Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Układ koronki na godzinie 4 jak dla mnie jest super. Nic mi sie nie wgniata w nadgarstek, zegarek jest ciut mniejszy a dodatkowo gubi trochę symetrie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma jeszcze walor niepospolitości.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tommly

Ten mi się podoba i to bardzo

Gratuluję!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) thumb-up-facebook-emoticon-like-symbol.j 

 

a propos, czy ktoś może przypomnieć dziadkowi Tomkowi (wkrótce stuknie mi 40-cha ;) czy ta koronka na 4-tej ma jakieś uzasadnienie funkcjonalne, czy to po prostu design? 

 

"Dziadku" Tomku ;) z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że koronka w SKX-ie (mam 009) mniej zaczepia o dłoń niż np. w Mako (noszę na lewej ręce).

 

Pozdrawia rocznikowy "Dziadek Marcin" :D

 

Jakieś zastosowanie ma na pewno i na 100% związane z nurkowaniem, tak myślę :D

 

A tymczasem kolejny nuras do zasobów.

 

 

Po prostu cudowny, palce lizać  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, mi też się podoba :P


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS może Sumo co najwyżej po koronce polizać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, sama osłonka koronki GTS-a zjada Sumo bez popitki i nawet mu się nie odbiję  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym miałby GTS lizać Sumo, nie chce iść ta drogą :). Ciężko je porównywać - GTS jest błyszcząco-biżuteryjny, a, Sumo codzienno-roboczy (nie ma w tym nic umniejszającego, to po prostu zupełnie inne zegarki) :)

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- GTS jest błyszcząco-biżuteryjny, a, Sumo codzienno-roboczy (nie ma w tym nic umniejszającego, to po prostu zupełnie inne zegarki) :)

tyle i aż tyle,

często ponadczasowość uzyskiwana jest przez prostotę,

dla mnie Citizen od kilku lat w wielu zegarkach ma problem z dizajnem, ani one japońskie, ani europejskie, ani sportowe, ani eleganckie

chociaż akurat GTS wyszedł im najbardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Tomek  :)

Jesteś coraz bliżej GTS-a  :D

Dzięki Tomku. GTS kiedyś wpadnie na pewno, tylko odpowiednia sztuka :D

 

Ciężko je porównywać - GTS jest błyszcząco-biżuteryjny, a, Sumo codzienno-roboczy (nie ma w tym nic umniejszającego, to po prostu zupełnie inne zegarki) :)

Też racja.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem, Citizen NY0040  :lol:

 

post-91920-0-81773600-1490270267_thumb.jpg

 

A tutaj z "kuzynem"  :D

 

post-91920-0-96537000-1490270335_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dziadku" Tomku ;) z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że koronka w SKX-ie (mam 009) mniej zaczepia o dłoń niż np. w Mako (noszę na lewej ręce).

 

Pozdrawia rocznikowy "Dziadek Marcin" :D

 

 

 

 

:D

 

 

A odnośnie koronek na 4-tej, to rzeczywiście, argumenty słuszne, niemniej jeśli już, to mniej zaburza symetrię koronka bez "osłonek", niż z nimi. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy ja wiem  :huh: moim zdaniem koronka z osłonką wygląda jak integralna część koperty/zegarka. 

Oczywiście koronki bez osłonek też dobrze wyglądają, żeby zaraz nie było że szerzę jakieś herezje  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłonki nie przeszkadzają. W nurku są jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy widzi symetrię inaczej, i super - dzięki temu jest więcej modeli do wyboru  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Seria Recrafta (w szczególności SNKN03/05/08 z "kryształem") są dość kontrowersyjne wzorniczo -ale biorąc je do łapy już na niej zostają - kawał zegara. Zdjęcia robię kiepskie -nie oddają całego uroku.

post-94124-0-15736600-1490341284_thumb.jpg

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy japończyk mechaniczny. Już po własnoręcznym czyszczeniu i oliwieniu. Co mnie zaskoczyło pozytywnie to bardzo dobra dokładność chodu +15s na dobę. Zaskoczyła mnie również głośność pracy-niemal niewykrywalna nawet przy przyłozeniu do ucha. Piszę to wszystko w porównaniu do zegarków radzieckich. Dobry materiał na woła roboczego.

post-66877-0-59566400-1490347925_thumb.jpg

Edytowane przez jackie01

Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

79e330b133881b7b.jpg

 

Przyleciał dziś do mnie z Japonii i stanowić będziemy nierozłączną parę na wiele, wiele lat  ;)

Z uwagi na lumę i wodoszczelność zastąpił Ecię Legacy, choć Ecia była, moim zdaniem, nieco ładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy japończyk mechaniczny. Już po własnoręcznym czyszczeniu i oliwieniu. Co mnie zaskoczyło pozytywnie to bardzo dobra dokładność chodu +15s na dobę. Zaskoczyła mnie również głośność pracy-niemal niewykrywalna nawet przy przyłozeniu do ucha. Piszę to wszystko w porównaniu do zegarków radzieckich. Dobry materiał na woła roboczego.

 

 

No masz +15s na dobę i jesteś pozytywnie zaskoczony :blink: .

 

Ja to jakiś inny jestem  ;) rozpieścił mnie Orient Mako (+1,2s na dobę) i przy SKX009 (-7s na dobę) miałem lekki niesmak. Na szczęście Mistrz Yoda przelał na mnie trochę swojej "mocy" i już mi przeszło  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu jeszcze się nim nie pochwaliłem. Zegareczek wiernie towarzyszy mi od ponad pół roku.

Jest to prawdziwy vintage (rocznik 1968), ale sprawdza się świetnie na co dzień.

 

Zdjęcie - wspomnienie z wakacji...

post-35535-0-03165500-1490559898_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.