Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
11radekw

Daily do pracy w biurze

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zakupić zegarek do zwykłej pracy w biurze przy komputerze, który nie będzie się rzucał w oczy. Do występów itp. mam Tudora BB ;), a do garnituru innego zawodnika. Na weekendy z kolei gshocka.

 

Rozważam:

1. Nomos Club Campus black

2. Longines VHP black

3. Sinn 556

 

Zegarek będę nosić tylko na pasku. Co mi doradzicie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Nomos Club Nacht, z racji podobającej mi się tarczy typu kalifornijskiego. Mała sekunda z czerwoną wskazówką, która nadaje fajny wygląd, Niezbyt rozpoznawalna marka, co dla mnie jest plusem. Cienka obudowa będzie bez problemu chowała się pod mankietem koszuli. Z minusów - długie ucha a tym samym duży lug to lug. Nie na każdym nadgarstku będzie fajnie wyglądał.

Nie ukrywam, że gdzieś taki Nomos chodzi mi po głowie. U mnie ewentualnym konkurentem jest Laco Bremerhaven 39. Może rzuć też na niego okiem. 

 

Laco_Bremerhaven39_01_crop-v1703199830184 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nomos zdecydowanie. Ma swój własny charakter, swój styl. Pozostałe takie... Wtórne.

 

Poza tym taki właśnie styl mnie kręci tylko $$ brak :( i musiałem kupić seagulla

 

 

Jako daily bardzo kręcą mnie historyczne bulovy. Zobacz serie Sinatra choćby jeśli lubisz Frankowie klimaty ;)

 

I polecam również Aerowatch. Również swój własny, lotniczy styl zbliżony do Nomosa czy powyższego Laco

 

 

Tu ręczny naciąg Unitas 6498-1

 

Screenshot_20240125-152113.png

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 11radekw napisał(-a):

Chce zakupić zegarek do zwykłej pracy w biurze przy komputerze, który nie będzie się rzucał w oczy. Do występów itp. mam Tudora BB ;), a do garnituru innego zawodnika. Na weekendy z kolei gshocka.

 

Rozważam:

1. Nomos Club Campus black

2. Longines VHP black

3. Sinn 556

 

Zegarek będę nosić tylko na pasku. Co mi doradzicie?

 

Wszystkie rozważane godne polecenia. Ja też byłbym za Nomosem, świetne zegarki za umiarkowane pieniądze. Nie wiem tylko czy na żywo nie będzie brakować AR.

 

Z podobnych warto rozważyć np. Ball Fireman, tylko zamienić bransoletę na pasek:

 

NM2098C-S20J-BK_web.jpg

 

A jeśli bierzesz pod uwagę kwarce, to np. Grand Seiko SPGP011 i również przełożyć na pasek:

 

Grand-Seiko-SBGP011-1-1536x1021.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Petru23 napisał(-a):

Wyglądają praktycznie tak samo ... 😐

Nie, nie wyglądają, choć faktycznie są zegarkami i mają czarną okrągłą tarczę z datą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Petru23 napisał(-a):

Wyglądają praktycznie tak samo ... 😐

 

To dwa zupełnie inne zegarki, nawet można powiedzieć, że dwa różne światy 😉

Ale skoro nie wnikasz w szczegóły to kup coś co Ci się podoba i tyle, po co drążyć temat😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balla miałem, fajny ale z tego co pamiętam trochę dla mnie był za ciężki. No i ta biała data mi nie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Nie, nie wyglądają, choć faktycznie są zegarkami i mają czarną okrągłą tarczę z datą. 

Tak. I indeksy liniowe, mała datę na 3, praktycznie identyczne wskazówki poza detalingiem Balla. Do tego luneta i uszy (ucha), ich proporcje oraz ich sposób łączenia z koperta. Odróżnisz z bliska po logo. Nawet polerka taka sama. Luneta na błysk, reszta szczotka.

Różne to są bransolety i to je odróżnia. Dać pasek czarny gładki i różnic praktycznie brak w odbiorze.

 

No poza Wami co z daleka rozpoznają rok produkcji i rozmiar koperty.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petru23 napisał(-a):

Tak. I indeksy liniowe, mała datę na 3, praktycznie identyczne wskazówki poza detalingiem Balla. Do tego luneta i uszy (ucha), ich proporcje oraz ich sposób łączenia z koperta. Odróżnisz z bliska po logo. Nawet polerka taka sama. Luneta na błysk, reszta szczotka.

Różne to są bransolety i to je odróżnia. Dać pasek czarny gładki i różnic praktycznie brak w odbiorze.

 

No poza Wami co z daleka rozpoznają rok produkcji i rozmiar koperty.

Poza nami, bo my kupujemy świadomie i dla siebie. To są bardzo różne zegarki, przy okazji oba fajne. Zobacz na żywo, przymierz, ponoś i się wypowiadaj. Proszę nie zrozum mnie źle - nie jest moim zamiarem atakowanie Ciebie, ani Twojej opinii, ale raczej uświadomienie. Spójrz na indeksy - niby w obu "liniowe", ale jak różne. Tarczę są czarne, ale też inne. Budowa koperty, ucha... no proszę Cię... BTW ja balla FE (jasna tarcza) noszę na pasku. 

1 godzinę temu, 11radekw napisał(-a):

Balla miałem, fajny ale z tego co pamiętam trochę dla mnie był za ciężki. No i ta biała data mi nie pasowała.

Dlatego ja kupiłem z białą tarczą I datą, a noszę na pasku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cezary1976 napisał(-a):

A może inny nomos? Club Sport Neomatik Petrol

 

 

Tak bardzo fajny, ale to nie ten budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Grand Seiko też raczej odpada, a szkoda, bo to zegarki eleganckie a nie rzucające się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, 11radekw napisał(-a):

to nie ten budżet

Pamiętaj że to nie jest decydujące 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek to ma być taki codzienny „wół roboczy” nad którym nie będę się użalał, że łapie ryski itp. Dlatego też nie chce inwestować  i z drugiej strony już go nie sprzedam dalej z powyższego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Poza nami, bo my kupujemy świadomie i dla siebie. To są bardzo różne zegarki, przy okazji oba fajne. Zobacz na żywo, przymierz, ponoś i się wypowiadaj. Proszę nie zrozum mnie źle - nie jest moim zamiarem atakowanie Ciebie, ani Twojej opinii, ale raczej uświadomienie. Spójrz na indeksy - niby w obu "liniowe", ale jak różne. Tarczę są czarne, ale też inne. Budowa koperty, ucha... no proszę Cię... BTW ja balla FE (jasna tarcza) noszę na pasku. 

Dlatego ja kupiłem z białą tarczą I datą, a noszę na pasku :)

No dla mnie bardzo podobne i nic niestety tego nie zmieni. Trudno lub też nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Petru23 napisał(-a):

No dla mnie bardzo podobne i nic niestety tego nie zmieni. Trudno lub też nie ;)

Powodzenia- szukasz dla siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być wół roboczy i po taniości, to może taki Hami. Jest w rozmiarze 38 albo 42mm.
5060aef5e202042777b6d7dc6fc951f5.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, raczej się zdecyduje na nomosa. Teraz zostaje mi decyzja biały czy czarny i rozmiar 36 czy 38 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2024 o 09:07, 11radekw napisał(-a):

Dziękuję, raczej się zdecyduje na nomosa. Teraz zostaje mi decyzja biały czy czarny i rozmiar 36 czy 38 ;)

A to już sam musisz. Najlepiej białego i Czernego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos będzie najbardziej uniwersalny - ani nie jest sportowy, ani nie elegant. Na luźno i do koszuli się nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, christ0ff napisał(-a):

Nomos będzie najbardziej uniwersalny - ani nie jest sportowy, ani nie elegant. Na luźno i do koszuli się nada

 

Mam seagulla podobnego. W zależności od paska robi wlansie za garnaiczkowca lub daiy. Sam pasek zmienia charakter zegarka bardzo, nie mówiąc o założeniu bransolety.

 

No i to nomos. Nie da się go pomylić z czymś innym.

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris cervo violante 38mm. Proponuję bo sam bym go chętnie kupił.

Screenshot_2024-02-03-20-55-31-031_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.