Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam s20 fe 6/128 (snapdragon 865) i s23.
Nie widzę dużych różnic w szybkości działania, za s23 przemawia bardziej poręczny rozmiar, szybszy czytnik linii papilarnych i szybsze ładowanie.

S23 w wersji czarnej jest bardzo podatny na zarysowania i przetarcia powłoki, nosiłem przez tydzień bez etui i szkła, to w zasadzie z każdej strony jakaś rysa/wybłyszczenie. Przetarcie powłoki na rogu od etui to delikatna przesada, myślę, że biała ze srebrną ramką nie będzie miała tego problemu. Za to całkowicie płaski ekran umożliwia bezproblemowy montaż szkła, w s20 fe zawsze się odklejało na bokach.

Jeśli Motorola to edge 40, ale bez neo, jak za te 1,5 k świetny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się złamałem i kupiłem podstawowy S23. Rozmiar bardzo mi pasi. Używam od świąt i jestem mega zaskoczony baterią. Kozak.
Fajny zgrabny kompaktowy telefonik. Lubię telefony szajsunga i się po raz kolejny nie zawiodłem.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki apdejt, tak jak by ktoś rozmyślał nad

Xiaomi 13T Pro 12/ 512. Żona oszalała😂, mega szybki, super ekran, świetny aparat (nawet w trybie nocnym) do tego idealnie leży w dłoni i jest naprawdę lekki (poprzednik to Notę 10+) w zestawie jest kondonik na telefon, ekran oryginalnie oklejony (perfekcyjnie), szybka ładowarka która naprawdę jest kawałem kloca który ładuje tego chińczyka do 100% w około 18 minut!!!
Kilka lat wstecz w oczekiwaniu na wymianę jabłka korzystałem przez pewien czas z jakiegoś flagowca Xiaomi… wtedy to był kompletny paździerz, najgorszy telefon z jakim miałem do czynienia. To jak “poszli do przodu” naprawdę mnie pozytywnie zaskoczyło, nasycenie i jasność ekranu wygląda lepiej niż u mnie w 14PM. Zobaczymy jak to będzie wyglądało na dłuższą metę, ale jak narazie to telefon okazał się totalnie pozytywnym zaskoczeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaskoczylem sam siebie i zamowilem s24 w przedsprzedazy, i tak planowalem go kupic a skusili mnie darmowymi sluchawkami

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bober5264 napisał(-a):

A ja zaskoczylem sam siebie i zamowilem s24 w przedsprzedazy, i tak planowalem go kupic a skusili mnie darmowymi sluchawkami emoji1787.png

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

+ cena podczas premiery tańsza o 500 zł niż s23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, bober5264 said:

A ja zaskoczylem sam siebie i zamowilem s24 w przedsprzedazy, i tak planowalem go kupic a skusili mnie darmowymi sluchawkami emoji1787.png

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Widziałem baner ale w apce nie widzę tej promki. Gdzie kliknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem, ja zamowilem na allegro, podobno wszystkie w przedsprzedazy dostaja sluchawki jak po odbiorze odpalisz z karta sim i zaznaczysz w members ze chcesz sluchawki, jak kupowalem s22 byla taka sama akcja tylkonze oddawali 500 i dzialalo

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S24 to ogólnie zaskoczenie cenowe. Wszystkie 3 modele po kilka stów taniej niż rok temu.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło, że wymiana z S23 na S24 byłaby praktycznie bez dopłat dzięki tym wszystkim promocjom... mimo, że kusi 7 lat wsparcia, to zagadką jest dla mnie ten nowy Exynos. 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też. Wszystko fajnie, ale jednak Exynos stanowi pewien znak zapytania. Szkoda, że do S24 i S24+ nie dali Snapa na Europę jak w ubiegłym roku. 

Je nie będę zmieniał. Ze swojego (s23+/512) jestem zadowolony i właściwie niczego więcej nie potrzebuję. Chociaż S24+ przyniósł chyba największe zmiany w stosunku do poprzednika (bateria +200mAh, ekran 6,7' zamiast 6,6' w praktycznie tej samej obudowie, wyższa rozdzielczość ekranu, no i 12GB zamiast 8GB RAM-u).  

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bać tego Exynosa. Jeśli nie jesteście zapalonymi fanami benchmarków dla których liczy się każdy punkt, to jeśli by Wam ktoś nie powiedział co jest w środku to nie zauważylibyście różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, mariusz9a said:

Nie ma się co bać tego Exynosa. Jeśli nie jesteście zapalonymi fanami benchmarków dla których liczy się każdy punkt, to jeśli by Wam ktoś nie powiedział co jest w środku to nie zauważylibyście różnicy.

Są jakieś testy? Interesują mnie głownie kwestie związane z temperaturą i zarządzaniem energią. Jeżeli kultura pracy tego S24 jest co najmniej taka jak S23 to S24 warty rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy jeszcze nie. Miałem okazję dotknąć tych nowych wynalazków, tzn S24(+) i Ultra. Żadnego nie udało mi się rozpalić do "czerwoności", ale też długo w ręce ich nie miałem. Ale wszystkie trzy odznaczają się bardzo dobrym działaniem. Baterie ciężko ocenić bo nie mamy dwóch takich samych modeli na różnych prockach, więc porównania który byłby lepszy zrobić się nie da. Ale na pierwszy rzut oka w ogóle bym się nie przejmował tym że to Exynos. Niedługo będą publikowane szersze testy. Ale na testy porównawcze np S24 Exynos a S24 Snap trzeba poczekać na zagraniczne portale. U nas w Polsce raczej nikt takiego porównania nie zrobi, bo zapewne nikt nie będzie kupował z własnej kasy tych telefonów za granicą... Jedynie można liczyć na Kubę Klawitera, tylko pytanie czy to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, mariusz9a said:

Testy jeszcze nie. Miałem okazję dotknąć tych nowych wynalazków, tzn S24(+) i Ultra. Żadnego nie udało mi się rozpalić do "czerwoności", ale też długo w ręce ich nie miałem. Ale wszystkie trzy odznaczają się bardzo dobrym działaniem. Baterie ciężko ocenić bo nie mamy dwóch takich samych modeli na różnych prockach, więc porównania który byłby lepszy zrobić się nie da. Ale na pierwszy rzut oka w ogóle bym się nie przejmował tym że to Exynos. Niedługo będą publikowane szersze testy. Ale na testy porównawcze np S24 Exynos a S24 Snap trzeba poczekać na zagraniczne portale. U nas w Polsce raczej nikt takiego porównania nie zrobi, bo zapewne nikt nie będzie kupował z własnej kasy tych telefonów za granicą... Jedynie można liczyć na Kubę Klawitera, tylko pytanie czy to zrobi.

To inaczej, bać się nie boimy ale w takim razie ...lepsze jest wrogiem dobrego... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na testy. To jest nowa generacja exynosów, niby Samsung twierdzi, że poprawili błędy z poprzedniej wersji zmieniając układ chłodzenia. Pewnie zaraz będzie wysyp testów na yt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że Samsung co roku twierdził, że Exynosy są super itd. A jak przychodziło co do czego, to przy intensywnym używaniu fon grzał się i pojawiał się throttling), występowały też jakieś drobne przycięcia, a czas pracy na baterii był rozczarowujący, A niby w benchmarkach było podobnie do wersji ze Snapem, ale jednak to nie było to. 

Dlatego w wypadku Exynosa pewna doza ostrożności nie zaszkodzi. Fajnie pozytywnie się rozczarować 🙂 

 

Ja i tak w tym roku nie zmieniam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmieniam z s21 na s23. Generalnie s21 był Ok, ale od jakiegoś czasu przy intensywniejszym używaniu bateria padała pod wieczór - miał prawo, bo miałem go ponad 2 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja się zdecydowałem na kupno s24 w wersji ultra. Ale nie, nie chodzi o procesor 🙂 Przesiadam się z s21+ i żeby poczuć różnicę (oprócz zwiększonej płynności działania) to tylko wersja ultra ma jakikolwiek sens... Inaczej nadal wymianę uważam za bezsensowną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge sie przekonac do tak duzego telefonu, a ip mi nie pasuje.. moze kiedys mi sie odmieni ale i tak obawiam.soe tych 6.2" w s24

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bober5264 napisał(-a):

do tak duzego telefonu


 

Mam to samo , używam 6,1 przesiadłem się z 6,7 i trochę nawet żałuje bo mogłem wsiąść 5,4 .tez byłoby dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Ja się przesiadłem z s10e, który jest malutki (14,22x6,99x0,79cm), na s21+ (16,14x7,56x0,78cm). Na początku było ciężko obsłygiwać taką "cegłę", ale teraz nie wyobrażam sobie wrócić do małego telefonu. S10e mam dalej i jak go wezmę do ręki to nie mogę pojąć jak ja używałem taką małą zabawkę😁 Zresztą mam styczność z wieloma telefonami i aktualnie te małe zdecydowanie odpadają. Nawet podstawowy s24 jakiś taki maławy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przesiadna z s10e na s22 to bylo 'wyzwanie' i teraz jak wezme to s10e to nawet mysle ze ten rozmiar byl lepszy..
Niestety pogon za lepszym aparatem sklania mnie do zakupu nowych modeli, oczywiscie nie najlepszych.. bo najlepsze sa w tych wielkich ceglach a ja cenie sobie obsluge telefonu jedna reka ;)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobię tak z tym radzę w ekstremalnych przypadkach: ustawienia -> zaawansowane funkcje -> tryb obsługi jedną ręką. Ustawiłem "przycisk" i jak potrzebuję sięgać po całym ekranie, to klikam dwa razy szybko w przycisk ekranu startowego na dolnej belce z przyciskami nawigacyjnymi i ekran robi się malutki:-)

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Ja się przesiadłem z s10e, który jest malutki (14,22x6,99x0,79cm), na s21+ (16,14x7,56x0,78cm). Na początku było ciężko obsłygiwać taką "cegłę", ale teraz nie wyobrażam sobie wrócić do małego telefonu. S10e mam dalej i jak go wezmę do ręki to nie mogę pojąć jak ja używałem taką małą zabawkę😁 Zresztą mam styczność z wieloma telefonami i aktualnie te małe zdecydowanie odpadają. Nawet podstawowy s24 jakiś taki maławy.


 

Jest też kwestia co komu jest potrzebne w telefonie, dla niektórych tel to prawie biuro , maile , operacje bankowe , wszytsko co można  zrobić na laptopie robią w telefonach do tego rozrywka Netflix itd większy ekran się wtedy przydaje . U mnie tel jest potrzebny do komunikacji , zdjec i filmów nagrywania ,wiadomo net , dla mnie zaletą jest mały tel , który nie przeszkadza mi w kieszenie spodnie , nie wspomnę że w lato takie maleństwo nie zdejmuje mi też z szortów z tyłka 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, każdy potrzebuje czegoś innego:-) Najbardziej właśnie boli to uwieranie w kieszeni. Dlatego mocno zastanawiałem się nad klapką, ale jednak byłoby to cofanie się z aparatem w przeszłość:-( Także zaś coś za coś. Mi telefon zastępuje komputer i to dosłownie. Nawet jak coś chcę zrobić na dużym ekranie to używam Dex na monitorze + klawiatura i myszka. Komputera używam tylko w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.