Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Black lightning - na Netflixie dopiero 1 odcinek, drugi wyjdzie z opóźnieniem 6 dni od daty emisji w USA. Ale "w internetach" już jest. Obejrzałam pierwszy odcinek i nawet może być to ciekawe. Ale przyznam od razu, że DC komiksów nie czytałam nigdy, więc nie wiem co w serialu zepsuli, "poprawili" albo pominęli. Podoba mi się muzyka w tym serialu.

Z kolei 3 seria The Magicians jest lepsza od 2, która w mojej opinii była tragiczna. Ale pierwsza była naprawdę dobra. Wychodzi, że co 2 serię robią dobrze ;)

Druga seria Taken mi się nie podoba i... rzucam to. Szkoda mi czasu naprawdę. Jak jeszcze 1 seria miała sens to druga nie ma go wcale. Odgrzewany kotlet tak jak z 3 serią Blindspot, które też już rzuciłam.

How to get away with murder wróciło po przerwie. Mamy 4 serię i ... po prostu przewrócę oczami, bo szkoda słów. Jeśli kogoś by kusił ten serial to polecam serię 1 i 2, a potem rzucić to, bo szkoda czasu.

The Brave i Valor nadal kocham, choć to drugie ma być skasowane. Do SEAL team już mnie nie ciągnie. Dokończę sezon, ale to tyle. Jeśli szukacie "wojskowego" serialu to te dwa pierwsze wymienione są o wiele lepsze od foczek.

Wind River - całkiem dobry

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri - rewelacja

Edited by ecipeci

Guest jarozlaw

Film z morałem, tylko ni cholery nie mogę go uchwycić :)

Taka mocniejsza wersja Symetrii, no i w stylu amerykańskim.

Polecam

czy gdzieś można ten film legalnie obejrzeć?

How to get away with murder wróciło po przerwie. Mamy 4 serię i ... po prostu przewrócę oczami, bo szkoda słów. Jeśli kogoś by kusił ten serial to polecam serię 1 i 2, a potem rzucić to, bo szkoda czasu.

Potwierdzam: warto obejrzeć pierwsze dwa sezony, następne to strata czasu.  Trochę mi to przypomina Prison Break i to co się działo w dalszych sezonach.

Allo allo, ja przy tym serialu odplywam i odpoczywam :)

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Nie będę streszczać co ostatnio obejrzałam leżąc i chorując, ale muszę napisać o jednym serialu.

Mosaic - Mozaika po polsku. Produkcja HBO Films, wyszła w zeszłym miesiącu. Niby historia małego amerykańskiego, górskiego miasteczka. Niby zwykłe morderstwo. Ale... zamknęli to w 6 odcinkach w taki sposób, że:

a) Sharon Stone jako Olivia Lake powinna dostać co najmniej z 10 nagród. Żadna bohaterka w przeciągu ostatnich co najmniej 2 lat tak mnie nie irytowała, drażniła, denerwowała jak ona, a do tego jeszcze jej współczułam, no biedna stara baba marząca nie wiadomo o czym. Nic tylko siąść i płakać nad jej głupotą, a jednocześnie tak mi ciśnienie podnosiła, że UGH. Świetnie zagrane Sharon, oklaski :)

B) dostajemy narrację w sumie od 3 różnych osób, co jest dość ciekawe, bo dzięki temu można zobaczyć różne wydarzenia, z różnych perspektyw i jak wątki toczyły się swoim życiem, a potem miały na siebie wpływ,

c) widoki są piękne,

d) ostatnia scena jest tak dobra, że aż za dobra,

e) jak już dojdziecie do rozwiązania zdacie sobie sprawę, że życie jest niesprawiedliwe i to was będzie gnębić. A przynajmniej mnie od tygodnia gnębi,

f) tak to jest serial, o którym po obejrzeniu jeszcze się myśli.

Jak dla mnie 10/10. Polecam.

Ja obejrzałem film Everest. Żona namówiła jako nawiązanie do akcji ratunkowej pod Nanga Parbat. Polecam

Guest fidelio

A ja byłem wczoraj z małżonką w kinie na filmie "Plan B". Bałem się, że to będzie ckliwa komendia romantyczna, w stylu "Listów do M", a okazało się, że i dla mnie film był bardzo miłym zaskoczeniem. Do tego ciekawa ścieżka dźwiękowa, z "petardą" na koniec, w pistsci "Gramy w zielone" w wykonaniu Darii Zawiałow. Polecam ten film ;-)

Guest fidelio

Smutna informacja... Ja właśnie oglądam "Poszukiwany, poszukiwana" na Kino Polska... Niech spoczywa w Pokoju...

Cześć Jego Pamięci...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Właśnie obejrzałem The Hitman's Bodyguard (Bodyguard Zawodowiec (2017)). Mam mieszane uczucia. O ile hollywoodzka obsada daję radę, wyrazisty Samuel L. Jackson, niezły (zwłaszcza śpiewający) Ryan Reynolds, o tyle europejska obsada słabiutka. Na niezobowiązujący wieczór może być, ale nic poza tym. Ciekawi mnie dlaczego akcja dzieję się w europie a nie w USA? Szukanie oszczędności?

Edited by bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Altered Carbon - serial Netflixa. Opis fabuły: Takeshi Kovacs budzi się po 250 latach po swojej śmierci w nowym ciele. Okazuje się, że ma pomóc szalenie bogatemu i wpływowemu magnatowi rozwiązać jego śmierć. Tak, ten magnat żyje, ponieważ dzięki zwojom mógł zachować swoje Ja i przenieść je w inne, także swoje ciało. Podsumowując to dramat kryminalny osadzony w s-f.

Muszę się przyznać, że obejrzałam tylko część zwiastuna, a gdzieś mi mignęły opinie o serialu uproszczone do dwóch: gniot i rewelacja. Dlatego zaskoczyła mnie fabuła. Myślałam, że to będzie medyczne s-f pokazujące możliwości niedalekiej przyszłości itd. Nie spodziewałam się kryminału, dramatu, sensacji i tego, że się prawie popłaczę, bo seria mi się skończyła.

Do tego ten serial pobił chyba rekord, jeśli chodzi o powtarzających mi się aktorów. Aż 7 w ciągu 2 odcinków. Serio Hollywood nie macie świeżej krwi tam? 

Polecam obejrzeć i ocenić samemu, bo to nie jest oczywisty serial. Aha i w 4 odcinku są sceny tortur. Nie polecam jeść lub oglądać z wrażliwszą połową. Osobiście musiałam te sceny poprzewijać, na szczęście przez to dużo na wątku nie straciłam.

A Stranger Things? Ja jestem właśnie po pierwszym sezonie i jak dla mnie potencjał jest wielki, ale nie jestem przekonana czy do końca go wykorzystali, chociaż fajny klimacik :D

Stranger to już "staroć" ale fajny był. Z niusików polecam jak ktoś lubi sf i klimat cyberpunk - Altered Carbon jak dla mnie Lux malina, kryminałek, akcja itd. Itp.

Wysłane z komóry przy użyciu Tapatalka

Stranger to już "staroć" ale fajny był. Z niusików polecam jak ktoś lubi sf i klimat cyberpunk - Altered Carbon jak dla mnie Lux malina, kryminałek, akcja itd. Itp.

Wysłane z komóry przy użyciu Tapatalka

Niestety, ale ma startu do książki.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Guest fidelio

Mam urlop, więc nadrabiam zaległości :-) Wczoraj "Faraon" Jerzego Kawalerowicza. Wielkie kino, które w ogóle się nie zestarzało. Klasyka!

Niestety, ale ma startu do książki.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie mam porównania do książki niestety, ale mi się ten serial jednak podobał. A wspomniane Stranger Things kocham <3

Ale ja z czym innym Damnation - kolejna produkcja Netflixa/dla Netflixa. Oczywiście jak zwykle nie przeczytałam o czym serial ma być i włączyłam. Obejrzałam w 3 wieczory, bo jest dość dobry. Serial porusza kwestie strajków robotników i farmerów w latach 20-tych XX wieku w USA, a także pokazuje losy dwóch braci, które się splatają i ... sami musicie zobaczyć czy się pozabijają czy dogadają po latach. A do tego mamy Czarny legion polujący na czarnoskórych z uporem maniaka. Jest też dużo strzelania i podstępów wszelakich. Ogląda się dobrze, ale wiele wątków mogłoby być bardziej rozbudowanych jak dla mnie.

Teraz za Retribution się zabrałam, bo ma tylko 4 odcinki, a w okresie IO to jednak wolę oglądać sport niż seriale ;)