Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł pozazdrościć :)

A tak z nieco innej beczki, mój teść ma dylemat co kupić: czy jakieś kombi z napędem 4x4 (Insignia, V70 etc.) czy jakiegoś SUVa - w rachubę wchodzą: Rav4, CR-V, C-Crosser, Outlander etc. Wymagania: pewnie działający napęd, bagażnik >500l, diesel, dobre wyposażenie, cena do ok 150k. Zadania: bezproblemowy dojazd na działkę pod miastem po g...nej (bita, dziurawa) drodze, która jest jednocześnie dość stroma, w zimie dodatkowo jest bardzo rzadko odśnieżana, więc w zimie może na niej zalegać ok 30cm śniegu (czasem lekko oblodzonego/wyślizganego), tak samo na podwórku, niezłe prowadzenie na asfalcie (bez nadmiernego bujania). Macie jakieś doświadczenia z tymi samochodami, ew. co jeszcze można wrzucić na listę?


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł pozazdrościć :)

A tak z nieco innej beczki, mój teść ma dylemat co kupić: czy jakieś kombi z napędem 4x4 (Insignia, V70 etc.) czy jakiegoś SUVa - w rachubę wchodzą: Rav4, CR-V, C-Crosser, Outlander etc. Wymagania: pewnie działający napęd, bagażnik >500l, diesel, dobre wyposażenie, cena do ok 150k. Zadania: bezproblemowy dojazd na działkę pod miastem po g...nej (bita, dziurawa) drodze, która jest jednocześnie dość stroma, w zimie dodatkowo jest bardzo rzadko odśnieżana, więc w zimie może na niej zalegać ok 30cm śniegu (czasem lekko oblodzonego/wyślizganego), tak samo na podwórku, niezłe prowadzenie na asfalcie (bez nadmiernego bujania). Macie jakieś doświadczenia z tymi samochodami, ew. co jeszcze można wrzucić na listę?

[/quote

 

ja bym do listy dodał jeszcze Suzuki Grand Vitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paweł pozazdrościć :)

A tak z nieco innej beczki, mój teść ma dylemat co kupić: czy jakieś kombi z napędem 4x4 (Insignia, V70 etc.) czy jakiegoś SUVa - w rachubę wchodzą: Rav4, CR-V, C-Crosser, Outlander etc.

 

Ja ma Outlandera w rodzinie.

- brak reg. kiery w pionie

- z tyłu jest ciasno [dach] (mam 1.86cm)

- 18" w najwyższej wersji nie nadają się na Polskie drogi

- nie dostaniesz wykładziny gumowej do bagażnika jak masz Subwoofer

 

Reszta ok. - auto przejeździło całą zimę na letnich z załączonym 4x4 :blink: bo kasy na opony nie starczyło :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troche lipa jak nie ma regulaji kierownicy w pionie czy nie robi to aż takiego utrudnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to troche lipa jak nie ma regulaji kierownicy w pionie czy nie robi to aż takiego utrudnienia?

 

Źle się wyraziłem może, chodziło mi o poziom.

W sensie, e rusza się po łuku góra/dół ale nie można przybliżyć jej do siebie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paweł pozazdrościć :)

A tak z nieco innej beczki, mój teść ma dylemat co kupić: czy jakieś kombi z napędem 4x4 (Insignia, V70 etc.) czy jakiegoś SUVa - w rachubę wchodzą: Rav4, CR-V, C-Crosser, Outlander etc. Wymagania: pewnie działający napęd, bagażnik >500l, diesel, dobre wyposażenie, cena do ok 150k. Zadania: bezproblemowy dojazd na działkę pod miastem po g...nej (bita, dziurawa) drodze, która jest jednocześnie dość stroma, w zimie dodatkowo jest bardzo rzadko odśnieżana, więc w zimie może na niej zalegać ok 30cm śniegu (czasem lekko oblodzonego/wyślizganego), tak samo na podwórku, niezłe prowadzenie na asfalcie (bez nadmiernego bujania). Macie jakieś doświadczenia z tymi samochodami, ew. co jeszcze można wrzucić na listę?

 

ja bym wrzucił Subaru - Forestera, Otbacka i Legacy.

 

A pozostałe wyrzucił :blink:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poszedł bardziej w stronę Toyoty Hilux, ew. Forda Rangera- świetne auta, spokojnie pomieszczą rodzinkę, a i w teren się nie boją wjechać. I to dużo cięższy niż dojazdówka na działkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym do listy dodał jeszcze Suzuki Grand Vitara

 

Suczka ma za mały bagażnik.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wrzucił Subaru - Forestera, Otbacka i Legacy.

 

A pozostałe wyrzucił :)

 

Fakt, o nich zapomniałem, szczególnie o Foresterze i Outbacku, dzięki :)

 

 

A ja bym poszedł bardziej w stronę Toyoty Hilux, ew. Forda Rangera- świetne auta, spokojnie pomieszczą rodzinkę, a i w teren się nie boją wjechać. I to dużo cięższy niż dojazdówka na działkę :blink:

 

To już inna bajka (nie wchodząca w rachubę), zresztą wtedy na liście byłyby jeszcze Navara, L200, Land Cruiser, Patrol itd


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ma Outlandera w rodzinie.

- brak reg. kiery w pionie

- z tyłu jest ciasno [dach] (mam 1.86cm)

- 18" w najwyższej wersji nie nadają się na Polskie drogi

- nie dostaniesz wykładziny gumowej do bagażnika jak masz Subwoofer

 

Reszta ok. - auto przejeździło całą zimę na letnich z załączonym 4x4 :blink: bo kasy na opony nie starczyło :)

 

Subwoofera nie będzie :) pojemność tylnej kanapy chyba będzie do przeżycia - zmieszczą się dwie dorosłe osoby o wzroście do 182cm i fotelik z dzieckiem?, czyli kółka 20" czy jakie? Brak regulacji kierownicy to faktycznie lipa :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Subwoofera nie będzie :) pojemność tylnej kanapy chyba będzie do przeżycia - zmieszczą się dwie dorosłe osoby o wzroście do 182cm i fotelik z dzieckiem?, czyli kółka 20" czy jakie? Brak regulacji kierownicy to faktycznie lipa :blink:

Za outlanderem przemawia fakt, że on jest po prostu tani, za 85tys. jest podstawowa wersja z dieslem 140KM. Jak budżet jest 150tys. to jednak niekoniecznie zaleta :)


Spacelovematic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartheck 150 tys to dużo pięniędzy.Wybór ogromny.Może warto pomyśleć o nowym A4 allroad?Nie wiem jakie kryteria poza wymienionymi dla Ciebie się liczą.(Wygląd,wykończenie,serwis,gwarancja etc).Trochę za mało napisałeś.Z pozycji przez Ciebie wystawionych ja wziąłbym Subaru.Tak jak piszą koledzy.Napisz coś więcej...

Po tym R8 jeszcze mi adrenalina nie zeszła..Jutro konfrontacja w boju z nowym Porsche 911 S model 997 (tzn nowym ale poprzednim modelem ten jest tak krótko).

Nie mogę się doczekać..Bo szczerze zawsze rozmyślaliśmy i wahaliśmy sie co tak naprawdę fajniejsze...A więc 420KM quattro kontra 355KM tylnopędna eska:)

PS

Puściłem totolotka 17 milionów...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za outlanderem przemawia fakt, że on jest po prostu tani, za 85tys. jest podstawowa wersja z dieslem 140KM. Jak budżet jest 150tys. to jednak niekoniecznie zaleta :)

 

 

Nie za bardzo tani, ta wersja o kórej pisze po rabatach wersja 2008 - z tym, że najwyżsża - to się chyba Instyle (czy jakoś tak nazywa) 114 tyś.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu rozprawiacie o R8, 911, Outlanderach, Foresterach...eh, po pracy idę do kolektury za przykładem Pawła- zrobię Ci konkurencję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tu rozprawiacie o R8, 911, Outlanderach, Foresterach...eh, po pracy idę do kolektury za przykładem Pawła- zrobię Ci konkurencję :)

Idz więcej wygram jak trafię... :blink:

X3 fajny pomysł ,Tiguan też...Bartheck napisz coś więcej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo tani, ta wersja o kórej pisze po rabatach wersja 2008 - z tym, że najwyżsża - to się chyba Instyle (czy jakoś tak nazywa) 114 tyś.

Mea culpa... rocznik 2009 92tys zł, ale dla porównania, podstawowa wersja Rav4 z dieslem 150KM to 122tys zł, więc jak dla mnie wciaż najtańszy...


Spacelovematic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlander, Forester, Outback, XC60, XC70. Inne się, moim zdaniem, nie liczą.

Jeśli Mitsubishi to odradzam diesla 2,0, słabo ciągnie przy ruszaniu. 2,2 jest zdecydowanie ciekawszy.

 

Mistsubishi Outlander występuje także jako Peugeot 4007 i Citroen Crosseur (czy jakoś tak). Citroen może być tańszy, zwłaszcza po negocjacjach, technicznie to dokładnie takie same samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tego, a miejsca na pewno nie zabraknie :) Niestety na razie brak wersji w dieslu:(

chevrolet-avalanche-z71-plus-01.jpg

masa własna (kg) 2460

długość (mm) 5631

szerokość (mm) 2027

wysokość (mm) 1862

rozstaw osi (mm) 3302

rozstaw kół - przód (mm) 1650

rozstaw kół - tył (mm) 1675

ogumienie 265/70 R16


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Pawle Twoje 17 baniek? Bo u mnie bieda- ani jednej liczby nie trafiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE cholera 13 podwójnych trafień..czyli Porsche jeszcze nie będzie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To statystycznie i tak jesteś bliżej Porsche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...czyli kółka 20" czy jakie?...

Im większe kółka tym gorsze prowadzenie po polskich drogach - większe szarpanie w koleinach, itp.

Oczywiście przyjmując, że średnica idzie razem z szerokością opony, bo to szerokość ma największy wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-4044-0-49424000-1331136908.jpg

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.