Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

a to utrafiłem z poprzednikiem :rolleyes:

[/url]dsc09171ye.jpg

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku gratulacje.

Równocześnie można stwierdzić,że wiele w tym temacie jest pięknych zegarków...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pracy tykający Łucz z płynącą sekundą...

 



 

 

...z 40-letnim, 18 kamieniowym napędem hybrydowym :rolleyes:

 

 

 

 

lucz2.jpg

 

wynika z tego, że SpringDrive u Seiko to żaden przełom

świetny wynalazek

gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynika z tego, że SpringDrive u Seiko to żaden przełom

 

Widzisz baterię na dole zdjęcia? :rolleyes:

W SpringDrive sekundnik jest pchany siłą sprężyny a zegarek nie ma baterii.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj tam, ojjj tam

namiastka za ułamek ceny może mieć bateryjkę cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek zrealizowałeś swój cel, gratuluję.

A zegarek niezły :rolleyes:


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po raz pierwszy na ekranie - Favre-Leuba Sea King oraz zadowolona posiadaczka, małżonka moja osobista modelująca tutaj nadgarstkiem :rolleyes:

img0695fn.jpg

Bardzo sympatyczny pracownik sklepu/zakładu, w którym kupowaliśmy dziś pasek, jak zobaczył zegarek, to się zaślinił. Jak zobaczył mojego LeCoultre'a, zaślinił się jeszcze mocniej :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO w uproszczeniu ten Łucz ma napęd mechaniczny, elektroniczna jest natomiast stabilizacja (kontrola) wahań balansu. W ten sposób balans ma 21600 półwahnięć na godzinę i dokładność niemalże jak tradycyjny kwarc z silniczkami napędzającymi wskazówki.

 

 

Przeniesienie napędu i regulacja jest zbliżona założeniowo do Spring Drive, różnica jest w źródle energii. U Seiko jest mechaniczne, a w Łuczu elektroniczne.

 

Zegarek kosztował dosłowie: 0.5L Finlandii, więc cena jak na NOSa więcej niż dobra, przez co bez zastanowienia poszedłem do sklepu po towar do barteru. Fajne połączenie mojego zawodu z zegarkową pasją w jednym werku :-)

 

Gratuluję, bo to niezły kawałek historii. Z tego co kojarzę, to chyba Timex 'Q' był pierwszym zegarkiem tego typu. I zgadza się, Spring Drive bazuje na podobnym założeniu, rzekłbym, że różnica nawet nie w baterii (bo to, że ruch generuje prąd jest już w Kinetikach), ale w braku balansu - bo to odróżnia ten mechanizm. W kwarcach i mechanikach mamy, choćby nawet kilka razy na sekundę (w zależności od założonej częstotliwości), ale jednak cyklicznie przesuwaną wskazówkę. W Spring Drive'ie jest inaczej i wcześniej tego nigdzie nie było. To dlatego Spring Drive to rewolucja.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemny dziś dzień, więc zdjęcie kiepskie. Dziś mój pierwszy automat!

post-44476-0-00461100-1330064686_thumb.jpg

Może to zdjęcie lepsze.

post-44476-0-60020700-1330064674_thumb.jpg

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo ładny zegarek ! Mógłbyś wrzucić w odpowiednim temacie więcej fotek?

 

Jaki to nr. ref. ?

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byczek :rolleyes:

 

 

Świetny zegarek i fajne rozwiązanie z rozmieszczeniem koronki i przycisków!! Koronka nie uwiera w dłoń, bo nie ma takiej możliwości!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix ostatnio Twoje Pulsary spać mi nie dają :rolleyes:

Edytowane przez Morion

Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr ref. - pm3015 niestety nieprodukowany od kilku lat

Czy poza galeria jest tu jakis watek gdzie zwyczajnie mozna zamiescic foty tak jak tu?

Interfejs obslugi galerii jest do bani.

Ew. zapraszam na CW tam wrzucilem kilka fotek: http://www .china watches. pl/viewtopic.php?t=9090 - usun spacje

 

Wyjątkowo ładny zegarek ! Mógłbyś wrzucić w odpowiednim temacie więcej fotek?

 

Jaki to nr. ref. ?

Edytowane przez strix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

PULSAR mega!! Co to, gdzie to i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z ładniejszych zegarków, jakie tutaj ost. widziałem, szczerze.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj na ręce zawodnik wagi ciężkiej :rolleyes:

74563623733519184031.jpg


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr ref. - pm3015 niestety nieprodukowany od kilku lat

 

Ciekawy model. Gdzieś doczytałem, że duża sekunda to sekunda, a sekunda chrono jest na godz.3 (czyli na odwrót niż klasyczne chrono)?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie z tymi sekundami

 

a tym czasem szybka zmiana i kolejne okrazenie :) - wczoraj klikniety - dostawa z Francji w 24h dhl-em :rolleyes:

Pulsary mnie rozwalaja jakoscia wykonania w stosunku do ceny...

 

pracing24022012.jpg

 

pracing24022012a.jpg

 

pracing24022012b.jpg

 

s

 

Ciekawy model. Gdzieś doczytałem, że duża sekunda to sekunda, a sekunda chrono jest na godz.3 (czyli na odwrót niż klasyczne chrono)?

Edytowane przez strix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix mozesz cyknac fotke porownawcza tych ostatnich pulsarow na jednym zdjeciu. Chodzi mi o te 4 ostatnie.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, bo to niezły kawałek historii. Z tego co kojarzę, to chyba Timex 'Q' był pierwszym zegarkiem tego typu. I zgadza się, Spring Drive bazuje na podobnym założeniu, rzekłbym, że różnica nawet nie w baterii (bo to, że ruch generuje prąd jest już w Kinetikach), ale w braku balansu - bo to odróżnia ten mechanizm. W kwarcach i mechanikach mamy, choćby nawet kilka razy na sekundę (w zależności od założonej częstotliwości), ale jednak cyklicznie przesuwaną wskazówkę. W Spring Drive'ie jest inaczej i wcześniej tego nigdzie nie było. To dlatego Spring Drive to rewolucja.

 

wisisz mi flaszkę Finlandii za poprzedniego posta tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

strix - na Twoich fotkach wyglądają bosko, ten ostatni też mega. Na allegro obrazki nie zachęcają do zakupu :) poza Twoimi allegrowymi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisisz mi flaszkę Finlandii za poprzedniego posta tongue.gif

 

Burns, Ty dalej swoje :)

Zerknąłbyś choć raz, leniu, do wikipedii i poczytał o co chodzi w Spring Drive'ie - myślę, że by się cosik rozjaśniło :rolleyes:


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możemy pójść na ugodę, Ty stawiasz flaszkę i ja stawiam flaszkę tongue.gif

niech nas połączy cewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.