ty poważnie i naprawdę to robisz. Czy może to eksperyment socjologiczny, na starszej grupie społecznej, tworzące forum społecznościowe o specyficznych zainteresowaniach. 

Ooooo - to My króliki doświadczalne ? 🤔 :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zegarMarka napisał(-a):

Witam, wszystkim Państwu za okazaną pomoc a przede wszystkim słuszną krytykę bardzo dziękuję "mea culpa".

 

Moje laickie pytanie miało na celu sprawdzenie czy jestem w stanie na tym forum uzyskać profesjonalną pomoc / odpowiedź

Nikt tu nie wykona za Ciebie brudnej roboty.

To Ty musisz dobrać materiały, sposób obróbki, obliczyć obciążenia osi, dobrać ich średnice,  grubości kół zębatych obliczyć ilości i moduły zębów, dobrać (a może od tego zacząć) rodzaj napędu- być może zatem również wielkość wstęgi sprężyny napędowej i jej materiał, Ty musisz określić nawet ilość wskazówek i komplikacji.

Nie chcesz przybliżyć powodu dla którego taką pracę wykonujesz ani nawet naszkicowac jej zakresu to nie jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Skoro to Twój projekt, to wiedzę musisz zdobyć sam i zgodnie z tą wiedzą wykonać wszelkie obliczenia.

To właśnie ta część teoretyczna. 

Nie wiem co jest trudniejsze w tym temacie - teoria, czy praktyczna jej wykorzystanie i fizyczne wykonanie elementów zegara.

Zerknij na post z drewnianym zegarem i zastanów się, czy byłbyś w stanie wykonać Z DREWNA taki mechanizm tak aby ruchome elementy współpracowały ze sobą..

Gratuluję pomysłu na pracę... 

 

Czy wiesz z czym się mierzysz? 

 

Zacznij już czytać a przestań pisać - zaoszczędzisz trochę czasu na zdobywanie podstawowej wiedzy.. 

 

No i że szczerego serca życzę powodzenia.

 

P.S.

Ja nie podjąłbym się takiego tematu - projekt turbiny parowej jest wielokrotnie mniej zajmujący..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.