Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

wszystkich Forumowiczów po bardzo długiej przerwie. 

 

Moja Stowa Flieger jest już ze mną 10 lat. 

Zegarek kupiłem w grudniu 2009 roku za 615 EUR. 

Jest to wersja limitowana z ręcznym naciągiem (ETA 2801) i grawerem FL 23883 na kopercie.

Numer limitacji to 44/100. Miałem kilka fajnych zegarków, niestety większość z nich sprzedałem ale Fliegera nie :-) 

Ten zegarek zostanie ze mną a jak mój syn skończy 18 lat  (za 3 dni kończy 5 miesięcy) 

otrzyma go ode mnie w prezencie, który mam nadzieję doceni. 

 

da7b15f27faf3.jpg

Edytowane przez Flieger

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wierności. Jak dobrze pójdzie, w lutym czeka mnie taka sama rocznica z Marinką.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie w styczniu 2020, jak dobrze pójdzie, będzie ...pierwsza rocznica ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda okazja dobra do świętowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pewnie, tym bardziej, że z mojej perspektywy rok to całkiem długo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, tym bardziej, że z mojej perspektywy rok to całkiem długo :-)

Fakt, ale chyba zanosi się na ustatkowanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fakt, ale chyba zanosi się na ustatkowanie :)

 

To prawda, selekcja już za mną i oczywiście Stowa ją przetrwała ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Flieger za dwa lata też będzie miał okrągłą rocznicę.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyki są ponadczasowe:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa nie stosuje rabatów na nowe zegarki i moim zdaniem to jest jasna polityka, a nie, polowanie na jelenia. Jedyne przeceny są na powystawowe i pozwrtotowe zegarki.

 

Ale właśnie te z kalendarza adwentowego to są powystawowe sztuki, przynajmniej te z 3 ostatnich dni. Z opisu wynika, że są "kilkumiesięczne, powystawowe, jak nowe lub z niewielkimi mikrorysami". Przeciętnie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie te z kalendarza adwentowego to są powystawowe sztuki, przynajmniej te z 3 ostatnich dni. Z opisu wynika, że są "kilkumiesięczne, powystawowe, jak nowe lub z niewielkimi mikrorysami". Przeciętnie.

To właśnie znaczą słowa "Stowa nie stosuje rabatów na nowe zegarki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przy ograniczonym budżecie miał do wyboru zakup zegarka używanego z rynku wtórnego lub zegarka powystawowego/ ze zwrotu bezpośrednio od producenta to oczywiście wybrałbym ten drugi wariant. Mamy dokładny opis zegarka, pełną gwarancję producenta, nawet widziałem przy jednym zegarku, że nowy pasek, więc jest ok. Dlatego uważam, że Stowa prowadzi bardzo uczciwą politykę sprzedaży.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przy ograniczonym budżecie miał do wyboru zakup zegarka używanego z rynku wtórnego lub zegarka powystawowego/ ze zwrotu bezpośrednio od producenta to oczywiście wybrałbym ten drugi wariant. Mamy dokładny opis zegarka, pełną gwarancję producenta, nawet widziałem przy jednym zegarku, że nowy pasek, więc jest ok. Dlatego uważam, że Stowa prowadzi bardzo uczciwą politykę sprzedaży.

A to , że nie daje rabatów to dla mnie też jest duży plus. Jest cena dla każdego równa, nie lubie targowania, to zostawmy na turecki bazar. Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stowa sprzedaje też swoje zegarki (nowe i nienoszone) przez chrono24. Oczywiście wybór zdecydowanie ograniczony, choć wyglada na to, że ceny nieco niższe niż na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to , że nie daje rabatów to dla mnie też jest duży plus. Jest cena dla każdego równa, nie lubie targowania, to zostawmy na turecki bazar.

Przekonałeś mnie :)

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie jak najbardziej i do mnie przemawia.

 

Niestety także i ja potwierdzam, że od kilku już lat Stowa przy okazji kalendarzy adwentowych nie stosuje jakiś większych rabatów, ino pozbywa się raczej tego co im zbywa. Szkoda trochę:(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rocznica! Jak ją świętowaliście? Nowy pasek, przegląd czy co tam jeszcze można wymyślić, bo ma pewno warto:)

 

Świętowanie zaliczone. Jesteśmy po wymianie oliwy.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymianki są naprawdę przepiękne, sam marzę o jednej i jest na szczycie mojej listy zegarków do kupienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To zegarek, który zdecydowanie warto bliżej poznać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świętowanie zaliczone. Jesteśmy po wymianie oliwy.

 

I to jest prezent na X rocznicę. Gratulacje :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim pierwszym poważniejszym zegarkiem pod względem wartości była stowa marine roman ze starym logo, mam go do dziś w stanie perfekcyjnym. Tak zaczęła się moja miłość do tej marki. Przez ponad 10 lat czekałem na okazję, żeby kupić w stanie perfekcyjnym fliegera bez daty ze starym logo i 2 lata temu udało mi się kupić ja od klubowicza, który wyprzedawał część swojej kolekcji. Jest to kwestia gustu ale dwa najładniejsze zegarki ze stajenki mam i jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Dlaczego o tym piszę. Po pierwsze dawno nie udzielałem się w klubie;) a po drugie przez te kilkanaście lat przerobiłem różne marki luksusowe (ze dwa utopiłem) i mniej i najbardziej przywiązany jestem właśnie do tych dwóch zegarków. Gdybym miał wymienić moją markę to chyba byłaby to stowa. Uważam, że jest to marka dla miłośników bez kompleksów :) Pozdrawiam klubowiczów.

STOWA.png

Edytowane przez KapitanMagellan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sam się przekonałem, że trudno tym zegarkom cokolwiek zarzucić. Bardzo dobra relacja jakość/cena. Choć Antea do siebie mnie nie przekonała, ale tylko z powodu tych uszu, które nigdy mi nie pasowały ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy posiadam Stowa Marine z cyframi arabskimi, na którą dość długo chorowałem. Udało się, kupiłem ją. Na ręce miałem ją dosłownie kilka razy. Nie traktuję Stowy jako EDC.

Po kilku miesiącach doszedłem do wniosku, że fajnie by było, gdyby indeksy były nakładane. W sumie brakuje mi tego. Chyba, że marinki tak mają... Gdy poszukiwałem tej Stowy, to nawet nie zwracałem uwagi na brak indeksów. Teraz jakoś bardziej mi się to rzuca w oczy. Oczywiście mimo tej niedogodności zegarka nie planuję sprzedawać.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze łypie na marine chrono w manualu, ale cena trochę mnie blokuję.

Ostatnio miałem propozycję na kupno Eximy omega, jedyne 2k€ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.