Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

ladek22 - jeśli masz telefon w Plusie to jest na to myk w ustawieniach APN, co do reszty operatorów nie wiem :) tyle, żeto ustawienie dotyczy głównie polepszania prędkości LTE.

 

@ Jash, chodzi o VPN? To chyba nie to. Telefon mam w Orange!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@ Jash, chodzi o VPN? To chyba nie to. Telefon mam w Orange!

Tak. To jak Orange to sprawdź czy Ci w okolicy bts nie wyłączyli tak jak mnie kiedyś a co było powodem odejścia z tej sieci. Zasięg w domu z wybornego zmienił się w taki że go prawie nie było.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jak Orange to sprawdź czy Ci w okolicy bts nie wyłączyli tak jak mnie kiedyś a co było powodem odejścia z tej sieci. Zasięg w domu z wybornego zmienił się w taki że go prawie nie było.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

A jak to sprawdzić czy bts wyłączyli?

 

Kiedyś na zasięg nie narzekałem w Orange. Teraz różnie jest. W tym momencie jest pełny zasięg, ale często jest jedna tylko kreska! Orange Free na Kartę to dobra opcja dla mnie, bo mam dużo internetu. Nawet 50 GB.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Xperia XZ za 1650 zł

Xperia X za 1000

 

XZ wygląda lepiej, ma trochę większy wyświetlacz, lepszy procesor, podobno lepsze oprogramowanie aparatu i bardzo dobrą stabilizację.

Ekran taki sam, RAMu tyle samo, bateria (w relacji do ekranu) tak samo. Płynność działania (po filmikach z youtube) porównywalna. Snapdragon 820 jest zdecydowanie bardziej przyszlosciowy ale (mimo chęci żeby kupić telefon na długo i mieć spokoj) telefony zmieniam często. Warto dopłacać?

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarujesz WD-40 ścieżki na płycie głównej ajfona? ;) Przecież to jednorazówka, oni nawet na gwarancji tego nie próbują naprawiać tylko od razu dają refurba :)

Uhaha co za wartościowy post.

A skąd mają refurby? Jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Xperia XZ za 1650 zł

Xperia X za 1000

 

XZ wygląda lepiej, ma trochę większy wyświetlacz, lepszy procesor, podobno lepsze oprogramowanie aparatu i bardzo dobrą stabilizację.

Ekran taki sam, RAMu tyle samo, bateria (w relacji do ekranu) tak samo. Płynność działania (po filmikach z youtube) porównywalna. Snapdragon 820 jest zdecydowanie bardziej przyszlosciowy ale (mimo chęci żeby kupić telefon na długo i mieć spokoj) telefony zmieniam często. Warto dopłacać?

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Jak zmieniasz często to ja bym nie dopłacal.

 

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon. 

Tylko jak zawsze mam nadzieję, że znajdę taki z którym zostanę... ;)

Z drugiej strony w cenie XZ mogę mieć X ze stacją dokującą i np niezły smartwatch...

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się xperia X w miarę podoba, a xz już nie.

Osobiście nakładka Sony mi nie podchodzi.

 

Jak zmieniasz często to szkoda przepłacać.

Jedynymi telefonami które trzymają cenę są chyba tylko iphony.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon.

Tylko jak zawsze mam nadzieję, że znajdę taki z którym zostanę... ;)

Z drugiej strony w cenie XZ mogę mieć X ze stacją dokującą i np niezły smartwatch...

Wiesz co mówią o nadzieji. A w przypadku smartfonów... nie oszukujmy się ale to nie samochód i co max 3-4 lata i tak trzeba to wymienić(a większość osób wymienia i tak co 2 (lub częściej).

 

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Z tym, że u mnie długo to znaczy rok czy półtora.

Spróbuję zbić cenę z XZ a jak się nie da to raczej X.

@Remy do nakładki nic nie mam, pasuje mi bardziej niż ostatnio posiadane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oba telefony są fajne. Mnie się bardziej podoba XZ. No i ma jakąś tam wodo i pyło szczelność. Procesor w X słabszy ale bardziej energooszczędny. Testu aparatów nie widziałem więc się nie wypowiadam. Tak jak pisałem XZ to nowszy model więc wsparcie dłuższe, do tego zalety o których już pisałem a których nie ma X. Jeśli doplata za duża to nic na siłę. Jeśli to nie problem to nowsze i mocniejsze jest po prostu lepsze.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhaha co za wartościowy post.

A skąd mają refurby? Jak myślisz?

Na pewno nie z naprawy gwarancyjnej w europejskim serwisie ;]

To, że iphone działa Ci bez problemu to nie do końca sprawa dbania, dużo zależy od szczęścia na jaką partię się trafi przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd? Produkują te "refurby" na wymianę? - to naprawione i odnowione telefony. A gdzie - jakie to ma znaczenie? Wysyłasz zepsuty, dostajesz naprawiony i jak nowy. O to chodzi w naprawie gwarancyjnej. 

Ciekawa teoria o tym dbaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna. Nie kupuje się najnowszych wypustów iphona, bo często są niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W zasadzie w dzisiejszych czasach można wstawić każdego innego producenta smartfonów. Apple nie jest tu jakoś specjalnie gorsze. 

 

A z ciekawostek....dział mobilny LG odnotował za pierwszy kwartał 2017r. stratę (ósmą z rzędu), od dwóch lat nie przynosząc zysków. Widać ich durnowata polityka przynosi efekty. Oby tak dalej LG!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macałem dzisiaj Galaxy S8 w MM i muszę powiedzieć, że jest petarda. Dawno żaden telefon nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Jedyne co mi się nie podoba to cena  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Podobno bateria nie powala czasem działania. Jutro się przejdę do salonu Samsunga zobaczę to cudo.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wygląda na to że Xiaomi Mi6 nie będzie jednak tak oryginalny jak pokazywał kolega bart8. To co wyciekło dziś wieje sandałem...Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

 

9ff7c46280ad11cb2f3e64107d4d957b.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wygląda jak Mi5 po drobnych zmianach.

LG G6 w wersji z quad DAC dostępny już nie tylko w Korei. Od przyszłego tygodnia można będzie go kupić w Australii.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Podobno to Xiaomi Mi6

 

W sumie mogło być brzydsze, ale i tak na tę chwilę wygrywa w kategorii stylistyczna smart pokraka :D

 

Wygląda na to że Xiaomi Mi6 nie będzie jednak tak oryginalny jak pokazywał kolega bart8. To co wyciekło dziś wieje sandałem...Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

Widocznie wzięli sobie do serca Twoją krytykę i zmienili design. :D

 

 

 

Jak ktoś mieszka w USA to ma w fajnej promocji Honora 8 w cenie 277$

 

https://www.amazon.com/Huawei-Honor-Unlocked-Smartphone-Camera/dp/B01IVV7W6O/?tag=at88-20

 

 

 

A co do G6 to LG wypuściło świetną reklamę

 

https://www.youtube.com/watch?v=njgqb5SpeGs

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do Mi6 jest jeszcze inna trzecia wersja, więc cholera wie jak będzie to ustrojstwo wyglądało :)

 

Co do reklamy....ekstra, ale im już nawet takie reklamy nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Byłem dziś w salonie Samsunga obczaić S8 oraz S8+.

Więc tak, oba modele bardzo poręczne. Niestety z uwagi na proporcje ekranu większa wersja wygląda śmiesznie. Przy mniejszym tego nie widać. S8+ jest po prostu pokraczny i od razu mnie od niego odrzuciło.

S8 świetnie leży w dłoni, mimo dużego ekranu nie czuję różnicy między jego 5,8 cala, a 5,2 cala mojego HTC10.

Całościowo design typowo Samsungowy. To widać z kilometra, kto jest producentem telefonu. Materiały spoko, ale odnoszę wrażenie, że z każdą kolejną wersją flagowa eSka jest coraz bardziej zabawkowa.

Ten smartfon jest tak lekki, że odnoszę wrażanie, że to sam plastik. Kompletnie nie czuć, że tam jest szkło i aluminium. Wrażenie, przynajmniej dla mnie taniości.

Nakładka....niby odświeżona, ale jakaś niekonsekwentna, bo np. menu aplikacji wysuwamy gestem z dołu ku górze jak w Pixel launcherze, ale już będąc w liście aplikacji przewijamy je po staremu, czyli w bok, a nie analogicznie góra - dół. Kompletnie bez sensu. Aparat z bardzo szybkim AF. Co do jakości zdjęć...nie wiem, bo na ekranie smartfona wszystko wygląda dobrze.

Reasumując...telefon całkiem OK, bez szału, mnie niczym nie porwał, a niektórymi rzeczami wręcz rozczarował. Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że Samsunga nie chciałem, nie chcę i raczej chcieć nie będę. Tym bardziej nie za takie pieniądze. Czekam jeszcze kiedy będzie można pomacać w końcu LG G6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miotam się strasznie. Miałem dziś kupić nową Xperię XZ, która niestety okazała się nienowa.

Mam okazję skorzystać z zakupu na firmę czyli bez VATu. I tu pytanie: Moto Z (bez Play) w sferis.pl za 1999 zł.

Bez Vat wychodzi za 1630 zł. Specyfikacja bardzo dobra (mam nadzieję, na długie spokojne działanie - S820, 4GB RAM, prawie czysty Android)

Aparat to kwestia mniej ważna ale podobno daje radę. Wiem, że to nie poziom liderów ale niezłą fotkę da się zrobić.

Wygląd bardzo mi odpowiada, moduły stylistyczne również. Jedno czego się obawiam to bateria. Z telefonu korzystam średnio aktywnie: Gmail push, włączone powiadomienia z kilku aplikacji, nie używam aplikacji Facebooka (serwis przez chrome + messenger lite), 7-16 po LTE, później Wifi. 3,5h SOT to wymagane minimum. Recenzje mówią, że to faktycznie dolny próg ale nie wiem czy do końca wierzyć. Ostatnie telefony z QHD (G4 i Moto X Style) po włączeniu ekranu baterię praktycznie wysysały.

No bo zawsze mogę wziąć Z Play. Ale jej JEDYNA przewaga to bateria. Brak mini jacka w "Z" mi nie przeszkadza.

 

Z drugiej strony szybkie ładowanie w Moto faktycznie działa, zawsze można dobrać powerbank albo dokupić moduł Incipio. Chyba biorę...

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.