Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Z miesiąc temu oglądałem :) 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

Mocny film, obejrzałbym jeszcze raz, ale dzis bedzie u mnie rzadzic canal+hd i Krystyna vs Apacz :D A ostatnio wpadłem na taki tytuł, fanom gatunku powinno podejść (sprawdź to pablo122 :D)

Wysłane z mojego GT-I9305

Jakoś ostatnio rzadko tu zaglądam  ;) . Oczywiście oglądałem i od razu pomyślałem o Tobie. Ciekawy ten aktor grający główną rolę. (chodzi o film "Hyena"

Ja ostatnio "Nocny pościg" z Liamem. Pierwsza godzina,rewelacja. Świetny klimat, muzyka i napięcie, a w drugiej połowie, jakby inny reżyser, film hamuje i wchodzi w buty sztampy

Kolejny to "Top Dog", tragiczny film o kibicach, słaby o gangsterach, średni w ogóle, nie polecam. Ma jednak kilka myków, które mogą dać do myślenia, ale tylko z braku laku

Edited by pablo122

Też miałem napisać o "Top Dog", zberałem się wczoraj po dwóch tygodniach, daje rade :)

Wysłane z mojego GT-I9305

Only Fools Do Not Fear The Sea

Przez ostatnich kilkanaście dni obejrzałem niestety tylko jeden film, za to bardzo dobry - "Jeszcze tylko ten las". To skromny film, składający się właściwie z czterech sekwencji i niewielu więcej scen. Ale to, w jaki sposób zostały pokazane relacje polsko-żydowskie, bije na głowę uproszczoną publicystykę z "Pokłosia" i niemrawe wynurzenia z "Idy". I zaznaczam, że nie jest to cukierkowy obraz przyjaźni i braterstwa. Pokazuje jednak tragizm Holokaustu i tragizm losu Polaków, płacących życiem za pomoc Żydom. Lecz mimo tego - pomagających, choć zdarzają się też donosiciele i bandyci. Fajny epizod z Janem Jurewiczem i świetnie pokazana ewolucja głównej bohaterki - wyrachowanej starej służącej, kiepskiej matki i osoby bardzo prostej, która jednak dokonuje ostatecznie czegoś heroicznego. I kapitalna, pełna napięcia scena w przedziale pociągu.

Początkowo nie pasowało mi, że w kluczowych scenach niemieckiego żołnierza zagrał Bogusław Sochnacki, siwiejący, z brzuszkiem, o łagodnej twarzy. Bo jak myśli się "hitlerowiec", to widzi się kogoś w rodzaju Manuela Neuera albo Bastiana Schweinsteigera. Jednak po zastanowieniu się myślę, że to był bardzo dobry wybór - bo Sochnacki wygląda jak jakiś urzędnik pocztowy z Bremy albo Lipska. W wolnych chwilach lubi pewnie operetki i spacery, w pracy natomiast sumiennie stempluje znaczki albo rozstrzeliwuje polskich cywilów lub pilnuje transportów do Auschwitz. Jeśli przeżyje wojnę i uniknie radzieckiej niewoli lub procesów, to wróci do tej Bremy czy innego Augsburga, może zostanie wybrany do władz miasta. Wyjawi, że Hitlera nigdy nie popierał, choć tu i ówdzie przyzna, że jest dumny, że walczył za ojczyznę. Banalność zła w czystej postaci.

W sumie więc bardzo fajny, pełen niuansów film.

Ściągnąłem dziś gliniarzy z beverely hills. Zawsze mnie to śmieszyło :) Dziś będzie powtórka z rozrywki.

Marku dla mnie to też kultowy film - wczoraj chyba nawet leciał na TVN7 - uwielbiam go! Jest tam też chyba wątek zegarkowy - Pani Doktor chyba ma rolka :)

Krystian "KriSu"

A ja polecam ''Chappy'', film gościa od ''Dystryktu IX''.

Edited by pirx65

"Mad Max" koniecznie w kinie. Mega widowisko, jeden wielki pościg i akcja w świetnym klimacie.

Mad Max mega emocjonujący i piękny wizualnie. Kaskaderka, efekty, zdjęcia to majstersztyk. Będzie klasyk jak pierwsze dwa Maxy. Kto jeszcze nie był w kinie to nie wie co traci.

Ex machina oglądałem,też według mnie dość ciiekawy,mało akcji a wciąga.

Omnis homo mendax,

si vis pacem para bellum

Guest mrovka

chappe jak dla mnie to taka bajeczka..chociaz jeztem milosnikiem tego typu produkcji oraz jak I samej grupy DIE ANTWOORD

o wiele ambitniejsza akcja jest w ''distric 9''

a ktoś ma do polecenia filmy w stylu "Dziewczyna z tatuażem" czy "Labirynt" lub "Zaginiona dziewczyna" ?

o 20 na tvn7 "BLOW"-polecam

Bardzo dobry film - widziałem kilka razy. Jakoś tak bez echa przeszedł, boczkiem.

Krystian "KriSu"

Nie wszyscy śledzą sieć z dnia na dzień więc komuś mógł umknąć ten projekt: 

https://www.youtube.com/watch?v=bS5P_LAqiVg (cały film, jest darmowy do obejrzenia na YT - czas trwania to 31:02).

Film sfinansowany przez internautów na kickstarterze. W założeniu miał wyciągnąć z filmów końcówki lat 80 i początku lat 90 to co najlepsze i moim zdaniem - udało się! Niesamowity pastisz! Dokładnie za to kochałem te filmy - Karate Kid, Terminator, Zabójcza Broń, RoboCop i wiele wiele innych. Sami odnajdziecie te smaczki  :D A to wszystko stylizowane na VHS. Miodziooo...

Na deser teledysk promujący film - David Hasselhoff :D

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_597966429&feature=iv&src_vid=bS5P_LAqiVg&v=ZTidn2dBYbY

Edited by mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT