Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mam rozumieć, że tylko mostek jest tutaj zły ?

A wskazówki i koronka jest od oryginału ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka od Poljota, a jak wymienisz mostek to prawdopodobnie będzie widoczna różnica we frezowaniu płyt, poza tym tak trochę średnio wymienić sam mostek, skoro mechanizm tworzy integralną całość. Lepiej poszukać kirowskiego lub innego Polaka jako dawcę mechanizmu, a ten zostawić aż wpadnie Ci Poljot eksportowy z piękną tarczą ale zdekompletowanym werkiem, nie jest to rzadkie zjawisko jak się przetrząśnie szuflady zegarmistrzów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli sugerujecie zabieg wymagający pełnego przeszczepu:D 

Jak trzeba to trzeba... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli sugerujecie zabieg wymagający pełnego przeszczepu:D 

Jak trzeba to trzeba... 

 

 

Tutaj chodzi o to, że panują wątpliwości, czy w Błoniu montowali zegarki z takim właśnie opisem na mostkach, ale z drugiej strony nie można tego definitywnie udowodnić. Na aukcjach pojawiają się błoniaki z taką, eksportową, wersją werku, ale znowu pojawiają się wątpliwości czy to składaki czy nie. Kiedyś zegarmistrze nie przejmowali się takimi pierdołami jak oryginalność, zegarek miał chodzić i już, a obecnie tworzy się tego typu składaki ze względu na zysk.

Sprawa nie jest przesądzona w żadną stronę, nie sposób definitywnie udowodnić żadnej wersji, chociaż przeciwnicy tych mostków mają swoje argumenty.

Zostawiłbym jak jest, zamiast ze składaka robić jeszcze większego składaka. W rękę nie ugryzie.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o to, że panują wątpliwości, czy w Błoniu montowali zegarki z takim właśnie opisem na mostkach, ale z drugiej strony nie można tego definitywnie udowodnić. Na aukcjach pojawiają się błoniaki z werkami z taką, eksportową, wersją werku, ale znowu pojawiają się wątpliwości czy to składaki czy nie. Kiedyś zegarmistrze nie przejmowali się takimi pierdołami jak oryginalność, zegarek miał chodzić i już, a obecnie tworzy się tego typu składaki ze względu na zysk.

Sprawa nie jest przesądzona w żadną stronę, nie sposób definitywnie udowodnić żadnej wersji, chociaż przeciwnicy tych mostków mają swoje argumenty.

Zostawiłbym jak jest, zamiast ze składaka robić jeszcze większego składaka. W rękę nie ugryzie.

 

pozdrawiam

Narfas

Dziękuje bardzo za opinie i pomoc. 

Powiem szczerze, że jestem trochę rozbity. Ponieważ mam w rodzinie zegarmistrza z długoletnim stażem (fakt przez pewien okres czasu wypadł z obiegu) i nie raz konsultowałem z nim sprawy oryginalności jakiegoś zegarka. Co do tego Polana usłyszałem, że nie było większej reguły mocowania mechanizmów ponieważ w tamtych czasach nikt nie zwracał uwagi co jest od czego liczyło się to, że ten zegarek w ogóle istnieje :)

Jestem dopiero na początku swojej przygody z zegarkami także sam nie mam stanowiska żadnego w tej sprawię. Dlatego szukam informacji gdzie się da... 

Muszę zakupić książkę o zegarkach z Błonia może to poszerzy trochę moją wiedzę.... 

Tym bardziej, że w częściach posiadam kilkanaście sztuk Błoniaczy...

Może i będą to składaki... ale jeżeli będą one złożone z prawidłowych części nie będzie się czym wstydzić:) 

Raz jeszcze dziękuje za podpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Dukacik, ale cieszy :)

post-41034-0-06217600-1415815769_thumb.jpg

post-41034-0-90138000-1415815772_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładniutki Dukacik z chęcią bym takiego przyjął do swojej kolekcji :)

A ja dziś upolowałem takie oto cuda :)

Fakt jeden zdobyłem parę dni temu ale jakoś tam samoczynnie ustawił się do zdjęcia:)

W tym gronie jest coś w stylu ala Błonie bo wydaje mi się, że nie jest to oryginalna tarcza 

 

post-75375-0-52343000-1415819596.jpg

post-75375-0-86303300-1415819600.jpg

post-75375-0-38316400-1415819604.jpg

post-75375-0-57612100-1415819611.jpg

post-75375-0-10630600-1415819616.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a parę tam jeszcze..

ale stany dużo gorsze od Twoich

 

parę dni temu odebrany z serwisu po smarowaniu ; dukacik

post-58291-0-32986000-1416166241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i mój Dukat:)

Tarcza w fajnym stanie, gratuluje Stach. Niestety nie mam jeszcze tego dukacika w swojej gromadce ale moze kiedys sie uda takiego upolowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w fajnym stanie, gratuluje Stach. Niestety nie mam jeszcze tego dukacika w swojej gromadce ale moze kiedys sie uda takiego upolowac :)

A ja nie mam tego, którego Wy macie:) Zatem ja poluję na Wasz model!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STACH  bardzo ładne te twoje Polaki - fajne zdjęcia

Pogratulować szczególnie Alfy Kuranta i Błonie Super   :wub:

Miałem ich kiedys kilka i sprzedałem wtedy jeszcze po 80-100zł za taki stan jak powyżej :unsure:  :unsure:  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne nabytki Stach13 ale na przyszłość używaj swoich zdjęć a nie sprzedawców bo się możesz drogo na tym przejechać bo np. "mucektucek" (na forum ex .Sose) zapewne sporo kasy i czasu włożył aby zrobić takie zdjęcia http://allegro.pl/pieknie-zachowany-polski-zegarek-dukat-blonie-i4653237562.html


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Treevill za radę, ale to są już moje zdjęcia, więc nie musisz się martwić..., nie wiem tylko po co wrzucasz link...?

Edytowane przez Stach13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.