Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

Już dawno miałam Ci napisać, że połączenie tej Stowy i tego paska to mistrzostwo świata

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się, bardzo ładnie wygląda :)

Co tak cicho? :)

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować koledze wojtech za wskazanie mi adresu strapmakera, który rozjaśnił mą Stowę i zrobił zegarek w zasadzie do codziennego podziwiania.

Mam nadzieję, że kolega się nie obrazi, jeśli wygląd paska to w zasadzie 1:1, no ale nie mogłem chcieć innego, albowiem ten jest fenomenalny.

attachicon.gif20190912_075716.jpg

attachicon.gif20190912_085831.jpg

Pasek wygląda znajomo :) Cieszę się, że mogłem pomóc! Jednocześnie utwierdziłem się w przekonaniu, że sam zamówiłem odpowiedni pasek :)

Zgadzam się, bardzo ładnie wygląda :)

Pięknie współgra z kolorem wskazówek tej Rzymianki, pasuje do mojejej sporej kolekcji koszul i sweterków, a do tego jest miękki, pięknie się układa i jest świetnie wykonany :-)

Sam zleciłem wykonanie paska w granacie, jednak przy Twoim wydaje się nieco "ciężki". Mój ma mocniejszy kolor. Przy okazji wrzucę zdjęcia.

Twoja Rzymianka całkiem fajnie komponuje się z tym paskiem.

Wojtek

Czy ma ktoś doświadczenia w komunikacji e-mail ze Stową? Wysłałem im zapytanie parę dni temu, ale do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Czy to normalne? Wiem, że mogę zadzwonić ale nie mówię po angielsku / niemiecku na tyle by swobodnie konwersować.

Ja w momencie, w którym składałem u nich zamówienie, już po złożeniu miałem jedno pytanie dotyczące tego, jak będzie wyglądał dekiel w tym konkretnym zegarku, który u nich kupiłem. Czekałem na odpowiedź dzień, może dwa. 

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Gdy zamawiałem swoją stowe na odpowiedź czekałem 2 tygodnie. Była to szczególna sytuacja bo co roku pod koniec lipca mają wszyscy wolne. Później na odpowiedź czekałem jeden dzień.

Dzisiaj po 2 miesiącach czekania (!) przyjedzie moja Roman Marine. Jestem pod wrażeniem bo wczoraj została wysłana i już dzisiaj jest we Wrocławiu.

No to troszkę na tą Rzymiankę sobie poczekałeś ;-) W jakim rozmiarze kupiłeś? Na jakim werku?

40mm, mój nadgarstek ma prawie 18cm wiec mniejsza wersja mogła by mi nie pasować. Mechanizm to Eta 2804/2. Na automat nie musiałbym tyle czekać ale wersja manualną mi się bardziej podobała. Ponoć jest też cieńsza.

Ja mam Rzymiankę 36 mm, ale przy takim nadgarstku, jak Twój, to faktycznie 40 mm jest lepszym pomysłem. To czekamy na fotki :-)

No nic, pozostaje mi poczekać :) Pewnie zamawiający mają priorytet w odpowiedziach. Adres e-mail, na który wysłałem wiadomość na pewno jest poprawny.

Jak do Stowy napisałem maila w jednej sprawie, na odpowiedź poczekałem z 2/3 dni, więc o ile adres jest ok/przypadkiem nie wylądowało w spamie to może bym chwilę jeszcze poczekał, a jak dalej nic, to bym się przypomniał. 

Ja w sprawie pasków kontaktowałem się poprzez formularz kontaktowy. Odpowiedź była po 1-2 dniach.

Widzę, że zdecydowałeś się na wersję "no date". Gratuluję Rzymianki, a przy okazji zapraszam do lektury recenzji "mniejszej siostry", mojego autorstwa :-)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171973-podobno-wszystkie-drogi-prowadz%C4%85-do-rzymu-wi%C4%99c-o-rzymiance-od-stowy-s%C5%82%C3%B3w-kilka/?hl=%2Bstowa+%2Bmarine+%2Broman

A przy okazji widzę, że dostałeś ją w metalowej skrzynece. Moja przyszła w drewnianym pudełku :-)

Edited by fidelio

Recenzje już czytałem, dzięki niej i recenzji TGV (urban gentry) postanowiłem właśnie kupić Stowe. Na całe szczęście przyszła w skrzyneczce bo uważam, że drewniane pudełko było paskudne :D

Dodam do tematu twojej recenzji kilka swoich przemyśleń co do wersji 40mm. Może się przydać osobom, które zastanawiają się którą marine kupić. 

Też bym wolał metalową skrzyneczkę (miałem takową przy Antei). Na szczęście w ostatecznym rozrachunku liczy się ...zegarek, a ta Rzymianka jest po prostu SUPER :-)

Ja mam Rzymiankę 36 mm, ale przy takim nadgarstku, jak Twój, to faktycznie 40 mm jest lepszym pomysłem. To czekamy na fotki :-)

Przychylam się, czekamy na odpowiednią galeryjkę:)

Czas zmienia perspektywę

:-)

post-34987-0-93042100-1573398834_thumb.jpg

post-34987-0-12670500-1573398848_thumb.jpg

Taki był właśnie zamysł :-)