Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w upalny dzień położysz go na podszybiu w aucie - na pewno mu dobrze do nie "posłuży" jednak na wolnym powietrzu. lub na słońcu, ale dalej od szyby - nie powinno być problemu. Jednak uważam, że w każdy upalny dzień wystawianie na ostre słońce i przez to wysoką temperaturę urządzeń elektronicznych jest ryzykowne. Nie bal bym się światła, a temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie zniszczyłem mojego g-shocka będąc w Maroko, zabiła go temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżakiem tu :)

Forum mnie przekonało i dziś zakup Risemana w TT

SZybkie pytanko: OST lubmoże DST nad sekundnikiem co oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich użytkowników forum :P

 

Od trzech dni jestem posiadaczem Risemana. Nurtują mnie dwa pytania, mianowicie czy też tak macie, że wykres zmian ciśnienia w "czerwonym oku" o godzinie 6:00 rano się "resetuje" i zaczyna pokazywać wykres na nowo - pozostaje tylko ostatnie wskazanie z pomiaru o godzinie 4:00, oraz

 

Czy komuś udało się to co pisze kolega mrovka z forum na 10 stronie tematu. Poniżej cytat:

 

"...wcisnij i przytrzymaj przycisk D i trzymajac go wcisnij B i trzymajac oba jednoczesnie wcisnij C

-pojawi sie na wyswitlaczu J40 lub J60,U60,G77,L60 [b1,D2,G3,T4-to nadajnik chinski] - wybierasz sobie co chcesz przyciskiem D to sa nadajniki panstw..wbierz G77 i przyciskiem B uruchom synchro

-możesz ustawic z ciekawosci U60 lub L60 i właczyc synchro - którys z tych nadajników jest nadajnikiem Angielskim.Mozesz spróbowac...."

 

I właśnie zauważyłem kolejną ciekawostkę. Czy u Was też tak jest, że barometr czasem pokazuje wartość, po przeskoczeniu miejsca o więcej niż jeden w poziomie. Tzn: wskaźnik w "czerwonym oku" podczas automatycznego pomiaru ciśnienia przeskoczył o ponad jedno miejsce we wskazaniu cisnienia i widać to na grafie. Poniżej zdjęcia

82b8eeeaba6f71e4gen.jpg

17b62dc2a5584189gen.jpg

86dac51c4de5006fgen.jpg

Edytowane przez Michu0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie ale powinien jednak mieć możliwość mierzenia temperatury w 2 trybach . Na ręku i " swobodnie" Pracuje w laboratorium i potestowałem sobie jego wskazania temperatury do termometrów wzorcowych. Powiem wam że jest bardzo dokładny w obu sposobach pomiaru ( ręka/nie noszony na ręce). Skalibrowałem go na opcje "zdjęty z ręki" bo ta pokrywa się z pomiarem temp.wody przy noszeniu zegarka na ręku(woda jako izolator niweluje wpływ ciepła ręki na sensor). 2 sprawa, przy upałach błąd pomiaru spadnie:-) ...natomiast w zimie .. no cóż kto by w zimie chodził z odsłoniętym nadgarstkiem a pomiar temp pod rękawem mija się z celem;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i jestem w 120% zadowolony, fajna funkcja w nim to wskaźnik zmiany ciśnienia, dobrze pokazuje jak sie pogoda ma zmienić, no i nurkowałem w nim, wciskałem przyciski pod wodą i NIC mu nie jest :)

Edytowane przez waltergheist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dokers

Witam,

dwa dni zakupiłem risemana 9200 i jestem konkretnie zadowolony. Jednak chciałbym się odnieść do 'sensorów' zegarka. Z barometrem nie ma żadnego problemu , dziala rewelacyjnie , raz skalibrowany z pogodynką pokazuję następujące poprawne wyniki. Natomiast jeśli chodzi o termometr , to mam niestety kilka uwag.

 

Jak wszyscy wiemy sensor termometru jest ukryty pod metalową obudową - tutaj pojawia się refleksja.

Temperaturę w zegarku skalibrowałem z innymi {trzema} termometrami w domu {które położyłem w tym samym miejscu}. Trzy inne termy równomiernie zachowywały się {temp opadała} względem zachodzącego dnia ku nocy - a nasz zegarek wyprzedzał w czasie zawsze o 0,5 stopnia . Długo zastanawiałem skąd ta dysproporcja. Doszedłem do wniosku, że to metalowe części powodują 'większy' wpływ na zmianę temp . Metal jako pierwiastek chemiczny wchodzi inaczej w reakcje z powietrzem i jej temperatury. Pozostałe trzy tempy {posiadają ramki plastikowe lub drewniane.] = co zapewne przekłada się na proces chłodzenia lub wzrostu poziomu temperatury.

 

- wysokościomierza nie używałem , i nie zamierzam.

 

Zegarek będzie mi towarzyszył podczas biegania w różnych warunkach atmosferycznych :D i mam nadzieje , że wytrzyma moją eksploatacje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś przekombinowałeś z tą teorią.... mierzenie temp nie ma nic wspólnego z reakcją powietrze - metal.. zresztą czujniki w termometrach są metalowe nie drewniane. 25st to zawsze będzie 25st niezależnie co będziemy mierzyć czy drewno czy szkło czy metal...może chodziło Ci o przewodnictwo cieplne różnych materiałów i bezwładność pomiaru temp przez czujnik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dokers

Czytaj ze zrozumieniem.

Pisałem o 'obudowie sensora czy czujnika temp w termometrze' . CO ma ogromny wpływ na pomiar temperatury jak i w obszarze mierzonej temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Metal jako pierwiastek chemiczny wchodzi inaczej w reakcje z powietrzem i jej temperatury

Dobre, jaki symbol ma według Ciebie pierwiastek metal :lol:? i jak on reaguje z powietrzem? i temperatura?

 

Sprawa prosta, zegarek nosisz na reku, nie siedzisz z nim przy termometrze, tylko w pomieszczeniu, gdzie sie poruszasz. Jezeli to mieszkanie to np. miedzy pokojem, kuchnia a toaleta, a tam sa zawsze inne odczyty temperatur - stad różnica. Jezeli jednak zegarek sciagniesz z reki i pozostawisz na domyslnych ustawieniach, to pokaze on taka sama temperature, jak termometr domowy (+- 0,5oC)

Edytowane przez Michu0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dokers

Dobre, jaki symbol ma według Ciebie pierwiastek metal :lol:? i jak on reaguje z powietrzem? i temperatura?

 

Sprawa prosta, zegarek nosisz na reku, nie siedzisz z nim przy termometrze, tylko w pomieszczeniu, gdzie sie poruszasz. Jezeli to mieszkanie to np. miedzy pokojem, kuchnia a toaleta, a tam sa zawsze inne odczyty temperatur - stad różnica. Jezeli jednak zegarek sciagniesz z reki i pozostawisz na domyslnych ustawieniach, to pokaze on taka sama temperature, jak termometr domowy (+- 0,5oC)

 

 

Chemia ? Metal jest to substancja składająca się z atomów pierwiastków metalicznych nie związanych chemicznie z innymi atomami.

Jednak wchodzi w reakcje z powietrzem {i jej temperaturą - nie wspominając o ciśnieniu powietrza}, nie bezpośrednio, ale wywiera wpływ . Metale dostosowują swoją temperaturę do otoczenia - ale w tym jest właśnie problem.

 

Domyślne ustawienia? ;-). A jakie są Twoim zdaniem domyślne ustawienia?.

Jeden termometr {z tych trzech} był elektroniczny w obudowie aluminiowej . Więc to żaden dowód.

Edytowane przez dokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia ? Metal jest to substancja...

 

Domyślne ustawienia? ;-). A jakie są Twoim zdaniem domyślne ustawienia?.

Jeden termometr {z tych trzech} był elektroniczny w obudowie aluminiowej . Więc to żaden dowód.

 

To jak to jest w końcu z tym metalem - jest to substancja, czy pierwiastek? Ponieważ raz piszesz tak, a za chwile inaczej

 

Domyślne ustawienia - chodziło mi o to co jest napisane na 48 stronie instrukcji obsługi na samym początku - kalibracja fabryczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni ja także posiadam Risemana i na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Z nadajnikiem w Maiflingen synchronizuje się regularnie i bezproblemowo codziennie o 3 w nocy. Barometr działa bardzo precyzyjnie, termometr skalibrowałem do noszenia na ręku i pokazuje temperaturę taką, jak dwa inne termometry w domu. Wysokościomierz nie jest mi w zasadzie potrzebny, pokazuje jednak wysokość bezwzględną właściwą dla miasta, w którym mieszkam. Zegarek kupiłem w Time Trand w Łodzi, gdzie nominalnie kosztuje 699 zł, ale mnie udało się go kupić za 594,15 zł, gdyż w dniach 15 ? 17.06 obowiązywał tam rabat w wysokości 15%.

Zastanawiam się tylko, czy warto za 20 zł przedłużyć gwarancję do 6 lat. Z jednej strony 20 zł za dodatkowe 3 lata spokoju przy tej cenie zegarka to niewiele, z drugiej strony zegarki Casio prawie się nie psują (miałem ich kilkanaście, a tylko jeden się popsuł niedługo po zakupie i był naprawiany na gwarancji), więc nie wiem, czy przedłużanie gwarancji ma sens. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

mysle ze 20pln jest warte wydania jeżeli chodzi o Risea i napewno bym ją dokupil

-swoja drogą panowie..czy Riseman lub Protrek odłożony na półce może być uznany jako pogodynka??tzn czy raz skalibrowany i niezmieniajacy swojego połozenia względem poziomu morza może przewidywac w miare poprawnie zmiane pogody??

można polegac na tych czujnikach w 99% jezeli chodziłoby o np takie zastosowanie??

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko, czy warto za 20 zł przedłużyć gwarancję do 6 lat. Z jednej strony 20 zł za dodatkowe 3 lata spokoju przy tej cenie zegarka to niewiele, z drugiej strony zegarki Casio prawie się nie psują (miałem ich kilkanaście, a tylko jeden się popsuł niedługo po zakupie i był naprawiany na gwarancji), więc nie wiem, czy przedłużanie gwarancji ma sens. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Moim zdaniem odpowiedź polega na zadaniu sobie pytania, jak długo zamierzam używać tego zegarka?

Z drugiej zaś strony, to tylko 20 zł za dodatkowe 3 lata...

Nigdy i nic nie wiadomo :D


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że paski są robione w Chinach, a reszta w Tajlandii. Ciekawe jakiej jakości okażą się te paski, póki co, u mnie nie ma żadnych objawów zużycia, ale mam zegarek krótko (od marca).

mam ok 2 lat i pasek jaki był taki jest, ani nie zrobił się sztywny, ani nie popękał, noszę go często więc w miejscu gdzie dotyka ubrania trochę się "wypolerował' a tam gdzie przypinam klamerkę jest troszkę matowy, poza tym nic, przeżył nawet ostatnią barową bójkę i powiem że jakby to był inny zegarek to ucierpiałby na bank, a temu nic, tylko mała rysa na obudowie. Dobrze żę szkiełko siedzi dość głęboko co chroni je przed porysowaniem, a słyszałem ze samo szkiełko do Risemana niemało kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko, czy warto za 20 zł przedłużyć gwarancję do 6 lat. Z jednej strony 20 zł za dodatkowe 3 lata spokoju przy tej cenie zegarka to niewiele, z drugiej strony zegarki Casio prawie się nie psują (miałem ich kilkanaście, a tylko jeden się popsuł niedługo po zakupie i był naprawiany na gwarancji), więc nie wiem, czy przedłużanie gwarancji ma sens. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Według mnie bez zastanowienia, 20 złoty to tyle co sześćiopak :lol:, ja przedłużyłbym gwarancję bo zawsze można trafić na "niefartowną" sztukę a zegarek kosztował przecież 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Risemana. Mógłby mi ktoś wyjaśnić co symbolizują oznaczenia na wyświetlaczu takie jak "PS" oraz "DST"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS to power saving, czyli funkcja oszczędzania energii, która wyłącza wyświetlacz gdy jest całkiem ciemno.

DST to Daylight Saving Time, czyli czas letni. Jeśli masz ustawione DST na auto, zegarek sam przestawia się z czasu zimowego na letni i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze dlaczego na parapecie (okno w kuchni - na zachód) ręczna synchronizacja działa (ostatnio o 1:45 w nocy)i pojawiają się te 3 kreski. A nocna (zegarek na biurku) nie, i 3 kreski znikają. Mam rozumieć, że u mnie w pokoju zasięgu nie ma(okna na wschód)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz coś źle ustawione, mi się zawsze aktualizuje, choćby był schowany w puszce, która leży w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się tylko czy po ręcznej synchronizacji nie wyłączyła się automatyczna. Nie wiem czy się w nocy próbował aktualizować dodatkowo, ale 3 kreski znikły. Może to przez to, że mieszkam na południowym wschodzie kraju? Jeszcze mnie tylko interesuje pamięć wysokości. Rysiek coś średnio się zbiera do automatycznego zapisu historycznego najwyższej i najniższej wysokości (altimeter włączony, stoper w nim też podczas kiedy rec miga non-stop). Zapis ręczny działa ok. Teraz kolejna sprawa. Te 20 slotów przeznaczone na wysokość. Historyczne zapisują się w nich (tj. moge je (historyczne) przez przypadek wykasować ręcznym zapisem?)czy na zapis historyczny są oddzielne sloty(chodzi mi o to czy istnieje slot który ma przypisane, że jest tylko i wyłącznie dla najwyższej/najniższej wysokości historycznej i nie idzie na nim nic samemu zapisać) ?

Edytowane przez bbz2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.