Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi odcinek trochę mniej ciekawy od pierwszego, ale nadal świetny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją mogę polecić od siebie:

The Wire , The Schield, Gommora, Narcos każdy z nich oceniam duzo lepiej od wyżej wymienionych

 

Zapomniałem jeszcze o True Detective , z wskazaniem na 1 sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież dokładnie chodzi w tym filmie... o te dialogi właśnie.

Tarantino albo się lubi albo nie. Kolejny film podzielony na części. Dialogi jak i role charakterystyczne jak zwykle na najwyższym poziomie. Świetne ujęcia , zbliżenia oraz muzyka. To właśnie jest cechą jego filmów. I jeszcze jedno. Można było się zacząć martwić po 3/4 filmu że nie ma krwi ale tylko przez chwilę. Końcówka wynagradza z zapasem. Tarantino pełną gebą. Dla mnie mocne 5- a w porównaniu do bekartów chyba nawet ciut lepsze. Skłonny jestem wyrazić opinię że tam eksperymentował z dialogami i ujęciami postaci a tu miał już wszystko doskonale przemyślane. No i w bekartach miał najlepszą scenę otwarcia w historii kina od 20 lat. Tam był świetny oficer niemiecki a tu mamy łowcę głów. Ją polecam bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnio oglądanych polecam:

 

Deadpool. Nie jestem jakimś fanatykiem produkcji marvela ale film jest pełny akcji, potrafi rozbawić i ma całkiem niezłe efekty specjalnie. Trochę bajka.

 

Serial MR. Robot. Póki co wyszła jedna seria, 10 odcinków ale już zapowiadana jest kolejna. Fabuła bardzo na czasie, akcja osadzona w USA. Wszechobecny kapitalizm zwalczany jest przez grupę hakerów Fsociety.

Edytowane przez szywisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial MR. Robot. Póki co wyszła jedna seria, 10 odcinków ale już zapowiadana jest kolejna. Fabuła bardzo na czasie, akcja osadzona w USA. Wszechobecny kapitalizm zwalczany jest przez grupę hakerów Fsociety.

 

Daj spokój, to tak bezczelna zrzynka z "Fight Club", że nawet sami twórcy się do tego przyznają. Chociaż oni mamroczą, że niby tylko się inspirowali.

Nie wiem czemu ten serial tak się podoba, jak dla mnie, to z racji kopiowania Podziemnego kręgu cały pierwszy sezon powinien być przedstawiony w formie pełnowymiarowego pilota, a nie rozwleczony jak flaki do 10 odcinków.

No nic, na co naprawdę stać scenarzystów, to zobaczymy w drugim sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brooklyn

W I poł. tyleż piękny co pusty. Tak bajkowy, że aż nierealny.

Piękne kadry, szlachetni ludzie, sielankowy rozwój sytuacji..

 

Dopiero druga część wykształciła emocje - i to całkiem atrakcyjne. 7,5/10.

Niemniej jednak nominacje do Oskarów 2016 za film i pierwszoplanową damską wydają się wręcz .. niedorzeczne <_<

 

post-60300-0-62515100-1456361776_thumb.jpg

 

Ciekawy film do dyskusji, żeby porównać go np. z Sufrażystką i Młodością.

Czyli zagadnienie proporcji pomiędzy formą a treścią w filmie.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się i nie wiedziałem - teraz przecieram oczy ze zdumienia. Film na faktach, dla osób lubiących akcje i półobroty może być nudny, ja polecam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i jutro mógłbym pójść z żoną do kina, jeżeli chodzi o porę seansów są do wyboru trzy:

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - obawiam się, że gorszy od Planety singli, i będę rozczarowany,

- Planeta singli - żona już była ale może pójśc jeszcze raz (jedyny minus), dobre opinie (lekka komedia),

- Pitbull - jako fan poprzednihc części może być rozczarowanie.

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój (Room)

 

Mocny. Bardzo mocny. Wybitnie wyreżyserowany.
Niezwykłe kreacje aktorskie głównych bohaterów (Ma i Jack)
Poza tym fantastyczne zdjęcia i obrazy, monumentalna muzyka.

 

post-60300-0-82717300-1456577451_thumb.jpg

 

Unikałem tego filmu już od kilku miesięcy (od czasu WFF 2015) ponieważ obawiałem się siły tej historii. I ..miałem rację.. <_<  Wybitny ale ciężki (zwłaszcza dla rodzica)

 

Najbardziej zadziwiło mnie jak sprawnie Abrahamson przeprowadził drugą część filmu, która ze względu na "odsakralizowanie" mogła być o wiele słabsza a okazała się psychologicznie fascynująca :o

 

To moja druga "10" w tym roku - po "Synie Szawła"
10/10! Bezwzględnie polecam.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zachęcie oglądnąłem Pokój i faktycznie mocny film , szkoda że trochę mało monologów Jacka bo to jeszcze bardziej budowało atmosferę

Ale film godny polecenia

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ją w końcu się wyrwałem na Deadpool'a i mogę szczerze potwierdzić, że jest super zabawny. Nawet moja drugą połówka, dla której zazwyczaj takie filmy są "głupie" przyznała, że się bawiła przednie.

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dostanie, przez korzenie. Historii nie oszukasz, są tacy co pamiętają. Innym analogicznym przykładem jest choćby marka Volkswagen. Najpopularniejsza w Europie, w Izraelu w drugiej dwudziestce, zresztą jak inne auta niemieckie... Najpierw trzeba poczytać kto rządzi w Hollwood, kto wymyślił nagrody Oscary i wszystko zaczyna się rozjaśniać. Taki śwait...

 

Słyszałem, że owacja na stojąco była ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://oscar.go.com/winners

 

No i co Wy na to?

 

Chyba pierwszy raz w życiu nie obejrzę filmu, który dostał Oskara za najlepszy obraz. I jakoś źle mi z tym nie jest.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz drugi obejrzałem "Wilk z Wallstreet" Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zasłużony Oscar dla Leo


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://oscar.go.com/winners

 

No i co Wy na to?

 

Chyba pierwszy raz w życiu nie obejrzę filmu, który dostał Oskara za najlepszy obraz. I jakoś źle mi z tym nie jest.

 

Ja też nie mam zamiaru oglądać spotlight, za to obejrzę drugi raz Zjawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie DiCaprio dostał Oscara. W mojej subiektywnej ocenie nareszcie, bo to całkiem dobry aktor, a jak dotąd zawsze mu uciekały. Szkoda również, że Tom Hardy nie dostał nagrody. 

Mad Max zgarnia dużą pulę, jakie są wasze opinie o tym filmie?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej kategorii za***isty film, akcja od poczatku do konca. Sceneria, stroje i charakteryzacja 10/10. Az obejrze sobie jeszcze raz :D

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://oscar.go.com/winners

 

No i co Wy na to?

 

Chyba pierwszy raz w życiu nie obejrzę filmu, który dostał Oskara za najlepszy obraz. I jakoś źle mi z tym nie jest.

 

A możecie napisać dlaczego? :) 

Ja oglądałem i uważam, że to wyśmienity film i w gruncie rzeczy byłem miło zaskoczony bo uważałem, że film zasługuje na oskara pomimo, że osobiście typowałem Zjawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad Max to dobra kontynuacja, bez wątpienia i nagrody zasłużone a co do Leo to też uważam że Oskar mu się należał za całokształt bo to bardzo dobry aktor i ma dobrego nosa do wybieranych przez siebie ról 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, że Mad Max dostał oskary zasłużenie, zwłaszcza, że było w nim mnóstwo ukłonów do pierwowzoru, świetnie oddany klimat, a CGI nie zdominowało filmu. 

Ale jak to z oskarami, jak dla mnie sporo niecelnych strzałów, typu oskar za utwór "Writing's On The Wall" ze Spectre - kocia, wymiauczana piosenka podczas której mam wrażenie, że w 80% melodia, to przeróbka piosenki Earth Song, Jacksona...

 

W sumie szkoda, że nic nie dostał Creed: Narodziny legendy, chociaż faktycznie miał mocną konkurencję, no i Room powinien wyczesać więcej statuetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, jeśli to nie fejk jakiś, to jest to dziecinada.

Albo Leo ma wywalone na oskary i jak facet z jajami po prostu je olewa i nie odbiera figurek, jak Bansky, G. Scott czy Brando - nie mówię o tym, ze nie odbiera, bo nie może, chory itp, tylko nie odbiera bo leje na oskary - albo idzie na uroczystość, odbiera tę lalkę i zachowuje się z szacunkiem w stosunku do organizatorów, komisji i gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, w końcu to pojedyncze zdjęcie - może zmieniał uchwyt, przekładał dyplomik itp...

Żeby taki gest miał mocny podtekst, to musiałby trwać nieco dłużej, a tu przydałby się filmik, a nie jedna fota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.