Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

 Rani moje odczucia estetyczne - nie widzę potrzeby mieszania konwencji, i nie rozumiem tego.  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa "stylistyka" ;)

 

To jak krawat, czy poszetka. Nie pełnią żadnych funkcji praktycznych. Mogą nawet przeszkadzać w niektórych sytuacjach.

Ale gust każdy ma swój. Dla mnie tarcza "california" to jeden z najfajniejszych motywów tarcz w zegarkach o militarnym zacięciu.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa "stylistyka" ;)

 

To jak krawat, czy poszetka. Nie pełnią żadnych funkcji praktycznych. Mogą nawet przeszkadzać w niektórych sytuacjach.

Ale gust każdy ma swój. Dla mnie tarcza "california" to jeden z najfajniejszych motywów tarcz w zegarkach o militarnym zacięciu.

Krawat wywodzi się z chusty na szyję Chorwatów a poszetka z chusteczki, więc mimo że traktujemy je jako ozdoba mogą mieć funkcje praktyczne ;) - np otarcie łez damy :D

 

Co do tarczy rzymskimi i arabskimi to nie ma korzeni militarnych a stylistyka wywodzi się z Art deco i została opracowana przez Rolexa w 1941 roku a opatentowana w 1942.

 

Sama nazwa California też jest paradoksem bo powstała w latach siedemdziesiątych aby odróżnić zamienniki (aftermarket jak do Seiko) tarcz Rolexa do modeli bubbleback produkowanych w Californi (Kirk Rich) od oryginalnych tarcz Rolexa. Panerai nazywając replikę swojego modelu z 1944 roku (ref. 3646) z taką tarczą (Pam 249 i ostatni wypust który nawet na ringu tarczy ma napis California) - terminem California popelnił czysty paradoks.e477dd78662b090a159b7965d63b92aa.jpg02ddd6fc4711b8f09e25d44d911c3130.jpgad59b74103110ff6f38c5cc9d063f29b.jpg9f80ed3489aab8d02667762af38b5066.jpg325e590d6839cea3915893c879a1d8cd.jpgb53753c76c4c6fd49087cd6afdad04a2.jpg8fda032d10797881acfb632eb3e58692.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomoze ale jestem w posiadaniu kwarca bardzo podobnego do tego czego szukasz o ref.3592 i automatu w identycznej kopercie o ref.3678.

Nie jestem niestety pewien czy ta informacja o ref podobnych zegarkow cos tu rozjasni.. :wacko:

 

Dziękuję, to cenna wskazówka! Może jak jeszcze pogrzebię to się dokopię ;)

 

Z kolei Filip rozwiał moje wątpliwości co do tarczy California. Zawsze się zastanawiałem, skąd wzięła się ta nazwa. Dzięki Ci za to!


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip - świetny post, nie miałem pojęcia, że ta tarcza ma taką historię... Zawsze kojarzyłem właśnie z PAMem, a nie Rolexem.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możemy krawatem to i rękawem koszuli ;) te łzy.
A tarcza, jasne wszystko. Dziś jednak kojarzona jest z zegarkami w militarnym stylu.
Przynajmniej ja tak kojarzę. Panerai, Glycine Incursore, Tudor Ranger ....

 

Przy okazji prezentuję genialny AR Glycine - jak w Rolex ;)

15f3mft.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip - świetny post, nie miałem pojęcia, że ta tarcza ma taką historię... Zawsze kojarzyłem właśnie z PAMem, a nie Rolexem.

O ile kanapkowe tarcze Radiomir i późniejsze Luminor były opracowane przez Panerai, to wzmiankowana tarcza Radium arabsko-rzymska była dostarczona w 44 roku przez Rolexa (całe zegarki Panerai poza wspomnianymi kanapkowymi tarczami Radiomir i Luminor były dostarczane przez Rolexa, włącznie z kopertami, także zegarki Panerai w latach 50).

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta radiomira - jednoznacznie kojarzona z Panerai - jest "rolexowa"  -  wywodzi się z "cushion case" z 1920 roku. 

 

Coś jak ta:

 

28ta0.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma Incursore z sekundnikiem na 9 to proszę o informację, czy koronka jest zakręcana.

WR= 200m ale widzę że nakręcany ręcznie, dziękuję z góry.

 

i czy były 44mm czy tylko 46?

Edytowane przez marrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym ponizej koronka nie jest zakrecana.

7378c6d2b050f117202adf375d287099.jpg

Zakrecana koronka w manualu szybko by sie zapewnie zuzyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam w swoich manualach ma zakręcaną koronkę i jakoś zegary dają radę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym 46mm jaki jest L2L?

 

Zakręcaną koronka w manualu trochę niepraktyczna. Coś czuję, że bym się wk..denerwował przy odkręcaniu by dokręcić sprężynę.

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Akism, chyba nie we wszystkich. Pytałem kiedyś o 8 dniowca i inaczej jest to rozwiązane, sorry nie pamiętam jak :)

 

L2L w 46 też by mnie interesował, przypuszczam że coś koło 54-56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Radiomirze na unitasie jest normalna zakrecana koronka i wszystko dobrze działa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie, w każdym razie w Glycine rozumiem że nie jest zakręcana. Jakby ktoś miał zdjęcia z czarną tarczą to trochę by przewietrzyło wątek, dawno takich nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odwieczny problem,

Jestem fanem marki Glicyne i lubie oglądać ich zegarki :D

Kłopot zaczyna się przy wymowie tej marki, ktoś pomoże?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie czytam glajsin (i/y nie idzie tego po polskiemu zapisać :D), ale wolałem się upewnić. Gliceryna przypomina mi biologię, zegarek to ma być odpoczynek!

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło tak jak sam mówię Glysin

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja mówiłem, jak po angielsku :D Glysin, będę pamiętał :D

Dziękuję!

Swoją drogą polecam kliknąć na wymowę Rado :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.