Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdamB

tylko tym razem bez złośliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"100 sposobów jak umrzeć na Zachodzie"- gniot, szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Hiszpański, gangsterski (drobni gangsterzy, skorumpowana Policja), niezależny=tani, o miłości i kasie. Dobre kino, jak ktoś lubi ten klimat.

Ja lubię ;)

 

 

Julek, przeczytaj sobie "Gomorra" Roberto Saviano oraz "Gangsterzy" Mierzeńskiego ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"100 sposobów jak umrzeć na Zachodzie"- gniot, szkoda czasu.

Już sam tytuł nie był zachęcający raczej ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to film Setha McFarlana, czego się spodziewaliście? Oczywiście, że będą tam słabe i trywialne a nawet ocierające się o niezłe chamstwo żarty a do tego liczy się tam tylko słowo f*ck. Podobnie jak w Ted. Ja muszę obejrzeć:)

 

Wysłane z mojego Nexus 4

Edytowane przez minusjeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że nawet mam ten film, ale jeszcze nigdy go nie widziałem w całości. Kiedyś może po niego sięgnę, jak tak go rekomendujesz :)

 

A "Harry'ego Angela" bardzo lubię. Słyszałem, że rolę Cyphre'a miał grać Brando, który był akurat w ogniu walki ze swoją otyłością, dlatego w scenariuszu Lou prawie zawsze siedzi - i tak zostało już, gdy rolę przejął De Niro.

A już sądziłem, że udało mi się Ciebie zagiąć - ale trudno - kiedyś mi się uda :):)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to film Setha McFarlana, czego się spodziewaliście? Oczywiście, że będą tam słabe i trywialne a nawet ocierające się o niezłe chamstwo żarty a do tego liczy się tam tylko słowo f*ck. Podobnie jak w Ted. Ja muszę obejrzeć :)

 

Wysłane z mojego Nexus 4

 

"Ted" przypadł mi do gust, można było się pośmiać, "100 sposobów..." to moim zdaniem, gniot, w ogóle nie śmieszny, na prawdę szkoda Twojego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu obejrzałem dokument - " Pistolet do wynajęcia",  historia prywatnej wojny Rafała Gana - Ganowicza. Dla mnie to niesamowita opowieść o niepokornym człowieku, jest też książka która mogłaby być kanwą niezłego  filmu akcji, który pewnie nie powstanie ... 

 

http://www.youtube.com/watch?v=c85eQrEvFCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmu co prawda nie oglądałem, ale książka "Kondotierzy" poza kilkoma fragmentami mi się nie podobała. Poza treścią to jest też kiepsko napisana, nie polecam.

Edytowane przez aty3

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już sądziłem, że udało mi się Ciebie zagiąć - ale trudno - kiedyś mi się uda :):)

 

Krystian, ja nie widziałem 95% filmów, które pojawiają się w tym temacie :)

 

Ostatnio widziałem za to dwa filmy.

- "Hollywoodland" - spodziewałem się czegoś więcej po tak interesującej historii. Trochę temperatury mi w tym filmie zabrakło, choć dwaj aktorzy, za którymi jakoś szczególnie nie przepadam (Affleck i Brody), zagrali dobrze.

- "Gubernator" z 1949 roku. Ten film od lat był na liście (w czołówce!) filmów, które chciałem koniecznie obejrzeć, bo to adaptacja jednej z moich ulubionych powieści. Wiadomo, adaptacje rządzą się swoimi prawami (polecam książkę Alicji Helman "Twórcza zdrada" na ten temat). I tak jest też tym razem trochę - Robert Rossen zrobił film z wielką rolą wybitnego aktora (Broderick Crawford), świetnym montażem, mocnym tempem. Powstał doskonały film o degeneracji ideałów w świecie polityki. I tego twórcy się trzymali konsekwentnie... więc musiało zniknąć to, co w powieści Roberta Penna Warrena lubię chyba najbardziej - świat wnętrza Jacka Burdena. Zniknęły jego przemyślenia (w filmie narrator pojawia się sporadycznie i odnosi się jedynie do głównego, politycznego wątku), dygresje, historia Cassa Masterna, retrospekcje, erotyka i cała nostalgia. Ale adaptacja wymaga wyborów - i słusznie.

Nie znam wersji z Pennem, Hopkinsem, Law'em i Kate Winslet - trochę zawsze nieufny byłem wobec tego filmu. Widział go ktoś może?

 

A tu strona o pierwowzorze postaci Willa Starka, tytułowego gubernatora (w oryginale "króla"), czyli Huey'u Longu: http://www.hueylong.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem - Wszyscy ludzie króla - jak dla mnie bardzo dobry film. Penn jak zawsze idealnie obsadzony i jak zawsze bezbłędny. Mogę być nieobiektywny, ponieważ bardzo lubię filmy o tematyce politycznej ( sam się bawię w politykę - na razie szuwarowo - bagienną czytaj lokalną - ale z czasem kto wie :)). Barwy kampanii, Idy marcowe, Dom kart - LUBIĘ TO! Staram się przymierzyć do serialu The Boss - ale nie mam czasu teraz :(

 

 

Edmund piszesz, że nie widziałeś 95 % filmów o jakich tutaj piszemy - ale Twój sposób wypowiedzi i ich treść pozwalają sądzić, że masz chłopie łeb jak sklep, z masą towaru na półkach :)

Edytowane przez Solve

Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mindscape aKa Anna - ciekawy thiller, przede wszystkim swieży pomysł no i nie jest przewidywalnh. Polecam



Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Hiszpański, gangsterski (drobni gangsterzy, skorumpowana Policja), niezależny=tani, o miłości i kasie. Dobre kino, jak ktoś lubi ten klimat.

Ja lubię ;)

 

Julek, mam kilka rekomendacji:

"Gomorra" Roberto Saviano - książka, bo film to pikuś przy książce

"Gangsterzy" Mierzeńskiego - stara, dobra, zapomniana książka

Una Vita Tranquilla - niesztampowy, brak pościgów, dobre włoskie kino o prawdziwie włoskim "odwróconym" gangsterze 

Il Camorrista - stary, zapominany, włoski, dobrze ukazana struktura i zasady włoskiej Camorry

Donnie Brasco - policjant, który z czasem, pracując z rozpracowywanymi gangsterami, sam staję się jednym z nich i nie potrafi z tym zerwać

Droga do zatracenia - dobry z Paul'em Newman'em oraz Tom'em Hanks'em

Miller's Crossing - świetny dramat gangsterski

"Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym" - świetny z odrobiną humoru - Andy Garcia i brawurowy Christopher Walken

Stan łaski - świetny z Garym Oldmanem, Edem Harrisem i Sean'em Penn'em - brawurowa gangsterka i świetna obsada

Brat - rosyjski, dobry film, w reżyserii świetnego Balabanova

 

Z resztą, polecam, je wszystkim, bo to dobre kino, nie tylko dla miłośników tego gatunku. Te tytuły są mało znane!

 

http://www.youtube.com/watch?v=GPD0ezmvdNE

 

Gotti - czytałem skróconą biografię, oglądałem kilka wywiadów - John Gotti był raczej kretynem niż geniuszem, ale Armand Assante dodał mu trochę więcej klasy tą rolą ;) Anthony Quinn i kilku aktorów z rodziny Soprano, ratują ten film ;)

 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziéki Kuba  :)

Ksiazek nie czytalem.

 

Filmy wszystkie znam. W tym temacie raczej ciezko mnie zaskoczyc. Udalo sie to jednemu koledze ze skandynawska trylogia gdzie pierwsza czesc to. "Pusher", widzialem angielska wersje, ale okazalo sie, ze to remake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reżyser to Van der Refn czy coś takiego? 

Na Ale Kino była cała seria, oglądałem ;)

Mads Mikkelsen dał popis. 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem

Robocop 2014 fajny nawet trzyma poziom, ale do pierwowzory Verhoevena dużo mu brakuje,

Godzilla 2014 film niezły lepszy niż jego poprzednik z 1998 roku, w końcu król wygląda jak za starych dobrych czasów

Godzilla vs Destruktor, Biolante, Mothra, Kosmogodzilla, Król Gidorah, czyli najlepsza moim zdaniem seria filmów o Godzilli tkz. heisei, wliczając pierwszą Godzillę, króla potworów co z tego, że Godzilla i jego antagoniści to aktorzy ubrani w gumowe kostiumy, a budynki to tekturowe makiety, ale to właśnie jest urok i tradycja tych filmów dodam, że w mocną stroną serii heisei są efekty pirotechniczne, specjalne, super muzyka w większości Akiry Ifukube, oraz dobre scenariusze,

http://www.youtube.com/watch?v=5gEaP-v8jaE

http://www.youtube.com/watch?v=QSmLbhifByc

http://www.youtube.com/watch?v=m5mtDrNI4Go

Edytowane przez Logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem - Wszyscy ludzie króla - jak dla mnie bardzo dobry film. Penn jak zawsze idealnie obsadzony i jak zawsze bezbłędny. Mogę być nieobiektywny, ponieważ bardzo lubię filmy o tematyce politycznej ( sam się bawię w politykę - na razie szuwarowo - bagienną czytaj lokalną - ale z czasem kto wie :)). Barwy kampanii, Idy marcowe, Dom kart - LUBIĘ TO! Staram się przymierzyć do serialu The Boss - ale nie mam czasu teraz :(

 

 

Edmund piszesz, że nie widziałeś 95 % filmów o jakich tutaj piszemy - ale Twój sposób wypowiedzi i ich treść pozwalają sądzić, że masz chłopie łeb jak sklep, z masą towaru na półkach :)

"Wszyscy ludzie króla" - świetna rola Penn'a, chociaż film ma jednak spory dystans do książkowego pierwowzoru. A propos tematyki politycznej - ktoś z Was pamięta taki serial "Waszyngton za zamkniętymi drzwiami"?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja:-) z tv..

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek, mam kilka rekomendacji:

"Gomorra" Roberto Saviano - książka, bo film to pikuś przy książce

"Gangsterzy" Mierzeńskiego - stara, dobra, zapomniana książka

Una Vita Tranquilla - niesztampowy, brak pościgów, dobre włoskie kino o prawdziwie włoskim "odwróconym" gangsterze 

Il Camorrista - stary, zapominany, włoski, dobrze ukazana struktura i zasady włoskiej Camorry

Donnie Brasco - policjant, który z czasem, pracując z rozpracowywanymi gangsterami, sam staję się jednym z nich i nie potrafi z tym zerwać

Droga do zatracenia - dobry z Paul'em Newman'em oraz Tom'em Hanks'em

Miller's Crossing - świetny dramat gangsterski

"Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym" - świetny z odrobiną humoru - Andy Garcia i brawurowy Christopher Walken

Stan łaski - świetny z Garym Oldmanem, Edem Harrisem i Sean'em Penn'em - brawurowa gangsterka i świetna obsada

Brat - rosyjski, dobry film, w reżyserii świetnego Balabanova

 

Z resztą, polecam, je wszystkim, bo to dobre kino, nie tylko dla miłośników tego gatunku. Te tytuły są mało znane!

 

http://www.youtube.com/watch?v=GPD0ezmvdNE

 

Gotti - czytałem skróconą biografię, oglądałem kilka wywiadów - John Gotti był raczej kretynem niż geniuszem, ale Armand Assante dodał mu trochę więcej klasy tą rolą ;) Anthony Quinn i kilku aktorów z rodziny Soprano, ratują ten film ;)

 

Rozmowa Walken'a z Hopperem w "True Romance" to absolutny klasyk - aż mi się japiszon cieszy, jak ją sobie oglądam. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poraz kolejny sięgnąłem po kultowe Pulp Fiction, a dla tych, którzy go nie oglądali dodam, że mamy w nim całkiem obszerny wątek zegarka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poraz kolejny sięgnąłem po kultowe Pulp Fiction, a dla tych, którzy go nie oglądali dodam, że mamy w nim całkiem obszerny wątek zegarka;)

Heheheh... Dobrze ujęte. Całkiem obszerny wątek zegarka. To chyba IWC było o ile się nie mylę.

 

Wysłane z mojego Nexus 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.............lubię wracać do wcześniej obejrzanych filmów, więc.....................................Trylogia Zemsty Chan-wook Parka

11h6knm.jpg

jl6mg6.jpg

m9vgjl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh... Dobrze ujęte. Całkiem obszerny wątek zegarka. To chyba IWC było o ile się nie mylę.

 

 

To był nie lubiany na forum Rolex ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraj świata, leci teraz na TVP kultura, polski film, widział ktoś?


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.