Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telefon z Androidem, drugi z iOS.

Jakoś nie chce mi się bawić w nakładki na Androida.

W przypadku iOS ma wersję 8 i na razie nie przechodzę na 9. Nowe wydania nie zawsze są stabilne w pierwszych wydaniach.

Jak kupię nowego iphona to będzie miał iOS9.

Na razie się zastanawiam czy kupować iphona 6 plus/6 plus czyli największa obudowa do 5,5 cala na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe pierdoły panowie. 

 

To nie są pierdoły. To jest istota telefonu typu smartfon i rzecz normalna przed premierą iPhone. Właśnie po to kiedyś kupowało się smartfony. Celem modyfikacji, grzebania, poprawiania, odchudzania, dodawania funkcjonalności. Zresztą nawet charakter for dyskusyjnych był inny. Więcej miejsca poświęcano modyfikacjom i tutorialom. Dziś tylko na okrągło rozkminy na temat kupna jeszcze nowszego modelu oraz problemy natury "wyłączył się i nie chce włączyć" (gdzie standardową odpowiedzią jest "wgraj soft na nowo").

 

Dziś deski do krojenia z gorilla glassem służą jako przeglądarki internetowe i wyznacznik statusu właściciela. Otwartego systemu operacyjnego na dobrą sprawę mogłoby w ogóle nie być, gdyby nie fakt, że telefon bez systemu posiadającego sklep z minimum 3 mln aplikacji do mierzenia długości puszczonego bąka nie ma racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tematy, widgety, ikonki, custom romy. W sumie nic przydatnego. Aplikacje jedynie ratują Androida. Przy pomocy WP nie zmierzę przez mikrofon odchyłki dobowej mechanika.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

 

Nie do końca. Widgety są w WP i nazywają się Live Tiles. Ikonki - WP nie ma ikonek. Tematy - nie ma, ale poprzez modyfikację rejestru można zrobić sporo fajnych rzeczy, jak ktoś lubi się bawić. Custom romy - w WP nie ma potrzeby tworzenia takich, bo standardowe romy zawsze działają, nie mulą itp. Nie mniej można w sofcie pogrzebać na tej samej zasadzie co pisałem wcześniej w rejestrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Widgety są w WP i nazywają się Live Tiles. Ikonki - WP nie ma ikonek. Tematy - nie ma, ale poprzez modyfikację rejestru można zrobić sporo fajnych rzeczy, jak ktoś lubi się bawić. Custom romy - w WP nie ma potrzeby tworzenia takich, bo standardowe romy zawsze działają, nie mulą itp. Nie mniej można w sofcie pogrzebać na tej samej zasadzie co pisałem wcześniej w rejestrach.

custom rom nie chodzi tylko o podrasowanie ale czesto pod pelna kontrole nad telefonem, zwlaszcza o wyciecie szpiegowania wlasciciela co robi i google i apple i windows ale tylko dzieki pasjonatom w andku mozna to ograniczyc.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Widgety są w WP i nazywają się Live Tiles. Ikonki - WP nie ma ikonek. Tematy - nie ma, ale poprzez modyfikację rejestru można zrobić sporo fajnych rzeczy, jak ktoś lubi się bawić. Custom romy - w WP nie ma potrzeby tworzenia takich, bo standardowe romy zawsze działają, nie mulą itp. Nie mniej można w sofcie pogrzebać na tej samej zasadzie co pisałem wcześniej w rejestrach.

Jash, miałem trzy telefony z WP więc wiem, że to fajny system i wcale nie taki ograniczony jak to niektórzy co ostatnio to widzieli WP 7.0 sądzą. Jest fajny, tylko aplikacje są często przez developerów traktowane po macoszemu, i jest ich niestety o wiele mniej. Mam na Lumii 535 Windows 10 z insidera, która jednak leży w szufladzie i jak sam system jest super, to jeszcze aplikacje na przykład nie wyświetlają się prawidłowo, część ekranu aplikacji zasłaniana jest przez przyciski ekranowe. Ale wiadomo to beta system cały czas jest.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja się w beta softy nie bawię, bo działają źle. No chyba, że ktoś ma dwie słuchawki, w tym druga do testów. Mam 8.1, dziś była kolejna aktualizacja i działa super. Na "dziesiątkę" poczekam jak już się ułoży :D

Co do aplikacji prawda, ale jak akurat mam wszystko to, co używałem na iOS i Andku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash, miałem trzy telefony z WP więc wiem, że to fajny system i wcale nie taki ograniczony jak to niektórzy co ostatnio to widzieli WP 7.0 sądzą. Jest fajny, tylko aplikacje są często przez developerów traktowane po macoszemu, i jest ich niestety o wiele mniej. Mam na Lumii 535 Windows 10 z insidera, która jednak leży w szufladzie i jak sam system jest super, to jeszcze aplikacje na przykład nie wyświetlają się prawidłowo, część ekranu aplikacji zasłaniana jest przez przyciski ekranowe. Ale wiadomo to beta system cały czas jest.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

jak wp taki dobry to czemu piszesz z tel z androidem? :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są pierdoły. To jest istota telefonu typu smartfon i rzecz normalna przed premierą iPhone. Właśnie po to kiedyś kupowało się smartfony. Celem modyfikacji, grzebania, poprawiania, odchudzania, dodawania funkcjonalności. Zresztą nawet charakter for dyskusyjnych był inny. Więcej miejsca poświęcano modyfikacjom i tutorialom. Dziś tylko na okrągło rozkminy na temat kupna jeszcze nowszego modelu oraz problemy natury "wyłączył się i nie chce włączyć" (gdzie standardową odpowiedzią jest "wgraj soft na nowo").

 

Dziś deski do krojenia z gorilla glassem służą jako przeglądarki internetowe i wyznacznik statusu właściciela. Otwartego systemu operacyjnego na dobrą sprawę mogłoby w ogóle nie być, gdyby nie fakt, że telefon bez systemu posiadającego sklep z minimum 3 mln aplikacji do mierzenia długości puszczonego bąka nie ma racji bytu.

No właśnie. Fora. Tam nie pojawia się standardowy użytkownik tylko maniacy.

Smartfon służy nie do gmerania w nim tylko między innymi poza dzwonienie do internetu, maili, funkcjonalności typu aparat foto, pogoda, giełda, nawigacja, kalkulator, muzyka (dla niektórych film ale to kpina) gierki i masa innych funkcji do których pierdoły typu modyfikacje, romy, customy są potrzebne jak kwiatek w kożuchu. Oczywiście hiperwąska grupa użytkowników potrzebuje tego, ale błędem jest zakładanie, że potrzebujęe tego ktokolwiek inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te funkcje i zastosowania które wypisałeś, można wykonywać na telefonie który nie jest smartfonem. 

 

Cechą smartfonu jest otwarty system operacyjny. Otwarty, czyli taki, w którym istnieje możliwość modyfikacji plików. Smartfon praktycznie tym się różni od zwykłego telefonu, że pozwala na pracę wielozadaniową, możliwość dostępu do plików systemowych i ich modyfikacji oraz instalowanie aplikacji w środowisku systemu, a nie wirtualnej maszynie. Problem pojawia się w momencie, gdy zaczynasz definiować smartfon jako telefon z dużym dotykowym wyświetlaczem i nawet nie zauważasz, że nie oferuje on cech smartfonu.

Wielozadaniowość w Androidzie działa gorzej niż w Symbianie z 2001 roku, a aplikacje pisane w Java uruchamiane są w wirtualnej maszynie. Za to możliwość modyfikacji systemowych... to coś dla maniaków. No to po co w takim razie kupować smartfona?! 

 

Smartfon właśnie służy do gmerania. W przeciwnym wypadku kupujesz telefon z zamkniętym systemem operacyjnym. Na logikę - po co otwarty system operacyjny, skoro nie masz zamiaru w nim grzebać?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twoja własna definicja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił nowego iPhone'a. 
Wydał na niego tyle kasy, że jak się potknął i usłyszał trzask modlił się, żeby to był piszczel.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

smartphone or smart phone is a mobile phone with an advanced mobile operating system which combines features of a personal computer operating system with other features useful for mobile or handheld use.

 

To nie jest MOJA definicja, tylko po prostu definicja smartfonu. 

 

Zresztą nawet nie posługując się definicją smartfonu, zadałem ci logiczne pytanie: po co otwarty, zaawansowany system operacyjny, skoro nikt nie ma zamiaru w tym grzebać?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No, ale przecież w każdym OSie można grzebać, tyle, że najłatwiejsze jest w Androidzie, a trudniejsze w WP i iOS. Gdyby definicja smartfona, była taka jak pisze kolega dejko to dla mnie w zasadzie na "dzień dobry" żaden telefon nie byłby smartfonem :)

Przyznam, że sam nie spotkałem się nigdy z definicją smartfona jako posiadającego "otwarty system operacyjny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wp taki dobry to czemu piszesz z tel z androidem? :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Bo jest dobry, ale Android przez to, że dev's traktują system poważnie ma lepiej napisane aplikacje i jest ich o wiele więcej. W skrócie Android jest po prostu lepszy, może i niestety. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież w każdym OSie można grzebać

 

Nie w każdym. Spróbuj pogrzebać w plikach systemowych platformy s40 Nokii lub np. w Sony Ericssonie C902. To jest właśnie system zamknięty. Użytkownik ma dostęp do określonej przestrzeni w pamięci wewnętrznej urządzenia. Przestrzeń ta jest podzielona na katalogi sugerujące zawartość (grafika, wideo, dokumenty, gry, aplikacje) i tyle. Nie masz możliwości dostępu do plików systemowych - ani podglądu, ani tym bardziej edycji. Możesz z poziomu interfejsu zmienić ustawienia systemowe - i to tyle.

O smartfonie mówiono w przypadku, gdy był to telefon pracujący pod kontrolą zaawansowanego systemu operacyjnego, umożliwiającego dostęp do plików systemowych (nazewnictwo otwarty/zamknięty to polski wymysł, za granicą posługiwano się określeniami zaawansowany/prosty). Zaawansowanie tego systemu polegało m.in. na tym, że umożliwiał uruchomienie wielu aplikacji na raz oraz uruchamianie aplikacji w środowisku systemu, a nie maszynie wirtualnej. Ponadto możliwość edycji plików systemowych pozwalała na personalizację systemu w bardzo szerokim zakresie.

 

Problemy z dostępem do plików pojawiły się gdzieś od czasów Symbiana 9, kiedy to programiści (w związku ze znaczną popularyzacją smartfonów) musieli zabezpieczyć telefony przed ich użytkownikami (głównie chodziło o bezmyślne instalowanie czego popadnie i możliwość zainfekowania urządzenia). Instalacja określonych aplikacji czy grzebanie w plikach wymagało złamania zabezpieczeń systemowych (wcześniej tych zabezpieczeń po prostu nie było). Dziś zabezpieczenie wrażliwych plików przed dostępem jest rzeczą normalną. I tym się różni smartfon o zwykłego telefonu. W tym pierwszym, mimo zabezpieczeń, dostęp do plików systemowych jest możliwy, w tym drugim nie jest.

 

Dalsza popularyzacja smartfonów spowodowała konieczność dostosowania możliwości ingerencji w telefon do poziomu intelektualnego przeciętnego jego użytkownika. Cechy typowe dla smartfonu zaczęły zanikać, bo stały się niepotrzebne głównej grupie docelowej. Nikogo nie interesuje wielozadaniowość, bo mało kto obecnie korzysta z kilku aplikacji jednocześnie. Aplikacje można uruchamiać w wirtualnej maszynie, gdyż przeważnie są to jakieś popierdółki, a moc obliczeniowa takiego przeciętnego smartfonu jest na tyle duża, że korzyść wydajnościowa z uruchomienia aplikacji w środowisku systemowym jest znikoma. Najważniejszą cechą jest bezpieczeństwo, gdyż użytkownicy jak leci instalują w telefonach co popadnie. Dla maniaków została jeszcze możliwość grzebania w plikach systemowych... no i to właściwie tyle.

Dziesięć, piętnaście lat temu jako smartfon próbowano definiować zaawansowane telefony wielofunkcyjne. Wynikało to z tego, że smartfony będąc na najwyższej półce produktów danego producenta posiadały najlepsze wyposażenie. Ale z biegiem lat i to ulegało zmianie i w okolicach 2008 roku modele z zamkniętymi systemami operacyjnymi posiadały funkcjonalność nie gorszą od smartfonów (jak np. Sony Ericsson C905, który miał zarówno WiFi jak i GPS, do tego aparat 8 Mpix - dzięki czemu wypadał nie gorzej niż flagowy smartfon multimedialny Nokii czyli model N96).

 

Porównując zatem modele z 2008 roku, mamy SE C905 (który nie jest smartfonem) i Nokię N96 (która jest smartfonem). Jaka jest między nimi różnica? Ano jedynie taka, że pierwszy pracuje pod kontrolą zamkniętego, prostego systemu operacyjnego, natomiast ten drugi, zaawansowanego, otwartego systemu operacyjnego. Jeśli ktoś decydował się na ten drugi, to tylko ze względu na możliwość pracy wielozadaniowej, większą ilość bardziej skomplikowanych niż te pisane w Java aplikacji i gier, większą wydajność (choć akurat N96 wydajnością nie grzeszyła) no i możliwością grzebania w systemie.

 

Na dzień dzisiejszy o powodzeniu danego systemu decyduje w dużej mierze zawartość sklepu z aplikacjami. Dlatego rynek podzielił się na smartony i proste telefony dla emerytów. Modele z dużymi (jak na owe czasy) dotykowymi ekranami, pracujące np. na Samsungowej platformie Bada (nie mylić z Bada OS) stały się nie opłacalne. Bił je na głowę każdy telefon z Androidem, w dodatku pewnie opłaty licencyjne były mniejsze niż rozwój własnej platformy.

 

Więc jeśli ktoś uważa, że to nie otwartość na modyfikacje systemu oraz poziom jego zaawansowania wskazuje na to, czy dany telefon jest smartfonem czy nie, to niech poda jakąś inną cechę, która obecnie i historycznie (w końcu określenie smartfon ma już co najmniej kilkanaście lat) odróżniała smartfony od zwykłych telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - Wiki to nie wyrocznia ale:

Pierwszy historycznie smartfon powstał w 1992 roku – było to prototypowe urządzenie o nazwie Simon, które IBM pokazał na targach COMDEX i wprowadził na rynek w 1993 roku. Oprócz funkcji telefonu komórkowego oferowało ono kalendarz, książkę adresową, kalkulator, notatnik, pocztę elektroniczną i gry. Użytkownik korzystał ze specjalnego pióra świetlnego. Przez pewien czas używane było określenie Palmofon (PDA PhonePalm Phone) na określenie palmtopa z wbudowanym modułem telefonicznym. Smartfony stanowią znaczącą część rynku telefonii komórkowej.

 

Smartfon (ang. smartphone) – przenośne urządzenie telefoniczne łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego(PDA – Personal Digital Assistant). Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90., a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowegopoczty elektronicznejprzeglądarki sieciowejpageraGPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i kamery wideo. W nowszych modelach dostępne są też funkcje typowe dla PDA, jak zarządzanie informacjami osobistymi (ang. Personal Information Management). Większość nowych modeli potrafi odczytywać dokumenty biurowe w formatach OpenOfficeLibreOfficeMicrosoft Office i PDF.

 

smartphone or smart phone is a mobile phone with an advanced mobile operating system which combines features of a personal computeroperating system with other features useful for mobile or handheld use.[1][2][3] They typically combine the features of a cell phone with those of other popular mobile devices, such as personal digital assistant (PDA), media player and GPS navigation unit. Most smartphones can access the Internet, have a touchscreen user interface, can run third-party appsmusic players and are camera phones. Most Smartphones produced from 2012 onwards also have high-speed mobile broadband 4G LTE internetmotion sensors, and mobile payment mechanisms.

 

Żadna z tych definicji nie przewiduje konieczności "grzebania" w plikach systemowych. modyfikowania ich czy określania szerokości zakresu personalizacji. Angielska zgodnei z tym co piszesz - zawiera określenie zaawansowanego systemu - ale nadal bez "pierdół".

I podtrzymuje - definicja jakoby te elementy były niezbędnym składnikiem do możliwości użycia nazwy smartfon powstały zapewne w ścisłych gronach maniaków - a dla użytkownika standardowego czyli 99% definicja standardowa, słuszna - zawiera wszystkie konieczne elementy do nazwania swojego urządzenia smartfonem. Reszta to obchodzące ułamek ludzi totalne pierdoły przydatne zupełnie do niczego. To, że kiedyś, ktoś tak próbował definiować - nie znaczy, że to jest prawda objawiona. Smart - z wielu znaczeń - inteligentny - w rozumieniu dzisiejszym odnośnie urządzeń - każde urządzenie posiadające funkcjonalności w szerokim zakresie przekraczające role urządzeń bazowych nazywane jest, smart. Często na wyrost - ale raczeni nie w przypadku telefonó - po powtórzę - niezależnie od sposobu - na urządzeniu możemy uruchamiać i używać setki, tysiące aplikacji i funkcjonalności. Możliwość działania na systemie "otwartym" czy "zaawansowanym" NIC tu nie zmienia. Poza dyskomfortem małej grupy geeków w tej dziedzinie. Jakie ma dla mnie znaczenie czy moja przeglądarka PDF, kalendarz, czy edytor zdjęć działa w systemie czy na wirtualnej maszynie? Co się dla mnie i milionów (miliardów/) innych użytkowników zmieni, jeśli to będzie działało bardziej "smartfonowo"w geekowym rozumieniu? 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza nieliczną grupą pasjonatów użytkownicy nie grzebią w systemach. Np. W przypadku Apple jailbreake oznacza utratę gwarancj. Może i można to przywrócić ale w przypadku "nagłej" awarii (tel. Się nie włącza) jest po ptakach.

Czas życia produktu skrócił się na tyle że ludzie po prostu kupują smartfon innej firmy jak coś im się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że czas życia produktu wręcz się wydłużył - mam dwuletni smartfon i nie mam ciśnienia żeby go wymienić, chyba że na coś lepiej wspieranego przez producenta (mam BB z OS 10). Więcej pikseli na ekranie, rdzeni, MB Ram albo Hz CPU oczywiście zauważę, ale dopiero jak położę dwa obok siebie albo poużywam naprzemian. Samsung S4 wyszedł prawie 2,5 roku temu i dalej daje rade dla większości przypadków użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych definicji nie przewiduje konieczności "grzebania" w plikach systemowych.

 

Ja nie pisałem nic o "konieczności" - tylko o możliwości. Powtórzę pytanie: po co kupować telefon z zaawansowanym systemem operacyjnym, który od telefonu z niezaawansowanym systemem operacyjnym różni się możliwością "grzebania" skoro nie ma się zamiaru w nim grzebać? Jak ktoś nie chce grzebać, kupuje telefon z zamkniętym systemem operacyjnym i nie narzeka na mulenie, wirusy czy wysoką awaryjnośc oprogramowania. Jeśli ktoś chce grzebać, kupuje smartfona i w nim grzebie godząc się z tym, że ten będzie działał wolniej, będzie mniej bezpieczny i bardziej awaryjny.

 

Definicja smartfonu powstała długo wcześniej zanim zacząłeś ją w 2015 roku szukać w Wikipedii. Ja bazuję na definicji pierwotnej, a nie na tym co sobie stworzył ktoś kto nie widzi różnicy między tym czy tamtym. Zaawansowany system operacyjny niesie za sobą możliwość "grzebania", personalizacji i innych. To wynika jedno z drugiego. Być może autor nie założył, że jak pisze o młotku, to będzie musiał komuś tłumaczyć, że służy on do wbijania gwoździ. 

To, że laicy rzucili się na narzędzia których możliwości wykorzystać nie potrafią, to już jest inna bajka. Ale wmawianie ludziom którzy wiedzą po co kupili smartfona, że to co z nim robia jest jakieś dziwne to lekka przesada i świadczy o nieznajomości tematu. Jeśli 99% ludzi będzie wykorzystywać wiertarkę elektryczną do wbijania gwoździ, to nie znaczy, że ten 1% który wierci nią otwory wykorzystuje ją w sposób typowy dla pasjonatów i geeków.

 

Definicja smartfonu z polskiej Wikipedii to w ogóle jakiś bełkot... cechy które wymienił twórca są tożsame po prostu z nowoczesnymi telefonami, które z czasem zmieniły formę i zyskały lepsze wyposażenie. Skoro każdy telefon posiadający przeglądarkę internetową i kamerę jest smartfonem, to czym smartfon różni się od zwykłego telefonu komórkowego? Ręce mi opadły jak doczytałem, że nowsze urządzenia mają funkcję PIM... toż funkcja PIM była dostępna w prostych telefonach komórkowych z drugiej połowy lat 90 ubiegłego wieku. Tablety, mimo, że mają wyposażenie jak telefony komórkowe - znacznie lepsze niż pierwsze modele, nikt nie nazywa ich z tego powodu smartbletami. Przykładowo Nokia swojego czasu produkowała specjalne wersje swoich smartfonów, pozbawione WiFi i aparatu komórkowego. Czy przez brak gadżetów przestawały być smartfonami?

 

Co więcej - źródłem do którego odwołuje się twórca definicji z polskiej Wikipedii jest artykuł w Logo24, gdzie pada taka definicja:

 

 

Linię podziału na zwykłe telefony i te z przedrostkiem "smart" wyznacza właśnie możliwość ściągania programów.

Tyle, że na zwykłe telefony też można ściągać programy...

 

Reszta przypisów to artykuły z WP, Interii i RMF FM.

 

Co do IBM Simon to posiadał on właśnie zaawansowany (jak na owe czasy) system operacyjny w którego środowisku uruchamiane były pisane pod to urządzenie aplikacje.

Różnica pomiędzy smartfonem, a palmfonem była taka, że smartfon był telefonem z funkcjami palmtopa o ergonomii typowej dla telefonu, natomiast palmfon był palmtopem z funkcjami telefonicznymi (o ergonomii typowej dla palmtopa).

Edytowane przez dejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie w każdym. Spróbuj pogrzebać w plikach systemowych platformy s40 Nokii lub np. w Sony Ericssonie C902.

 

Akurat w s40 dało się grzebać poprzez wgrywanie patchy. Można było w ten sposób wgrywać nowe ikonki, skórki (motywy), dodawać własne skróty do menu, a nawet edytować PPU (product profile).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli dobrze pamiętam to się flashowało zmodyfikowanymi plikami. Czyli modyfikacji nie dokonywało się z poziomu telefonu (ani nawet pośrednio), tylko odpowiednio modyfikowało plik PPM i wgrywało z oprogramowaniem za pomocą np. Phoeniksa. To dwie różne sprawy.

Chyba, że była jeszcze jakaś inna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oczywiście, że tak jak piszesz. Tylko, że w WP i iOS wygląda to dokładnie tak samo. Wszystko po kablu. Nie wiem jak jest w androidzie teraz, bo nie używam już, a ostatnie co robiłem bez kabla to roota na Alcatelu.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W androidzie można uzyskać wiersz poleceni z poziomu telefonu = prawie nieograniczone pole do modyfikacji.

 

W swojej "karierze" przerobiłem kilkanaście telefonów z androidem. Kiedyś pierwszą rzeczą po zakupie nowej zabawki było rootowanie i wgrywanie customowego romu (w którym ZAWSZE coś nie działało, ale w zamian miałem bardziej responsywny telefon i lepsze wyniki w benchmarku  :lol: ). Dzisiaj szkoda mi na to czasu, bo telefon wyciągnięty z pudełka działa na tyle dobrze, że nie trzeba nic poprawiać. Producenci chyba się ogarnęli.

 

A może to kwestia stu rdzeni procesora i pierdyliarda gigabajtów ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja od dłuższego czasu jestem na etapie "wyjmuję z pudełka i ma działać". Jedyne modyfikacje to wgrywanie własnych dzwonków :D (tak, jestem do nich przyzwyczajony od lat).

Niestety nawet tak prosta czynność w iOS była nie lada wyzwaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Panowie a gdzie najlepiej kupić iphone 5s (chodzi mi o sklepy internetowe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.