Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

W niedzielę byłem z najlepszą z żona na "Pod mocnym aniołem". Spodziewałem się ciekawego filmu (liczyłem na coś równie dobrego jak drogówka), a przyznam, że raz zdarzyło mi się nawet przysnąć :D

*** DOXA Sub 300 Professional ***

O serialach piszemy też tu? Okey... aktualnie oglądam Sleepy Hollow. Po pierwszych 5 odcinkach stwierdzam, że jest całkiem interesujący.

O serialach piszemy też tu? Okey... aktualnie oglądam Sleepy Hollow. Po pierwszych 5 odcinkach stwierdzam, że jest całkiem interesujący.

A niby gdzie mamy pisać? :)

Pozdrawiam, Marek

Zaczęło się. Serial to serial, film to film. Normalny człowiek dzieli produkcje na te dwa typy.

Nic się nie zaczeło :)

A normalny człowiek nazywa rzeczy po imieniu..... ;),tylko ignorant idzie na łatwiznę.....

Samochód to tylko diesel i osobowy? ,bo ciężarówka to już nie samochód? :blink:

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

Są filmy fabularne powstałe przez montowanie scen z seriali. Nie ma łatwego rozgraniczenia. Także dlatego, ze masa seriali nie jest kręcona technikami charakterystycznymi dla nich, bo są kręcone jak film fabularny. Pojęcie film odcinkowy było kiedyś używane dość powszechnie. Ja się z takim określeniem spotykałem. 

za wskazana Wiki : "Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen," - serial nie jest utworem audiowizualnym składającym się ze scen? A sceny w wielu serialach składają się z większej niż jedna liczby ujęć. :)

Są filmy fabularne powstałe przez montowanie scen z seriali. Nie ma łatwego rozgraniczenia. Także dlatego, ze masa seriali nie jest kręcona technikami charakterystycznymi dla nich, bo są kręcone jak film fabularny. Pojęcie film odcinkowy było kiedyś używane dość powszechnie. Ja się z takim określeniem spotykałem. 

za wskazana Wiki : "Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen," - serial nie jest utworem audiowizualnym składającym się ze scen? A sceny w wielu serialach składają się z większej niż jedna liczby ujęć. :)

I tu jesteśmy zgodni :)

Pozdrawiam

Pozdrawiam, Marek

jestem po pierwszym odcinku-świetny serial....[polecony w ubiegłym roku przez Krystiana @Solve :) ]

czasami coś mi się uda polecić dobrego :) - jak znajdę czas to obejrzę drugi sezon :) pozdr!

Krystian "KriSu"

Jack Strong.

Film opowiadający historię najsłynniejszego polskiego szpiego Ryszarda Kuklińskiego.

Od początku do końca niesamowicie trzyma w napięciu mimo, że wiemy dobrze jak zakończyła się jego historia.

Zdecydowanie wart obejrzenia!!

Miał chłop jaja jak na czasy w których żył.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Oglądam. Polecam. Nie jest to co prawda aż takie arcydzieło, jak niektórzy twierdzą i uważają, że serial wszechczasów (nic nie przebije The Wire), ale to i tak bardzo mocna pozycja. Niesamowity klimat, całkiem intrygująca fabuła, ciekawe odniesienia, DOSKONAŁE aktorstwo (polubiłem Matthew McConaughey'a) - moim zdaniem naprawdę warto obejrzeć.

Ogląda ktoś z was może serial True Detective? Możecie polecić/odradzić?

Wlaśnie skończyłem 6 odcinek True Detective. Dla mnie to trzeci najlepszy serial.

1. Breaking Bad

2. Rodzina Soprano

3. True Detective

Wysłane z mojego Nexus 4

W końcu obejrzałem amerykańskiego "Oldboya". Super, myślałem, że będzie dużo gorzej, ale wyszło dobrze. Pomimo tego iż wiedziałem jak to się skończy to cały czas byłem w napięciu. Momentami lepszy od pierwowzoru, chociaż efektu "wow" tegoż nie osiągnie

Scena walki młotkiem nie umywa się do pierwowzoru.

Moim zdaniem jedna z najlepszych, (najbardziej realistyczna) w historii kina

Dzięki wszystkim za opinie, lubię ciężki klimat więc powinien mi podejść, a po waszych zachętach spróbuję już w tym tygodniu :).

Moim zdaniem, serial nie jest jakoś bardzo wybitny, ale to będę mógł ocenić po całym sezonie.

Warto jednak go oglądać ze względu na genialną kreację McConaugheya i mistrza drugiego planu Harrelsona.

Nigdy bym się nie spodziewał, że McConaughey ma taki potencjał. Swietny aktor

Ja również polecam True Detective, wczoraj obejrzałem szósty odcinek i coraz bardziej wkręca. McConaughey faktycznie zasługuje na Oskara swoją kreacją aktorską ale Woody jest IMO równie genialny, świetnie wykreowana postać.

Piotr

Miazga

House_of_Cards_Season_1_Poster.jpg

Już polecałem :)

Tez zacząłem ostatnio oglądać.

Jestem w 7 odcinku 1 sezonu - świetny serial ;)

Masz rację.....i lepiej jak mawiał jeden brytyjski lord "grać na pianinie w burdelu niż zajmować się polityką...." :)

Pozdrawiam, Marek