Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

" Sezon" to moze byc letni lub na szupaka :), a filmu, pierwsza lub druga seria...;)

Wiem, wiem :), ale "irytuje" mnie to nazewnictwo, napisałem, i juz mi " lepiej" ;)

Powyzej 7 razy użyto słowa " sezon" w jednym poście, to zacytowalem sam siebie.... :)

Pozdrawiam, Marek

Powyzej 7 razy użyto słowa " sezon" w jednym poście, to zacytowalem sam siebie.... :)

Poprawiłam ;) Aczkolwiek najpopularniej używa się właśnie słowa "sezon", dlatego zawsze go używam. Choćby taki Netflix tak opisuje serie odcinków ;)

"Koneser" Giuseppe Tornatore. Polecam, ciekawy film.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Poprawiłam ;) Aczkolwiek najpopularniej używa się właśnie słowa "sezon", dlatego zawsze go używam. Choćby taki Netflix tak opisuje serie odcinków ;)

Spoko :), "czepialem sie tylko" :)

To uzywane slowo w kontekscie kolejnej serii filmu, czy innego cyklicznego wydarzenia tv....

Podobno poprawne.

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Spoko :), "czepialem sie tylko" :)

To uzywane slowo w kontekscie kolejnej serii filmu, czy innego cyklicznego wydarzenia tv....

Podobno poprawne.

Bo to pojęcie wieloznaczne i określając tak cykl czy serię odcinków serialu używa się tego pojęcia jak najbardziej poprawnie. I nie podobno, bo nawet SJP PWN tak to definiuje: https://sjp.pwn.pl/sjp/sezon;2575333.html

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edited by rradek

Dobrze jest wiedzieć w jakim kontekście używać jakiego słowa, więc się nie obrażam o zwrócenie mi uwagi. Ale praktycznie każdy portal o serialach czy strona umożliwiająca ich oglądanie opisuje odcinki jako sezon. Stąd mój błąd.

Co do tematu: Zaczęłam wczoraj Rebellion. Jest dostępnych 5 odcinków na Netflixie, serial z 2016 roku, nie wiem czy ma być jakaś kontynuacja, bo fabuła skupia się na tytułowej rebelii w Irlandii, która miała na celu wyzwolenie się spod rządów Wielkiej Brytanii. A tytuły odcinków sugerują, że historia będzie zamknięta właśnie w 5 odcinku. 

@Yoda, Ty podrywaczu... ;)

ja ostatnio widziałem m.in.:

- "Zagraj to jeszcze raz, Sam" - dawno się tak nie ubawiłem. To taka zapowiedź "Annie Hall". "Uderzyłem go brodą w pięść i nosem w kolano".

- "Trop" - słabiej znana czarna komedia kryminalna. Brawurowa realizacja i dwupoziomowa nostalgia - film z lat 80. o latach 50.

Oba te filmy pokazane były na Paramount Channel. Czyli - pisałem już kiedyś o tym - bez końcowych napisów. To żenujące, jak ta stacja kaleczy swoje filmy.

A tam, podrywaczu, jestem ciekaw po prostu :)

Ten serial bym zobaczył raz jeszcze:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj34cOr663YAhVjQJoKHeRmBLIQFghTMAc&url=http%3A%2F%2Fwww.filmweb.pl%2Fserial%2FMichel%2BStrogoff-1975-257088&usg=AOvVaw2EKfsEFa1djY6vKKWAZt4D

Ktoś pamięta?

Widziałem jako dziecko, muzyka utkwiła mi w pamięci......

Pozdrawiam, Marek

Też byłem wtedy w podstawówce, od 78" :)

W tym serialu zdaje się pierwszy raz widziałem nagą kobietę ;) , nad jakąś rzeką  Strogoff zaczął odzyskiwać wzrok, który utracił gwałtem, tzn oślepiono go rozgrzaną do białości szablą....a Ona wyszła z kąpieli.

Kobieta, nie szabla :D

P.S Wiesz że pamięć mam dobrą ^_^

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

A tam, podrywaczu, jestem ciekaw po prostu :)

Ten serial bym zobaczył raz jeszcze:

Jest na chomikuj.pl, 7 części.

Pozdrawiam

Piotr

Guest jarozlaw

stacja kosmiczna 76, miłe zaskoczeni, ponieważ nastawiłem się na SF, a okazało się że to pastisz z głębokim przesłaniem. warto obejrzeć.

choćby ze względu na obsadę i klimacik lat 70 :)

Widać ze lubisz kino, jaki film, a moze 5, uważasz za najlepsze jakie oglądałaś ?

Wolę seriale. Mam aktualnie dodane 138 lecące i 88 zakończone. Plus jeszcze dobre +10, których nie ma podanych na stronie TV Calendar, gdzie zliczają mi się obejrzane odcinki.

Moje top seriali emitowanych w ostatnich latach to:

The OA

The Man in the high castle

Stranger Things

The Handsmaid's Tale

Suburra

Dark

Taboo

Mars

Strike

Occupied

Orphan Black (do 3 serii)

Penny Dreadful (do 2 serii)

Eyewitness (obie wersje skandynawska i amerykańska)

The Night Off

Alias Grace

11.22.63

the Night manager

Roadies (guilty pleasure przez Machine Gun Kelly grającego drugoplanową postać)

Shadowhunters (guilty pleasure, bo bardzo lubiłam książki swego czasu).

I na pewno o czymś zapomniałam :) A teraz wracam do oglądania pilotowego odcinka Modliszka dostępne na Netflix od dzisiaj chyba nawet.

Guest fidelio

A ja zapodaję sobie wieczorową porą 300: Początek imperium i tak się zastanawiam, czy oprócz orgii doznań wizualnych czeka mnie coś jeszcze przy okazji tego filmu  ;)

Przedwczoraj obejrzałem film „Uwiązani” z Adamem Sandlerem. Film bardzo przewidywalny ale budzi do refleksji nad tym jak zatraca się kontakt miedzy ludźmi z racji internetu, telefonów komórkowych, warto obejrzeć z całą rodzina, film trafia zarówno w rodziców jak i młodzież.

Nie podoba mi się Modliszka, wybitnie mi się nie podoba. Mamy zbrodnie z przeszłości i złapaną morderczynię (tytułowa Modliszka) oraz naśladowcę. Po drodze mieszają się wątki osobiste, relacje Modliszki z synem, synową, ofiar nowego naśladowcy, aż wreszcie okazuje się kto jest naśladowcą. Wszystko zamknięte w 6 odcinków. Tempo ani nie idzie równo, ani nie trzyma w napięciu. Obejrzałam do końca tylko dlatego, że całość ma jedyne 6 odcinków. Fabuła nie jest spójna, postacie nie są dopracowane, rzucane są co chwile jakieś fragmenty z ich życia i zwroty akcji nie wiadomo po co, bo do głównego wątku nic nie wnoszą, a i bohaterki drugoplanowe są irytujące i naiwne jak mało gdzie. A co ciekawe serial zbiera dobre opinie. Nie wiem za co. Ocena 3/10.

Moje top seriali emitowanych w ostatnich latach to:

The OA

The Man in the high castle

Stranger Things

The Handsmaid's Tale

Suburra

Dark

Taboo

Mars

Strike

Occupied

Orphan Black (do 3 serii)

Penny Dreadful (do 2 serii)

Eyewitness (obie wersje skandynawska i amerykańska)

The Night Off

Alias Grace

11.22.63

the Night manager

Roadies (guilty pleasure przez Machine Gun Kelly grającego drugoplanową postać)

Shadowhunters (guilty pleasure, bo bardzo lubiłam książki swego czasu).

.

Jestem w trakcie oglądania The OA i bardzo mi się podoba. Dark obejrzałem i nie mogę doczekać się drugiego sezonu :)

"Better watch out" taki Kevin sam w domu ale inaczej, mocno inaczej.

Polecam jako, że okres międzyświąteczny.

Dobra rozrywka.

Taplaltakl.

Guest fidelio

Niczego nie pomylił ;-) A film taki se... Z mojej perspektywy ładny obrazek, ale poza epatowaniem brutalnością, nic więcej.