Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą marką ?

 

z marka mialem jak najbardziej do czynienia (mialem Diamonda) natomiast w modelem nie bo za ceglowaty jak dla mnie troche

a HTC to jedna z najlepszych marek na rynku (produkuje pod roznymi nazwami dla roznych operatow) wiec napewno bedziesz zadowolony :D (najwiecej romow i programow na to wychodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.\Wybór telefonu: sytuacja sprawiła,że muszę mieć pod ręką (w pracy) coś,co robi w miarę przyzwoite fotki.Druga ważna sprawa to dobra bateria.Na innych wodotryskach mi nie zależy,no może na solidności wykonania.Dlatego wybór Samsunga f480 ...Panowie-może poradzilibyście coś innego\lepszego?Najwięcej dyskutuje się tu o E51,były dwa pytania o f480 ale nikt nic na nie nie odpowiedział....może murderotic da radę :D ?Dzięki.

 

Jeśli chcesz mieć telefon z przyzwoitym aparatem, to chyba warto pomyśleć o jakimś SE z matrycą przynajmniej 3,2 mln pikseli (mają cyber-shoty). Osobiście mam E51 - zdjęcia nie są złe, ale matryca to 2 mln pikseli, więc po wrzuceniu na duży ekran to już fotki będą średnio wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

W E51 nie ma trybu makro, także jedyne co to możesz nim jakieś widoczki robic i to też tylko po co żeby wrzucic potem na tapetę w telefonie. SE K750i miał zdecydowanie lepszy aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znudziło mi się używanie 2 sprzętów (komórka + palmtop a do tego zewnętrzny GPS) więc zastanawiam się nad jakimś uniwersalnym urządzeniem (choć jak wiadomo kiedy coś jest do wszystkiego to jest do niczego).

 

Ja polecam Nokie N95, mam ją od jakiegoś czasu i jeszcze sie nie nacieszyłem. Ma GPS, aparat 5 mgp, przyzwoitą kamerę, odtwarza filmy w każdym formacie (o ile ma się odpowiednie aplikacje), edytuje dokumenty word, exel, power point, pdf, czyta kody kreskowe, ma wifi, flasha i wiele, wiele innych rzeczy. Ja osobiście zakochałem się w tym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...również polecam Nokie N95 - mam wersję 8G i jestem z niej bardzo zadowolony .Ma wiele różnych funkcji dla mnie najbardziej przydatne to przede wszystkim GPS (mam wgraną Garmine która świetnie prowadzi ),aparat - robi niezłe zdjęcia jak na komórkę ,wifi i oczywiście wiele ,wiele pamięci .Minus bateria - wiadomo przy intensywnym użytkowaniu czyli muza,zdjęcia ,internet ,rozmowy max 2-2,5 dnia ,przy włączonej nawigacji trzeba mieć ładowarkę samochodową ,bo też szybko się wyczerpuje (około 2-3 godzin)aczkolwiek zwykłe nawigacje też przecież dużo dłużej nie wytrzymują .Dla mnie super telefonik kupiłem ją za prawie 2 tysie teraz cena spadła prawie o połowę , cóż ......życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie myślałem o N95 ale przyzwyczaiłem się już do touch-screena więc szukam czegoś z takim luksusem.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba nigdy nie pojmę sensu dyskusji typu - ta komórka lepsza bo ma lepszy aparat, tryb macro. Dostatecznego trybu macro nie mają nawet kompakty, a co wymagać od komórki.

Owszem - to przydatny gadżet. Czasem trzeba cos na szybkiego uwiecznić, udokumentować. Ale rozmowa o jakości w takiej sytuacji jest trochę kuriozalna. Przy matrycach 20, czy 30 razy większych dyskutuje sie o kiepskiej jakości fotki, bo dużo pikseli na małej powierzchni, szumy itp. Jeśli matryca wielkości mikroskopijnej ma 3, 5 czy 8MP - to o czym my rozmawiamy? Do tego obiektyw (nie ważne jaką marką przyozdobiony) jest wielkości główki od szpilki.

W trudniejszych warunkach (generalizując lekko) żaden dobry kompaktowy aparat 100X lepszy niz najlepszy w komórce, nie zrobi lepszej fotki niż średnie lustro, a ono nie takie jak profesjonalny sprzęt - to o czym rozmowa.

Telefon nie jest dodatkiem do aparatu - a odwrotnie - ma zwiększyć jego funkcjonalność. DO udokumentowania czegoś, szybkiej akcji, mmsa i pokrewnych wystarczy pewnie 2MP. Czy ktoś rozsądny jadąc na wakacje, czy wycieczkę, lubiący fotki, oprze się na telefonie? Od tego sa aparaty fotograficzne.

To oczywiście moje zdanie. I tym moim zdaniem nowa seria E nokii od E51 do góry to to telefony bez wad. Obiektywnie ładne. Doskonale wykonane. Dość proste, ale z wszelkimi obecnie dostępnymi udogodnieniami jakie mogą sie przydać. Przy okazji nie maja gabarytów cegły jak np N. Wszystko jest niby OK w np N95 - ale noszenie ze sobą sprzętu takiej grubości to dla mnie powrót do Motoroli d160 - mojego pierwszego chyba telefonu GSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nikt tutaj nie neguje tego że aparat w telefonie to tylko gadżet ...wiadomo że jadąc na wakacje ,idąc na wesele itp.każdy bierze aparat cyfrowy czy też lustrzankę i trzaska zdjęcia.Natomiast aparaty w komórkach też się przydają od czasu do czasu - nikt przecież dzień w dzień nie chodzi z lustrzanką pod pachą :D Oczywiście nie jest też ważne czy taki aparat w komórce ma 3,2 czy też 8MP - dlatego myślę że kolega Adi świetnie to ujął -telefon nie jest dodatkiem do aparatu -wręcz odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"studiując" temat o komórkach tutaj i w wielu innych miejscach bardzo często spotykam opinię - telefon do d... bo ma słaby aparat, albo telefon tena a ten lepszy bo ma super aparat. Mój post to ogólna reakcja na takie opinie :D

Moim zdaniem telefon, taki do pracy i na codzień ma szybko reagować - czyli dobry system operacyjny, lub oprogramowanie własne. Ma odpowiednio długo działać (jak na obecne realia i prądożerność to 2 dni jest dobrym wynikiem przy intensywnym użytkowaniu), powiniem mieć 3g, Wi fi, coś do rozrywki (mp3, radio), jasny i czytelny nawet w słońcu wyswietlacz, oprogramowanie biurowe, aparat. Powinien być niezawodny i mieć odpowiednio niewielkie wymiary ze szczególnym naciskiem na grubość(w marynarce powinien być niewidoczny) Powinien mieć możliwość doinstalowania odpowiednio dużej ilości aplikacji- stosownie do indywidualnych potrzeb (czyli jednak system operacyjny). To oczywiście moje wymagania. Spełnia je seria E Nokii, blackberry, może coś jeszcze?

Dotykowy ekran w komórce bez klawiatury pod, lub wysuwanej, jest moim zdaniem nie do zaakceptowania. Wysuwana - daje nam zwykle grubasa (patrz wszelakie palmfony). Obecnie uzywam e71 - dla mnie rewelacja. Wcześniej e51 bez zarzutu. Przed nim e50 - niby ok - ale ślimak niemiłosierny.

Samsung proponuje ciekawe telefony, Se - zatrzymał sie w rozwoju (może Xperia cos wniesie? - nie bawiłem sie jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinien być niezawodny i mieć odpowiednio niewielkie wymiary ze szczególnym naciskiem na grubość(w marynarce powinien być niewidoczny)
Obecnie uzywam e71 - dla mnie rewelacja.

 

jak codzienność z e71 ma się do postulatu związanego z noszeniem w marynarce? najmniejsza to ta nokia jednak nie jest... Ciekaw jestem, bo mam ten sam wymóg co do fizycznej funkcjonalności telefonu, a technicznie owa nokia prezentuje się OK, więc czemu by nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powrót do Motoroli d160 - mojego pierwszego chyba telefonu GSM.

 

...że się tak wtrącę - to też był mój pierwszy telefon :D Pamiętam, że nie miał nawet zegarka, a jeżeli bateria się wyczerpała można było ją chwilowo zastąpić czterema "paluszkami" :)

 

Kosztowała majątek na kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że nie miał nawet zegarka, a jeżeli bateria się wyczerpała można było ją chwilowo zastąpić czterema "paluszkami" :)

te telefony pełniły funkcje także obronne, a niekiedy wręcz zaczepne :D . Pamiętacie, jak Gołota zarobił w głowę w czasie zamieszania po pierwszej walce z Riddickiem Bowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz co Cię tak wkurza w ładowaniu. Przychodzisz z pracy, wieczorem kładziesz się spać a telefon do ładowania. Jaki tu problem ?

 

Nie jest to problem faktycznie ale wystarczy pojechac w gory np, na jakis surviwal... Wiem, wiem - sa inne telefony do tego... :)

 

W E51 nie ma trybu makro, także jedyne co to możesz nim jakieś widoczki robic i to też tylko po co żeby wrzucic potem na tapetę w telefonie

 

 

To byl główny powód dla którego zamieniłem E51 na E71... Aparat z "macro", "lampa błyskowa" i AF... No i GPS, który zadziwiająco fajnie prowadzi (Garmin)...

 

Na szybko, wiszące na forum moje fotki z E71:

 

346d45d7709aa0a7.jpg

 

7b0d659744573c9c.jpg

 

jak codzienność z e71 ma się do postulatu związanego z noszeniem w marynarce? najmniejsza to ta nokia jednak nie jest... Ciekaw jestem, bo mam ten sam wymóg co do fizycznej funkcjonalności telefonu, a technicznie owa nokia prezentuje się OK, więc czemu by nie

 

Bardzo fajnie choc ja osobiście go w kaburze noszę - ale nie ma problemu... To cieńki telefon (wymiarowo:-P) i do tego jeden z najlepiej wykonanychych jakie ostatnio miałem w rękach...

 

Dla mnie N95 to grubaaaaśny, plastikowy "burak" - bez obrazy :D

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że offtop, ale czy moderator móglby zmienić tę tytulową dla tematu "pogę" na chociaż ciut bardziej znośne "pogadajmy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że offtop, ale czy moderator móglby zmienić tę tytulową dla tematu "pogę" na chociaż ciut bardziej znośne "pogadajmy"?

 

Dołączam się do prośby. Używajmy języka polskiego, a nie jakichś dziwnych slangów. Dosyć ich jest w TV, radiu i na ulicach.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze myslalem ze to chodzi o NO TO TERAZ PORA O TELEFONACH

tylko sie komus literka pomylila :)

a co do telefonu to mial byc on tani chyba (tak jak ten HTC kolo 500 zl ) wiec nie wyjezdzajcie nagle z e71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak codzienność z e71 ma się do postulatu związanego z noszeniem w marynarce? najmniejsza to ta nokia jednak nie jest... Ciekaw jestem, bo mam ten sam wymóg co do fizycznej funkcjonalności telefonu, a technicznie owa nokia prezentuje się OK, więc czemu by nie

 

Jest płaska - więc zupełnie ok. Jest minimalnie krótsza niz E51, szersza i tak samo lub bardziej płaska. Nawet w butonierce i dopasowanej jak trzeba marynarce - niewidoczna :)

PS

Plus zmienia regulamin. Jeśli ktoś jest zawiedziiony, czy dostal służbowy - czy inne podobne historie - można wypowiedzieć bez konsekwencji wszelkie umowy promocyjne zawarte przed 01.05.2009.

Ja zostaje - :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam w domu chyba z 5 telefonów

najmilej wspominam nokie 6310i /chyba ja z 5 lat miałem/

najgorsze to motorolle miałem dwie - nigdy nie kupie wiecej

teraz mam Omnie - strasznie mnie na poczatku denerwowała - a to sie rozłaczała a to z cicho brzęczała - atomapa nie chciała zaskoczyć itp.

juz myslałem ze podzieli los innych i wyladuje w szufladzie , az tu znalazłem w necie forum o omni

i wszystkie problemy znikły i teraz tel jest ok :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dalem 770zl na wolnym rynku za E71 "like new" wiec to chyba nie jest kosmos jakis...??

 

pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spinner - nie rozumiem?

 

Co to znaczy nie jest kosmos. Masz na mysli układ - czym telefon drozszy tym lepszy?

Jeasli tak - to pozwolę sobie się nie zgodzić.

Poza tym - jeśłi czytałeś - za kazym razem pisałem, że to według mnie najlepszy obecnie telefon. Że nie kosztuje tyle co napakowane niepotrzebnymi gadżetami plastikowe cegły typu N96 - to kolejna zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spinner nie kosmos ale jak ktos mowiom telefonie za 5 stow to domniemiewam ze to max kwota jaka dysponuje i nie rzucam mu ofertami drozszych fonow :)

Adi to bylo do mnie zapewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Znudziło mi się używanie 2 sprzętów (komórka + palmtop a do tego zewnętrzny GPS) więc zastanawiam się nad jakimś uniwersalnym urządzeniem (choć jak wiadomo kiedy coś jest do wszystkiego to jest do niczego).

Nie chcę zbyt dużo wydawać bo wiadomo, że taki sprzęt traci na wartości z miesiąca na miesiąc więc może HTC M700 ?...

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą marką ?

 

Jeżeli szukasz smartfona z małym biurem i GPSem to osobiście polecam sprawdzony sprzęt, którego używałem i do którego jakiś czas temu wróciłem. Mam na myśli Nokię E61. Może w spodniach od garniaka nie wygląda za dobrze, ale w marynarce jej nie widać. To świetny sprzęt bardzo solidnie wykonany i godny polecenia. Jak dobrze poszukasz za 500zł wyłapiesz nówkę. Ja za swój egzemplarz - roczny w stanie idealnym (noszony w kaburze z folią na wyswietlaczu) zapłaciłem 249zł.

Mnie samemu niedługo kończą się dwie umowy jedna w Erze i jedna w Orange i też muszę coś kupić, ale zdecydowanie chcę zmienić system operacyjny. WM, BB OS, albo Android - przy czym w G1 nie wiem, czy zdzierżę wykonanie tego sprzętu. Poza tym biorę jeszcze pod uwagę SE Xperia i BB 9000 Bold z nastawieniem właśnie na ten ostatni - ale ten w Erze nie dla każdego, niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Sanka sprzedaje chyba e61i. Sprawdz w "ofertach nie zegarkowych" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o telefonach, ktoś wspomniał swoją pierwszą d160 (moją też) i musze się czymś podzielić - zrobię dokładna listę tego co miałem, ale mam przeczucie, że przez moje ręce przewinęło się ponad 100 (sto) modeli. Nie jestem testerem, nie mam komisu, po prostu często zmieniałem/zmieniam w poszukiwaniu telefonicznego Graala :)

 

Przerażające, ale prawdziwe :)

 

EDIT: Wypisuje je teraz z głowy, zatarłem się przy 50... Allegro nie pomaga, bo staroci nikt nie sprzedaje. Hmm


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sanka sprzedaje chyba e61i. Sprawdz w "ofertach nie zegarkowych" :)

 

Tak sprzedaje, chociaż aktualnie posiadam tylko ten telefon,

więc raczej zamiana wchodzi w grę jak narazie.

Telefon jest świetny naprawdę za takie pieniądze

to dobry telefon, szczególnie że bateria spokojnie tydzień

trzyma przy regularnym użytkowaniu.

Ta nokia jest duża to fakt i dlatego tylko

chce ją sprzedać bo przykładowo jadąc w autobusie

stojąc wyciągam telefon i nie napiszę sms jedną dłonią.

Dlatego zamieniam na coś z normalną klawiaturą numeryczną.

 

P.S. Krzyzol mam to samo, nie ma odpowiedniego

telefonu dla mnie. Pamiętam, że miałeś nokię 9300

to podpowiedź z mojej strony :)


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.