Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zegarMarka

Projekt zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Na najbliższy rok mam taki projekt/zadanie.

Zaprojektować i ew. wykonać zegar.

Stąd moja wizyta tutaj.

Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje, pomoc, książki, podręczniki, skrypty czy strony w tym temacie.

Z góry dziekuję za pomoc 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwapiński, Mrugalski, i inne ksiażeczki... Czasami mozna kupic na portalach aukcyjnych.

 Powodzenia...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości się zapytam. Kto Koledze wyznaczył takie zadanie?

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a co to jest za różnica czy jest to temat pracy dyplomowej, semestralnej czy efekt hobby.

Liczyłem na konkretne ukierunkowanie - których pozycji szukać.

Podpowiedź  Podwapiński, Mrugalski niczego nowego w temacie nie wnosi ☺️

Tytułów tych autorów jest wiele, z natury nawet w bibliotekach akademickich są trudne do dostania

a na portalach aukcyjnych są dość drogie więc nie stać mnie na kupienie wszystkich pozycji.

A podpowiedź "książeczki" po wpisaniu w wyszukiwarkę allegro pokazuje mi tylko książeczki do kolorowania dla dzieci 😃

Liczyłem na konkretne ukierunkowanie - linki, konkretne pozycje, strony 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zegarMarka napisał(-a):

Witam,

a co to jest za różnica czy jest to temat pracy dyplomowej, semestralnej czy efekt hobby.

Liczyłem na konkretne ukierunkowanie - których pozycji szukać.

Podpowiedź  Podwapiński, Mrugalski niczego nowego w temacie nie wnosi ☺️

Tytułów tych autorów jest wiele, z natury nawet w bibliotekach akademickich są trudne do dostania

a na portalach aukcyjnych są dość drogie więc nie stać mnie na kupienie wszystkich pozycji.

A podpowiedź "książeczki" po wpisaniu w wyszukiwarkę allegro pokazuje mi tylko książeczki do kolorowania dla dzieci 😃

Liczyłem na konkretne ukierunkowanie - linki, konkretne pozycje, strony 😞

 

No to my już chyba Panu Szanownemu podziękujemy i się pożegnamy.

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Anansi napisał(-a):

 

No to my już chyba Panu Szanownemu podziękujemy i się pożegnamy.

 

Też tak myślę,że kolega musi poszukać pomocy gdzieś indziej.Moze na fb go ukierunkują bardziej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zegarMarka napisał(-a):

Podpowiedź  Podwapiński, Mrugalski niczego nowego w temacie nie wnosi ☺️

Są dostępne w PDF, ale też trzeba zakupić i tam jest wszystko co trzeba.

Szkoda, że nie można dawać ANTY-Lajków :(

 

Zgadzam się z przedmówcami.. Dziękujemy za poświecony czas i zapisanie się na forum.. proszę szukać pomocy gdzie indziej...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2022 o 08:10, zegarMarka napisał(-a):

Na najbliższy rok mam taki projekt/zadanie.

Zaprojektować i ew. wykonać zegar.

Stąd moja wizyta tutaj.

Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje, pomoc, książki, podręczniki, skrypty czy strony w tym temacie.

Z góry dziekuję za pomoc 

Marek

U mnie w biblioteczce...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanownym Panom dziękuję za rzeczową pomoc (i miłe przyjęcie)

Natomiast jeśli mogę prosić "kiniol" to będę wdzięczny za podanie kilku tytułów z Pana biblioteczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko kilka ważniejszych tytułów jeśli chodzi o konstrukcję zegarów i ich budowę...IMG20221103190333.thumb.jpg.ff45f723b99769c29d53f56e0781ff88.jpgIMG20221103190344.thumb.jpg.188a59cae2e25ed27a070cb8b32f432b.jpgIMG20221103190413.thumb.jpg.c6d7c1d70693f37d5767d7b781cbf7bb.jpgIMG20221103190617.thumb.jpg.5f9a88376fc9641460051592d6e621cf.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję na początek kupić drewniany zegar taki z kołami zębatymi drewnianymi poznać zasadę budowy i wykonać drugi od podstaw, powodzenia🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki??

image.png.66b92aff6c8a4a270bc0ae29a10a146a.png

 

 

 

 

albo ten ciekawszy zegar stołowy z Tourbillonem

Sky-Watcher-Ugears-zegar-stolowy-z-Tourbillonem---drewniany-model-do-skladania.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Taki??

image.png.66b92aff6c8a4a270bc0ae29a10a146a.png

 

 

 

 

albo ten ciekawszy zegar stołowy z Tourbillonem

Sky-Watcher-Ugears-zegar-stolowy-z-Tourbillonem---drewniany-model-do-skladania.jpg

Yes! Niech spróbuje na początek a potem z mosiądzu i stali, no co? nauczy się poznając zasadę budowy bez książki-ek😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem by takowy kupić i "wyrzezać" to z mosiądzu... ----to by było ciekawe, bo wszystko jest i działa :) świetny wzorzec...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol dziękuję za jedyny konstruktywny i pomocny post. Jedyne co tylko na szybko widzę to że musiałbym skorzystać z Pana biblioteczki 😊.

Bo jedyna do dostania  (na szybko książka) to George Daniels nie jest ona tania bo wychodzi około 70 euro i nie wiem jak jest z cłem na książki

z Wielkiej Brytanii 😩. Pozostałe dwie raczej nie do zdobycia i z niemieckim u mnie raczej słabo 😅.

Pozostałe posty są raczej enigmatyczne (żeby nie powiedzieć złośliwe)

Szukam też stron,  tutorialii, i literatury w języku polskim.

Zadam to pytanie też na innych grupach zegarkowych. Mam do końca miesiąca czas na zdecydowanie się na temat pracy.

A później rok na jej realizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Sam myślałem by takowy kupić i "wyrzezać" to z mosiądzu... ----to by było ciekawe, bo wszystko jest i działa :) świetny wzorzec...

Mi także chodzi od jakiegoś czasu taki po głowie, kiedyś znajomy dał mi do dorobienia ciężarków taki całkiem prymitywny i powiem że spisywały by się w sypialni do szybszego zaśnięcia, one tak fajnie tykają po drewnianemu🙂 Ale było by fajne wyzwanie co?

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie powiem, że przy pierwszym podejściu na Alle......, nie wyszły mi książeczki dla dzieci, tylko zestaw 9-ciu książek zegarmistrzowskich. 

Można,...., można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2022 o 08:10, zegarMarka napisał(-a):

Zaprojektować i ew. wykonać zegar

można tanio i prosto bo są do kupienia specjalne zestawy dla początkujących w których są wszystkie elementy potrzebne do zmontowania zegara a do projektu wystarczy tylko wszystko "wstecznie" opisać :

zegar

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuj... to zegar BEZ DUSZY...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duszę mnożna dołożyć, ale wychodzi dużo drożej..

dusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie określić jaki zegar chce projektować i budować. Pojęcie zegar to temat rzeka. Nie wiadomo też jakie kolega ma doświadczenie z zegarami : zbiera je ,naprawia samodzielnie a może obudził się dziś rano i pomyślał zbuduje zegar.

Więc pytanie Kolegi Piotra było bardzo logiczne a odpowiedź nowicjusza bardzo arogancka. 

Zapomniałem dodać że najłatwiej będzie słoneczny :P

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam Zadra, to nie zegar do ogniska wsadzisz i nawet nic z niego nie zostanie🤣to nie są zegary! nie znoszę elektroników, jak napisał mkl1 są bez duszy, jakasz to satysfakcja nie opisana jak kupisz zegarek czy zegar zafajdany często kurzem zapomniany gdzieś ze strychu i wskrzesisz mu drugie życie, a on zegar odwdzięczy się pięknym chodem czy tykaniem, ostatnio kupiłem mechanizm 1130 z centralną sekundą ponoć żadki i jakiś baran! wykonał za długą oś balansową i co baran morderca wygiął mostek balansu i by było ciekawiej wygiął mocowanie klocka balansu, na to kolega zegarmistrz że to jeszcze nic kleją czym popadnie upaprane trafiają do zegarmajstra. A co można z takim bezdusznym elektronikiem zrobić nic, mam jednego kupiłem tylko dlatego by regulować zegary i zegarki  (radio controll)

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graver..

Czy ja gdzieś napisałem, że mi się jelektroniki podobaju? 

W życiu miałem tylko jednego- komunijnego, darowanego..

Lecz autor tematu chce proste i tanie  rozwiązanie problemu..

Co mam mu proponować? jak mu pomóc, jak nawet nie określił się, czy z drewna czy z żelaza albo kartonu...

Elektronik to też zegar, czas wskazuje w dzień i w nocy, dźwięki różne daje .. 

zegar to zegar.. Te z duszą bywają złośliwe.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autora już nie ma.... nie dostał "kawy na ławę" i poszedł w  ******** .. ( tu sobie dopiszcie gdzie)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.