Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

Mirek , toć to pierdoła na która nie zwróciłbym uwagi gdybys o tym nie napisał :) To rewelacyjny zegarek i nie ma co zaprzątać sobie głowy taką pierdołą .

Panowie, wczoraj wieczorem przeglądałem forum. W jednym z tematów sugerowano, że w 2013 roku cena Stowy Marine, po przeliczeniu, plasowała się na poziomie 3800 zł. Mówię o zegarku nowym, prosto od producenta. Dzisiaj ten sam model na Unitasie to 5900 zł. Rozumiem wzrost cen, ale tak dużego skoku to chyba żadna firma ze średniej półki nie odnotowała. To prawdziwe informacje?

55% w ciągu 5 lat. Niezła lokata :P

Btw czemu ten temat jest podpięty? :P

Mirosuaw - Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą wypowiedź i chyba jednak się zdecyduje. Mój Prodiver nie był w serwisie od 11.2008 roku (rok produkcji). W swoim trudnym życiu zaliczył 1 poważny upadek podczas regat więc bezel ma do wymiany na nowy. A co do chodzenia to robi z 15 sek/dobę więc ryzyko jest dużo mniejsze niż u Ciebie.

Guest fidelio

Wracam do tematu, znowu z zegarkiem. Tym razem Stowa Marine ("rzymianka"), w wersji o średnicy 36 mm, na manualnej Ecie 2804-2  :)

post-34987-0-21192400-1549004225_thumb.jpg
post-34987-0-48664100-1549004233_thumb.jpg
post-34987-0-35798700-1549004242_thumb.jpg

Fajna rzymianka, jaki L2L, bo nie wygląda na mały jak przy kopercie 36mm?

Guest fidelio

Fajna rzymianka, jaki L2L, bo nie wygląda na mały jak przy kopercie 36mm?

Uszy faktycznie są jak na taki wymiar dość długie, stąd L2L to wedle zapewnień producenta 44,6 mm. W zestawieniu z Conquestem - 35 mm średnicy koperty: 

post-34987-0-25809700-1549006886_thumb.jpg

No to nie są takie długie jak myślałem.

Jeszcze raz gratulacje.

Guest fidelio

No to nie są takie długie jak myślałem.

Jeszcze raz gratulacje.

Dzięki Marcin  :)

Przy okazji jeszcze jedno, zamówienie zostało zrealizowane zgodnie z deklaracjami Stowy, także co do oczekiwania na wysyłkę - wszystko jak w zegarku  ;)  Przesyłka lotnicza, ekspresowa (wysłali zegarek we środę, a we czwartek paczka z dodatkową zawartością w postaci Stowa Book została doręczona). Do tego świetny kontakt z obsługą klienta. Na wszelkie maile odpowiadają bardzo szybko i rzeczowo  :)

Dzięki Marcin :)

Przy okazji jeszcze jedno, zamówienie zostało zrealizowane zgodnie z deklaracjami Stowy, także co do oczekiwania na wysyłkę - wszystko jak w zegarku ;) Przesyłka lotnicza, ekspresowa (wysłali zegarek we środę, a we czwartek paczka z dodatkową zawartością w postaci Stowa Book została doręczona). Do tego świetny kontakt z obsługą klienta. Na wszelkie maile odpowiadają bardzo szybko i rzeczowo :)

I tak powinna wyglądać obsługa :)

Guest fidelio

Tu też pogratuluję rzymskiej stowy :-) Fajny zegarek - niech się dobrze nosi.

Podziękował  :)

Guest fidelio

Udało się, więc jeszcze raz, tym razem z niebieskimi wskazówkami ;-)

post-34987-0-98978200-1549018048_thumb.jpg

....

Przy okazji jeszcze jedno, zamówienie zostało zrealizowane zgodnie z deklaracjami Stowy, także co do oczekiwania na wysyłkę - wszystko jak w zegarku ;) Przesyłka lotnicza, ekspresowa (wysłali zegarek we środę, a we czwartek paczka z dodatkową zawartością w postaci Stowa Book została doręczona). Do tego świetny kontakt z obsługą klienta. Na wszelkie maile odpowiadają bardzo szybko i rzeczowo :)

Niestety nie zawsze jest tak różowo i potknięcia się zdarzają (jak to w życiu), dobrze że na WUSie można złapać Jorga.

Guest fidelio

Zakładam, że każdemu zdarzają się wtopy. Na szczęście w moim przypadku obyło się bez nich, stąd moje zdanie w tym temacie nie może być inne niż to, które wcześniej zaprezentowałem ;-)

Zakładam, że każdemu zdarzają się wtopy. Na szczęście w moim przypadku obyło się bez nich, stąd moje zdanie w tym temacie nie może być inne niż to, które wcześniej zaprezentowałem ;-)

W moim przypadku wtopy przy przesyłkach zagranicznych, popełniane były już na terenie Polski przez naszych doręczycieli (PP, DHL) :)

Guest fidelio

Ja w pewnym momencie zdziwiłem się, jak się okazało, że Stowa idzie via Paryż. Ale okazało się, że była to po prostu przesyłka lotnicza i deklarowany 1 dzień roboczy "ciałem się stał" ;-)

Guest fidelio

Podoba mi się w Stowie to, że jest spora możliwość wyboru, także gdy chodzi o werki. W Marince (rozważałem manualną/automatyczną Etę) można wybrać właśnie rodzaj werku, a także sposób jego wykończenia. Oczywiście zawsze wiąże się to z dopłatą, ale fajnie, że jest taka możliwość ;-)

Zamówiona około 22 stycznia, przyjechała wczoraj :) Istotnie, szła przez Paryż, ale FedExem, więc byłem pełen obaw, z racji moich przebojów z tą firmą, ale całe szczęście obyło się bez problemów.

Pierwsze zdziwienie - przyszła w drewnianej skrzyneczce miast metalowej walizki jak widziałem na zdjęciach, ale imo lepiej nawet. Sam zegarek - absolutnie piękny :) Długo myślałem nad tym, czy nie spróbować 'rzymskiej' wersji, ale trochę zawiedziony ich wyglądem w Le Loclu Tissota wybrałem arabską i nie żałuję. Oczywiście niebieskie wskazówki dodają dodatkowego smaczku. Długość paska dobrana pod rozmiar nadgarstka, a sam jest miękki i łatwy w ułożeniu.

Cieszę się, że wybrałem Stowę jako dress watch.

post-108003-0-07852400-1549103489_thumb.jpg

Piękne Mariny Panowie pokazujecie. Chyba będę musiał swoją rozruszać.b49a8fd8d5f061019172f2642a653c3c.jpg

Pozdrawiam, Mirek

Guest fidelio

IMO bardzo dobry pomysł, żeby ją rozruszać!

Gratuluję Kolego @Osgiliath :-)