Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadzacie :P Ja tam uwielbiam auta w czarnym kolorze i często staram się kupować kolejne auta też w tym kolorze.

A jak raz na 2 lata umyje się auto i wreszcie zobaczy się kolor lakieru, to frajda bywa podwójna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam pierwszy raz czarne auto, do tej pory orzeważnie szare/mysie/srebrne...i stwierdziłem, że dość :)

Były takie nijakie, bez polotu, po prostu smutne.

Natomiadt czarny jest śliczny, jak umyty i wypucowany. Potem, jak się przybrudzi, trochę męczy...ale wystarczy poczekać jeszcze tydzień, dwa i uśmiech powraca. Równomierna patyna brudu codziennego tylko dodaje smaczku przy czarnym nadwoziu :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równomierna patyna brudu codziennego tylko dodaje smaczku przy czarnym nadwoziu :)

 

 

O to właśnie chodzi :) Dlatego jeszcze nie zmieniałem kół na letnie, bo wiem, że zaraz mi tą piękną, równomierną patynę brudu porozmazują przy wymianie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu, jutro masz murowane, że napiszę Ci "brudas" z boku, przez cały samochód... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez stwierdzam, że czarny jest najlepszy. Jeździłem czarnym Dusterem i nabierał charakteru jak był zachlapany błotem. Na żadnym innym kolorze, brud nie dodawał takiego smaczku :D Duster nie był mój wiec musiałem go myć często, ale gdyby to ode mnie zależało nie myłbym go :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu, jutro masz murowane, że napiszę Ci "brudas" z boku, przez cały samochód... :)

... czyli kwestię jutrzejszego transportu mamy już wyjaśnioną- ja jutro nie jadę swoim autem :lol:

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem czarnego kiedyś i fakt w utrzymaniu ładnego błysku cały czas jest kłopot. Myjnia automatyczna na pewno odpada. Tylko ręczne mycie na dwa wiaderka dobre fibry do wytarcia do sucha i rękawica do mycia. Tu polecam Car Pro Wool Wash Mit -rewelacja, inaczej szybko ryski będą widoczne.

Do tego dobry Detailer po myciu. Warto też zrobić sobie szczególnie na tak dobrych furach powłokę ceramiczną .

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kładł kwarcowa lub teflonową nie pamiętam na swoje BMW 7 i efekt był niezły z tym, że to droga impreza była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 .. Jeździłem czarnym Dusterem i nabierał charakteru jak był zachlapany błotem. Na żadnym innym kolorze, brud nie dodawał takiego smaczku :D

Prawie jak Duster ;)

post-60090-0-32334600-1432041687_thumb.jpg

Mozna bylo sie tym rzeczywiscie troche w blotku potaplac i to byla chyba jego jedyna zaleta pomijajac oczywiscie kolor :)

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt może kosztuje to troszkę, bo trzeba kompleksową polerkę zrobić by usunąć ryski i przygotować auto, ale efekt na kilka lat super i myć łatwiej i lakier zabezpieczony. Samemu też można dobry cleaner  i wosk drożej coś z ( Zymol) taniej coś z (Chemicals Guys, Poorboy's World) naprawdę jest tego mnóstwo. Woda spływa z lakieru w mig po takim woskowaniu i brudzi się mniej.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło Ci się nie zjarało?, bo to bolączka tych Foresterów była. Dla mnie druga generacja była najlepsza/najładniejsza:) Nowy zatracił dla mnie charakter.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt może kosztuje to troszkę, bo trzeba kompleksową polerkę zrobić by usunąć ryski i przygotować auto, ale efekt na kilka lat super i myć łatwiej i lakier zabezpieczony. Samemu też można dobry cleaner  i wosk drożej coś z ( Zymol) taniej coś z (Chemicals Guys, Poorboy's World) naprawdę jest tego mnóstwo. Woda spływa z lakieru w mig po takim woskowaniu i brudzi się mniej.

Ja od lat Shell (wosk z polerką w jednym). Efekt masz na zdjęciach wyżej :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat Shell (wosk z polerką w jednym). Efekt masz na zdjęciach wyżej :)

recznie ?  :blink:  Jaka ma ten wosk konsystencje ? Pasta czy jakis plyn ?

 

Sprzęgło Ci się nie zjarało?, bo to bolączka tych Foresterów była. Dla mnie druga generacja była najlepsza/najładniejsza:) Nowy zatracił dla mnie charakter.

To chyba dotyczylo wersji z silnikiem diesla, a ja mialem wolnossaca benzyne z automatem, takze nie wiedzialem co to sprzeglo :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś już czasem wcześniej GS-a?

Tomek, to jest GS F-sport

Mam go już kilka miesięcy, ale pierwszy raz postanowiłem go doprowadzić do stanu jak z salonu. No i chyba drugiego razu juz nie będzie.

Moja srebrna Tundra jest myta dwa razy w roku ( raz na Boże Narodzenie, drugi raz na Wielkanoc :-)) i wygląda czyściej niż ten czarny lexus po tygodniu.

Mam nadzieje ze przez te pastowanie, kurz nie będzie się tak kleil do lakieru

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to jest GS F-sport

Mam go już kilka miesięcy, ale pierwszy raz postanowiłem go doprowadzić do stanu jak z salonu. No i chyba drugiego razu juz nie będzie.

Moja srebrna Tundra jest myta dwa razy w roku ( raz na Boże Narodzenie, drugi raz na Wielkanoc :-)) i wygląda czyściej niż ten czarny lexus po tygodniu.

Mam nadzieje ze przez te pastowanie, kurz nie będzie się tak kleil do lakieru

 

 

Pokręciło mi się, wydawało mi się, że miałeś wiśniowego... :)

 

Ja mam zaufanego "myjkarza", za 150 zł. robi mi wszystko, włącznie z ręcznie nakładanym woskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokręciło mi się, wydawało mi się, że miałeś wiśniowego... :)

 

Ja mam zaufanego "myjkarza", za 150 zł. robi mi wszystko, włącznie z ręcznie nakładanym woskiem.

Za 150 zł rob Ci wszystko ?

Hmmm...w sumie nawet niedrogo :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam zaufanego "myjkarza", za 150 zł. robi mi wszystko, włącznie z ręcznie nakładanym woskiem.

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Cena normalna.....

To ta myjnia?

post-48316-0-16501000-1432045637.jpg

Czy ta?

post-48316-0-40148400-1432045667.jpg

:D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat Shell (wosk z polerką w jednym). Efekt masz na zdjęciach wyżej :)

Pod powłokę ceramiczną trzeba zrobić mechaniczna korektę lakieru inaczej szkoda kasy. Ja używam na białym kosmetyków z Poorboy"s World super pachną łatwo się nakładają i polerują Wosk Natty's Wax blue i  Poorboy's World White Diamond.pod spód, ale każda metoda jest dobra jak przynosi rezultaty. :D


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Cena normalna.....

To ta myjnia?

attachicon.gifmy.jpg

Czy ta?

attachicon.gifmyj.jpg

:D

Za 150 full  komplet to chyba ta druga :lol:


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złośliwcy :)

Tak to jest jak człowiek użyje skrótu myślowego...

Wobec tego uściślam - pod pojęciem wszystko miałem na myśli: mycie zewnętrzne, odkurzanie, mycie środka na mokro, szyby, konserwacja skóry i woskowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mokro.....to cena raczej ok ;)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złośliwcy :)

Tak to jest jak człowiek użyje skrótu myślowego...

Wobec tego uściślam - pod pojęciem wszystko miałem na myśli: , mycie środka na mokro, konserwacja skóry ....

A kto te bezeceństwa wypisuje? :lol:  :D  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recznie ?  :blink:  Jaka ma ten wosk konsystencje ? Pasta czy jakis plyn ?

 

 

To chyba dotyczylo wersji z silnikiem diesla, a ja mialem wolnossaca benzyne z automatem, takze nie wiedzialem co to sprzeglo :)

Wosk e postaci pasty. Pare stron wcześniej wklejałem fote opakowania.

Robota ręczna prawie 5 godzin z myciem włącznie (zamiast treningu tego dnia) ;-)

Sprzągło faktycznie tylko w dieselach się paliło. Jeździłem Forkiem 2 generacji turbo benzyną i bardzo miło wspominam tą jazdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol::lol::lol:

Cena normalna.....

 

Czy ta?

attachicon.gifmyj.jpg

:D

No elegancka. Gdzie to, też podjadę :-)) Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.