Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

Piekna Stowa Seatime!

... mowie to za kazdym razem jak ja widzę!

Igory76 szczerze zazdroszczę ;-)

Za rzadko nosisz.

Piekny . Podoba mi sie kolor tego modelu . Jak on sie nosi . Jakies zle czy dobre doswiadczenia? Mam na oku taki sam. Jakas opinia by mi sie przydala

Nieczęsto tutaj zaglądam więc pewnie odpowiadam po czasie. Nabyłem Ikarusa u producenta. Przesyłka wędrowała nie wiadomo czemu przez Paryż?!

Zegarek jest ładny, rozmiar ma odpowiedni, mechanizm w wersji top może się podobać.

Co do lumy, to jest świetna ale przez kwadrans po doświetleniu. Potem blednie i jest

przeciętna. Ale po prawdzie, to nie mam większego doświadczenia z lumą wiec nie wiem co jest tylko przyzwoite a co bardzo dobre. Natomiast co do chodu, to dokładność tygodniowa jest regularnie na poziomie - 12/15sek. Zegarek noszę naprzemiennie, dzie na ręce, dzień w rotomacie. Druga Stowa w wersji Marine z tym samym mechanizmem  top zachowuje się identycznie. Pewne rozczarowanie dotyczy rezerwy chodu. Przy takim użytkowaniu jak opisałem wynosi 30-32 godziny. Aha, firmowy pasek choć przyjemny w użytkowaniu i jakościowo całkiem przyzwoity jest całkowicie pozbawiony urody. Z tego powodu Stowy noszę na Hirschach.

Bardzo fajna. Tylko to logo W&W na przeszklonym deklu trochę psuje efekt. Pasek jest świetnie dobrany.

35,5 mm. Wydaje się mało, ale zobacz jak fajnie wygląda na zdjęciach nadgarstkowych.

Zegarek właśnie wrócił z kompletnego serwisu w Engelsbrand po 7 latach posiadania i znowu mogę się nim cieszyć 36b8048ed568a44c489512efcad848f1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam, Mirek

Mogę też prosić o info ws kosztów serwisu?

Edited by DawPi

rXQHFG4.jpg

Spoko.

Za kompletny serwis Marine Original załaciłem 201 EUR (włącznie z przesyłką zwrotną).

Czas oczekiwania w moim przypadku 12 tygodni.

Pozdrawiam, Mirek

W okresie wakacyjny serwisowałem Stowa Flieger i też 201EURO.

Napisali że usługa obejmowała:

"Servicepackage 1. Technic.
MOVEMENT. MAINTENANCE.
- complete revision of the movement (disassembling, cleaning, lubricating,  assembling and adjusting the movement, exchange of all technically necessary parts)
- changing all seals (glass and case seals, crown replacement if technically necessary)
- cleaning of the case in the ultrasonic bath

Euro 162,-

Postage. 39,- Euro

Total. 201,- Euro for service and return to you."

Można kupić, on będzie nowy a ten po czyszczeniu jest tym sprzed lat. Dalej zatem mamy zegarek z duszą ☺

Czas zmienia perspektywę

Serwisowałem Fliegera 2801 u Dolińskich we Wrocławiu.

Całkowity koszt serwisu wraz z polerowaniem koperty i roczną gwarancją na usługę wyniósł 335,00 zł czyli około 80,00 EUR z przesyłką kurierską. 

Jakość usługi na najwyższym poziomie. Rysy na kopercie, które zrobił Pan Wojnar z Krakowa usunięte perfekcyjnie. Mechanizm chodzi bardzo punktualnie. 

Uważam, że za serwis takiego mechanizmu jak ETA 2801, 2824-2 czy Unitas nie ma co przepłacać.  

Edited by Flieger

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

Pink Floyd, Time

Pozwolę sobie zadać również tutaj pytanie o jakość nadruku u fliegerów. Otóż, czy jest duża różnica w przypadku Stowa vs. Steinhart?

Edited by Istvan

Pozwolę sobie zadać również tutaj pytanie o jakość nadruku w przypadku fliegerów. Otóż, jest ona duża w przypadku Stowa vs. Steinhart?

Wg. mnie nie ma różnicy w jakości nadruku na tarczy. Różnica jest w obróbce koperty. Steinhart ma bardzo ostre krawędzie. 

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

Pink Floyd, Time

Guest Kowal_86

Cześć wszystkim!

Można zapisać się do klubu?

post-102249-0-82721400-1516989099_thumb.jpg

Guest Kowal_86

Moja pierwsza i to jeszcze na ręcznym naciągu. Wykonanie jak dla mnie super, mała i niska koperta, która super leży na nadgarstku, punktualny mechanizm, który robi mi regularne +4s, dobra luminowa, która ładnie i długo świeci. Po całej masie Steinhartów, Tissotów i Certin jestem zachwycony.

Edited by Kowal_86

Fakt, koperta koperta, która masz jest bardzo wygodna, dużo wygodniejsza niż w wersji z unitasem.

I będziesz każdego dnia bardziej zachwycony :)

Gratulacje, niech się nosi!