Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna lektura. Wieki temu łykałem Kirsta wszystko co było wydawane, do tej pory stoi u mnie na półce kilka pozycji. Przyjemnej lektury!

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boska jest rozmina u majora Bulwy pod koniec I tomu " nie chcecie już być szefem kompanii?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi w ręce kilka tomików opowiadań i felietonów Wiecha. Jestem tym zafascynowany (bez przesady) od końca szkoły podstawowej. Poczucie humoru i zmysł obserwacji powodują, że proza Mistrza nic a nic się nie zestarzała a postacie pana Piecyka, Gieni i szwagra Piekutoszczaka ciągle bawią, ale i wprawiają w zadumę nad czasami minionymi. Znakiem tego, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem właśnie opowieść wojenną Williama Whartona ( autora Ptaśka ) "W księżycowa jasną noc" - polecam !


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że Wharton to grafoman. Co z tego skoro 'W księżycową jasną noc' czyta się świetnie, bardzo podobała mi się ta książka, poruszająca rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój faworyt Whartona to "Spóźnieni kochankowie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wszystko Whartona co wydano w PL. Ptasiek, W ksiezycowa ... zgoda. Spoznieni kochankowie nie dla mnie. Najbardziej ruszyly mnie jednak Niezawinione śmierci.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Spóźnieni kochankowie' też nie dla mnie, to już trącało grafomanią, ale kobietom książka się podoba, raczej nie dziwne :) 'Niezawinione smierci'... Ta książka poruszyła i wzruszyła mnie do głębi, łaczyłem się w bólu z autorem, straszne przeżycia.

Żeby było w temacie, to czytam teraz książkę 'Moja europejska rodzina. Pierwsze 54 000 lat' Karin Bojs. Autorka postanowiła doszukać się swoich korzeni nie tylko ileś tam pokoleń wstecz, ale sięga wręcz do prehistorii. Nie przypuszczałem, że tak mnie wciągnie opowieść o historii człowieka (homo sapiens), w kontekście jego pojawienia się na naszym kontynencie, i dalej wędrówki na tereny obecnej Szwecji, która jest ojczyzną autorki tej arcyciekawej książki. Polecam.

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cena nieważkości. Kulisy lotu Polaka w kosmos" Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski. Zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pepco, z Kirsta polecam jeszcze obowiązkowo książkę 'Fabryka oficerów' i na rozluźnienie 'Błyskawiczne dziewczyny'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na " Wśród nocnej ciszy" Romana Bratnego ? albo " Długi tydzień w Parkman " Jamesa Jonsa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Helisa Marca Elsberga mnie zaciekawiła...

Po Zero i Black Oucie to kolejny ciekawy temat współczesnej egzystencji jaki ten austriacki pisarz wziął na warsztat. Modyfikacje genetyczne to nie przelewki.

 

Podoba mi się w jego warsztacie pisarskim fajne przygotowanie naukowe w rozkręcaniu fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hashtag Mroza - jednym słowem - porażka. Czytałem i czytałem i czekałem kiedy będzie wiadomo o co chodzi... . Chyba najsłabsza pozycja Remigiusza Mroza. Pomieszanie z poplątaniem i na koniec .. o co kaman? Nie kupuję tego. Remigiuszu nie idź tą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zacząłem i skończyłem philipa k. dicka - czy androidy śnią o elektrycznych owcach?

warto, jak wszystko Dicka. szczerze? chociażby dla kontrastu z ekranowym blade runnerem. po przeczytaniu, odrazu widać dlaczego powstała ekranowa kontynuacja. wszystko nabiera sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo czas zacząć jedną z najważniejszych pozycji krajowych po 1989 r.

 

ksiazka-rzeczpospolita-miedzy-ladem-a-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest ten dział - działu Nie jest okej już nie ma...

Padł mi twardy dysk na którym miałem całą kolekcję ebooków.

:(

Część była przeczytana, a część czekała na swoją kolej.

Zostało mi tylko to co jest aktualnie na czytniku.

Nie mam pojęcia czy uda się coś odzyskać z tego dysku,

wszystko to co zbierałem przez kilka lat przepadło...

Smutno mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam, na żywo Mike bardzo ciekawie opowiada, zobaczymy jak z pisaniem

 

post-63031-0-05693000-1543646764_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Na w tej chwili? "Raz w roku w Skiroławkach" Nienackiego.

To w niej biegają "parasiuki" :) ? Pytam, staram się skojarzyć.

 

Obecnie dogorywa "Nadzy i martwi" N.Mailer. Zabierałem się kilka razy, brak czasu. Dzisiaj się zebrałem i przed północą skończę.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.