Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Seven Seconds polecam. Serial dostępny na Netflix, 10 odcinków trwających +/- godzinę. Historia potrącenia chłopca jadącego rowerem przez park, który uznawany jest za terytorium gangów. Sprawcza oczywiście ucieka z miejsca zbrodni. Akcja nabiera tempa po połowie, aby potem na samym końcu znowu się ustatkować. Ale ostatnia scena w sądzie jest tak bardzo wymowna. 

@ Kromeczka, zaglądam w ten wątek sporadycznie i za każdym razem napotykam na jakąś Twoją opinię o serialach albo już pochłoniętych całych sezonach. Ty sypiasz coś? :lol: 

Dom z papieru na Netflix wciągnął mnie jak gąbka wodę, w trzy dni obejrzałem całość

Edited by ptaku

Jak ja oglądałem to nie było końcówki na netflixie i trzeba się było netem ratować. Po za tym, na tej platformie serial ten jest pocięty na więcej odcinków niż w oryginale. Serial ciekawy ale jak wszystkie teraz produkcje: za długi. Jak się biorę za serial, to widać że każdy można skończyć w 3 lub 4 odcinkach. Ale nie, będą przeciągać do 10 i dłużej.

3 Bilboardy bardzo fajne, na całe szczęście Trailer nie wyczerpuje wszystkich konkretnych scen w filmie i sam film idzie w trochę innym kierunku niż się spodziewałem. Bardzo fajny seans, polecam.

Dom z papieru kończy się w momencie kiedy Profesor wykonuje znak krzyża, czy jest jeszcze coś dalej?

Nie pamiętam tego momentu ale ... chyba jest dalej. Historia się kończy tak że będziesz wiedział że to koniec.

Chętnie obejrzałbym jakiś kryminał w stylu Chinatown, Tajemnice Los Angeles. Czy w ostatnich latach powstało w tym klimacie coś wartego obejrzenia?

Chętnie obejrzałbym jakiś kryminał w stylu Chinatown, Tajemnice Los Angeles. Czy w ostatnich latach powstało w tym klimacie coś wartego obejrzenia?

Klimat troche inny i kino europejskie ale jesli chodzi o dobry kryminal to polecam Contratiempo. Nie zawiedziesz się

Klimat troche inny i kino europejskie ale jesli chodzi o dobry kryminal to polecam Contratiempo. Nie zawiedziesz się

Dziękuję, świetny film.

Edited by Calisch

Wymienione przez Ciebie filmy to - nie tylko moim zdaniem - najwybitniejsze przykłady neo-noir. Pojęcie to jest jednak dość rozległe i obejmuje też filmy dziejące się poza czasoprzestrzenią charakterystyczną dla klasycznego czarnego kina.

Ze współczesnych europejskich neo-noir polecam "La isla minima", w Polsce znany pod "poetyckim" tytułem "Stare grzechy mają długie cienie". Akcja dzieje się w Hiszpanii lat 80., kulminacyjna scena - naprawdę świetnie rozegrana.

Typowy neo-noir ostatnio to np. "Gangster Squad" - mam, ale jeszcze nie obejrzałem, recenzje miał niestety raczej średnie. Neo-noir (taki z bezpośrednim odwołaniem do ikonografii lat 30, 40. i 50.) miał się dobrze w latach 90., kiedy to oprócz "Tajemnic..." powstało też np. udane "W bagnie Los Angeles". Ciekawy ze względu na kontekst działalności Weegee'ego był "Public Eye" ("Reporter"), gorzej przyjęto "Nieugiętych", choć film ten miał świetną obsadę, zdolnego reżysera, zręcznego autora muzyki i genialnego autora zdjęć. Podobnie "Dwóch Jake'ów" - sequel "Chinatown", uznany za raczej niepotrzebny. Niezła była późniejsza "Czarna Dalia", ale skoro pytasz o kino najnowsze, to na pewno znasz te filmy.

Ja w ostatnich latach czerpię ogromną przyjemność w odkrywaniu mniej znanych klasycznych czarnych filmów z lat 40. i 50. - o wielu z nich pisałem w tym temacie.

Edited by Edmund Exley

Guest qhen

Właśnie skończyłem oglądać    ,,Na białym szlaku'' (1962)

ciekawy film chociaż zapewne nie dla wszystkich

Dziękuję, świetny film.

Cieszę się, że mogłem pomóc :)

Przy okazji - polecam phantom thread - dla miłośników daniela day lewisa i/lub p.t. andersona pozycja konieczna.

Jak ktos lubi amelie i labirynt fauna to powinien tez polubic kształt wody

Billboardy z Ebbing - polecam. Myślałem że będzie trudny film bo motyw główny ciężki ale jest w nim także i spora dawka dobrego humoru

Taplaltakl.

Billboardy z Ebbing - polecam. Myślałem że będzie trudny film bo motyw główny ciężki ale jest w nim także i spora dawka dobrego humoru

Taplaltakl.

Co do humoru to dużo tam nie ma. Raczej to dramat i tragedia ludzka.

Tempus fugit

Chyba oglądaliśmy inny film w takim razie bo widziałem go wczoraj wieczorem i humoru jest w tym filmie mnóstwo. Może jesteś smutas po prostu? ;):D

Dla mnie wiecej bylo zabawnych momentow niz tych smutnych, a mimo film pozostawia po seansie raczej ciezki nastroj u widza. To jest ta sztuka, za ktora daja Oskara.

G6

Only Fools Do Not Fear The Sea

A ja z innego worka trochę... Czy ktoś oglądał "Anihilację" Alexa Garlanda? Najbardziej ciekawi mnie opinia tych co czytali książkę. Książka mi się nie spodobała i liczyłem że film (głównie za sprawą reżysera) będzie lepszy. Ale film mi się również nie podobał. Paradoksalnie z powodu tego że zmiany zrobione w scenariuszu w odniesieniu do książki były irytująco głupie, szczególnie wprowadzanie kina akcji gdzie go być nie powinno.

Dom z papieru kończy się w momencie kiedy Profesor wykonuje znak krzyża, czy jest jeszcze coś dalej?

Ja pamiętam, że odjeżdżał spod "tego" domu w popłochu. Ogólnie kontynuacja serii na Netflix będzie 6 kwietnia. Bo to jest cały jeden sezon, tylko był emitowany z przerwą w Hiszpanii.

Długo zabierałam się do włączenia Marsylii, ale na dzisiaj mi został finał 2 serii i jak dla mnie ten serial jest dobry. Może trochę krótki po 2 serie po 8 odcinków, ale z drugiej strony wolę zwięzły serial niż rozwlekany na milion odcinków o niczym.

Jak skończę Marsylię zaczynam Jessicę Jones 2 :)

A ja z innego worka trochę... Czy ktoś oglądał "Anihilację" Alexa Garlanda? Najbardziej ciekawi mnie opinia tych co czytali książkę. Książka mi się nie spodobała i liczyłem że film (głównie za sprawą reżysera) będzie lepszy. Ale film mi się również nie podobał. Paradoksalnie z powodu tego że zmiany zrobione w scenariuszu w odniesieniu do książki były irytująco głupie, szczególnie wprowadzanie kina akcji gdzie go być nie powinno.

Co prawda książki nie czytałem, ale film mi się średnio podobał. Nie mówię nawet o takiej se grze aktorskiej, zbytecznych wątkach (przez co fabuła musi gonić i traktuje detale po łebkach), film nie spodobał mi się głównie przez strasznie wtórne zakończenie. Nie chcę tu spojlerować, ale zakończenie nie tyle zmusza do myślenia, co zwyczajnie irytuje. Przynajmniej mnie.

Z książką nie miałem styczności. Film dziwny, próbuje przesłać jakąś wyższą idea czy tam filozofie, ale robi to chyba w najgorszy sposób jaki można

Tempus fugit

Tak się składa, ze właśnie obejrzałem. 
Opis w siedmiu słowach: gdzie diabeł nie może tam babę pośle. 
Swoją drogą, kto im te scenariusze pisze? hmmm Szkoda, że nie czytałem książki bo film mnie zwyczajnie znudził. 
Zbyt wybredny się zrobiłem na kolorowe, psychodeliczne efekty jako główny walor filmu :/ 
Nawet niezła (damska) obsada nie dała rady bo w sumie nie było przy czym się wykazać. 

PS 
I pamiętać, idąc do strefy zawsze trzeba mieć ze sobą granat fosforowy. Koniecznie!
Edited by Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Ten granat mnie dobił na końcu. Książka też by Cię znudziła. Ale trzeba przyznać że film gorszy bo książka przynajmniej trzymała jakiś poziom sensowności, kiedy w filmie były czasami bzdury.

Tomek

Cycling for Life :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka