Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

I się pojawił...

Miłość od pierwszego wejrzenia? ...To raczej widać:)

 

Super się ta Stowa od pleców prezentuję. Wykonanie to I liga, cały mechanizm ... rewelacyjny. Dbałość o szczegóły. Super


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no przecież widać, że to nowa wersja bez zdobień kołowych. Panie kiedyś to było nie to co teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I się pojawił...

Miłość od pierwszego wejrzenia? ...To raczej widać:)

Super się ta Stowa od pleców prezentuję. Wykonanie to I liga, cały mechanizm ... rewelacyjny. Dbałość o szczegóły. Super

Raczej tak, bo to zegarek, w którym podoba mi się prawie wszystko ;-)

Nie, no przecież widać, że to nowa wersja bez zdobień kołowych. Panie kiedyś to było nie to co teraz.

Może niezbyt dobrze tonwidać na tym moim zdjęciu, ale te zdobienia tam są ;-) Choć trzeba przyznać, że kiedyś dawali ten werk w wersji TOP, a od jakiegoś czasu pakują werjsę ELABORE, ze zdobieniami jak z TOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no przecież widać, że to nowa wersja bez zdobień kołowych. Panie kiedyś to było nie to co teraz.

Raczej tak, bo to zegarek, w którym podoba mi się prawie wszystko ;-)

 

Może niezbyt dobrze tonwidać na tym moim zdjęciu, ale te zdobienia tam są ;-) Choć trzeba przyznać, że kiedyś dawali ten werk w wersji TOP, a od jakiegoś czasu pakują werjsę ELABORE, ze zdobieniami jak z TOP.

 

Zgadza się. Nie wiem jak Oni w STOWA to robią, ale ich zegarki się zawsze podobają:)

 

Czy nowe jest lepsze od starszego? Jak zwykle ciężko to powiedzieć pewnie jednoznacznie - podobnie jak było z logo firmy.

 

Tak czy siak zegarki znajdują nabywców:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem kiedyś Anteę ze starym logo. To stare podoba mi się bardziej, ale do nowego można się przyzwyczaić i da się z nim żyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Kilka lat temu Stowa zdobiła werki tak :)

post-54231-0-72890300-1564425389_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tylko to automat, a te chyba od zawsze były w wersji TOP. I jak dla mnie, także tym obecnie stosowanym przez Stowę Etom (auto) w wersji TOP niczego nie brakuje, gdy chodzi o zdobienia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Obecnie zdobienie mechanizmu w Antei 390 wygląda tak (sobie).

post-54231-0-12610300-1564428449_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przecież zastosowane zdobienia są w zasadzie takie same. Wahnik trochę inaczej, ale raz, że Twoja Stowa to zdjęcie konkretnego modelu, a nie render ze strony internetowej, a dwa, Twoje zdjęcie przedstawia Anteę w wersji Museum Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, bo to zegarek, w którym podoba mi się prawie wszystko ;-)

 

Może niezbyt dobrze tonwidać na tym moim zdjęciu, ale te zdobienia tam są ;-) Choć trzeba przyznać, że kiedyś dawali ten werk w wersji TOP, a od jakiegoś czasu pakują werjsę ELABORE, ze zdobieniami jak z TOP.

Teraz nie ma zdobień typu perlage na płycie pod balansem, poprzednio było tak jak na załączonym zdjęciu. Zresztą afera o to była, że zdjęcie takie, a dostajesz co innego i zonk.

post-50959-0-38454000-1564437683.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to automat, a te chyba od zawsze były w wersji TOP. I jak dla mnie, także tym obecnie stosowanym przez Stowę Etom (auto) w wersji TOP niczego nie brakuje, gdy chodzi o zdobienia ;-)

Nie nie były, były też w wersjach standard.

Museum Edition tyczyło się po prostu Antei jako modelu historycznego i kiedyś każda Antea miała taki napis na deklu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancka ta 'Rzymianka'. Miło się ją ogląda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle piękna ;) Do tego całkiem ładny pasek. Mogę namiary? Zastanawiałem się nad brązem, ale nie takim nazbyt ciemnym, a ten wydaje się w sam raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek robiony na zamówienie. Dugo szukałem osoby, która podejmie się wykonania. Wyszedł zgodnie z oczekiwaniami, a nawet lepiej.

post-106785-0-45761100-1565768188_thumb.jpg

post-106785-0-84339900-1565768205_thumb.jpg

Edytowane przez wojtech

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie zamówię nowy pasek. Użytkuje ten sam model Marina. Na marginesie, ciągle nie mogę nadziwić się

dokładności chodu, około 12 sekund na tydzień z mechanizmem top (ten z niebieskimi  śrubkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajne, dość uniwersalne zestawienie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu Stowa Marine była sprzedawana na brązowym pasku.

Jak wspomniałeś, to bardzo uniwersalne połączenie. 

Niestety od jakiegoś czasu zegarek dostępny jest z paskiem w kolorze czarnym, co osobiście uważam za wadę.

Ale jak wiadomo z gustami się nie dyskutuje.

W sklepie Stowy na stronie nie ma również już dostępnych pasków w brązie. Szkoda


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czarny gładki pasek, z jakim aktualnie jest aprzedawana powoduje, że całość ma bardzo formalny wyraz. Choć trzeba przyznać, że zam pasek jest całkiem niezłej jakości :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, ciągle nie mogę nadziwić się dokładności chodu, około 12 sekund na tydzień z mechanizmem top (ten z niebieskimi  śrubkami).

Mam również wersję TOP i potwierdzam dokładność mechanizmu.

Jestem zbudowany tym faktem. Oczywiście odchylenie kilku sekund na dobę mi nie przeszkadza, jak w innych popularnych mechanizmach, jednak przy Marine tego jeszcze nie doświadczyłem. I oby to się nie zmieniło.

Czarny gładki pasek, z jakim aktualnie jest aprzedawana powoduje, że całość ma bardzo formalny wyraz. Choć trzeba przyznać, że zam pasek jest całkiem niezłej jakości :-)

 

Oryginalnie otrzymałem zegarek na czarnym pasku z fakturą węża lub jaszczurki (nie wiem, co to). Całkowicie nie przypadło mi to do gustu. Ani razu nie zakładałem na rękę. Pasek gładki może być ciekawszą alternatywą.

Edytowane przez wojtech

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie jest gładki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny gładki pasek, z jakim aktualnie jest aprzedawana powoduje, że całość ma bardzo formalny wyraz. Choć trzeba przyznać, że zam pasek jest całkiem niezłej jakości :-)

 

Prócz tego, że zastanawiam się nad brązowym paskiem do Mariny, druga rzecz, która mnie nurtuje to kwestia gładkiego czarnego paska a czarnego typu aligator. W kwestii formalności, to który z nich jest bardziej formalny, gładki, czy gator, czy w ogóle jest w tym względzie jakaś istotna różnica? Czysto wizualnie, to chyba aligator na tej Stowie nie prezentowałby się źle, aż żałowałem, że przy zamówieniu nie zanabyłem dodatkowego paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO ten gator jest bardziej formalny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.