Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj obejrzałem na DVD ubiegłoroczną "Iluzję" Louisa Leterriera

 

post-60300-0-25862600-1401869786.jpg

 

Cóż mogę powiedzieć.. :)

Po prostu: Rozrywka przez duże R !

A do tego: Brawurowy! Olśniewający! Wbijający w fotel! :D

W kategoriach rozrywki jest to wspaniałe spędzony czas i po prostu duża dawka przyjemnego oglądania.

Bardzo dobrze dobrana obsada - praktycznie całe ósemka głównych bohaterów gra swoje. Role Caine'a i Freemana niezwykle korzystnie podnoszą wartość filmu. Również do 2 gł. ról kobiecych świetnie dobrano aktorki - nie gwiazdy ale osoby bardzo charakterystyczne.

Do tego sama tematyka filmu - magia i iluzja w konwencji show i na deser Las Vegas, Nowy Orlean i NY. Ogląda się to po prostu fantastycznie.

Podobało mi się też kompetencyjne dobranie składu "czterech jeźdzców" - każda z postaci para się inną odmianą iluzji. No i jeszcze absolutnie fajny Harrelson w roli mentalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Iluzja, dzięki Freeman'owi i Caine'owi ma w sobie nutkę klasy, a dzięki młodym aktorom, dużo dobrej rozrywki. Mimo, że byłem na nim ze znajomymi w kinie ponad rok temu, do dziś pamiętam, że wzbudził we mnie bardzo pozytywne emocje, a od strony treści nie można było się do niczego doczepić  ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabrałam za serial Arrow. Wciąga, choć historia na pozór banalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iluzja = profesjonalnie zrobione, rozrywkowe kino na najwyższym poziomie. Jak widać było po kilku dyskusjach o filmie na filmweb, zawsze znajdą się maniacy szukający dziury w całym, ale dla mnie - jak wyżej. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Edmund piszesz, że nie widziałeś 95 % filmów o jakich tutaj piszemy - ale Twój sposób wypowiedzi i ich treść pozwalają sądzić, że masz chłopie łeb jak sklep, z masą towaru na półkach :)

 

Hehe, dziękuję, choć to jednak za dużo powiedziane :)

 

Dzięki (Solve i Lincoln Six Echo) za opinie o "Wszystkich ludziach króla" - przy okazji obejrzę.

 

"Barwy kampanii" i "Idy marcowe" znam, serialu "House of Cards" natomiast nie oglądam (zresztą, prawie w ogóle seriali nie oglądam). A znasz takie filmy, jak "Nixon" Olivera Stone'a (miał trochę negatywnych opinii, a moim zdaniem to wielkie, niedocenione kino) i "Kandydat" Michaela Ritchie z Redfordem?

 

@aty3

"Kraju świata" nie widziałem, ale znam kilka filmów dokumentalnych Marii Zmarz-Koczanowicz. Ogląda się je dobrze, ale... autorka trochę manipuluje w nich widzem. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Ale "Pokolenie '89" naprawdę mnie bawi (zwłaszcza Krzysztof Varga), a zarazem drażni.

 

W tygodniu widziałem "Tajemnicę Filomeny" - solidna rozrywka, trochę wzruszeń, trochę uśmiechu. Wróciłem też do polskiej animacji - mam wszystkie części "Antologii polskiej animacji" i box "Akcja animacja - filmy najnowsze". W sumie jakieś 10 godzin filmów :) i wiele arcydzieł, jak filmy Rybczyńskiego, Dumały, Schabenbecka, Skrobeckiego, "Sztuka spadania" Bagińskiego czy "Apel" Czekały. Ten ostatni film w siedem minut mówi więcej o zbrodniczości hitlerowskich Niemiec niż Spielberg przez trzy godziny "Listy Schindlera".

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dziękuję, choć to jednak za dużo powiedziane :)

 

Dzięki (Solve i Lincoln Six Echo) za opinie o "Wszystkich ludziach króla" - przy okazji obejrzę.

 

"Barwy kampanii" i "Idy marcowe" znam, serialu "House of Cards" natomiast nie oglądam (zresztą, prawie w ogóle seriali nie oglądam). A znasz takie filmy, jak "Nixon" Olivera Stone'a (miał trochę negatywnych opinii, a moim zdaniem to wielkie, niedocenione kino) i "Kandydat" Michaela Ritchie z Redfordem?

 

@aty3

"Kraju świata" nie widziałem, ale znam kilka filmów dokumentalnych Marii Zmarz-Koczanowicz. Ogląda się je dobrze, ale... autorka trochę manipuluje w nich widzem. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Ale "Pokolenie '89" naprawdę mnie bawi (zwłaszcza Krzysztof Varga), a zarazem drażni.

 

W tygodniu widziałem "Tajemnicę Filomeny" - solidna rozrywka, trochę wzruszeń, trochę uśmiechu. Wróciłem też do polskiej animacji - mam wszystkie części "Antologii polskiej animacji" i box "Akcja animacja - filmy najnowsze". W sumie jakieś 10 godzin filmów :) i wiele arcydzieł, jak filmy Rybczyńskiego, Dumały, Schabenbecka, Skrobeckiego, "Sztuka spadania" Bagińskiego czy "Apel" Czekały. Ten ostatni film w siedem minut mówi więcej o zbrodniczości hitlerowskich Niemiec niż Spielberg przez trzy godziny "Listy Schindlera".

"Kandydat" wg mnie świetny; co do "Nixona" to, chociaż generalnie lubię filmy Stone'a, a niektóre wręcz uwielbiam (np. "Wall Street"), to w tym wypadku chyba stoję po ciemnej stronie mocy, czyli w grupie widzącej ten film raczej krytycznie. Swoją drogą, ciekawe, jak wyglądałby film o Nixonie zrobiony przez reżysera-republikanina. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na Polsacie DRIVE - Jeżeli ktoś nie przerobił polecam bardzo:) płytke z muzyką również:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj TV się postarało :)

 

na TVN 7 - Szybki jak błyskawica

a na TVP 1 właśnie skończyło się Radio na Fali - świetny film - pierwszy raz widziałem - zajefany - Edmund polecam.

 

 

p.s. do obu filmów muzykę układał Hans Zimmer :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze wrócić do drive. Jeszcze raz obejrzec. Z Goslingiem polecam The Place Beyond The Pines. Nawet nie wiem jaki jest polski tytuł.

 

Wysłane z mojego Nexus 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie oblicze - w ogóle mi nie podszedł miał mieć klimat Drive ale daleko mu do tego kina generalnie nie wiem co o tym filmie sądzić ..Jak dla mnie reżyser nie poradził sobie i film jako całość nie powala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mea Culpa", niezbyt może skomplikowana fabuła, ale zrobiony w fajnym francuskim stylu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na Polsacie DRIVE - Jeżeli ktoś nie przerobił polecam bardzo:) płytke z muzyką również :)

.............świetny film

..............dalsze odgrzewanie kotleta dziś wieczorem:

dmtttw.jpg

29z4n74.jpg

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam z kryminałów - labirynt

z komedii - sagraj to jeszcze raz sam, drobne cwaniaczki i ogólnie woodiego.

dramat - życie na podsłuchu, barry lyndon

oraz rewelacyjny film kostiumowy - pojedynek ridleya scotta - najlepszy jego film.

7569211.6.jpg

 

polecam również filmy sidneya lumeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj TV się postarało :)

 

na TVN 7 - Szybki jak błyskawica

a na TVP 1 właśnie skończyło się Radio na Fali - świetny film - pierwszy raz widziałem - zajefany - Edmund polecam.

 

 

p.s. do obu filmów muzykę układał Hans Zimmer :)

 

"Radio na fali" chciałem wczoraj nawet obejrzeć, ale jako że byłem już trochę zmęczony, to wybrałem coś krótszego i wcześniej. Tym niemniej - kino spod znaku Richarda Curtisa lubię, a "Czterech wesel..." to jestem wręcz fanem (co wiele osób dziwi) :)

 

ja polecam z kryminałów - labirynt

z komedii - sagraj to jeszcze raz sam, drobne cwaniaczki i ogólnie woodiego.

dramat - życie na podsłuchu, barry lyndon

oraz rewelacyjny film kostiumowy - pojedynek ridleya scotta - najlepszy jego film.

 

polecam również filmy sidneya lumeta.

 

"Barry Lyndon" to jeden z najwspanialszych filmów, jakie znam.

Lumeta też lubię i cenię, choć nie wszystkie jego filmy są jednakowo godne uwagi. Mój ulubiony jego film to "Sieć", esencja problematyki społecznej lat 70., ale też stylu filmowego tej epoki.

 

Niedługo Mistrzostwa, do tego dużo pracy, więc nie będzie czasu na filmy. Zatem trochę pooglądałem sobie ostatnio:

- "Wersja oficjalna" - południowoamerykańską piłkę uwielbiam, kino cenię, ale jednak na ogół mnie ono nie ekscytuje. Ten film to akurat Oscar i nagrody w Cannes. Kameralny dramat o reperkusjach czasu junty w Argentynie - jeśli ktoś się interesuje tematem, to naprawdę warto.

- "Niebieski ptak" - przypomniałem sobie. Może i nie jest to najlepszy film Felliniego, ale ja bardzo lubię te jego wczesne filmy. Ten jest trochę mniej precyzyjny niż "La Strada" czy "Wałkonie", ale i tak są wielkie momenty. I Broderick Crawford!

- "Gilda" - odświeżam sobie filmy noir. Ten nigdy nie był moim faworytem. Zakończenie tego filmu nie pasuje mi do noir!

- "Stracony weekend" - dopiero teraz zobaczyłem ten film, mimo, że uwielbiam lata 40. w amerykańskim kinie. I jest to świetne kino, jakby na skraju tradycji i nowoczesności. Paru Kolegów lubi "W kręgu zła" Melville'a - scena, w której Montand ma alkoholowe zwidy jest cytatem (i hołdem) właśnie ze "Straconego weekendu".

- "Bogowie i potwory" - gdy byłem w liceum, to było głośno o tym filmie. Solidny, dobrze zagrany, ale... ciążący jednak ku sztampie. Szkoda, że nie zrobił tego jakiś Anglik. Ale obejrzałem ten film po tym, jak zafascynował mnie inny film z Ianem McKellenem w roli głównej, mianowicie...

... "Ryszard III"! Reżyseria Richard Loncraine, w obsadzie mistrzowie angielskiego aktorstwa (Kristin Scott-Thomas, Maggie Smith, Nigel Hawthorne i przede wszystkim genialny duet McKellen - Jim Broadbent) z dobrym wsparciem z Hollywood (Anette Bening i Downey jr.). Klasyczny tekst Szekspirowski przeniesiony został do Anglii lat 30. - i zabrzmiało to świetnie, mając zwłaszcza na uwadze sporo profaszystowskich sympatii w przedwojennej Anglii. Znakomite kino! Lincoln Six Echo lubi dobre angielskie aktorstwo - jak jeszcze nie widziałeś, to gorąco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iluzja = profesjonalnie zrobione, rozrywkowe kino na najwyższym poziomie. Jak widać było po kilku dyskusjach o filmie na filmweb, zawsze znajdą się maniacy szukający dziury w całym, ale dla mnie - jak wyżej. :)

Po waszych namowach ;) ,wczoraj zobaczyłem.....

I jestem rozczarowany.Postacie "bezpłciowe",no może poza panią z interpolu ;) ,gdyby nie "gwiazdy"-zwykłe "filmidło"

Film nie dorasta do pięt innym z pod znaku "magii"

http://mm.filmweb.pl/259945/the_prestige_trailer_hd__1080p_.360p.mp4

 

 

 

 

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie "Iluzjonisty", a więc filmu z głębokim przesłaniem, do, jak napisałem, "kina rozrywkowego", nie jest specjalnie trafione. Ale ok - jeśli już koniecznie mamy przeprowadzać "oryginalną gradację" ;) w stylu "który lepszy", to nie ma dwóch zdań - "Iluzjonista". :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Przytoczyłem jeszcze "Prestiż".....no i wszystkie te filmy jak by nie patrzeć są ....rozrywkowe.

Rozpatrywałem przez pryzmat "filmy magiczne"... ;)

 

"Iluzja " narracją przypomina mi "Ocean's twelve"....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż uważam, za bardzo dobry film, Iluzjonista mi się nie podobał - ale nie przepadam za Nortonem.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam z kryminałów - labirynt

z komedii - sagraj to jeszcze raz sam, drobne cwaniaczki i ogólnie woodiego.

dramat - życie na podsłuchu, barry lyndon

oraz rewelacyjny film kostiumowy - pojedynek ridleya scotta - najlepszy jego film.

7569211.6.jpg

 

polecam również filmy sidneya lumeta.

Dżizas - a więc są fani tego fenomenalnego filmu z fenomenalną rola Keitel'a! ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Przytoczyłem jeszcze "Prestiż".....no i wszystkie te filmy jak by nie patrzeć są ....rozrywkowe.

Rozpatrywałem przez pryzmat "filmy magiczne"... ;)

 

"Iluzja " narracją przypomina mi "Ocean's twelve"....

"Prestiż" sehr gut. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

"Ostatni seans filmowy" Petera Bogdanovicha. Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam oglądać Arrow. Myślałam, że to bajka kompletna, ale serial mnie zaskoczył pozytywnie. Chyba z 1,5 tygodnia zajęło mi obejrzenie wszystkich 46 odcinków. W drugiej serii trochę mdłe było, że wielki finał rozciągnęli na 5 odcinków. ale za to ostatni odcinek był fantastyczny. Z tak intensywną i bogatą w zwroty akcji końcówką mogły by byś wszystkie seriale. Czekam na 3 sezon.

 

A tymczasem nie mam co oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.