Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Marvelous Mrs. Maisel czemu ja tego nie obejrzałam wcześniej?? Serial jest genialną komedią, z nutką dramatu, ale bardziej komedią. Polecam oglądać z ładniejszą połową, albo polecić każdej przedstawicielce płci pięknej :) Kocham ten serial i bardzo się cieszę na 2 serię. Ocena 10/10.

Nie wiem jednak gdzie obejrzeć legalnie, ale na sockshare jest z angielskimi napisami i ponieważ to serial komediowy z dobrymi żartami lepiej obejrzeć to w oryginale (jeśli ktoś posługuje się co najmniej średnio zaawansowanym angielskim), bo tłumacze nie raz robią takie błędy, że to nawet nie jest śmieszne ;)

Guest fidelio

Dziś dzień telepracy i nie mogą się powstrzymać przed zerkaniem na Spartacusa S. Kubricka. Monumentalny film, ze wspaniałą rolą K. Douglasa. Dla fanów tego reżysera, do których sam się zaliczam, pozycja obowiązkowa ;-)

powtarzam sobie wszystkie części Jasona Bournea, zostały mi jeszcze dwie a na koniec pierwsza wersja ''tożsamość Bournea'' z Richardem Chamberlainem :)

powtarzam sobie wszystkie części Jasona Bournea, zostały mi jeszcze dwie a na koniec pierwsza wersja ''tożsamość Bournea'' z Richardem Chamberlainem :)

Polecam książki - filmy nie są wierną adaptacją. Cykl książek dużo lepszy niż film i czyta się jednym tchem

Polecam książki - filmy nie są wierną adaptacją. Cykl książek dużo lepszy niż film i czyta się jednym tchem

Popieram w 100%. Też wolę książki, bo są ciekawsze, bez takich "martwych momentów" gdzie nic się nie dzieje.

Z racji przymusowego chorobowego zaczęłam W pułapce - Trapped. Tajemnicze ciało, właściwie korpus wypływa u wybrzeża Islandii prawie równocześnie z wpływającym do małego portu promem pasażerskim. Islandia zimą wygląda pięknie na zdjęciach, a sama kryminalna historia jest... dobra. Bez szału, ale całość jest spójna i ogląda się dobrze.

Nadrobiłam też lecące na bieżąco medyczne procedurale Chicago Med i Good Doctor. Chicago PD do kompletu, The Librarians, Riverdale i Dynastie 2017.

Ach i dzisiejszy news: Netflix robi The Dirt film autobiograficzny o Motley Crue. Tak jak od 3 tygodni przewidywałam Machine Gun Kelly dostał rolę Tommiego Lee, więc zapowiada się piękna komedia dramatyczna.

Guest fidelio

Dziś znowu pracuję z domu, więc przy okazji obejrzałem sobie Erin Brokowich z J. Roberts. Ten film, choć widziałem go już tyle razy, zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy :-) Polecam!

Edited by fidelio

Właśnie skończyłem pierwszy sezon "La casa de papel" - szczerze polecam ten serial

Właśnie zaczynam 13 odcinek :) 

Guest jarozlaw

Też wolę książki

droga koleżanko, podejrzewam, że przy takiej ilości seriali jakie oglądasz, prawdopodobnie nie masz czasu nawet ulotki z biedronki przeczytać.

droga koleżanko, podejrzewam, że przy takiej ilości seriali jakie oglądasz, prawdopodobnie nie masz czasu nawet ulotki z biedronki przeczytać.

Wczoraj przeczytałam całe dwie gazetki z Biedronki :) Ale faktycznie w tym roku kalendarzowym jeszcze żadnej książki nie skończyłam, a mam zaczęte 3.

Beyond wróciło z 2 serią. Właśnie próbuję nadrobić dwa nowe odcinki.

Guest jarozlaw

słonko, nie potępiam. sam uwielbiam czytać, ale czasem jestem tak zmęczony, że jedyną alternatywą jest przekaz AV.

męczę teraz jeden z najlepszych seriali wszechczasów, mianowicie Piorot'a z Davidem Suchet'em. nawet mi się udaje jeden odcinek na 3/4 dni obejrzeć - sukces ;)

A może koleżanka na trzy telewizory leci, skąd wiesz ?  ;)

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Guest fidelio

Ja powoli zaczynam żałować, że do własnego użytku mam tylko jeden tv ;-)

"Miłość kibica", czyli film o tym, jak facet wiedzie sobie szczęśliwe życie oddając się swej pasji, ale wkracza kobieta i wszystko się psuje. Fajnie się oglądało, choć scenariusz tu i ówdzie nieco kulawy. Ale to, co najważniejsze, czyli klimat kibicowania Arsenalowi i w ogóle - angielskiej piłki końca lat 80. - oddany bardzo dobrze. Zabawny tekst, gdy jedna z bohaterek mówi: "Liverpool? Słyszałam o nich - grają tam Peter Shilton i Gary Lineker". I cóż, jest tam też scena, w której Colin Firth przysypia na ławce w parku i od razu skojarzył mi się jeden ze słynnych Kanonierów, Kenny Sansom... Swoją drogą - tamten Arsenal za kołnierz nie wylewał.

@Lincoln - jako znawca angielskiej popkultury i sympatyk Arsenalu widziałeś, prawda?

Oprócz tego obejrzałem też "Yakuzę" Pollacka. Świetny Ken Takakura, dobry Mitchum, ale bardzo zły montaż scen strzelanin. Z filmów Pollacka nie widziałem jeszcze tylko czterech pierwszych. Lubię to jego solidne, rzemieślnicze kino z momentami wielkiego artyzmu.

Zamówiłem i czekam na odbiór płyt z 1050 min. serialu "Crime Story". Już się nie mogę doczekać, ciekaw jestem, kto to pamięta?

Co-Axial

słonko, nie potępiam. sam uwielbiam czytać, ale czasem jestem tak zmęczony, że jedyną alternatywą jest przekaz AV.

męczę teraz jeden z najlepszych seriali wszechczasów, mianowicie Piorot'a z Davidem Suchet'em. nawet mi się udaje jeden odcinek na 3/4 dni obejrzeć - sukces ;)

U mnie grunt to dobra organizacja czasu, a z pracą w trybie zleceniowym mam dużo wolnego akurat i nieregularne godziny pracy.

I nie mam 3 tv, w zasadzie nawet nie mam jednego własnego TV, tylko komputer ;)

Nadrobiłam wczoraj 13 sezon Supernatural i.... panie kończcie to, bo pomysłów wam ewidentnie brakuje.

A i dostałam bonus od zdrowia... 2-3 tygodnie leżenia, więc kto nadrobi zaległości serialowe? Ja :)

Ja wczoraj byłem na "Najlepszym" i wyszedłem z kina bardzo zadowolony. Poszliśmy w kilka osób i każdy miał bardzo pozytywne opinie. Polecam :)

Czy widziałem "Fever Pitch"? Ten w żółtej to ja! :D;)

Dobre :) JVC, żółte koszulki wyjazdowe, Highbury, Seaman-Dixon-Bould-Adams-Winterburn, piękne stare logo - w tamtym Arsenalu można było się zadurzyć. 

Zamówiłem i czekam na odbiór płyt z 1050 min. serialu "Crime Story". Już się nie mogę doczekać, ciekaw jestem, kto to pamięta?

Pamiętam z dzieciństwa, głównie czołówkę i "Runaway". W 2002 Polsat powtarzał i nawet obejrzałem kilka odcinków, ale ja do seriali nie mam dobrego podejścia (właściwie to ich nie oglądam) i jak ominąłem jeden odcinek, to już przestałem. Michael Mann jest jednak dla mnie mistrzem crime stories.

A ja obejrzałem też "Nie jestem twoim murzynem". Fajnie zrobiony dokument z narracją Samuela L. Jacksona. Czyta szkic książki Jamesa Baldwina, afroamerykańskiego aktywisty. Ma się wrażenie, że za chwilę wplecie coś o ścieżce nieprawości i pasterzu ;) sam film składa się z wielu ciekawych materiałów archiwalnych, choć wizja świata jest dość mocno - nomen omen - czarno-biała. Mnie najbardziej zaciekawiło wspomnienie o Stepinie Fetchitcie, o którym kiedyś słyszałem, ale nie pamiętałem zbyt dobrze. Bardzo ciekawa historia, w jakiś sposób tragiczna i paradoksalna. Tu jest artykuł:

https://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=5245089

A tu fragment, który jest też w filmie: