Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Co się dziwicie, co generacja tym będzie gorzej... Ile razy można recyklingować zużyte japonki i plastikowe sztućce ;)

Lubię małe zegarki…

Wnętrza nowej Mazdy6 lub 3 jest na więcej niż dobrym poziomie. jak porównujesz Audi to wybierz tez odpowiednią klasę samochodów japońskich czyli porównaj z Lexusem Infiniti czy nawet Acura.

Beware the fury of a patient man.

Kolega miał lexa rx 300h i powiem szczerze dla mnie wnętrze tego auta niczym nie zachwyca,a skóra to nieporozumienie.

Najwyższa półka wykończenia to:

- Porsche wszystko

- Mercedes od E w górę

- BMW od 5 w górę

- Audi od A6 w górę

- Lexus od GS w górę

- Infiniti od Q70, chociaż Q50 jest blisko 

Przynajmniej według moich obserwacji.

Celowo nie piszę o markach niszowych - Ferrari, Lamborghini itp

Sama przynależność do marki premium o niczym nie świadczy, np BMW 1 (starszy model) jest wykończone tak tandetnymi materiałami, że aż żal patrzeć...

Nie podzielam zachwytów nad nową Mazdą 6, znajomy przyjechał się pochwalić i plastiki w środku jak były twarde tak są, a po miesiącu deska klekotała.

Ale długo nie pojeździł, bo po dwóch miesiącach oddał do serwisu i przez 8 tygodni miał auto zastępcze, bo fachowcy nie mogli sobie poradzić...

Pozdrawiam

Tomek

Nie podzielam zachwytów nad nową Mazdą 6, znajomy przyjechał się pochwalić i plastiki w środku jak były twarde tak są, a po miesiącu deska klekotała.

Ale długo nie pojeździł, bo po dwóch miesiącach oddał do serwisu i przez 8 tygodni miał auto zastępcze, bo fachowcy nie mogli sobie poradzić...

Pozdrawiam

Tomek

Siedzialem w nowej Mazdzie 3 i 6 na dwoch targach motoryzacyjnych, deska rozdzielcza jest zrobiona z jakiejs pianki gumopodobnej, takiej jak mialem zrobione siedzenie w moim romecie jak chodzilem do pierwszej klasy podstawowki. Papierosem bym to przepalil na wylot (chociaz nie pale) .

Mazda miala niestety lepsze czasy w wykonczeniu wnetrz.

" tylko Seiko " Damian

Celowo nie piszę o markach niszowych - Ferrari, Lamborghini itp

Co do wykończenia wnętrza w Ferrari jak odszukam to wstawię zdjęcia z Poltrony Frau jak przygotowują skóry do ferrari - robi wrażenie.

Miałem z nimi kontakt przy projekcie mebli i nie bez powodu są w czołówce ale wykonanie jakie robią dla ferrari to kosmos. 

Ja zawsze jestem zdania że jak ktoś jeździł Hondą albo innym dobrym skośnookim to do VW (i większości europejczyków) nigdy nie wróci ;)

Trudno odmówić racji..miałem 626, 323f, 6 a ostatnio przesiadłam sie na Opla i do tej pory nie mogę zrozumieć co mnie do tego skłoniło :D

Edited by sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Panowie tak oceniacie niemieckie auta japonskie a co sadzicie o Jaguarach jestem posiadaczem S-Typa z 2004 r öd dwoch lat no i oczywiscie jestem zakochany w tym samochodzie wiec nie bede ocenial bo mi sie tam wszystko podoba a mialem juz BMW seri 5 Mercedesy ML i Peugo seri6 byl pozadnie wykonany jednak nie zamienil bym na zadnego innego mojego kocura i chyba ma u mnie dozywocie :-)

Panowie tak oceniacie niemieckie auta japonskie a co sadzicie o Jaguarach jestem posiadaczem S-Typa z 2004 r öd dwoch lat no i oczywiscie jestem zakochany w tym samochodzie wiec nie bede ocenial bo mi sie tam wszystko podoba a mialem juz BMW seri 5 Mercedesy ML i Peugo seri6 byl pozadnie wykonany jednak nie zamienil bym na zadnego innego mojego kocura i chyba ma u mnie dozywocie :-)

Jagi podobały mi się od zawsze , lubię tę brytyjską klubową atmosferę wnętrza , ale odstraszał mnie od nich brak rozwiniętej sieci serwisowej i legendarne już ceny części w ASO .

Drake masz racje co do czesci w ASO natomiast jezeli sie jezdzi z poszanowaniem to te samochody rzadko ulegaja awari no i tak jak piszesz ten niepowtarzalny klimat :-)

Tylko w jagu:-) no i dla tego jak sie cos zepsuje to warto wydac troche wiecej i czlowiek nie narzeka

Edited by antygraffitex

Panowie szukam jakiegoś ciekawego auta dla żony, do miast. Budżet do 25 tyś tylko i wyłącznie benzyna. Yaris i Swift odpadają, środek straszny. Myślałem nad Toyota IQ , miał ktoś z tym cudactwem do czynienia? Może komuś z Was przyjdzie coś jeszcze do głowy. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Panowie szukam jakiegoś ciekawego auta dla żony, do miast. Budżet do 25 tyś tylko i wyłącznie benzyna. Yaris i Swift odpadają, środek straszny. Myślałem nad Toyota IQ , miał ktoś z tym cudactwem do czynienia? Może komuś z Was przyjdzie coś jeszcze do głowy. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

A jakąś wypisoną wersję Fiata 500? Dobrze trzyma cenę, prosta technika, tanie części i naprawy, kultowy wygląd.

A jakąś wypisoną wersję Fiata 500? Dobrze trzyma cenę, prosta technika, tanie części i naprawy, kultowy wygląd.

jakoś w ogóle te auto mi nie leży, ale czytałem wiele dobrych opinii. Chciałbym Abartha ale nie za te fundusze :(.

BMW 1, tyle, że tu trzeba się liczyć z rocznikami 2005-6.

Nawet się do niej przymierzałem ale w tych pieniądzach ciężko coś rozsądnego znaleźć, w poniedziałek mam zobaczyć E46 ti. Sam jestem ciekawy jak to jeździ. Edited by Szymsocho

Sama przynależność do marki premium o niczym nie świadczy, np BMW 1 (starszy model) jest wykończone tak tandetnymi materiałami, że aż żal patrzeć...

Pozdrawiam

Tomek

W tym samym czasie mialem 120d (E87) i 318i (E90) - ponad 2 lata. Jakosc wykonania taka sama. Fakt ze gorsza od W204 (ktorego rowniez mialem dokladnie w tym czasie) lecz to byl nowy model po liftingu w kiwietniu 2011.

Nalezy porownywac samochody z tego samego cyklu. Nowa c-classe jest wykonczona fantastycznie - nie widze roznicy pomiedzy e-classe I c-classe w tym momencie.

nie spiesz się ....

BMW 1, tyle, że tu trzeba się liczyć z rocznikami 2005-6.

+1 - to najfajniejszy compact. Jedyny porownywalny w tym czasie to Focus wersja sport. Ten sport robil roznice (el. klimatycja, zawieszenie, diesel 140km, siedzenia) Cena byla taka sama w 2008 - 99 000 pln

nie spiesz się ....

jakoś w ogóle te auto mi nie leży, ale czytałem wiele dobrych opinii. Chciałbym Abartha ale nie za te fundusze :(.

Przecież pisałeś, że dla żony szukasz...To jej ma się podobać czy Tobie :)

Oczywiście samochód będzie żony ale wybieram ja ;).

Żona dała mi wolny wybór, także puszczam wodze i szukam czegoś "innego". Zaciekawiła mnie ta Toyota IQ. Jako drugi, tylko do miasta, wydaje się idealny. Musimy się tym przejechać. Niespełna 3m długości i 4 miejsca ( dobra 3 miejsca) to ciekawa propozycja.

Edited by Szymsocho

Wolałbym Smarta......roadstera

Mega frajda z jazdy tym gotartem. Podkradałbyś żonie ;-)

Mariusz

Wolałbym Smarta......roadstera

Mega frajda z jazdy tym gotartem. Podkradałbyś żonie ;-)

Bardzo fajne auto, jednak my mamy 2 maluchów, także auto musi zabrać co najmniej 3 osoby.

Ford KA to w 80% Fiat 500, ale jest teraz w mega promocji 33 tyś za nowkę z salonu, także kuszącą oferta.

A może Volvo C30? Szwed, to szwed :)

Bardzo fajne auto, jednak my mamy 2 maluchów, także auto musi zabrać co najmniej 3 osoby.

Ford KA to w 80% Fiat 500, ale jest teraz w mega promocji 33 tyś za nowkę z salonu, także kuszącą oferta.

Za 33tys spokojnie wyjedziesz też z salonu Skodą Citigo z klimą a będzie to auto oszczędniejsze i znacznie przestronniejsze od Fiata/Forda. Wiem bo siedziałem we wszystkich wymienionych.

Nie patrz na katalogowe ceny, Skoda z marszu daje ceny lepsze o ok 2tys. a przy wyższej wersji np. elegance nawet do 3tys rabatu.

Edited by QuadrifoglioVerde

Tylko że ja bałbym się posadzić dzieci na tylnym siedzeniu w tej skodzie. Ich głowy są tam chyba 20 cm od końca samochodu, nie chcę myśleć co się wydarzy, gdy ktoś uderzy w tył...