Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem fanem pilotów "no logo" i "no date" ;)

Bardzo go lubię - największe (optycznie) 40mm jakie miałem przyjemność nosić :)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190330/8d144524c0e935fdcccd0e508f94f51a.jpg[/img]

Świetny, jak dla mnie idealny. Właśnie takiego kiedyś bym chciał mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pasionaci wiedzą jakie cacko nosisz na ręku :) i o to chodzi ! :) Piękna klasyczna Stowa.

Dzięki. Myślę że nikt się nie zorientuje - ze względu na brak loga i (raczej nietypowe we fliegerze) czarne wskazówki :)

 

Świetny, jak dla mnie idealny. Właśnie takiego kiedyś bym chciał mieć

O dokładnie taki sam może być ciężko (jedna seria 70 szt. w 2011r. - brak loga, czarne wskazówki, napis Made in Germany), ale coś podobnego na pewno się znajdzie.

 

Sprawdziłem czy da się ją zastąpić czymś innym no i niby wszystko było podobne, ale na tyle inne, że "zamiennik" zupełnie mi nie odpowiadał - drobne szczegóły powodowały, że to był zupełnie inny zegarek, mimo że z daleka wyglądały tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli chodzi o piloty "no logo", "no date", to wedle mojego rozeznania, bardzo interesująco prezentuje się oferta Archimede. Mają go także w wersji 39 mm (L2L 45 mm) i to pewnie, jeśli chodzi o wielkość, dla mnie byłby lepszy wybór, niż Stowa w wersji 40 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem fanem pilotów "no logo" i "no date" ;)

Bardzo go lubię - największe (optycznie) 40mm jakie miałem przyjemność nosić :)

 

I dodatkowo na pięknym havestonie!!!!

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów czas na mą marinę. Niezmiennie mnie dalej zachwyca ;) Tak się zastanawiam przy tym, o ile doceniam sam pasek, który jest miękki i świetny do noszenia, czy jednak nie spróbować z paskiem typu aligator, który w połączeniu z samym zegarkiem wyglądałby chyba lepiej niźli pasek z gładkiej skóry, dodając w ogóle + do ogólnego wyglądu przy tego typu zegarkach. Przy samym zamawianiu zegarka jednak spasowałem z drugim paskiem i teraz chyba uważam to za błąd, bo kusi okrutnie, więc przy pierwszej okazji chyba nadrobię. 

 

post-108003-0-49395800-1554185072_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oryginalny pasek Stowy jest całkiem dobrej jakości. U mnie jednak od razu pojawił się pomysł, żeby zmienić go na coś mniej formalnego, dzięki czemu Marina będzie bardziej "noszalna" na co dzień. Padło na pasek (jasnobrązowy zamsz), który pierwotnie zamówiłem do ...Longinesa Conquesta  ;) Myślę, że jest całkiem dobrze  :)

post-34987-0-23957600-1553585369_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jednak klasycznie "no logo" i  "no date". Ikarus niestety do mnie nie gada, ale przyznam że to oryginalny flieger i na pewno rzadko spotykany.

post-100313-0-85976900-1554187335_thumb.jpg

post-100313-0-05721800-1554187357_thumb.jpg

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja się jeszcze trzymam, bo na razie Damasko robi u mnie za klasycznego pilota. Ale coraz bardziej ten klasyczny wzór fliegera mi się podoba. Tylko miałbym pewien problem, bo w wersję 36 mm raczej bym już nie szedł (flieger musi być jednak większy), a z drugiej strony, bardzo podoba mi się flieger od Archimede, w wersji 39 mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zamszowym wygląda nietuzinkowo, ale efekt osiągnięty ;) U mnie zamysł jest taki, by marinę podrasować tylko czarnym aligatorem, natomiast jasnobrązowy pasek (raczej też skórzany) chcę sobie przyszykować pod Seiko SRPB41 Blue Moon.

 

Co do pilotów - patrzyłem za różnymi, ale jednak klasyczny Flieger od Stowy ma coś do siebie, więc jeśli miałbym iść w pilota, to chyba tylko od Stowy (no może w jednego Junkersa, ale cii). Co prawda standardowy jest 40 mm, ale jest też 43, tylko mam wrażenie, że jest nazbyt, hm, zabudowany, więc pozostałbym w 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze trzymam, bo na razie Damasko robi u mnie za klasycznego pilota. Ale coraz bardziej ten klasyczny wzór fliegera mi się podoba. Tylko miałbym pewien problem, bo w wersję 36 mm raczej bym już nie szedł (flieger musi być jednak większy), a z drugiej strony, bardzo podoba mi się flieger od Archimede, w wersji 39 mm...

Ja bym wolał mimo wszystko Laco niż Archimede i jest właśnie w rozmiarze 39mm z werkiem ETA 2801.2 (Elaboré). Moim zdaniem najbliższy oryginałowi (pomijając rozmiar). ;-)

 

https://www.laco-watches.com/en/watches/pilot-watch-original/kempten

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mnie w przypadku Archimede przekonuje to, że koperty to produkcja Icklera, o bardzo dobrej jakości wykonania  :) Do tego, jak w przypadku Stowy, wskazówki barwione termicznie (też przez Icklera)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w przypadku Archimede przekonuje to, że koperty to produkcja Icklera, o bardzo dobrej jakości wykonania  :) Do tego, jak w przypadku Stowy, wskazówki barwione termicznie (też przez Icklera)  :)

Jest to argument. Choć Laco też ma "thermical blued steel hands filled with Superluminova C3" jak to informują na stronie. Nie wiem gdzie zamawiają koperty, ale nie powinno być lipy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco ma fajne naprawdę wyjątkowe koperty i wskazówki barwione termicznie też. Powyższe tyczy flagowych modeli no logo.

Ostatnio zrobili koperty postarzane, ale z tym mam mieszane uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te koperty w Laco wbiły mnie w fotel. Teraz zakup pilota IWC przestaje mieć sens, grawer, dekiel i uszy, a nawet pasek to 100% Baobachtungsuhr!


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś modele z niebieską tarczą ? Bardzo ładnie się prezentują. Mam tylko dylemat czy tarcza A czy B. Generalnie Laco robi rasowe piloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna fota rewelacyjnej klasyki. Super


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.