Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Dąbrowski

Z tym patentem to ciekawa sprawa. Zdaje się że MM to Marynarka Wojenna. Niedawno widziałem zdjęcie Squale z tym napisem (zresztą na tym forum), bo było zamówione przez włoską MW. 

 

W myśl patentu podróba :blink: Marynarka wojenna to też podróba :D

1. Nie w myśl patentu a znaku towarowego

2. Marynarka wojenna to nie podróba, gdyż zgłoszenie obejmuje wyłącznie towary związane z zegarkami (a zatem nie dotyczy wszystkiego innego poza zegarkami, paskami do nich itp - trzeba by sprawdzić konkretnie klasyfikację i jej zakres)

3. Nie zdziwiłbym się, gdyby Marynarka miała zastrzeżone prawo do przyznawania tej nazwy zegarkom przez siebie zamówionym również w przypadku innych firm. Jednak poza tą konkretną sytuacją (urzędowego zamówienia zegarka dla marynarki wojennej) stosowanie tej nazwy na zegarkach jest naruszeniem znaku towarowego zastrzeżonego przez OP. W połączeniu z twardym homarowaniem chińskiego producenta jest to po prostu w efekcie podróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma zakazu to po co te uwagi.

Pan ma swoje zdanie, ja swoje.

Nie widzę konieczności pouczania mnie i dyskutowania o moim guście.

Ja pana gustu nie krytykuję i wnoszę o to samo.

Jak widzę nie masz zupełnie pojęcia co to znaczy miejsce publiczne. Zamieszczając zdjęcie w takim miejscu trzeba się liczyć zarówno z pochwałami jak i z krytyką i tyle. Tak jak Ty możesz zamieścić tu zdjęcie, tak i ja mogę zamieścić tu swoje krytyczne uwagi. Nigdzie Ciebie nie pouczałem, tylko zadałem proste by się zdawało pytanie, na które odpowiedzi nie dostałem.

 

 

Sugeruje Pan że jestem gorszym rodzajem forumowicza tylko dlatego , że mam zegarek za 180 $.

Sugeruję, że posiadanie zegarka który udaje dużo droższy model, nie jest powodem do chwalenia się nim  i nie ma to nic wspólnego z rodzajem forumowicza.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o źródło potwierdzające, że OP posiada prawo ochronne na ten znak obowiązujące na terenie Polski  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest zastrzeżone termin "marina militare". W tym przypadku czerwona linia pomiędzy homarem a podróbą została przekroczona.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o źródło potwierdzające, że OP posiada prawo ochronne na ten znak obowiązujące na terenie Polski  :angry:

Patent jest międzynarodowy i na mocy prawa i jakieś tam konwencji obowiązuje na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest zastrzeżone termin "marina militare". W tym przypadku czerwona linia pomiędzy homarem a podróbą została przekroczona.

Zastrzeżona jako znak towarowy jest też ochrona koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzeżona jako znak towarowy jest też ochrona koronki.

Tak :)

Przepraszam za post - nie doczytałem tego co napisałeś. 

Mają też patenty na parę innych napisów spotykanych w różnych chińskich tworach  :)

 

http://www.trademarkia.com/company-officine-panerai-ag-3610324-page-1-2

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzeżona jako znak towarowy jest też ochrona koronki.

Patent na koronkę podobno wygasł ale nie wiem gdzie i kiedy o tym czytałem.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem, że wygasł, ale dlatego właśnie zastrzegli ją jako znak towarowy, stąd umieszczają na niej skrót "REG. T.M."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nie masz zupełnie pojęcia co to znaczy miejsce publiczne. Zamieszczając zdjęcie w takim miejscu trzeba się liczyć zarówno z pochwałami jak i z krytyką i tyle. Tak jak Ty możesz zamieścić tu zdjęcie, tak i ja mogę zamieścić tu swoje krytyczne uwagi. Nigdzie Ciebie nie pouczałem, tylko zadałem proste by się zdawało pytanie, na które odpowiedzi nie dostałem.

 

 

Sugeruję, że posiadanie zegarka który udaje dużo droższy model, nie jest powodem do chwalenia się nim  i nie ma to nic wspólnego z rodzajem forumowicza.

Panie Ratyński, nie czuję się winny i nie zamierzam się tłumaczyć, oraz  na pańskie, czy kogokolwiek pytania odpowiadać.

Wszystko w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Nie mylmy patentów ze znakami towarowymi, proszę.

Patent jest na wynalazek - np. blokadę koronki (też czytałem, że wygasł niedawno)

Znak towarowy jest na nazwę lub inne oznaczenie - np. Marina Militare.

Zresztą właśnie w OHIMie sprawdziłem, że europejski znak jest w gestii włoskiego sztabu generalnego marynarki wojennej, co by wyjaśniało Squale z takim napisem: https://oami.europa.eu/eSearch/#details/trademarks/011016326

Chiński zegarek, póki używa tej nazwy, wciąż jest podróbą.

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamra-submersible-012.jpg?1407686555

Ciech gratuluje super Maryny :)  i dziwię się ,że kol. Piotr rozdmuchuje kolejną wojnę na ten temat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 



Panie Ratyński, nie czuję się winny i nie zamierzam się tłumaczyć, oraz na pańskie, czy kogokolwiek pytania odpowiadać.
Wszystko w tym temacie.

Skąd taki "dramatyczny" ton? Miały być same ochy i achy, a tu niestety? Pytania retoryczne.

 



Ciech gratuluje super Maryny :) i dziwię się ,że kol. Piotr rozdmuchuje kolejną wojnę na ten temat :(

A co nie mogę napisać, że mi się taki "paszkwil" nie podoba, ja się dziwię, że użyłeś tu słowo super, ale bym o tym nigdy nie napisał... Edytowane przez Piotr Ratyński
łączenie postów

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą właśnie w OHIMie sprawdziłem, że europejski znak jest w gestii włoskiego sztabu generalnego marynarki wojennej, co by wyjaśniało Squale z takim napisem: https://oami.europa.eu/eSearch/#details/trademarks/011016326

 

 

Wskazany przez Ciebie znak nie został zarejestrowany, m.in. w wyniku sprzeciwu złożonego przez OP  :)

 

Przeszukałem bazy WIPO (http://www.wipo.int/branddb/en/index.jsp) i polskieigo UPRP i nie znalazłem potwierdzenia, że OP posiada prawo ochronne do tego znaku na terenie Polski. Owszem, możemy znaleźć wiele krajów, w których takie prawo obowiązuje (np. Niemcy, Francja, Włochy, Rosja, Japonia i...........Chiny), ale Polski nie znalazłem. Nie wiem, może źle szukam, w związku z tym prosiłem o konkretne źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Wskazany przez Ciebie znak nie został zarejestrowany, m.in. w wyniku sprzeciwu złożonego przez OP  :)

 

Przeszukałem bazy WIPO (http://www.wipo.int/branddb/en/index.jsp) i polskieigo UPRP i nie znalazłem potwierdzenia, że OP posiada prawo ochronne do tego znaku na terenie Polski. Owszem, możemy znaleźć wiele krajów, w których takie prawo obowiązuje (np. Niemcy, Francja, Włochy, Rosja, Japonia i...........Chiny), ale Polski nie znalazłem. Nie wiem, może źle szukam, w związku z tym prosiłem o konkretne źródło.

Faktycznie, mój błąd :)

 

Znalazłem też zgłoszenie Panerai w Romarinie i rzeczywiście Polski tam nie ma - z tego co widzę strzelali tylko w duże rynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciech gratuluje super Maryny :)  i dziwię się ,że kol. Piotr rozdmuchuje kolejną wojnę na ten temat :(

Dziękuję serdecznie :)

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie moim skromnym zegarkiem :)

Na tarczy wyraźnie widać napis Marina Militare.

Jeśli ktoś tego nie może odczytać wystarczy kliknąć na zdjęcie by uległo powiększeniu.

Każdy może tu pokazać swój zegarek więc i ja też.

 

mnie też nie przeszkadza ten napis ,a dziwię się że nie podziwiacie klamry, ona  jest świetna a zegarek tło do niej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest to o co chodzi.napisz Piotr o SUPER klamrze ciecha i nie rozkręcaj kolejnej wojny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o źródło potwierdzające, że OP posiada prawo ochronne na ten znak obowiązujące na terenie Polski :angry:

I w Chinach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panie  Piotrze :)

Robi Pan świetną .......

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

.

Edytowane przez iKrawiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do tego konkretnego przypadku wydaje mi się że sprawa i tak jest jasna tak długo jak na zegarze nie pojawia się napis PANERAI. Nawet ci którym z daleka wydawało się że kolaga ma PAMa zostaną po chwili wyprowadzeni z błędu i pomyślą co im dyktuje rozum ( logo or no logo ) . Sam kupuję oryginały ale tylko te na które mnie stać bo uważam że noszenie zegarka na który miałbym brać przysłowiowy kredyt to taka sama głupota jak życie ponad stan ( rodzaj faux pas skrzyżowanego z samobójstwem ; ) . Rozumiem , że ktoś ma inną optykę i choć po części złości mnie że wspiera w ten sposób kogoś kto chciałby się wzbogacić ( bo to nigdy nie jest Robin Hood ) cudzym kosztem to z drugiej strony uważam że zachłannym korporacjom stosującym zmowy i praktyki monopolistyczne i pod płaszczykiem ochrony znaku stosują chwyty za które płaci klient , należy się od czasu do czasu zimny prysznic. Trudny temat i chyba nie należy być tu zbyt pryncypialnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.