Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, najpierw dostaną wpie*dol po tych małych tłustych łapkach ;-)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie, niesmaczny jestem :D

Ani mnie ;)

 

Ale nasze wnuki będą dzięki nam mieć pracę wyłącznie w usługach i przedstawicielstwach chińskich koncernów. W administracji pewnie już nie bo co ją utrzyma przy upadku gospodarki? Kupujemy chińskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTEL zamierza ostro podziałać w świecie smartfonów. Kumpel mi ostatnio wspominał, że w Intelu zawrzało w niedawnym czasie, z powodu braku dobrych projektów w tej gałęzi.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety baza kosztowa firm chińskich miażdży.

No i skala produkcji. 

Zresztą producentem dla Xiaomi jest m.in. Foxconn, który słynie z produkcji dla znanej skądinąd marki... ale nie chcę znów wzniecać ognia w walce jednych przeciw drugim...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą producentem dla Xiaomi jest m.in. Foxconn, który słynie z produkcji dla znanej skądinąd marki... ale nie chcę znów wzniecać ognia w walce jednych przeciw drugim...

 

Pozdrawiam

 

E tam, nie wzniecisz, wg internetów w Foxconnie są robione jeszcze konsole Sony PlayStation, Nintendo Wii i Microsoft Xbox, telefony Motoroli, czytniki Amazon Kindle, komputery Dell, telefony BlackBerry oraz niektóre urządzenia Samsunga.

Xiaomi im też zleca, bo sam Inventec by nie wyrobił się z zaspokojeniem popytu na ich telefony. Zresztą nawet z Foxconnem nie wyrabia - topowej wersji Mi5 chyba do tej pory nie można normalnie kupić, trzeba czekać.

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim tablecie Tab S2 którego użytkuję od niedawna spotkałem się z dziwnym zjawiskiem. Gdy bateria spada poniżej 10% zaczyna się rozładowywać w bardzo szybkim nieproporcjonalnym tempie. Gdy osiąga poziom 2-5% pojawiają się pionowe lub poziome czarno białe pasy i gaśnie - rozładowuje się.

Nigdy wcześniej w innym urządzeniu nie spotkałem się z czymś takim. W smartfonach mogę korzystać z urządzenia normalnie aż do 1%. Nie wiem czy tak powinno być.

Macie doświadczenia z taką przypadłością?

 

Edit: Tu wyczytałem że chodzi o niski poziom napięcia http://supportsamsung.pl/topic/8575-qn7000-miganie-ekranu/ ale i tak jest to dla mnie dziwne bo spotkałem się z tym pierwszy raz.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że 652 będzie lepszy od 808, w końcu dzieli je chyba z rok, jak nie więcej.

Natomiast 652 ledwo dorównuje (a chyba jest słabszy) od 810, wstawianego do ubiegłorocznych telefonów za połowę ceny HTC Lifestyle, a przy tym niewiele ustępujących jakością HTC o ile w ogóle.

Myślę, że wszyscy liczyli na rozsądną cenę i rozsądną dostępność HTC 10 z procem 820, a to nie zapowiada się różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak czy siak to tylko cyferki. Jak ktoś gra w bardzo zaawansowany gry to fakt musi się liczyć, że procek musi być najlepszy. Ja nie gram kompletnie w nic, więc 808 w zestawieniu z 4GB ramu zapierdziela jak przecinak.

W dodatku wolę 808 od 810 bo ta drugą miałem i to fajny procek na zimę, ale jak kto lubi na pleckach telefonu smażyć jajka. Lumia 930 po 30 minutach na Here Maps dosłownie się gotowała.

Często ktoś pyta dlaczego V10 nie ma Snapa 820. Bo to nie jest flagowy model LG i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash

Karmisz ich kupując ich produkty.

Co prawda w większości kasa idzie do pośredników, bo oni jako tania siła robocxa robią.

Tyle że jak ktoś chce u nich produkować musi się dzielić technologią, czyli bez kosztownych badań pozyskują co chcą.

W niedalekiej przyszłości mogą zrzucić kajdany jako podwykonawcy i zdominować rynki swoimi produktami, w tym np. samochodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Remy

ze mnie akurat wiele nie zjedzą :) z ciuchów i butów nie mam nic chińskiego, telefon koreański, AGD zrobione w PL. Tak prawdziwie chińskie to chyba tylko notebook Lenovo, dwa Honory, zony i córki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

po 3 latach użytkowania Samsunga Galaxy Note 2, biedaczek spadł na podłogę i wyświetlacz szlag trafił. Naprawa min 550pln bo moduł wyświetlacza to jedno ale nie wiadomo co jeszcze dostało...

Naprawa była nieopłacalna dlatego zacząłem rozglądać się za nowym sprzętem. Z reguły w pracy mam zawsze flagowca więc do prywatnego telefonu nie potrzebuję tak podkręconej specyfikacji. Myślałem o Huawei P8, Sony Z3, HTC (tu miałem spory problem rozróżnić bliźniaczo wyglądające sprzęty). Zacząłem czytać porównania testy itp.

Kupiłem MEIZU M2 NOTE za ok 600pln netto i jestem mile zaskoczony. Ja nie gram w żadne gry więc porównując aplikacje biurowe nie widzę różnicy w rozdzielczości czy prędkości otwierania aplikacji z Sony Z5. Do słabostek zaliczyłbym średnio wyraźny głośnik ale w Sony też nie powala...

Chińczycy mocno podnieśli poprzeczkę jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Obecnie w głowach konsumentów jest jeszcze bariera psychiczna i presja otoczenia. Dlatego w korporacjach nadal stawia się na znane marki, ale za 5 lat kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam film dokumentalny "Prawdziwa cena Twojej komórki" oczywiście do znalezienia na YT

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chińczycy mocno podnieśli poprzeczkę jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Obecnie w głowach konsumentów jest jeszcze bariera psychiczna i presja otoczenia. Dlatego w korporacjach nadal stawia się na znane marki, ale za 5 lat kto wie...

 

Myślę, że nie ma co tak pochopnie prorokować zaanektowania rynku UE i USA przez telefony z Chin, chociaż kto wie :rolleyes: .

Owszem mają niesamowicie korzystny stosunek jakości do ceny, ale też wypracowali go wzorując się na telefonach obecnej czołówki.

Często wzorowanie to kompletnie nie uwzględnia zależności patentowych - nie ma to znaczenia jeśli główna produkcja idzie na rynek chiński, ale już problem jest z oficjalną sprzedażą na rynkach UE i USA.

Zobaczcie, Xiaomi do tej pory nie ma oficjalnej, bezpośredniej dystrybucji w Europie, wszystko idzie przez pośredników w stylu ibuygou.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje MEIZU kupiłem w RTV EURO AGD. Bałbym się kupić na Alibabie itp. Poza tym pojawia się problem z gwarancją...a tak 2 lata spokoju  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

. Dlatego w korporacjach nadal stawia się na znane marki, ale za 5 lat kto wie..

 

 

Korporacje kupują to, co oferują operatorzy.  Mało jest korpo, które kupują osobno usługi i fony.

Bezpieczny wybór to jest to - mało który chińczyk (poza obecnie Huawei) przebija się do świadomości przeciętnego konsumenta i kupca w korpo.

Tak samo kiedyś było z autami flotowymi - mało która korpo jeździła autami koreańskimi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prostej przyczyny - korporacje nie korzystały z aut koreańskich bo były kiepskie. Od ery Ceed/I30 - korporacje korzystają z koreańczyków dość chętnie - mimo, że nie są tańsze już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić szybko tani telefon.

Wymagania:

1. dobra jakość rozmów

2. Internet w telefonie

2. mały wyświetlacz max 4 cale

 

Upatrzyłem sobie coś takiego Smartfon ALCATEL OneTouch Pop C3

 

Jash, miałeś kiedyś Alcatela. Czy w dzisiejszych czasach Alcatele mają dobrą jakość rozmów tak jak było kiedyś? W ostatnich Nokiach było z tym tragicznie!

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy da się z tego Alcatela łączyć komputer z internetem? Mam 10GB darmowego neta z T-mobile i chciałbym to jak najbardziej wykorzystać


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić szybko tani telefon.

Wymagania:

1. dobra jakość rozmów

2. Internet w telefonie

2. mały wyświetlacz max 4 cale

 

Upatrzyłem sobie coś takiego Smartfon ALCATEL OneTouch Pop C3

 

Jash, miałeś kiedyś Alcatela. Czy w dzisiejszych czasach Alcatele mają dobrą jakość rozmów tak jak było kiedyś? W ostatnich Nokiach było z tym tragicznie!

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy da się z tego Alcatela łączyć komputer z internetem? Mam 10GB darmowego neta z T-mobile i chciałbym to jak najbardziej wykorzystać

Po tym modelu, który wstawiłeś domyślam się, że budżet nie jest zbyt wysoki. Poszukałbym czegoś na Windows. Telefony z niskiej półki są "lepsze" na tym systemie- zdaje mi się. Ten Alcatel ma opcję hotspota WiFi jeśli o to Ci chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, budżet raczej niski. Planuje kupić iPhone, ale to za jakiś czas i ten telefon ma być na tymczasem. Kupiłbym nawet drugą Lumię, ale za 3 miesiące dostanę za nią grosze.

 

Mam w T-mobile do wykorzystania 20GB Internetu i chciałbym z tego korzystać, bo przepadnie 10 maja. Mam Nokię Lumię 625 i chciałbym spróbować czegoś na Androidzie. Fajnie by było, gdyby bateria przy tej Lumii starczała na dobre 12 godzin to bym mógł mieć jeden telefon. Niestety, ale wystarcza na 6 max 10 godzin.

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alcatel Idol 6030 od 2013r. Przeżył już zmianę ip4s,ip5s a teraz ip6s.

Jako druga słuchawka jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ma ktoś G4? Będę wdzięczny za podzielenie się opinią jak aparat radzi sobie przy sztucznym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.