Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Tomasz Michniewicz "Chrobot".

Znakomita książka o reporterskim charakterze. Na jej kartach przeplatają się losy bohaterów urodzonych w różnych częściach świata. Śledząc je od najmłodszych lat poznajemy miejscowe zwyczaje, sytuację polityczną i warunki życia.

Książka dostępna za zupełną darmochę w akcji Czytaj.pl.

"Niepokorni" Severskiego. "Nieśmiertelni" miało być ostatnią częścią trylogii ale jak widać zmienił zdanie. Tylko coś mi nie pasuje: w "Nieśmiertelnych" przecież Gunnar się zastrzelił a tymczasem żyje ...

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Anil Ananthaswamy - Through Two Doors at Once: The Elegant Experiment That Captures the Enigma of Our Quantum Reality

Jedna z najnowszych książek o mechanice kwantowej. Dużo opisów bardzo ciekawych eksperymentów i teorii próbujących je wyjaśnić. Jest też o poszukiwaniu kota Schrödingera - jak największego. Polecam, super interesująca pozycja.

51zVVtDOmOL._SX329_BO1,204,203,200_.jpg

ChronoDB (aplikacja dla twoich zegarków): Windows, macOS, Android

ksiaze-cierni-w-iext34490053.jpg

Po krótkiej wizycie w miejskiej bibliotece, zdjąłem na chybił trafił coś z fantastyki. Dwie pierwsze już przeczytałem, mogę polecić - takie solidne 6/10 - książki ciekawe, tym bardziej że główny bohater jest raczej postacią negatywną. Teraz muszę gdzieś dostać trzecią część, bo w blibliotece nie ma :D

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Wkleiłem inne. Chodzi o serię Książę Cierni / Król Cierni / Cesarz Cierni  autorstwa Marka Lawrence'a ;)

Właśnie zacząłem czytać ostatnią część - aczkolwiek widzę, że autor napisał jeszcze inne powieści osadzone w tym samym "uniwersum"

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Czytaliście może ''Outsider'' Stephena Kinga? Warto sięgnąć po nią?

Teraz czytam '' slepnac od świateł'' Zulczyka. Polecam

"Outsidera" polecam. Jeśli ktoś lubi klasyczne cegły Kinga, gdzie przyjemność płynie bardziej z budowaniem napięcia i powolnym rozwojem akcji niż z jakichś rewolucyjnych technik pisarskich, to jedna z lepszych jego propozycji ostatnich lat.

Dokładnie, jako to ostatnio u Kinga: cała otoczka genialnie napisana, nakręca czytelnika na maksa, a tu sam final wtórny, nijaki z mocno infantylną historyjką...

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

"Niepokorni" Severskiego. "Nieśmiertelni" miało być ostatnią częścią trylogii ale jak widać zmienił zdanie. Tylko coś mi nie pasuje: w "Nieśmiertelnych" przecież Gunnar się zastrzelił a tymczasem żyje ...

Dzięki za spojler

Skończyłem Żmijowisko Chmielewskiego i zaczynam Elita Zabójców Childa

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Rzemieślnicy Badylarze Cinkciarze Jak przedsiębiorczy Polacy przechytrzyli komunę - Andrzej Krajewski. Świetna polecam

Wkleiłem inne. Chodzi o serię Książę Cierni / Król Cierni / Cesarz Cierni  autorstwa Marka Lawrence'a ;)

Właśnie zacząłem czytać ostatnią część - aczkolwiek widzę, że autor napisał jeszcze inne powieści osadzone w tym samym "uniwersum"

Skusiłem się po Twoim poleceniu, zaczynam tom drugi. Lekkie i przyjemne, pęka strona za stroną.

Rzemieślnicy Badylarze Cinkciarze Jak przedsiębiorczy Polacy przechytrzyli komunę - Andrzej Krajewski. Świetna polecam

Gdzie można to znaleźć? To jest chyba praca naukowa a nie typowa książka?