Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Używam tego zegarka od roku, lecz ostatnio nie uaktualniał czasu. Ostatnie łączenie było w kwietniu. Zacząłem więc grzebać w nim i czytać forum, lecz żadne z porad nie działały, zegarek w trybie ręcznym (wciśnięty dłużej start) łączył się z L1 i wychodził error. Podawane tutaj kombinacje klawiszy nie działały. Wreszcie wcisnąłem raz START i potem przytrzymałem ADJUST włączyło się ustawianie automatycznego łączenia. Przełączyłem na ON i już w nocy uaktualnił czas, mam też włączoną "antenkę".

Może komuś się to przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko, czy warto za 20 zł przedłużyć gwarancję do 6 lat. Z jednej strony 20 zł za dodatkowe 3 lata spokoju przy tej cenie zegarka to niewiele, z drugiej strony zegarki Casio prawie się nie psują (miałem ich kilkanaście, a tylko jeden się popsuł niedługo po zakupie i był naprawiany na gwarancji), więc nie wiem, czy przedłużanie gwarancji ma sens. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Za 20 złotych to nie zawsze 2 piwa w knajpie wypijesz. Jeżeli dzięki temu masz mieć 3 lata dłuższą gwarancję, to co za problem? Riseman ma trochę tych czujników, więc może warto - choćby dla spokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj załatwiałem pare spraw z chłopakami z GROMu i oczywiście rozejrzałem się po nadgarstkach ;) Różne G i Suunto wylukałem, ale niezmiernie cieszy także widok GW-9200 :D Nie pytałem jak sprawdził się w Afganie bo nie wypadało truć o zegarkach, ale jak by nie bylo to rekomendacja podobna do tej jaką dała NASA Mudmanowi w misjach kosmicznych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji to faktycznie lepiej dopłacić i mieć 3 lata dodatkowo, a co do Gromu to faktycznie duża rekomendacja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Mam pytanie do znawców. Wiem, że Riseman jest wodoszczelny i mozna z nim pływać, ale mam jakiś opór i boję sie że sie uszkodzi przy wciskaniu przycisków itd. Co Wy na ten temat myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej na większych głębokościach nie wciskać przycisków pod wodą, ogólnie pływania itd. nie musisz się zupełnie obawiać, sam mam risemana ale nie wciskam przycisków pod wodą tak na wszelki ;)

 

Ale sam kontakt z wodą nic mu nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy ale w casio zakochany już od wielu, wielu lat. Od kilku m-cy jestem zadowolonym użytkownikiem reismana. Nie chce się rozpisywać nad achami i ochami zegarka mam tylko jedno pytanie. Czy jest możliwe żeby z zegarem atomowym synchronizował się co 2 dni? bo nie wiedzieć czemu u mnie się tak dzieje. Synchro mam na auto, moja lokalizacja południowy wschód. Za wszelaką pomoc THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Riseman synchronizuje się 3 razy na dobę, może po prostu u Ciebie co drugi dzień łapie dostateczny zasięg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy ale w casio zakochany już od wielu, wielu lat. Od kilku m-cy jestem zadowolonym użytkownikiem reismana. Nie chce się rozpisywać nad achami i ochami zegarka mam tylko jedno pytanie. Czy jest możliwe żeby z zegarem atomowym synchronizował się co 2 dni? bo nie wiedzieć czemu u mnie się tak dzieje. Synchro mam na auto, moja lokalizacja południowy wschód. Za wszelaką pomoc THX.

Witaj,

Nie masz się co martwić. Mi zegarek synchronizuje się codziennie przez około 10-15 dni, a później jest dzień przerwy. Na synchronizacje ma wpływ min. pogoda. Jeżeli u Ciebie synchronizuje się co dwa dni to i tak znaczy, że wszystko jest ok i napewno pokazuje najdokładniejszy czas na świecie. Mógłbyś się martwić, gdyby nie synchronizował się przez dwa tygonie, ale tak nie jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku miesięcy jestem szcześliwym posiadaczem GW 9200 i bardzo mi si eon podoba ale po przeczytaniu wszystkich w tym temacie postów nadal nie bardzo rozumiem jak dokładnie skalibrowac termometr, barometr i wysokiść. może mi ktoś wyjasnic w jaki sposób sie toodbywa krok po kroku i jak ten proces najlepiej przeprowadzic czy z zegarkiem na reku czy nie?? pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku miesięcy jestem szcześliwym posiadaczem GW 9200 i bardzo mi si eon podoba ale po przeczytaniu wszystkich w tym temacie postów nadal nie bardzo rozumiem jak dokładnie skalibrowac termometr, barometr i wysokiść. może mi ktoś wyjasnic w jaki sposób sie toodbywa krok po kroku i jak ten proces najlepiej przeprowadzic czy z zegarkiem na reku czy nie?? pozdr.

Kalibracja termometru:

1) Pokazywanie temparatury otoczenia z założonym zegarkiem na ręku

Załóż zegarek na rękę i przebywaj z nim w pomieszczeniu gdzie masz termometr (wystarczy pokojowy) przez 20-30 minut.

Następnie wciśnij przycisk mode na zegarku (pokaże się napis baro).

Jak zobaczysz wyświetlającą się na zegarku tempoerature to przytrzymaj przycisk adjust przez kilka sekund, tak aby zaczął migać wskaźnik temperatury.

Teraz przyciskami reset i start ustaw temperature na zegarku, taką jaką odczytujesz na termometrze w pomieszczeniu. Po ustawieniu naciśnij ponownie przycisk adjust.

2) Pokazywanie temperatury otoczenia ze zdjętym zegarkiem

Zdejmij zegarek z ręki i zostaw w pomieszczeniu gdzie masz termometr na jakieś 20-30 minut.

Następnie wciśnij przycisk mode na zegarku (pokaże się napis baro).

Jak zobaczysz wyświetlającą się na zegarku tempoerature to przytrzymaj przycisk adjust przez kilka sekund, tak aby zaczął migać wskaźnik temperatury.

Teraz przyciskami reset i start ustaw temperature na zegarku, taką jaką odczytujesz na termometrze w pomieszczeniu. Po ustawieniu naciśnij ponownie przycisk adjust.

Uwaga, aby później odczytać temperature musisz sciagnac zegarek i pozostawić w nienasłonecznionym miejscu na ok 15 minut i wtedy odczytać wskazania.

 

3) Kalibracja barometru:

Musisz mieć urządzenie, które wskazuje dokładnie ciśnienie atmosferyczne np. domowy barometr :). Jeżeli go nie masz udaj się do sklepu np Media Markt lub EURO AGD (mają tam często w sprzedaży stacje pogodowe, które pokazują ciśnienie atmosferyczne).

Jak już bedziesz miał takie urządzenie, to sprawdź jego wskazania ze wskazaniami zegarka. Jeżeli są identyczne lub mają bliskie wskazania, to nie ma sensu kalibrować, ponieważ zegarek pokazuje średnio dokładne wskazania. Jeżeli jednak będą one inne to:

Wciśnij przycisk Mode i przejdź do trybu baro,

Wciśnij i przytrzymaj przycisk adjust tak, aby zaczelo migac wskazanie temperatury.

Wcisnij przycisk mode (zacznie migac wskaznik barometru z napisem off.

przyciskami Start, Select ustaw ciśnienie, jakie odczytujesz z drugiego urządzenia

Na koniec ponownie wcisnij adjust

 

4) Wysokość

Tego wskaźnika nie ma co kalibrować, ponieważ z chwilą zmiany ciśnienia zmieni się jego wskazanie. Jeżeli jednak jesteś w górach i np-. z mapy odczytujesz, że znajdujesz się na wysokości 1300 metrów, a zegarek pokazuje tobie wartość 1500 metrów - to wtedy warto skalibrować jego odczyt. Im częściej będziesz to robił podczas wspinaczki tym lepsze dane uzyskasz (mimo zmieniajacego sie cisnienia).

Aby to zrobić wcisnij czerwony przycisk Altimetr.

Jak zobaczysz wyswietlajaca sie wysokosc, to wcisnij i przytrzymaj przycisk adjust.

Jak zobaczysz migajacy napis OFF, to przyciskami start, reset ustaw wysokosc na jakiej sie znajdujesz. Jak to zrobisz wcisnij ponownie adjust.

Edytowane przez Michu0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja tez nabyłem Casiaka

skalibrowałem barometr i tempereature z barometrem włosowym dosc dokładnym i wszystko jest ok

jedynie to nie mam bladego pojecia czemu u mnie nie widze tej "antenki"

ustawienie synchronizacji właczone jest na ON :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Od wczoraj i ja się cieszę gw-9200 :)

Chociaż już mnie bierze na coś większego - jakiegoś protreka :D

bo ten riseman to takie maleństwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt, nie jest to największy z G, ale mi osobiście dobrze się nosi :D ale większe też mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się gw 9300 lub gwf-1000, ale cena... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to moja pierwsza wizyta tutaj na forum pragnę się ze wszystkimi SERDECZNIE PRZYWITAĆ: - AHOJ!

:D

 

A teraz do rzecz..

Przymierzam się do kupna konkretnie tego modelu zegarka. Patrząc na przeróżne oferty na allegro natknąłem się na dużą rozbieżność cenową od ~589 PLN do ~799 PLN, więc jestem ciekaw co jest na rzeczy.

 

Zależy mi przede wszystkim na gwarancji 6 letniej oraz aby obowiązywała ona wszędzie (nie tylko w sklepie, którym się go kupiło).

 

Możecie mi polecić jakiś sprawdzony i tani sklep do zakupu tego przepięknego Riseman'a.

Mieszkam w Warszawie ale może być zakup internetowy/wysyłkowy i oczywiście jak najtaniej.

 

Pozdrawiam,

DearD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę Ci polecić sklep hihawa.pl , posiadają gw producenta więc w zibi nie będzie problemu. Mają też aukcje na All.

 

Siedzibę mają na Wspólnej w Warszawie, ja u nich kupiłem Risemana jakieś 3 lata temu i jestem jak najbardziej zadowolony.

 

 

Pozdrawiam,

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc, zegarek w najbliższych czas nabędę.

 

Mam z kolei inne pytanie. Wiele wyczytywałem o różnych testach tego zegarka i ogólnie serii G-Shock natomiast nigdzie nie mogę znaleźć żadnych video-testów (czyli zrzucania z wysokości, przejeżdżania samochodem, topienia), czy ktoś z Was natknął się na taki materiał i mógłby zamieścić linki.

 

Pozdrawiam,

DearD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.