Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Bo to świetny zegarek jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustrzeliłem nówkę za 5,50 PLN, chyba mogę śmiało powiedzieć, że upolowany? ;)

 

Jeszcze jakiś jednorożec, kwiateczki, tęcza i będzie git  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś jednorożec, kwiateczki, tęcza i będzie git  :lol:

 

Powiadają, że prawdziwy mężczyzna nie powinien bać się różu. ;)

 

A tak na serio to oczywiście dla jakże szanownej małżonki, która – dla zachowania równowagi – dostała dziś też do kompletu rasowego nurka. :D

 

Oba fajne, a dziewczę się cieszy. Wspomnień czar... 

post-101614-0-30860500-1517418097_thumb.jpg

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo polowałem na tego mechanicznego OSa. Rezerwa chodu przy manualnym naciągu to super sprawa. W końcu jest na ładnym pasku, bo fabryczny to tragedia.

 

98f008f0278fae79830e57893ea8b38b.jpg

Edytowane przez Fiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Powiadają, że prawdziwy mężczyzna nie powinien bać się różu. ;)

 

 

 

Trafna uwaga  :) Też tak uważam  ;)

Długo polowałem na tego mechanicznego OSa. Rezerwa chodu przy manualnym naciągu to super sprawa. W końcu jest na ładnym pasku, bo fabryczny to tragedia.

 

 

OS klasa! A do tego w manualu :wub: Gratki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga :) Też tak uważam ;)

 

OS klasa! A do tego w manualu :wub: Gratki :)

Dzięki, Twój pasek od Filipa i Sarbik też są ekstra. Do mnie jeszcze leci taki SARW 023. Miałem kupić SDGMa po raz drugi od kolegi Ulotnego, ale dolar jest tak tani i dostałem świetną ofertę na watchuseek, że trzeba było brać. Oczywiście wisi już na poczcie polskiej od 3 dni, ale doczekać się nie mogę. Bransoleta i wykończenie jak w Sdgm, diashield i clear coating na szkielku. No i mechanizm lepszy niz w sdgm. A najważniejsze, brak onyksu na koronce.

 

bc243642952d015f8756b25e922c27bf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I to jest zegarek! A ja u Filipa zamówiłem już kolejny pasek  ;)


A swoją drogą, to czemu ten SARW lepszy mechanicznie od SDGM? Przeca w obu, tak jak zdążyłem się zorientować, jest 6R...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest zegarek! A ja u Filipa zamówiłem już kolejny pasek ;)

 

A swoją drogą, to czemu ten SARW lepszy mechanicznie od SDGM? Przeca w obu, tak jak zdążyłem się zorientować, jest 6R...

6r15 ma częstotliwość wahnięć 21 600 i rezerwę chodu 50h. 6r21 i 6r27 mają 28 800 i 45h rezerwy. Ja lubię jak sekunda płynie bo przy 3 Hz to trochę skacze jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie OSy w manualu to po forach trzeba wyrywać czy uśmiechać się u nas na forum do Tych, którzy z Japonii ściągają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

6r15 ma częstotliwość wahnięć 21 600 i rezerwę chodu 50h. 6r21 i 6r27 mają 28 800 i 45h rezerwy. Ja lubię jak sekunda płynie bo przy 3 Hz to trochę skacze jednak.

To fakt, ale coś za coś  ;) Ja moje oba SARBy sprawdzałem pod względem rezerwy i w 033 wyszło mi 53 godziny, a w 017 55 godzin i to w mojej ocenie jest wielki plus mechanizmu 6R15. Zakładam też, że skoro pracuje on z niższą częstotliwością, to będzie teoretycznie trwalszy. Oczywiście przy 6R15 efekt płynącej sekundy jest "taki se", ale pewnie będziemy zgodni co do tego, że oba to bardzo porządzne mechanizmy  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię te mechanizmy i uważam, że są porównywalne ze szwajcarskimi odpowiednikami. Dlatego właśnie ubolewam, że Seiko do coraz większej ilości zegarków z serii presage ładuje 4r czy tam NH35, bo to jednak półka niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię te mechanizmy i uważam, że są porównywalne ze szwajcarskimi odpowiednikami. Dlatego właśnie ubolewam, że Seiko do coraz większej ilości zegarków z serii presage ładuje 4r czy tam NH35, bo to jednak półka niżej.

zdradzisz gdzie OS upolowany? (pytalem 2 posty wcześniej)

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdradzisz gdzie OS upolowany? (pytalem 2 posty wcześniej)

Kolega dopeman z forum mi go sprzedał, za co serdecznie mu dziękuję! Ten model jest jak Yeti, strasznie ciężko go dorwać. Edytowane przez Fiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja bardzo lubię te mechanizmy i uważam, że są porównywalne ze szwajcarskimi odpowiednikami. Dlatego właśnie ubolewam, że Seiko do coraz większej ilości zegarków z serii presage ładuje 4r czy tam NH35, bo to jednak półka niżej.

Pełna zgoda, w szczególności gdy weźmie się pod uwagę cenę, jaką trzeba zapłacić za choćby zegarki z linii SARB, w porównaniu z zegarkami z serii Presage  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo polowałem na tego mechanicznego OSa. Rezerwa chodu przy manualnym naciągu to super sprawa. W końcu jest na ładnym pasku, bo fabryczny to tragedia.

 

 

Fajny, gratuluję :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce ciągle szybciej bije jak go widzę.. Ale co tam, gonię króliczka dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dawaj, dawaj, bo za chwile ktoś zdąży napisać, że Kolega niepotrzebnie nakręca emocje  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczekać na lepsze światło, a na razie w robocie siedzę ;) będzie wieczorem kontynuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Muszę poczekać na lepsze światło, a na razie w robocie siedzę ;) będzie wieczorem kontynuacja

Masz w robocie matę do zabaw z dzieckiem?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pracuje z domu to tak :P nawet dziecko się tam czasem gdzieś kręci :P

Zdjęcie z wczoraj wieczorem jak rozpakowalem paczkę, stąd ciemność w tle ;) a dziś dzień w biurze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak pracuje z domu to tak :P nawet dziecko się tam czasem gdzieś kręci :P

Zdjęcie z wczoraj wieczorem jak rozpakowalem paczkę, stąd ciemność w tle ;) a dziś dzień w biurze...

Spox  ;) Mi też zdarza się pracować z domu, choć małych dzieci już nie mam i w związku z tym nie kręcą mi sie w zasięgu "obiektywu"  ;) W takim razie ...czekamy  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy zółtek w kolekcji, a radochy prawie tyle samo co miałem przy rolku

 

27337176_10211152100022679_8601757534555


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.