Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam stałe dzwonki których używam od lat i tylko kopiuję z telefonu na telefon. ;)

 

Teraz chyba czas życia telefonu jest na tyle krótki, że nikomu już nie chce bawić się w grzebanie. Kiedyś kupowało się telefon i on miał działać do póki nie padnie, albo się konkretnie nie zestarzeje. Dziś kupuje się telefon, a już następnego dnia szuka modelu, który kupi się jako jego następcę. 

Zresztą obecnie rynek telefonów komórkowych jest strasznie mdły. Pamiętam jak pisałem testy telefonów. Ile tam zawsze było na temat ergonomii, indywidualnych rozwiązań, jakości wykonania itp. Dziś każdy telefon wygląda tak samo. Prostokąt z zaokrąglonymi rogami, u góry włącznik, z boku regulacja głośności i czasem przycisk aparatu (w modelach aspirujących do telefonów fotograficznych). System przeważnie Android, którego zna każdy użytkownik smartfona. Nuda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. I własnie o to chodzi - dlatego w początku dyskusji te wszystkie sprawy, które powodują,e telefon można czy nie można nazwać prawdziwym czy nie do końca smartfonem - są pierdołami. Są one dla grupy docelowej - użytkowników - pomijalne, nieważne. Nawet ci korzystający z telefonu w sposób bardziej zaawansowany, niż "przeciętny Kowalski" nie potrzebuje owych pierdół. Ma działać po wyjęciu z pudełka. Potem ma mieć możliwość uruchomienia ulubionych/potrzebnych programów. Ma zrobić zdjęcie, powiadomić, działać choć cały dzień, dla niektórych musi wyglądać. Dla jeszcze innych musi być z grupy topowych modeli bo ma działać szybko albo podbijać punkty respektu na dzielni ;)

I jak piszesz. Wszystkie są podobne, prawie każdy od pewnego poziomu potrafi dokładnie to samo - tylko może z różną prędkością.

Kiedyś rozmiary i kształty były różne, fantazyjne. Kolory podświetlenia, linie na wyświetlaczy, wyświetlacze graficzne, pojawiała się polifonia, Klapki, rozkładane telefony, czas działania na baterii, miniaturyzacja baterii. I to zmiany jak w kalejdoskopie. A teraz od dobrych 5 lat - nuda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niestety @dejko. Kiedyś jak szedłeś z Nokią, było widać, że to Nokia, ba nawet jak ktoś się znał wiedział co to za model. To samo Siemens, Alcatel, Sony Ericsson itp. Dziś wszystko tłuką na jedną modłę, bez polotu. Wszystkie marki wyglądają prawie tak samo, a w ramach danej marki wszystkie modele też prawie takie same. Nuda okrutna. Jeszcze tylko Japończycy na swój rynek robią jakoś tam oryginalne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Araby. Oni lubią telefony z klawiaturą. Bodajże w Arabii Saudyjskiej najpopularniejsze modele to Blackberry i Nokie z klawiaturą QWERTY. 

 

To samo zresztą tyczy się laptopów. Wszystko musi wyglądać jak MacBook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko Japończycy na swój rynek robią jakoś tam oryginalne urządzenia.

 

To też w zasadzie już mija. iPhone w Japonii ma ponad 50% udział w rynku smartfonów, a tendencja ciągle jest rosnąca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Galaxy S4 z Androidem 5.0.1 i nie moge polaczyć telefonu z komputerem, po prostu komputer nie wykrywa telefonu... W dodatku w ustatwieniach nie mogę znaleźć opcji połączenia USB w których można by wybrać czy telefon ma być używany jako pamięć masowa czy tylko ładowany podczas podłączenia do PC. Proszę pomóżcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem LG Spirit na Lumię 735 i nie żałuję, no może trochę brakuje mi kilku rzeczy w szczególności wrzucanie zdjęć przez tapatalka  bylo prostsze. Może ktoś ma jakiś patent w windowsie na lumiach jak prosto wrzucać fotki przez tapatalka.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wejdź w informacje o urządzeniu i 7 razy kliknij na informację o wersji oprogramowania. Powinno to uruchomić opcje programisty i coś z ustawieniami usb powinno też tam być.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja zamieniłem LG Spirit na Lumię 735 i nie żałuję, no może trochę brakuje mi kilku rzeczy w szczególności wrzucanie zdjęć przez tapatalka  bylo prostsze. Może ktoś ma jakiś patent w windowsie na lumiach jak prosto wrzucać fotki przez tapatalka.

Normalnie, piszesz posta z odpowiedzią, po prawej masz plusika w kółku - klikasz to - otwiera się zakładka na dole strony i tam masz dodawanie załącznika, który dodajesz jako obrazek. Niestety duże grafiki nie przechodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset kompa był, próbowałeś w innym porcie USB? Możesz zainstalować Samsung Kies- on ma w sobie wbudowane sterowniki. A inne bardzo fajne wyjście to zainstalowanie Airdroid i połączenie z komputerem przez WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash to to wiem chodziło mi o to, że w andku dużo prościej było edytować zdjęcia przed wrzuceniem.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja i tak zawsze edytuję innymi aplikacjami, z TT tylko wrzucam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym edytujesz tak zapytam?


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To zależy co. Zmniejszam Image Resizerem autorstwa Henrika N. Lange (piszę autora celowo, bo jest kilka podobnych, ale tylko ta nie ma strat w jakości), a potem już Photoshop Express :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło zresetowanie telefonu :) Ale opcji USB i tak nigdzie nie mogę znaleźć. W ogóle ten nowy Android średnio mi się podoba

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Galaxy S4 z Androidem 5.0.1 i nie moge polaczyć telefonu z komputerem, po prostu komputer nie wykrywa telefonu... W dodatku w ustatwieniach nie mogę znaleźć opcji połączenia USB w których można by wybrać czy telefon ma być używany jako pamięć masowa czy tylko ładowany podczas podłączenia do PC. Proszę pomóżcie :(

Jakiego masz windowsa?

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym kompie 7 a w drugim 10

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na XP nie widzialo smartfona samsunga. Na 7 juz bylo ok.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło zresetowanie telefonu :) Ale opcji USB i tak nigdzie nie mogę znaleźć. W ogóle ten nowy Android średnio mi się podoba

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

 

AFAIK w Lillipopie usunięto opcję podłączania jako pamięć masowa, masz do wyboru tylko "Urządzenie multimedialne (MTP) i "Aparat (PTP)". W momencie podłączenia do komputera pojawia się powiadomienie (dostępne po zsunięciu górnej belki), po jego wybraniu masz możliwość wybrania jednej z powyższych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w Galaxy S4 da się ustawić skróty do aplikacji na ekranie blokady? Znalazłem tylko opcje włączania aparatu z pozycji blokady, a mi zależy szybkim dostępie do kontaktów

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jaka jest przyczyna niemożliwości włączenia lte w iphone6 w sieci plus albo jak to ustawić?

Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sprawdź kodem *101*11*24# oczywiście pod warunkiem, że masz LTE aktywowane w Plusie. Musisz mieć kartę USIM i aktywną usługę u operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash,

To wszystko jest.

Na ekranie pojawia sie lte i tyle.

Pojawia się komunikat nie można połączyć z siecią.

Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie powiedz mi po co Ci w ogóle to LTE? Ja osobiście na początku z ciekawości miałem włączone, ale jadło szybciej baterię i jakoś większej prędkości nie zauważyłem, więc dałem sobie siana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Jash,

To wszystko jest.

Na ekranie pojawia sie lte i tyle.

Pojawia się komunikat nie można połączyć z siecią.

 

To nie mam pomysłu. Polecam forum MyApple.pl lub salon Plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.