Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ciekawe, czy tak się bada wypadki lotnicze w USA....

W USA nie bada się,gdyż nie ma takiej potrzeby.Prezydent ma do dyspozycji najlepsze samoloty dostępne na rynku i najlepiej wyszkolony personel do ich obsługi,,Co prawda zdarzają się nieprzewidziane sytuacje,ale tylko na filmach z udziałem H.Forda 

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co FAA? Piszę o wypadkach lotniczych, a nie o wypadkach lotniczych samolotu rządowego. A czy sam fakt katastrofy nie świadczy o poziomie BOR, MON, które odpowiadały politycznie i faktycznie za organizację lotu wojskowym samolotem? Mnie dziwi i szokuje lista samobójstw/wypadków osób, które mogły być świadkami.... Czy FBI równie niefrasobliwie podeszłaby do tych spraw?

Jak świadczy o Państwie i jego elitach to, co działo się w ostatnich 6 latach? Ziemia zryta na metr w głąb, a kilka miesięcy po katastrofie reporterzy znaleźli nie tylko szczątki samolotu, ale i szczątki ludzkie, mieszanie zwłok, ekshumacje - horror. Brak obecności polskich prokuratorów podczas sekcji i umieszczania szczątków w trumnach. Czy Amerykanie by na coś takiego pozwolili? Kto będzie szanował taki kraj, który nie potrafi zadbać o własne interesy - nieważne, jaki status ma drugie państwo, czy to mocarstwo czy nie. Mam nadzieję, że odpowiedzialni za to politycznie staną przed TS, a pozostali przed sądem. Nikt bardziej nie zaszkodził Polsce w ostatnich latach niż PO. Pokazali, że z nami można się kompletnie nie liczyć. Chocby szopka w postaci raportu MAK, typowo kagiebowsko zorganizowane. Zresztą Rosjanom nie sposób zarzucić tego, że mają znakomitych dyplomatów, przy których zachodni, nawet amerykańscy dyplomaci to pętaki.  Widać ich przewagę, choćby w tzw. mowie ciała. Ale to osobna kwestia. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy co ujawni prawdziwe śledztwo 

 

Prawdziwe sledztwo? Rozumiem, ze to sarkazm. Czy tez naprawde wierzysz w jakikolwiek profesjonalizm i obiektywizm komisji sledczej specow Macierewicza lub tez apolitycznosc i obiektywizm prokuratury pod wodza Ziobry. Jezeli to drugie to tylko pogratulowac PIS-owi skutecznosci w praniu mozgow wspolobywateli. 

 

Poniewaz PIS-owi ideologicznie coraz blizej do Putina to tylko czekam kiedy nastapi zmiana teorii na taka, ze zamach w Smolensku to byl miedzynarodowy spisek Unii Europejskiej, Komisji Weneckiej i USA - chyba takie przeslanie powoli przemyca rowniez ten film - juz nie Rosjanie ale miedzynarodowy spisek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd jedyne sprane mózgi to wyborcy PO - po 4 latach wybrali ich ponownie i jeszcze po 8 latach znaleźli się tacy, którzy głosowali. Podobnie sprane mózgi obserwuję u KOD-owców i rzeszy aktorów, reżyserów, ludzi kultury. Komorowski mężem stanu? 

 

Uczciwe śledztwo to takie, które najpierw stawia wszystkie możliwe hipotezy, potem ustala fakty, przeprowadza postępowanie dowodowe i na podstawie zgromadzonych dowodów wyciąga wnioski, obala jedne hipotezy i dowodzi prawdziwości  innych. Powielanie wniosków z raportu MAK, który ma się tak do prawdy, jak film Wajdy do Wałęsy, dowodzi kompletnej amatorszczyzny i pętactwa. Gdzie są czarne skrzynki i wrak? Na czym pracowali prokuratorzy, na kopiach sporządzonych przez Rosjan? Rozumiem, że Rosjanie a zwłaszcza ich rzad, sądy, prokuratura i służby cieszą się na świecie ogromnym zaufaniem? A KGB to taka sama służba jak FBI czy służby zachodnie? 

 

Zresztą, mamy dziś w Polsce głęboki podział społeczeństwa, którego nie da się usunąć. Podobnie chyba jest w USA, czytałem, ze zwolennicy republikanów i demokratów zrywają przyjaźnie z powodów politycznych. Znaki czasów. Wypalenie demokracji.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to wszystko bardzo interesujące, ale to nie miejsce na tego typu ddywagacje.

Są organizowane spotkania- podstoliki, wtedy rozmawiajcie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to wszystko bardzo interesujące, ale to nie miejsce na tego typu ddywagacje.

Są organizowane spotkania- podstoliki, wtedy rozmawiajcie.

Podpisuje się pod tym rękami i nogami,.Kolejny temat z udziałem kolegi Tomka i kolejny temat do zamknięcia.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRIMSBY

 

Kompletny odpał! :)

Purnonsensowa komedia sensacyjna ze specyficznym, autorskim "wkładem" Cohena/Borata.

Obleśna ale wcale nie taka zła jak można by się spodziewać.

 

attachicon.gifGrimsby-Poster-1.jpg

 

Głupota jest tu celowym narzędziem.

Raz na jakiś czas można spróbować takiej formuły.

 

Ubawiłem się.. :D

7/10 - nawet 7,5/10.

Po scenie ze słoniem byłem bliski wyjścia z kina :)

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ciemne dusze" "Anime nere". Film o mafii prawdziwej. Swietny klimat, muzyka. Wisi siekiera i kilka razy uderza w dla mnie zaskakujacych momentach. W sumie genialny film, dawno takiej gangsterki nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu obejrzałem "Ghost Dog" z Whitakerem... myślałem, że jestem już za stary ale podobał mi się jak za pierwszym razem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym gdy go zobaczyłem w "Ghost Dog'u", a było to w 1999 roku, to nawet się na niego zacząłem stylizować, postura pasowała, ale kolor skóry nie ten ;)  :lol: Ot takie młodzieńcze fascynacje... :rolleyes:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę wcześniej na Lamberta po " Nieśmiertelny" a że miecza nie miałem to bagnet od Kalasza nosilem ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obejrzałem właśnie "Bez znieczulenia" Wajdy - jeden z filmów polskiego kina moralnego niepokoju. Niestety mogę się utożsamić z głównym bohaterem tego dramatu bo życie czasami pisze nam takie scenariusze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie widuję całą obsadę "Walki o ogień" na marginesie to znakomity film.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie na kompie, przeglądając nasze ulubione forum? :D  


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdjęcia ze spotkań :D

PS: mam nadzieje, ze Tomek nie widział tego filmu... dopiero byłby zbulwersowany i od prymitywow mógłby wymyślać.

Aktualnie proponuję obejrzeć "Historię USA" Oliviera Stonea na Planete+ leci do 1,20 czli jeszcze kilka godzin. Może nie jest idealna ale fajnie zrobiona, oglądam to po raz 4 i zawsze mi się podoba

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie uczono że w Katyniu Polskich oficerów rozstrzelała SS więc nie widzę w tym nic śmiesznego, zgadzam się z Tomkiem

Pawle to nie kwestia zgody to kwestia mierzenia sił na zamiary. Zobacz samolot który zestrzelono nad Ukrainą i coś z tego wynikło? Trzeba sobie zdać sprawę na czym stoimy. Jak wokół lata mi upierdliwa mucha to ją pacnę i po krzyku a następne które przylecą mogą liczyć tylko na podobny los.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film oparty na faktach, traktujący o zamachu na Adolfa Hitlera w "Wilczym Szańcu", "Walkiria"

Polecam.

 

W filmie jest też wątek, próba zamachu na Hitlera w Smoleńsku [jutro rocznica tego wydarzenia] zaplanowana przez Henninga von Tresckowa

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiZmau_67nLAhWL8XIKHRz_DdcQFghYMAk&url=http%3A%2F%2Fhistorykon.pl%2F13-marca-1943-roku-podczas-lotu-ze-smolenska-do-ketrzyna-mial-miejsce-nieudany-zamach-na-adolfa-hitlera%2F&usg=AFQjCNFy9HaBE9QG79wjP993bm8JTu_MgQ

 

0,,3039647_4,00.jpg

Mówił między innymi do swoich przyjaciół i żołnierzy:

 „Hitler jest jak szalony, tańczący derwisz. Trzeba go zastrzelić”. 

 

 „Naród niemiecki zostanie obciążony winą, której świat nie zapomni przez setki lat. Winą obarczeni zostaną nie tylko Hitler, Himmler, Göring i ich kompani, lecz również pan i ja, moja żona i pana żona, nasze dzieci, ta kobieta, która przechodzi przez ulicę i ten chłopak, który kopie piłkę”.

 

Nie narody są złe, to pojedynczy ludzie są zli....lub dobrzy.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zmartwychwstały" (org. Risen, 2016)

 

Pozwoliłem sobie na pewien eksperyment filmowy czyli kino "religijne" ale w ujęciu mainstreamowym :)
I nie żałuję. Muszę przyznać, że pierwsza połowa "Zmartwychwstałego" jest bardzo atrakcyjna. To spora sztuka przekształcić ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa w subtelny i zgrabny pół "thriller", nie gubiący przy tym aury mistycyzmu religijnego. Dokładniej rzecz biorąc wykorzystujący go idealnie do stworzenia nastroju niepewności, niepokoju i poczucia nieznanego. A pierwsze dni po zmartwychwstaniu w swoiste, antyczne dochodzenie detektywistyczne prowadzone przez rzymskiego trybuna :o

 

post-60300-0-95889000-1457782386_thumb.jpg

 

W ostatniej części film zamienia się natomiast w swoiste quasi religijne kino "familijne". Zagadnienia wiary są tu podane w prosty, łagodny sposób. Częściowo sielankowy, częściowo utopijny. Właściwie nawet zbyt uproszczony i łagodny co skutkuje właśnie poczuciem "kina familijnego" i ogólnie obniżeniem oceny całościowej.

 

Na mocne podkreślenie zasługują świetne zdjęcia i doskonałe tło muzyczne. W tym filmie to urocze zjawiska same w sobie. Idealnie klimatem i barwą pasujące do czasów Nazarejczyka. Trzeba też zaznaczyć bardzo dobre kreacje głównych aktorów. Zarówno Fiennes jak i Curtis są zjawiskowi ale każdy na swój, inny sposób. Grający Jezusa Curtis po prostu idealnie został dopasowany do stylistyki i roli. Natomiast Fiennes (trybun Clavius) to magiczne połączenie siły i wrażliwości.

 

7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian, a czytałeś "Szatę" Lloyd C. Douglas - a?

 

 

Tak zdjęcia ze spotkań :D

PS: mam nadzieje, ze Tomek nie widział tego filmu... dopiero byłby zbulwersowany i od prymitywow mógłby wymyślać.
Aktualnie proponuję obejrzeć "Historię USA" Oliviera Stonea na Planete+ leci do 1,20 czli jeszcze kilka godzin. Może nie jest idealna ale fajnie zrobiona, oglądam to po raz 4 i zawsze mi się podoba

 Walk o ogień? Widziałem, znakomity film...

 

Olivera Stone nie oglądam, to propagandzista, nie filmowiec. 

 

Film Smolensk jeszcze bardziej podzieli ludzi

 
ba, a co powiedzieć o książkach J.T. Grossa? To dopiero beczka prochu
 
Filmy powinny skłaniać do dyskusji, podobnie zresztą i forum ;) To, że nie umiemy dyskutować to inna sprawa
Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy....

 

"Nie mówcie mojej matce ze jestem politykiem, Ona myśli że gram na pianinie w burdelu'

powiedzial kiedyś pewien polityk brytyjski zasiadajacy 60 lat w Izbie Lordów dziennikarzowi gdy ten zapytal go co sadzi na temat polityki....

 

A ja powiem ze za kazdy kolejny post poruszajacy aktualną sytuacje polityczną, dla zasady, 60 dniowy ban.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze za kazdy kolejny post poruszajacy aktualną sytuacje polityczną, dla zasady, 60 dniowy ban.

 

Marku, to będzie trudne skoro "Smoleńsk" wchodzi do kin ;)

 

Ja dzisiaj w końcu zobaczę "Młodość" Sorrentino - idę po szklaneczkę szkockiej i zaczynam seans :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, to będzie trudne skoro "Smoleńsk" wchodzi do kin ;)

 

Ja dzisiaj w końcu zobaczę "Młodość" Sorrentino - idę po szklaneczkę szkockiej i zaczynam seans :)

Czemu? :), zawsze mozna w wątku warsztat, grę, scenografie, czy zdjęcia ocenić,scenariusz to rzecz drugorzędna.....w tym "zleceniu' kinomatograficznym :)

 

A "Młodość' polecam, wczoraj widziałem ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.