Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Londek said:

Chrystusie Panie… to ja idę czy ja nie idę 🤣

Dodam że tylko duży ekran, dlatego pro max od japka, u mnie wszystko jak do tej pory oki, ale bateria jest już na 87% i trochę mnie to irytuje już… niby tak mało ubyło, a tak dużo to znaczy w realnym życiu. 

No to S23 Plus lub Ultra. Dobry akumulator, w końcu Snapdragon więc baterii tak nie uszkadza. Działa. 

 

Co do przesiadki, miałem taki epizod. Na plus Iphone: baterią, która po kilku latach używania ma ponad 80% jak sie o nią zadba, dlugi support dla łatek bezpieczeństwa, itp. Minusy: dziwactw, brak optymalizacji różnych operacji z punktu widzenia użytkownika, mało intuicyjna obsługa, etc... no ale to samo powiedzą "ajfoniarze" po przesiadce na Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przesiadka w każdą stronę jest potwornie frustrująca. Ja jestem przyzwyczajony do Androida i jak dostaję do ręki iPhona to jasny szlag mnie trafia :-]

 

Jak chcesz mieć coś co się wyróżnia to kup składaka 😉 przynajmniej będziesz mieć coś "wow" co mało kto ma. Np takiego nowego Folda od Samsunga. Trochę cegła, ale zacny kawał sprzętu 😄

 

A z tym iP 15, to poczekaj - premiera w przyszłym tygodniu, więc może ceny 14 spadną;-)

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz androida i emocji to weź flip 5 albo fold 5. Tego drugiego szczególnie z tego względu, że wszystko robisz na telefonie. Zobaczysz co to prawdziwy multitasking, a jak będziesz potrzebował więcej, to go podłączysz pod monitor lub tv i dzięki dex będziesz miał coś ala komputer, ale dalej z androidem. Jak przesiądziesz się na nowszego iphone to dalej będziesz miał to samo, co masz teraz. 

 

Cokolwiek ktoś Ci napisze, dopóki sam nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział, czy Ci pasuje czy nie. Tylko daj sobie trochę czasu, miesiąc chociaż. Bo 1 czy 2 dni to za mało, żeby sobie wyrobić opinie. I polecam pooglądanie na YouTube co można robić na oneui, żeby chociaż poznać możliwości tego systemu i nakladki. Jak wejdziesz w ten system z takim nastawieniem, że w ios było lepiej i logicznie, a w androidzie wszystko jest błędem, to nigdy nawet nie zasmakujesz prawdziwego androida, tylko się zrazisz i będziesz potem pisał Jak większość, że android jest do d*py. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej przesiadki, to ja rozumiem czemu ludzie tego nie robią: raz, że to nie tylko zmiana telefonu ale i kwestia aplikacji i innych dóbr cyfrowych jakich się używa i kupiło w danym ekosystemie, dwa kompatybilnych akcesoriów (np ostatnie Budsy 2 Pro raczej będą kompatybilne tylko z Galaxy), i wreszcie prozaiczna rzecz jak wymiana urządzenia na nowe po kilku latach i czas potrzebny na migrację. Mając bardzo mało czasu, ostatnio doceniłem ten aspekt: po 2h miałem wszytko przeniesione. 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Londek napisał(-a):


Jak ja bym chciał usłyszeć kto się przesiadł i opowiedział plusy i minusy… u mnie w firmie dosłownie połowa to andro a druga połowa to io, każdy zacnie broni swego👀

 

jak wspominałem wyżej - w zasadzie od początku smartfonów, używałem Andorida, teraz znów próbuje IOS. 

Czego mi brakuje na IOS, a używałem na andro, bo podnosiło walory użytkowe (od najważniejszych dla mnie):

- dolny pasek aplikacji - nie ograniczony do max 4 skrótów;

- dowolna aranżacja siatki aplikacji - zarówno do co ilości wierszy, jak i kolumn; plus możliwość umiejscowienia skrótu w dowolnym miejscu ekranu głównego;

- bezproblemowe wykorzystanie telefonu jako pamięci przenośnej po podłączeniu do PC;

- złącze USB-C; konieczność pamiętania o dwóch typach kabli w domu, biurze, aucie to mocno irytująca rzecz;

- banalne ustawianie własnych powiadomień (wiem - duperela, dla mnie jednak istotna rzecz);

- porządnego klienta e-mail, do obsługi wielu kont (na android używam AquaMail, który dla mnie jest genialny - na IOS nie znalazłem nic, co by dorastało mu do pięt; ale rozumiem, że to kwestia indywidualna);

- opcja podziału ekranu i wyświetlania dwóch aplikacji jednocześnie;

- możliwość podpięcia pendrive przez przejściówkę USB-A do USB-C / bezpośrednio do telefonu 

 

Dodatkowo, charakterystyczne dla Samsunga:

- tryb DEX - genialna sprawa; podłączasz smarta do monitora przez USB-C, do tego klawiatura i mysz po BT i… masz awaryjne biuro :);

- funkcja sejf (Samsung KNOX);

- pasek boczny ze skrótami charakterystyczny dla OneUI - dla mnie bardzo użyteczna rzecz;

 

O aparat nie pytaj - nie jest to dla mnie najważniejsza rzecz w smartfonie:)

 

PS: w androidach nie ma tego MEGA irytującego odgłosu przy wysyłaniu SMS’ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, plszcto said:

 

jak wspominałem wyżej - w zasadzie od początku smartfonów, używałem Andorida, teraz znów próbuje IOS. 

Czego mi brakuje na IOS, a używałem na andro, bo podnosiło walory użytkowe (od najważniejszych dla mnie):

- dolny pasek aplikacji - nie ograniczony do max 4 skrótów;

- dowolna aranżacja siatki aplikacji - zarówno do co ilości wierszy, jak i kolumn; plus możliwość umiejscowienia skrótu w dowolnym miejscu ekranu głównego;

- bezproblemowe wykorzystanie telefonu jako pamięci przenośnej po podłączeniu do PC;

- złącze USB-C; konieczność pamiętania o dwóch typach kabli w domu, biurze, aucie to mocno irytująca rzecz;

- banalne ustawianie własnych powiadomień (wiem - duperela, dla mnie jednak istotna rzecz);

- porządnego klienta e-mail, do obsługi wielu kont (na android używam AquaMail, który dla mnie jest genialny - na IOS nie znalazłem nic, co by dorastało mu do pięt; ale rozumiem, że to kwestia indywidualna);

- opcja podziału ekranu i wyświetlania dwóch aplikacji jednocześnie;

- możliwość podpięcia pendrive przez przejściówkę USB-A do USB-C / bezpośrednio do telefonu 

 

Dodatkowo, charakterystyczne dla Samsunga:

- tryb DEX - genialna sprawa; podłączasz smarta do monitora przez USB-C, do tego klawiatura i mysz po BT i… masz awaryjne biuro :);

- funkcja sejf (Samsung KNOX);

- pasek boczny ze skrótami charakterystyczny dla OneUI - dla mnie bardzo użyteczna rzecz;

 

O aparat nie pytaj - nie jest to dla mnie najważniejsza rzecz w smartfonie:)

 

PS: w androidach nie ma tego MEGA irytującego odgłosu przy wysyłaniu SMS’ów


Bardzo dziękuje za wyczerpujący wpis… doceniam👊🏻

 

12 minutes ago, tts said:

że to nie tylko zmiana telefonu


Boję się, nie powiem… bardzo szybko się „podpalam” 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, plszcto napisał(-a):

w androidach nie ma tego MEGA irytującego odgłosu przy wysyłaniu SMS’ów

To też możesz wyłączyć czy zmienić 😂

Popatrzcie sobie, ile IPhone ma ukrytych funkcji (z drugiej strony, pojęcia nie mam dlaczego 🤗)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Londek said:

Boję się, nie powiem… bardzo szybko się „podpalam” 

Jak jest opcja testowania bez spiny to czemu nie? Jak to ma być operacja na żywym organizmie to: ...lepsze jest wrogiem dobrego...

 

No i to nawet nie mówimy o ekosystemie Apple i Androida ale o ekosystemie Apple i konkretnego producenta, który używa w swoich urządzeniach Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tts napisał(-a):

np ostatnie Budsy 2 Pro raczej będą kompatybilne tylko z Galaxy

Z każdym telefonem na Androidzie minimum wersji 7. Nie musi to być telefon od Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, tts said:

Jak jest opcja testowania bez spiny to czemu nie?

Opcja jest… ale potrzebuję telefon wręcz nonstop, maile i wiadomości, banki, parkingi, wyszukiwarka… jak to zrobić jak sama przesiadka trwa nieskończoność czasu👀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, mariusz9a said:

Z każdym telefonem na Androidzie minimum wersji 7. Nie musi to być telefon od Samsunga.

W wesji podstawowej tak, natomiast aby działało to czym się Samsung chwali czyli 24bit muzyka musi być póki co urządzenie z serii Galaxy. Kolejna kwestia, to np brak funkcji multipoint (podobnie jak AirPodsy) zatem aby działało przełączanie się pomiędzy urządzeniami trzeba być na obu zalogowanym na koncie Samsung - nie sprawdziłem czy działa bo nie mam laptopa od Samsunga.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To też możesz wyłączyć czy zmienić
Popatrzcie sobie, ile IPhone ma ukrytych funkcji (z drugiej strony, pojęcia nie mam dlaczego )

Królu Złoty - jak wyłączyć dźwięk przy WYSYŁCE wiadomości przez apkę do SMS? Mów mi tu proszę szybko;)
Szukałem i jedyne co znalazłem to "wycisz system przyciskiem na obudowie".
Fakt, działa ale poziom finezji tego rozwiązania jest mocno dyskusyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Londek said:

Opcja jest… ale potrzebuję telefon wręcz nonstop, maile i wiadomości, banki, parkingi, wyszukiwarka… jak to zrobić jak sama przesiadka trwa nieskończoność czasu👀

Tyle i aż tyle pownno się przenieść, zwlaszcza że producenci dostarczają własne narzędzia do migracji. Banki z racji bezpieczeństwa, to kwestia aktywacji aplikacji na nowym urządzeniu. Pozostaje kwestia przyzwyczajeń w użytkowaniu IOSa. Co prawda każdego nowego Samsunga da się skonfigurować tak aby wyglądał i używał się jak IOS ale... jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. 

 

Wymieniając telefon zastanawiałem się nad przesiadką na całego na IOSa ale jak zacząłem drążyć temat, to okazało się, że to jednak nie będzie bezbolesne. Stwierdziłem, że aż tyle czasu nie mam, a działający telefon jest mi niezbędny. Jak to jest taka syt. że to narzędzie, a czas jest kluczowy, to szkoda generować sobie kolejny kłopot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś technologicznym nerdem, sprawia Ci frajdę przenoszenie, ustawianie, konfigurowanie czy też poznawanie nowego systemu to śmiało. Skoro cały czas używałeś iosa to początki mogą być bolesne i chodzi tu tylko o przyzwyczajenie i wygodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, tts said:

Jak to jest taka syt. że to narzędzie, a czas jest kluczowy, to szkoda generować sobie kolejny kłopot. 

 

19 minutes ago, Rebrov said:

początki mogą być bolesne

 

Tylko to mnie powstrzymuje… jest tyle telefonów dostępnych, a ja praktycznie mam tylko jeden jedyny wybór i nic więcej👀… No dobra teraz byłyby dwa, 14 i 15… ale tak jak wcześniej wspominałem nie kupiłbym już nowego modelu który dopiero vo wszedł na rynek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas podjąć męską decyzję;) na razie wygląda na to, że szukasz ekscytacji, ale ciągnie cię jednak do starego domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Londek said:

 

 

Tylko to mnie powstrzymuje… jest tyle telefonów dostępnych, a ja praktycznie mam tylko jeden jedyny wybór i nic więcej👀… No dobra teraz byłyby dwa, 14 i 15… ale tak jak wcześniej wspominałem nie kupiłbym już nowego modelu który dopiero vo wszedł na rynek. 

No dobra, a jaki właściwie jest powód do zmiany? Przecież 11, o którym pisałeś jest wyst. do tego co robisz, czy nie? Poprawki bezpieczeństwa nadal na ten telefon są robione, a akumulator... no cóż... wymiana jest tańsza niż nowe urządzenie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, XoneX said:

szukasz ekscytacji

 

Może troszeczkę tak, ale ogólnie chodzi mi o to a żebym miał wybór 😉

 

2 hours ago, tts said:

Przecież 11, o którym pisałeś jest wyst. do tego co robisz, czy nie?


Wystarcza i działa bardzo dobrze, baterii nie wymienię bo nie lubię mieć świadomości że sprzęt był już rozkręcany, dobry… a nawet bardzo dobry apart to dla mnie to ważna rzecz. 
No i nie chcę już go dalej tyrać bo jak procent baterii jeszcze spadnie to nikt już go nie odkupi w sensownych pieniądzach, teraz można wyciągnąć jeszcze koło £400 a to już połowa ceny na przykład do 14PM/ 256. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2023 o 14:37, Londek napisał(-a):

ogólnie chodzi mi o to a żebym miał wybór 😉

No to trzeba kiedyś zacisnąć zęby i wejść w świat Androida. Tam jest telefonów "do wyboru, do koloru" 😉 Ale rozumiem że wyrwanie się z rąk Apple będzie bolesne, ale inaczej będzie się skazanym na wieczność tylko na iPhone bez możliwości większego wyboru... 

Na dłuższą metę może to wyjść na dobre, a na pewno będzie taniej bo chociażby istnieje tam konkurencja i masa akcesoriów które nie są blokowane bo nie mają pseudo certyfikatu jaśnie państwa 😉 A aparat w iPhone? Już dawno konkurencja przegoniła Apple w tym temacie (potwierdzają to ślepe testy oceny zdjęć). Tylko u niektórych pozostaje w głowach mit najlepszego aparatu w iPhone (nie mylić z aplikacją do obsługi aparatu, bo ta nadal podobno bardzo dobra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszą aplikację do aparatu miała nokia lumia. A ta w iphonach, fakt, jest prost w obsłudze i przede wszystkim nigdy nie laguje. W telefonach z androidem różnie to bywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone 12 wycofany z rynku we Francji "Krajowa Agencja Częstotliwości (ANFR) wycofała ze sprzedaży aparat iPhone 12 z powodu przekroczenia dopuszczalnych wartości fal elektromagnetycznych emitowanych i pochłanianych przez organizm człowieka – podały francuskie media."

 

https://www.rmf24.pl/news-iphone-12-wycofany-z-rynku-we-francji,nId,7022922#crp_state=1

 

Nie ma co, szybko działają :D 3 lata po premierze urządzenia, w dniu wycofania 12 z oficjalnej sprzedaży, w związku z premierą nowego modelu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, mariusz9a said:

Już dawno konkurencja przegoniła Apple w tym temacie (potwierdzają to ślepe testy oceny zdjęć).


Możesz podać kilka modeli, z chęcią bym poklikałbym dla porównania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z brzegu film, gdzie pokazuje wyniki takiego testu. I tak, nie wygrał iPhone, ani też nie Samsung. jak widać siła sugestii ma potężna moc, bo jak ją zabrać to wyniki są zaskakujące... Możesz wygoglować całą masę analogicznych artykułów przedstawiających wyniki glosowań w ślepych testach.

 

 

 

EDIT:

Są tez strony gdzie sam możesz sobie wyklikać zdjęcia i na końcu Ci powie jaki telefon wybrałeś 😄

 

 

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S21. Nie jest idealny ale juz tak z przyzywczajenia :D minusem jest przednia kamerka znieksztalcajaca obraz ale tak to jest calkiem ok. Nastepny bedzie juz jednak iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.