Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Salo, czyli 120 dni Sodomy. Odradzam oglądanie tego "dzieła" film zakazany w 40 krajach, niedostępna oryginalna wersja.l

Wczoraj obejrzałem "do snu", pomyślałem, że liznę nieco kultury TVP Kultura. Był to błąd jakiego juz nie popełnię. Moim zdaniem dzisiaj również powinien być zakazany, albo nie rozumiem jego przekazu.

Do tego w trakcie wziąłem sobie coś do zjedzenia... kolejny niewybaczalny błąd :(

Zanim obejrzycie bo jest na CDA i jeszcze gdzieś tam, poczytajcie o tym filmie, jak powstał etc.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sal%C3%B2,_czyli_120_dni_Sodomy

Najgorsze, jest to, że kiedyś mógłbyć szokujący, dzisiaj wielu ludzi ma takie potrzeby :(. Pamiętacie głośny filmik kilka lat temu? Dwie dziewczyny jedna kupa? Można w porównaniu do ww. puszczać go na dobranoc dla dzieci.

Choć to ponoć dzieło, nie oglądajcie tego filmu!

Ja jeszcze w czasach studenckich na jednym z przeglądów filmowych obejrzałam Chlew i już nigdy nie miałem jakoś ochoty na inne filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge uwiezyc, ze taki znawca zycia jak Ty dopiero teraz zetknal sie z tym filmem. Ja ogladalem go trzy razy, bo za kazdym razem byl inaczej zmontowany tzn. wiecej lub mniej scen. Nie polecam.

 

Ja w sumie jestem jeszcze pod wplywem "Pitbula", ktorego obejrzalem zaraz premierze. Moim zdaniem gra aktorska slabiutka, film ratuje rezyseria i klimat teledysku, ale nie to mnie trzyma. Jest tam watek goscia, ktory placi milion euro i corki nie odzyskuje. Prawdziwa postac przez sledczych nazwany Olewnikiem 2, nigdy sprawa nie poruszana przez media. Cos okropnego. W ogole film jakby paradokumentalny

Ja znawca życia? To nie temat żarty żartami :D mam bardzo okrojone i wąskie zainteresowania, żeby nie powiedzieć klapki na oczach :)

Dzisiaj im mniej wiesz tym lepiej żyjesz :) . Tak czy inaczej nie pojmę jak można go 3 razy obejrzeć :(


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie oglądałem tych filmów, ale słyszałem że dużo gorszy od 120 dni jest "Srpski film"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Spotlight"

Po tych wszystkich nagrodach i nominacjach oczekiwałem więcej ale ..nadal bardzo dobry (8-8,5/10)

Wyważony, ciekawy, momentami nawet pasjonujący. Rewelacyjnie prowadzona narracja.

Świetny przedstawiciel kina dziennikarsko-śledczego.

Doskonały wybór całej obsady. Zjawiskowy Schreiber.

 

post-60300-0-74290800-1455358686_thumb.png

 

ps.

Mieszkam w W-wie ale film obejrzałem w Kłodzku (korzystając z ferii) i częściowo w ramach rozszerzania mojej pasji filmowej o wyzwanie: "Obejrzeć film w każdym kinie studyjnym i lokalnym w Polsce" :)

 

Cel do zrealizowania w trakcie najbliższej.. dekady :)

 

Cinema 3D w Kłodzku to multipleks i nie kino studyjne więc nie wliczam do ogólnej listy ale odznaczam ze względu na oryginalność miejsca, odmienność sieci kinowej i rodzaj filmu. Poza tym oglądanie ciekawych filmów w nowych, niestandardowych dla mnie miejscach to dodatkowa przygoda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planeta singli dla mnie fajny lekki film z dobrym humorem nie żałuję.

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Hateful_Eight.jpg

 

Za długi. Trochę przegadany momentami.

 

Teatr i prawdziwa sztuka.

 

Raczej dla fanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać serial "Narcos" - zapowiada się nieźle 

I jest bardzo dobry, pomimo czasami pojawiających się dłużyzn to chyba najlepszy serial nt handlu narkotykami od czasów "Breaking Bad".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cel do zrealizowania w trakcie najbliższej.. dekady :)

 

 

 

Polecam jakbyś był w Poznaniu:

http://www.kinomalta.pl/

 

Spędziłem tam parę miłych wieczorów, w tym Sylwestrowych :)

 

 

 

 

Wczoraj, ale nie w/w kinie, byłem na Zjawie.

Milczący lub charczący DiCaprio nie schodzi z ekranu przez 2,5 godziny. Zganiają go z niego tylko krajobrazy (piękne). A mimo to film się nie dłuży, a parę scen ogląda się naprawdę za zapartym tchem. Brawa dla operatora i reżysera. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge uwiezyc, ze taki znawca zycia jak Ty dopiero teraz zetknal sie z tym filmem. Ja ogladalem go trzy razy, bo za kazdym razem byl inaczej zmontowany tzn. wiecej lub mniej scen. Nie polecam.

 

Ja w sumie jestem jeszcze pod wplywem "Pitbula", ktorego obejrzalem zaraz premierze. Moim zdaniem gra aktorska slabiutka, film ratuje rezyseria i klimat teledysku, ale nie to mnie trzyma. Jest tam watek goscia, ktory placi milion euro i corki nie odzyskuje. Prawdziwa postac przez sledczych nazwany Olewnikiem 2, nigdy sprawa nie poruszana przez media. Cos okropnego. W ogole film jakby paradokumentalny

 

Bez przesady, ogólnie twórczość Passoliniego jest dosyć kontrowersyjna jak i sama postać ;)

Zdaje się, że jedynie w Japonii film pojawił się w oryginalnym montażu - ale nei wiem czy tą wersję da się gdzieś zobaczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planeta Singli. Fajny polski film. Polecam bardzo.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave, Cezar!

Sielankowa zabawa kinem. Łagodna, kolorowa i melodyjna opowieść o fabryce snów oczyma braci Coen.
Kino w kinie i o kinie. Fabryka snów sama przedstawiona jak barwny sen. Kino, które zaciekawia i które ogląda się ze stałym półuśmiechem. Zabawna zabawa wątkami, konwencjami i czasem. Western, musical i film historyczny w otoczeniu kapitalizmu i komunizmu. Pastisz, parodia, czasem groteska wymieszane z ciekawymi treściami obyczajowymi, społecznymi a nawet politycznymi.

 

post-60300-0-28940800-1455905454_thumb.png

 

Świetna obsada i barwne role epizodyczne. Właściwie nie ma w tym filmie słabych punktów aktorskich. Każda rola ma swoje miejsce, czas i wartość (nawet tak drobne a dobre jak Hill) Bardzo ciekawy Brolin, intrygujący Clooney.
Brawurowy i sympatyczny Ehrenreich. Charakterystyczna Swinton i łobuzerska Johansson. Artystyczny Fiennes. Udany Tatum.

 

Reasumując - obraz, który nie jest arcydziełem ale oferuje ciekawe, miłe i sympatyczne chwile. 7,5/10.

ps.

Podejrzewam, że sporo dyskusji będzie się toczyło wokół zagadnienia banalizacji treści i przekazu. Innymi słowy: czy to jest obraz o banalnej treści i przesłaniu czy też nie..

 

 

Polecam jakbyś był w Poznaniu:

http://www.kinomalta.pl/

 

Spędziłem tam parę miłych wieczorów, w tym Sylwestrowych :)

 

Dzięki. Musowo :) Wyzwanie jest wyzwanie. Poza tym jest na liście SKSiL.

Na razie mam 16 na 207 <_<

Większość warszawskich, część śląskich i trójmiejskich i pojedyncze ogólnie z kraju..

Ale każde kino to też konkretny film - a razem to większa przygoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei odkrywam seriale.

Ostatnio był Dexter i Synowie Anarchii.

 

Obawiam się, że takich seriali jest za mało jak na moje apetyty.

Możecie jeszcze coś ciekawego polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W minionych tygodniach udało mi się obejrzeć kilka filmów, w tym trzy po raz pierwszy: jeden dobry, drugi zły, a trzeci wybitny.

 

Dobry to "Stare grzechy mają długie cienie". Naprawdę solidny film, o mrocznej tematyce. Niby wszystko już było, ale jednak podane tu zostało w świeżej formie. I dawno już nie widziałem tak fajnie zrobionej sceny, w której zabija się "złego gościa".

 

Zły to "Nigdy nie jest za późno". Film zły, bo idealnie nijaki i bezpłciowy, tak jak jego polski tytuł. Wszystko jest tu takie: aktorstwo Meryl Streep to wypróbowana od lat rutyna (dużo lepsza była w podobnej roli w "Pocztówkach znad krawędzi" przed wielu laty), a Kevin Kline jest tak nijaki, że aż nie można uwierzyć, jak ciekawym aktorem potrafił kiedyś być. O historii nawet nie będę pisał, bo zapomina się ją trzy minuty po zakończeniu oglądania. No dobra, są dwa zabawne dialogi (o samobójstwie w łazience i wyłączaniu telefonu).

 

Wybitny to "Anioł przy moim stole". Świetnie wyreżyserowany przez Jane Campion, chyba lepiej nawet niż sławny "Fortepian". Pięknie sfilmowany przez Stuarta Dryburgha - dominują jesienne kolory skontrastowane raz po raz z silnymi akcentami niebieskiego. No i przede wszystkim absolutnie fenomenalna Kerry Fox w roli głównej. Brzydka i przejmująca.

 

A tytułem przypomnienia inny film z jej udziałem ponownie obejrzałem - "Intymność", który widziałem parę tygodni temu i jakoś mi nie dawał spokoju. Pisałem wtedy tak:

 

- "Intymność" - swego czasu bardzo głośny. Początek znakomity, naturalistyczne sceny seksu, nerwowy rytm. Później kilka niepotrzebnych wątków, kilka za długich rozmów, ale aktorstwo (zwłaszcza Kerry Fox - zawsze dobrej) świetne. Zostaje jednak ten film w głowie, choć w tym "gatunku" bardziej jednak lubię "Pianistkę" czy "Gorzkie gody".

 

Dziś myślę już trochę inaczej, bo to film, który zyskuje z kolejną lekturą. Dostrzega się wtedy wiele niuansów, bo w tym pozornym chaosie jest ukryta wielka dyscyplina. I te dodatkowe wątki okazują się potrzebne, a rozmowy okazują się skrywać wiele znaczeń. Bez zmian za to wrażenia odnośnie aktorów - Fox, Mark Rylance i Timothy Spall są perfekcyjni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei odkrywam seriale.

Ostatnio był Dexter i Synowie Anarchii.

 

Obawiam się, że takich seriali jest za mało jak na moje apetyty.

Możecie jeszcze coś ciekawego polecić?

House of Cards - genialny w każdym detalu! Czekam z niecierpliwością na nowy sezon.

 

Suits (W garniturach) - podobna tematyka tylko bardziej klimaty prawnicze.

 

SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suits ma podobną tematykę do House of Cards? Chyba oglądaliśmy inne seriale :)

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może źle się wyraziłem :) Od polityki do prawa niedaleka droga, ale masz rację, to zupełnie inne seriale.

 

SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją mogę polecić od siebie:

The Wire , The Schield, Gommora, Narcos każdy z nich oceniam duzo lepiej od wyżej wymienionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

The_Hateful_Eight.jpg

 

Za długi. Trochę przegadany momentami.

 

Teatr i prawdziwa sztuka.

 

Raczej dla fanów.

Ale przecież dokładnie chodzi w tym filmie... o te dialogi właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo dobrze to kino, uwielbiam je, ale nadal twierdzę, że momentami jest ciut za dużo. Na pewno nie jest to najlepszy film Tarantino, ale trzyma poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją mogę polecić od siebie:

The Wire , The Schield, Gommora, Narcos każdy z nich oceniam duzo lepiej od wyżej wymienionych

 

 

Fargo jeszcze, obie serie za***iste.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ Peaky Blinders, The Knick, Luther, Utopia ryje beret. Bardzo lubię też o dziwo The Originals. Trochę się u mnie tego przewinęło w pracy i nie tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria Utopi mi tylko podeszła :)

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz House of Cards polecam też Breaking Bad i oczywiście Grę o tron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria HBO "Vinyl" by Mick Jagger & Martin Scorsese., Polecam- Sex , Drugs & Rock'n'Roll., Crime, Guns & Madness 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.