Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat pasmo Marmolada w Dolomitach.

Dolomity piekne sa. Mam znajomego co chodzi i pisze przewodniki po nich


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja... :)

28199340002153598647.jpg

Ideał sięgnął szczytów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne auto, piękna sceneria. W tym roku nowa Mx-5 wchodzi. Troszeczke odchudzona z jeszcze lepszym prowadzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z silnikami T5, D5 jest tak, że Volvo w ten sposób stopniuje moc, nie ma to nic wspólnego z tego co wiem z ilością cylindrów. W T5 to zbieg okoliczności. W tym silniku w podoznaczeniu jest R5, i to juz mówi o ilości cylindrów.

Silnik T5, to rzędowa "piątka" z mocą w podstawowym wariancie 220-225 KM (różnie podają) i momentem 320 Nm.

Ten sam silnik w Focusie ST miał już 250 KM, a Volvo V50 R już 305 KM, tyle samo miał w Focusie RS. To silnik bardzo podatny na mody. Przykładem jest moje Mondeo, które w serii ma 220 KM i 320 Nm, ja po "dłubnięciu" mam 272 KM i 420 Nm :)

Silnik świetny, nawet we serii świetnie brzmi i Mondeo robi z nim "setke" w 7 s. U mnie po modach najlepszy wynik to 5,6 sek :)

W normalnej jeździe bez starania jakiegoś większego "setke" łapie ok 6,2 sek. Auto kombi - 1516 KG wagi :)

To takie auto do którego szukam pretekstu żeby wsiąść i pojeździć :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne auto, piękna sceneria. W tym roku nowa Mx-5 wchodzi. Troszeczke odchudzona z jeszcze lepszym prowadzeniem.

 

Przyznam się, że mi się za bardzo ta nowa nie podoba.

No i nie będzie już sztywnego dachu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post w tym wątku. :)

Nigdy nie miałem parcia na ilość km pod maską, ani znaczek na tejże. Dlatego kiedy po paru latach poruszania się najlepszymi samochodami na świecie zmuszony byłem do zakupienia własnego, wybrałem takie coś.

Na razie jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hondy to bardzo dobre auta. Szczególnie silniki zasługują na uznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie się zdecydowałem na Civica 1.8.

Rozważałem poważnie jeszcze Mazdę 3, ale w podobnej wersji wyposażenia była sporo droższa.

Kie C'eed odpuściłem po jeździe próbnej, a do Toyoty Auris wystarczyło mi, że tylko wsiadłem i miałem dosyć

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ojciec jeździ taka samą hondą od roku - 1,8 benzyna. Jest również z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak w moim crx panewka mi wyszła miską jakoś jestem zrażony do tej marki :/ Może się jeszcze przekonam

Taplatk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hondy nie zawsze takie piękne, kumpel ma civica w dieslu, pod maska isuzu chyba wiec malo hondy w hondzie, problemy z turbiną itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda ma słabe diesele, zresztą jak wszystkie japończyki, natomiast benzyny są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy  310 -konny Civic Type-R wymiata , nie widzę  w tej chwili lepszego auta do jazdy na co dzień i weekendowych wypadów na tor w podobnych pieniądzach . Japońce niesamowicie dopracowali to auto .

http://superauto24.se.pl/nowosci/honda-civic-type-r-w-polsce-oficjalna-cena-ostrej-przednionapedowki-wideo_563430.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda ma słabe diesele, zresztą jak wszystkie japończyki, natomiast benzyny są ok.

 

Honda ma tylko chyba 2 diesle. A 2.2 icdti zbiera znakomite opinie i jest bardzo trwaly. O 1.6 nie da sie jeszcze za wiele powiedziec, bo jest za krótko na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was może i głupie pytanie ale nie popisałem się... miałem dolać płynu do chłodnicy a facet na stacji dał mi płyn hamulcowy, głupi nie sprwadziłemi i dolałem - ok. 400ml. Dolałem później jeszce właściwego około poł litra.

Auto odpaliłem i wróciłem do domu - jakies 10km.

Mogło coś złego się stać po takim zabiegu? Wrociwszy do domu na miejscu parkingowym znalazłem plame gestego różowego plynu - pewnie brak plynu wynika z jakiegos pękniecia przewodu... W pon./wt. pojadę do mechanika na wymiane ale czy do tego czasu nie padnie mi coś na dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej spusc i przeplucz caly uklad plyn hamulcowy jest zracy


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Jestem w szoku  :D

zrobilem 1200 km na jednym baku.

320cdi w 211...

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie powinno się stać, ale szybko zrób wymiane i napraw wyciek, płyn hamulcowy jest mocno higroskopijny

Co do dieseli, to może 2.2 nie jest faktycznie taki zły, ale mówisz chyba o nowej generacji. Starsze niestety nie były jakieś super udane, do jtd (cdti), czy dieseli koncernu PSA im sporo brakowało, o dieselach Toyoty nawet nie ma gadać.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku  :D

zrobilem 1200 km na jednym baku.

320cdi w 211...

 

Zadna sztuka jak bak ma 100 litrów :-)))))


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

no z moja noga sztuka  :D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

a tak na serio to chyba niema tylu litrow...

bylo troche paliwa, tak ze 15-20 litrow (3 kreski na skali, niewiem ile dokladnie to jest) i wlazlo jeszcze chyba za 75 euro.

litr po 1.11

 

niechce mi sie liczyc, bo moje myslenie jest deczko zwolnione  ;)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was może i głupie pytanie ale nie popisałem się... miałem dolać płynu do chłodnicy a facet na stacji dał mi płyn hamulcowy, głupi nie sprwadziłemi i dolałem - ok. 400ml. Dolałem później jeszce właściwego około poł litra.

 

Płyn hamulcowy jest higroskopijny i może słabo wpływać na niektóre gumowe produkty. Przy założeniu, że w układzie chłodzenia masz 8 litrów płynu, zalanie 400 ml płynu hamulcowego nie powinno niczego zabić - ale raczej nie zwlekaj z wizytą u mechanika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś dla fanów Mercedesa :) dzisiejsza prezentacja terenowych G-klas. Gwoździem programu była Gela 4x4 Na świecie są obecnie 2 sztuki tego auta a jedno było prezentowane właśnie dziś ;)  poza tym 2 auta w wesołych i soczystych kolorach z serii Crazy Color.

 

kilka fotek:

 

album: http://s779.photobucket.com/user/piszczyk777/Gklasa%20Stacja%20Mercedes/story

 

DSC_1001%20Kopiowanie_zpsbkcp0wpf.jpg

 

DSC_0004%20Kopiowanie_zpswpqf5v0p.jpg

Edytowane przez Maru123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.