Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Podobali mi się przesłuchani niedawno Amerykańscy bogowie Neila Gaimana, więc dziś w drodze zabrałem się za Nigdziebądź. Polecacie? Opinie widzę dość entuzjastyczne.

Wczoraj skończyłem natomiast słuchać Al Pacino. Rozmowy Lawrence'a Grobela. O ile można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy o słynnym aktorze, to wystarczy dobrnąć do połowy. Później maglują już z grubsza te same tematy, bo to zbiór wywiadów tego przeprowadzonych na przestrzeni lat przez tego samego autora. Gdyby to był wywiad-rzeka, na pewno byłoby ciekawiej. No i zdecydowanie nie polecam audiobooka - jakoś tak nienaturalnie to przeaktorzone. A słuchanie nieustannie okaleczanych na różne sposoby przez Sławomira Hollanda anglojęzycznych nazw i nazwisk (padają dość często) jest mniej więcej tak przyjemne, jak czyszczenie sobie uszu drutem kolczastym. :|

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

28b72f50a04a26cfb2a3c4c3c9aac081.jpg

Edited by Marak

Guest mrovka

Dzisiaj dostałem od kuriera :)

Wiec do tematu nie pasują,ale obiecuje ze zagłębie się w treść

vhSLjvS.jpg

Zgłebiajac starożytny sumer i historie Egiptu jeszcze przed dynastiami faraonów takie pozycje jak Tora,Stary Testament są chyba koniecznie do przeczytania - tak uważam.

żeby nie było iż jestem jakiś świety..

chrześcijanie powiedzieli by o mnie heretyk

mahometanie okrzyknęli by mnie kafirem,czyli w starożytnym tłumaczeniu 'niewierny'

A w ogóle..czy sa na formu jacyś zakonnicy lub księża ?? bo miałbym milion pytań ehehehe

Edited by mrovka

Guest McIntosh

Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za 2018 rok. Brawo!  :)

Edited by McIntosh

R E W E L A C J A !!! 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

BRAWO !!! Nic tak bardzo od dawna mnie nie ucieszyło, ten Nobel to strzał w 10 - tkę !

pozdrawiam, Grzegorz

"The Body: A Guide For Occupants " Billa Brysona.

Trochę chyba za bardzo się na nią napaliłem. Interesująco ale zbyt sucho, encyklopedycznie jak dla mnie. A kiedyś potrafił sprzedać takie treści (np. genialne "W domu").

Jakoś mało Brysona w tym Brysonie...

00135060-400x400.jpeg

ChronoDB (aplikacja dla twoich zegarków): Windows, macOS, Android

Robert Jordan - The Dragon Reborn

Po latach przerwy wróciłem do cyklu Koła Czasu. Bardzo klasyczne high fantasy, styl trochę trąci myszką, ale książce niedługo stuknie trzydziestka.

Bardzo przyjemna lektura na długie, jesienne wieczory - książki mają średnio po sześćset stron z dobrym hakiem.

A tak w międzyczasie po cichu i bez wielkiego szumu udało mi się przygotować II wydanie "Czasu na głębokości" znacznie poprawione, rozszerzone (wiele nowych modeli opisanych w pracy) i z większym materiałem zdjęciowym. Poniżej wątek z zapisami:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180433-czas-na-g%C5%82%C4%99boko%C5%9Bci-historia-zegark%C3%B3w-do-nurkowania-ii-wydanie/

Zapraszam Mateusz

post-103382-0-18486200-1572872073_thumb.jpg

post-103382-0-21686600-1572872088_thumb.jpg

post-103382-0-18068200-1572872094_thumb.jpg

post-103382-0-79107300-1572872099_thumb.jpg

post-103382-0-27531900-1572872107_thumb.jpg

Astarloa12 - widzę, że wkręcasz się w Mocka. Uważaj, za rogiem czai się Popielski:)

Guest D@dik

Wróciłem do staroci ostatnio. Podczas zsyłki na badania okresowe z corpo przeczytałem czekając na badanie cały Folwark Zwierzęcy Orwella ;-) (samo badanie trwało ...3 minuty).

Przypomniałem sobie też Malowanego Ptaka Kosińskiego i ...dalej nie rozumiem jego "fenomenu". Na ekranizację tegoż z całą pewnością bym się też nie wybrał. Kosiński miał niezły zjazd sado-zoo-maso jeśli naprawdę samodzielnie to napisał.

Teraz czytam Ucieczkę Jamesa Clavella - historię losów pary kochanków wmieszaną w klimat rewolucji 1979 roku w Iranie. Nie urywa tak książka, ale ciekawy obraz rzeczywistości w trakcie rewolucji i buzowania skrajnych nastrojów społecznych daje do myślenia i jest ciągle niestety w użyciu.

Astarloa12 - widzę, że wkręcasz się w Mocka. Uważaj, za rogiem czai się Popielski:)

Wiem, wiem, z Popielskim czytałem na razie jedną część :) Mocka odświeżam po latach, tak aby dojść do najnowszego Golema.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Fedorowicz, jak zwykle, w świetnej formie. Historie, spostrzeżenia super opowiedziane z niesamowitymi anegdotami. Szkoda, że takie krótkie. Polecam.

Mistrz_offu-675x1024.png

ChronoDB (aplikacja dla twoich zegarków): Windows, macOS, Android