Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość earthisflat

A co z mechanizmem, dobrze cyka? Trochę niepokoją mnie te 2 koronki, takie kombinowanie kojarzy mi się z większą awaryjnością, tym bardziej, że Orient z nich w nowych modelach rezygnuje (patrz nowe Ray/Mako, nowy GMT - następca omawianego Star Seekera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny czy biały- nie mogłem się zdecydować... :)

post-21341-0-33245400-1489262392_thumb.jpg

Edytowane przez ejoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc kupiłeś dwa? :D

 

do mnie bardziej gada biały, ale najlepiej wyglądają w komplecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc kupiłeś dwa? :D

 

 

Tak  :) Najbierw był biały a po jakimś czasie trafił się jeszcze czarny. IMO też biały wygrywa, ale tak jak piszesz parka wygląda najlepiej  :)

Edytowane przez ejoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z mechanizmem, dobrze cyka? Trochę niepokoją mnie te 2 koronki, takie kombinowanie kojarzy mi się z większą awaryjnością, tym bardziej, że Orient z nich w nowych modelach rezygnuje (patrz nowe Ray/Mako, nowy GMT - następca omawianego Star Seekera).

Druga nie ingeruje w mechanizm tylko porusza wewnętrzny pierścień GMT - jest zakręcana i rzadko się ją używa. Nic się z tym zegarkiem nie dzieje a mam go kilka lat i raczej nigdy nie sprzedam. Jeden z ciekawszych Starów i w pewnym sensie kultowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór koloru tarczy to bardzo indywidualna sprawa. Ja też stawiam na białego. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość earthisflat

Druga nie ingeruje w mechanizm tylko porusza wewnętrzny pierścień GMT - jest zakręcana i rzadko się ją używa. Nic się z tym zegarkiem nie dzieje a mam go kilka lat i raczej nigdy nie sprzedam. Jeden z ciekawszych Starów i w pewnym sensie kultowy...

Dziękuję za odpowiedź. Uważasz, że warto brać za 450 dolarów (+cło i vat zapewne)?

A i jeszcze jak z kopertą. Ponoć te w OSach rysują się łatwiej niż np. te od Seiko, macie jakieś porównanie do innych zegarków żeby ocenić jak wypada to na tle konkurencji?

Edytowane przez earthisflat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Uważasz, że warto brać za 450 dolarów (+cło i vat zapewne)?

 

z podatkami wyjdzie Cię ~2265zł 

do kwoty 2300 nie powinieneś żałować żadnej wydanej złotówki bo jest tego wart a w wielu miejscach kosztował dobre  ponad 3600

oczywiście wiadomo, że w przedziale 1800-2100 będzie cieszył jeszcze mocniej, ale to podatek to obowiązek, kiedyś nazywany loterią

zawsze może być drożej (taniej też) często człowiek rozdrabnia się nad stówą a później więcej zostawia w Biedronce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jbravo ładne zestawienie. Pasek to colareb? Jeżeli tak to napisz mi proszę co o nim myślisz- wart wydania tych ~160 pln? Jest miękki i bezproblemowo układa się na nadgarstku czy trzeba trochę nad nim "popracować"? Co do OS'a- miałem takiego czarnego przez chwilę, całkiem przyjemny zegarek. U mnie zmiana Ray'a:

 

cndkLmG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku jest miękki, fakt że cena jest dość wysoka ale moim zdaniem warto. Sam chce sobie jeszcze jeden od nich dokupić.

 

Dzisiaj mimo, że budżetowy to chyba ulubiony edc:

post-30508-0-79435200-1490262788_thumb.jpg

post-30508-0-30196200-1490262804_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim zestawieniu , nie za ostro;) ?

post-77725-0-02327900-1490280672_thumb.jpg

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku gdzie pokazujesz go na ręce wygląda naprawdę super, nosiłbym  B)

Edytowane przez 7ara7ony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Chciałem właśnie paskiem nawiązać do tej fajnej wielobarwnej kolorystyki tarcz zegarków sportowych z lat 70 , którą osobiście uwielbiam ale obawiałem się czy nie przesadziłem;)

post-77725-0-73642400-1490302475_thumb.jpg

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zdecydowanie za duży dla Ciebie. Zaraz wyślę na PV mój adres gdzie możesz go wysłać Gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cal.469 40th Anniversary:

Gratulacje :). Jakie wrażenia ?


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek w klimacie retro dosyć spory bo średnica 45mm ale uszy krótkie no i 19,5 łapa sprawiają że leży bardzo przyjemnie. Jedyny minus to klasycznie jak to w Orientach luma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.