Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

to S15 to co to? były jakieś wersje cabrio/targa czy przeszczepili przód od S15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Ale kierownica jest z drugiej strony jak się nie mylę, nie mógłbym jeździć takim samochodem

niema wielkiej roznicy Irku... mialem kiedys bmw e38 po ,,zlej,, stronie to idzie sie przyzwyczaic ;)

 

to S15 to co to? były jakieś wersje cabrio/targa czy przeszczepili przód od S15?

szczerze to niemam pojecia.. to auto bylo przerobione na pick up'a

 

bylo duzo ciekawych aut... ale bateria mi padla :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie silvie tak pocięli, przynajmniej uniwersalny driftowóz teraz jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

opony koles wozil ;)

 

ogolnie impreza co piatek... w nastepny naladuje telefon...bylo kilka fajnych aut.

np. golf 2 vr6T 500ps

 

malo bylo starych bmw... dwie e30 i jedna e34 540 touring manual... dosyc rzadka 6 biegowa... wyszlo ich chyba tylko 800 szt. z tego co pamietam

 

moj kuzyn kiedys mial taka... byle jeszcze wtedy dzieckiem, a on niewiedzial, ze ma 6 biegow i wrzucil przez omylke 6 (chcial 4) i dopiero sie dowiedzial ;)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

794 sztuki o ile mnie pamięć nie myli

*jednak myli :lol:

info:

 

 

HE51 LHD European Limousine; 797szt
HE52 RHD European Limousine; 249szt
HE53 LHD NortH-American Limousine; 1524szt
HK31 LHD European Touring; 499szt
HK32 RHD European Touring; 62szt
HE98 RHD South-African Limousine; 72szt (Made in Rosslyn South Africa)
czyli łącznie 3203szt
Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

mozliwe, mozliwe ;)

ale ta dzisiejsza byla wyjatkowo ladna :)

ale zabraklo bateii zeby obfocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

@trollu ale w 6 biegach, to chyba mniej...

niektore zrodla podaja nawet 499szt.

 

sorry zle odczytalem... to samo napisalismy ;)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Poszukuję zamiennika ( nie wiem jak się to po polsku nazywa) CV Joint do Mercedesa B200t z automatyczną skrzynią, lewa strona , u nas niestety można dostać tylko oryginalna cześć po bandyckich czytaj mercedesowskich cenach $1.6k, musiałbym na głowę upaść żeby tyle zapłacić za łożysko i kawałek "pręta " jeżeli wiecie czy jest coś takiego dostępne to proszę o info.

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz podaj mercedesowski numer tej części. Może cos sie uda pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję się dowiedzieć, ale u nas takie debile pracują w tych" parts department " ze nie wiem czy ktoś będzie chciał czy umiał mi to podać


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chodzi o przegub, teraz pytanie który - wewnętrzny czy zewnętrzny? Najczęściej padają zewnętrzne. Bez nr części będzie raczej ciężko. Rok produkcji?

znalazłem np coś takiego:

przegub zewnętrzny

 

 

Numery części OEM Producent Numer OEM FARCOM 140075 INTERPARTS OJ-1454 MERCEDES-BENZ 169 360 4472 MERCEDES-BENZ 169 360 4372 MERCEDES-BENZ 169 360 1572 MERCEDES-BENZ 169 360 4272 MERCEDES-BENZ 169 360 1768 MERCEDES-BENZ 169 360 0368 MERCEDES-BENZ 169 360 1268 OPEN PARTS CVJ5628.10

 

 

Pasuje do pojazdów
 KLASA B (W245) (2005.03 - 2011.11) B 200 TURBO (245.234) 193KM

 

dokupić przegub to nie problem, szukać czegoś z Meyle, SKF, febi ale trzeba wiedzieć czego szukać. Znalazłem etke mercedesa ale wszystko po rosyjsku :huh: ogarnia ktoś cyrylicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takie coś mi chodzi tylko ze sama końcówkę co dochodzi do koła, to jest z tego samochodu co potrzebuje tylko ze prawa strona a ja potrzebuje lewa

 

3dbaf297ab04509def4240b6802ad417.jpg

 

 

Dokładnie chodzi mi o to, po angielsku CV joint

 

 

77e00cb432b917e80d882a6901eeb752.jpg

 

Rok produkcji to 2006, to jest nasz rezerwowy samochód wiec mi się nie spieszy ale ku..wa $1.6k za ta część nie zapłacę. Przecież jak min podali cene i dodał jeszcze ze mercedes nie sprzedaje samego przegubu tylko trzeba go kupić jako całość z "half shaft" to myślałem ze mnie krew zaleje.

 

 

Napisałem do Mercedesa żeby podali mi numer ich części, zobaczymy co mi odpisza

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"to coś" z pierwszego foto to półoś, co do przegubu zewnętrznego to przykładowy link:

http://allegro.pl/meyle-przegub-zewnetrzny-mercedes-w169-w245-i4769553900.html

masz tam nr części itd ale bez nr części konkretnego przegubu czyt. Twojego będzie ciężko. Nie wiem jak za wielką wodą ale tutaj zadzwoniłbyś do jakiejś hurtowni  z częściami, powiedziałbyś że potrzebujesz przegub do takiego auta, silnik, skrzynia, rok produkcji i gość sam by znalazł części. Mając dostęp do ETKi po VINie samemu szłoby dojść do nr części, takie BMW na online katalog i części szukasz 2 może 3min ;)

co do ceny to polecieli chociaż u nas kosztuje podobnie, nie licząc innej waluty :D w ASO Mercedesa znając życie z 4kzł by krzyknęli 

http://allegro.pl/polos-lewa-mercedes-b-w245-200-t-turbo-automat-i5311737810.html

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czy w takim razie może ktoś podać mi nazwę miejsca w którym sprzedają zamienniki do merca, bo w tym właśnie mam problem

Nie znam żadnego pewnego sklepu/ hurtowni. A ja już sobie zadzwonię lub napisze,

U nas niestety nic nie znajdę poza oficjalna dystrybucja. A bandyta tyle nie zapłacę

 

Dzięki Trollu, myślę że ten drugi link to jest dokładnie to co potrzebuje, zadzwonię I się zapytam


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprawdzić w hurtowni "intercars", mam tam dużą zniżkę, podaj dokładne dane auta tj. rok produkcji, model i silnik. Może być na PW. Jeśli taki przegub będzie, to Ci go mogę wysłać do Kanady.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hurtownie motoryzacyjne masz w każdym mieście, taką chyba najbardziej znaną jest Inter Cars, mają filie w Polsce i w innych krajach ale z cenami u nich też bywa różnie, na pewno będzie taniej niż w ASO. W USA jest taki rynek części tuningowych itd a nie można dokupić głupiego przegubu? Nie ma tam sklepów z częściami itd? Jakiś warsztat? Mechanicy musza mieć dostęp do części. U nas taki przegub to w każdej wsi gdzie jest sklep z częściami sprowadzą z hurtwoni

 

Widzę że kiniol już wspomniał o IC :P  w między czasie jak pisałem tego posta to sprawdzałem w ich sklepie internetowym, 450zł za przegub ale tylko do wersji z manualem są, do automatu mogą nie pasować ale najlepiej zadzwonić i dopytać, może sprowadzą

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol dzięki, napisze na pw

Trollu ta B class nigdy nie była dostępna w stanach, za tani model chyba :-)).

Rynek do tuningu jest ogromny to fakt ale z tanszymi zamiennikami jest problem jeżeli chodzi o marki premium, bardziej rynek jest nastawiony na.poprawe osiągów niż na oszczędzanie kasy. Ja z reguły tez się w to nie bawiłem ale cena która mi podali jest ku...wa dla mnie nie do zaakceptowania, przecież to kawałek pręta łożysko kawałek gumy I dwa zaciski.

 

Wracając do tuningu to zapisałem się u Stillena na sprezarke do mojego Lexusa GS, projektują teraz cały zestaw I wygląda ze będzie to pierwsza firmą której udało się złamać kody w ECU toyoty :-).

Czekam, potrwa to pewnie kilka miesięcy ale jak im się uda to będzie fajnie, podają dodatkowe 120KM +


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ściągaj części do siebie z europy i będzie hulać ;)  jak lexus dostanie zestaw to się pochwal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się rozwiązała, tu jest ten przegub za 93 dolarki.  Shaftec CV1828N, wygląda na to, że dość powszechnie stosowany. ;)

 

https://www.rockauto.com/catalog/raframecatalog.php

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, nie pokazuje się żaden załącznik.

 

Jak znalazłeś tam ? bo ja przez dwa dni siedzialem.na Google szukałem cv do b200 I nic ze stanów się nie pokazywało .

Ja kiedyś kupowałem w rockauto piaste do Forda f350 4x4 I przez pomyłkę wysłali mi dwie po jednej z różnych hurtowni.

 

Zapomniałem o nich, a z drugiej strony nie chce mi się wierzyć że mają cześć do samochodu który nigdy nie był dostępny na.ich rynku


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba po kłopocie :P  musisz odnaleźć sobie część, marka, rok itd. Skoro część jest w katalogu to pewnie jest dostępna, przy niektórych jest flaga UE, te pewnie były niedostępne w USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję u nich od lat różne "graty". Znajdź w menu głównym Mercedesa, potem rocznik, potem model (Twój tylko na Kanadę) potem "drivetrain" i CV joint. Są do manualnej i CVT, po 93$ z małym hakiem.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na telefonie I nie wychodzi, jak wrócę do domu to poszukam na laptopie.

Na razie mi wyszło za ten model podają do diesli ale to chyba nie miało by znaczenia jeżeli skrzynia jest ta sama.

Dobrze myślę, czy mogę się mylić?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysztof, znalazłem u nich cała poloske za $250.00 ,zaraz zamówię.a.niby pasować.

Mam nadzieje ze nie okaże się że jest out.of stock


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla diesla jest ten sam przegub. Półośka jest "remanufactured", gdy oddasz starą półoś, dostaniesz spory rabat.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.