Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też obejrzałem "Zimną wojnę". Rzeczywiście, styl Pawlikowskiego i Żala osiąga tu swoją doskonałość. Sama opowieść zgrabna i fajnie, że Pawilkowski zostawia luki i niedopowiedzenia, ale właściwie wszystko jest klarowne. Muzyka komentuje historię - jak u mojego ulubieńca Boba Fosse'ego. Zadurzenia głównego bohatera w Zuli nie rozumiem, ale uczucia nie są przecież racjonalne. A zauważyliście, że jak Kot wsiada w Paryżu w 1954 do taksówki, to w tle jest Renault Dauphine, które produkowane było od 1956? Czy może mi się wydawało?

Dla mnie za dużo tych luk i niedopowiedzeń, przez co zachowanie głównych bohaterów i ich decyzje były całkowicie niezrozumiałe... tym bardziej, że nie było między nimi za bardzo "chemii"... Ja jestem rozczarowany, spodziewałem się dużo więcej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem obejrzeć „Wołyń” ale ku....wa nie dałem rady

Można o tym czytać i jakoś da się rozmawiać ale oglądać to dla mnie za wiele ;( sceny pokazujące bestialstwo Ukraińców zwłaszcza na dzieciach przerażajace

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo mało filmów oglądam jak na moje standardy, wiec tym bardziej cieszy film dobrej jakości. A moim zdaniem ten taki był. Polecam!!

 

e1e9ce20faafec126797ec005b0224fd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. The death of Stalin - śmieszny film, jak sam tytuł wskazuje, o śmierci Stalina i pierwszych godzinach po niej i jak się układały rozgrywki wewnątrz partii.

2. Ready player one - fantastyka warta obejrzenia co najmniej ze względu na odniesienia do amerykańskiej pop kultury i niesamowite smaczki jak np. sceny ze zdobywania drugiego klucza  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych i takich, w których można dokonać jakieś analizy :D Np.Atypowy, 13 powodów (on akurat jest średni, nie polecam), czy End Of This Fucking World (trochę glupawy :D). Ktoś coś takiego zna?

Mogą też być poruszające jakieś problemy

Pozdroooo

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych i takich, w których można dokonać jakieś analizy :D Np.Atypowy, 13 powodów (on akurat jest średni, nie polecam), czy End Of This Fucking World (trochę glupawy :D). Ktoś coś takiego zna?

Mogą też być poruszające jakieś problemy

Pozdroooo

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Zobacz sobie BoJack Horseman. Niby kreskowka, ale cholernie traktujaca o problemach.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych i takich, w których można dokonać jakieś analizy Np.Atypowy, 13 powodów (on akurat jest średni, nie polecam), czy End Of This Fucking World (trochę glupawy ). Ktoś coś takiego zna?

Mogą też być poruszające jakieś problemy

Pozdroooo

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Big little lies Świetny, ze świetną obsadą

 

https://youtu.be/rF_1iPFr6Dw

 

https://youtu.be/YFZcNKzDhYI

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych...

 

 

Na HBO jest terapia (w oryginale in treatment). Polecam wersję amerykańską, choć jak zacząłem oglądać węgierską, to też daje radę. Odcinki poniżej 25 minut.

 

Niezły jest też Six feet under, nawet bardzo dobry, ale odcinki dłuższe.

 

Ostry jest Dexter, portret seryjnego mordercy mordującego morderców, wobec których prawo okazało się bezsilne.

 

A właściwie to nie tak łatwo znaleźć serial bez zaburzeń psychicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexter bardzo fajny, ale powinieneś przede wszystkim obejrzeć Hannibala, niestety odcinek trwa chyba 1h, ale jakie to świetne kino, uwielbiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać Dextera. Pierwsze 15 minut i już jest brutalnie, sam nie wiem ile wytrzymam, ale zapowiada się ciekawie :D Portret głównego bohatera bardzo ciekawy

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D

 

Czasem to właśnie ten temat to jest głównie o serialach...

 

jakie to świetne kino

 

Właściwie to nie kino, tylko telewizja ;)

 

@Szymonie, poszukaj też może w wyszukiwarce imdb stosując odpowiednie słowa kluczowe. Niekiedy powiązania opierają się na wątkach drugoplanowych, ale czasem okazują się bardzo przydatne. Pierwsze szukanie w Twojej sprawie dało mi np. taki efekt:

https://www.imdb.com/search/keyword?keywords=mental-disorder&sort=moviemeter,asc&mode=detail&page=1&title_type=tvSeries&ref_=kw_ref_typ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych i takich, w których można dokonać jakieś analizy :D ...

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dexter, Patrick Melrose.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać Dextera. Pierwsze 15 minut i już jest brutalnie, sam nie wiem ile wytrzymam, ale zapowiada się ciekawie :D Portret głównego bohatera bardzo ciekawy

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jak się wciągniesz to napisz koniecznie po skończeniu czwartego sezonu - to jest dopiero petarda!

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przejrzałem już większość waszych propozycji :D Aktualnie oglądam Dextera i jest świetny ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TVP kultura właśnie trwa"Rocky" miło się ogląda po latach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TVP kultura właśnie trwa"Rocky" miło się ogląda po latach :)

 

Bo to dobre kino, ze sprawnie poprowadzonym wątkiem sportowym (jeśli amerykański boks zawodowy to wciąż sport ;) ), fajnym tłem społecznym i sympatycznym bohaterem. Ale jednak Oscar dla najlepszego filmu dla "Rocky'ego" to moim zdaniem jedna z wielu grubych pomyłek Akademii. W kontekście samych lat 70. pisałem o tym tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/28103-w%C5%82a%C5%9Bnie-obejrza%C5%82em-film/page-231?do=findComment&comment=1873501

 

A ja wreszcie coś obejrzałem po miesiącu przerwy:

- "Ten wspaniały Belmondo" - włączyłem sobie w tle. Ot taki solidny montażowy dokument, jakie można znaleźć na Planete. Lubię Belmondo - za autoironicznego "Dublera", a przede wszystkim za jego fajny luz. Film o nim przypomniał mi jednak, że wciąż słabo znam (bo jest u nas dość słabo dostępne) francuskie kino lat 70. - jest tam wiele fajnych filmów do odkrycia. A z Belmondo to jeszcze lubię "Marginal" z kapitalnym motywem muzycznym Morricone. I trzeba dodać, że Bebel zna się na zegarkach :)

- "M - morderca" - uwielbiam amerykańskie filmy Fritza Langa, o których pisałem tu wiele razy. "M" to oczywiście jeszcze Niemcy i pamiętna rola Petera Lorre. Troszkę się dłuży momentami, dziś pewnie akcent byłby bardziej położony na samego mordercę. Ale jest tu kilka pamiętnych scen, ciekawy obraz społeczeństwa i zakończenie, które nie daje satysfakcji.

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- "Aby do niedzieli" - ostatni film Truffaut. Czarno-biały hołd, a zarazem pastisz noir i Hitcha. Fajna Fanny Ardant, Trintignant ponury jak zwykle, jednak całość raczej bez emocji, do zapomnienia. Ale i tak ogląda się lepiej niż cokolwiek Godarda ;) Mam od dłuższego czasu nagrane "Ostatnie metro", może się zmobilizuję do obejrzenia.

- "Śmierć prezydenta" - to naprawdę wyborne kino historyczne. Świetne role aktorskie (zwłaszcza Zaliwski i niesamowity Walczewski, jest też Freudenheim :) ), doskonale oddana atmosfera gorączkowej walki o kształt odrodzonej Polski - ze wszystkimi polskimi błędami i grzechami. Prawie dwie i pół godziny debat, sporów, dyskusji, manifestacji, zeznań - a emocje nie słabną właściwie ani na chwilę.

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątce na pewno znajdzie się też "Piękny i zły"... jak tylko uda mi się go wreszcie obejrzeć  :)

 

I nareszcie się udało. Nie zawiodłem się ani odrobinę, "Piękny i zły" to teraz nie tylko mój top filmów z Kirkiem Douglasem, ale w ogóle moja prywatna czołówka amerykańskiego kina lat 50. Nieprzypadkowo to fragmentem właśnie tego filmu Martin Scorsese rozpoczął swą pasjonującą osobistą podróż po historii amerykańskiego kina. Douglas jest doskonały jako twardy, czasem bezwzględny i okrutny hollywoodzki wizjoner. Narracja poprowadzona jest w formie trzech zazębiających się opowieści o granym przez niego bohaterze.

 

A warto dodać, że "Piękny i zły" pojawia się też w "Tajemnicach Los Angeles", których akcja rozgrywa się w momencie premiery filmu w Święta Bożego Narodzenia 1952:

 

post-64635-0-53983900-1533226001_thumb.jpg

 

Mam od dłuższego czasu nagrane "Ostatnie metro", może się zmobilizuję do obejrzenia.

 

Zmobilizowałem się. Truffaut zrobił film taki jak te, przeciwko którym tak dosadnie wypowiadał się jako krytyk. Chłodna, niestety nużąca i niemrawo zakończona opowieść o zawoalowanym uczuciu między aktorem, żoną reżysera i reżyserem. Heinz Bennent ciekawy jako ten ostatni, Depardieu nie ma właściwie nic ciekawego do zagrania, Deneuve jak zwykle - ot elegancka pani. A sztuka, którą wystawiają, ma dialogi, od których bolą uszy. Jest też kontekst okupacji, a raczej "okupacyjki". Gdzieś tam przejdzie jakiś Niemiec, ukłoni się, pochwali przedstawienie. Tylko Żydów być nie może w teatrze, ale o to potrafią zadbać sami Francuzi - zostaje to wyraźnie powiedziane i jest to akurat dobry i ważny motyw filmu. Tytuł "Ostatnie metro" obiecuje jakiś dramat uczuć, napięcie, ale nie ma tego wcale. Bardzo lubię wiele prac Nestora Almendrosa, tym razem jednak w jego zdjęciach dominują konwencjonalne bliskie plany (jak w tv), miękkie światło itp. Film zdobył aż 10 Cezarów, w dodatku Truffaut jedyny raz bezpośrednio rywalizował wówczas z Godardem. Jego "Ratuj, kto może (życie)" nie widziałem, ale po zwiastunie jestem ciekaw - może uda mi się do niego dotrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga spojler :D

.

.

2 sezon, moment, gdy Dex zamknął Doakesa, zobaczymy jak się rozwinie, ten serial jest genialny :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga spojler :D

.

.

2 sezon, moment, gdy Dex zamknął Doakesa, zobaczymy jak się rozwinie, ten serial jest genialny :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

A ten serial ma jakiś tytuł, czy trzeba po spoilerze kombinować?

 

EDIT aaaaa, emeryt Dexter. No to niezły spoiler, bozia broń, żebyś zdradził więcej, jeszcze komuś zepsujesz zabawę ;)

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten serial ma jakiś tytuł, czy trzeba po spoilerze kombinować?

 

EDIT aaaaa, emeryt Dexter. No to niezły spoiler, bozia broń, żebyś zdradził więcej, jeszcze komuś zepsujesz zabawę ;)

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Radku Ty uszczypliwy człowieku

Skończyłem drugi sezon Dextera :)

 

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.