Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

W macie. Zawsze chcialem w macie. Oczywiscie bez datownika, z mala sekunda, Marine Original. Ma byc w czerwcu.

Edited by Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

W macie. Zawsze chcialem w macie. Oczywiscie bez datownika, z mala sekunda, Marine Original. Ma byc w czerwcu.

wow :] moje gratulacje zatem - za zamówienie. Pochwal się obowiązkowo jak już będzie u Ciebie :]

Czas zmienia perspektywę

Witam ponownie. U mnie sytuacja zmieniła się diametralnie i w ciągu 2 tygodni będę zamawiał pierwszą Stowę :). Muszę przyznać że trochę mi namieszaliście w głowie bo wcześniej nie brałem w ogóle pod uwagę Mariny a teraz nie wiem czy nie jest lepsza niż Antea, ale myślę że rozstrzygnie dopasowanie. Zmierzyłem wreszcie ten nadgarstek i wyszło 17.3cm. Który z zegarków waszym zdaniem będzie najlepiej leżał? Zegarek ma być dość uniwersalny, czyli do chodzenia na codzień i do garniaka, ale tutaj chyba nie ma problemu bo i Antea z arabskimi cyframi i Marina pasują dobrze. Pytanie mam tylko jak to jest z paskami, w jednym sklepie gdzie mierzyłem Certinę DS-1 sprzedawca doradzał bransoletę bo paski podobno się szybko wycierają i wyglądają słabo. Acha i jeszcze taka uwaga, ta wspomniana Certina (42mm) wydawała mi się już maksymalna jak na mój nadgarstek, ale ona też ma trochę inną budowę niż Stowy.

Podsumowując: zegarek na codzień i do garniaka, pierwszy "poważny". Co będzie najlepiej leżało: Antea KS (36mm), Antea 390 (39mm), Marina (40mm).

I jeszcze takie poboczne pytania:

1. Czy kupno wygląda tak że najpierw wpłacamy 10% zaliczki a jak zaczynają już robić nasz zegarek to dopiero resztę?

2. Dlaczego matowa wersja Marine jest aż 100 euro droższa? Czy ona różni się czymś więcej poza właśnie brakiem połysku?

3. Jak wygląda serwisowanie zegarka w Polsce, wiadomo że co jakiś czas trzeba mechanizm przesmarować. Zarówno Antea jak i Marine są na ETA 2824-2, czy w związku z tym nie będzie problemu ze znalezieniem zegarmistrza ogarniającego ten zegarek w dużym mieście jak Kraków?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Edited by nicon

1dFQTya.png

Jeśli ma to być zegar nie tylko do garniaka, to bierz Marine Arabkę..:).

Są koledzy na forum którzy mają podobny nadg. do twojego i mają właśnie ten zegarek... Z tego co pamiętam, nie jest za duża....;)

Aaaa, Antea to eta 2824- automat, Marina też eta ( Unitas), ale manualny...

Ja płaciłem od razu całość, co do paska, jeśli wezmiesz Crocko, każą Ci podać dokładny rozmiar nadgarstka i dotną dokładnie, aby nie było dużo naddatku...

Edited by Calisia1

Sebastian

1. o zaliczce nic nie wiem, dostaniesz info że masz wpłacić i później w ciągu 2 tygodni wysyłają

2. matowa wersja różni się wykończeniem koperty, ponoć trochę mniej łapie rysy, ale za to nie spolerujesz

3.problemu z serwisem 2824 czy unitasa być nie powinno żadnego, nie wiem jak z A10

Calisia1: jesteś pewien że Marine to manual? Biorę pod uwagę ten: http://www.stowa.de/lshop,showdetail,13635473699918,en,1363547380-10063,marine,marineautsilbermattdat,2,Tshowrub--marine,.htm czyli "Marine automatic, sterlingsilver dial and date, matt case"

Pasek wezmę raczej zwyczajny skórzany, bo o ile za matową kopertę jestem w stanie dopłacić, to dodatkowe 120 euro za pasek to słaby interes. Chyba lepiej wymienić na jakiś kupiony za uczciwą cenę w Polsce.

1dFQTya.png

I jeszcze takie poboczne pytania:

1. Czy kupno wygląda tak że najpierw wpłacamy 10% zaliczki a jak zaczynają już robić nasz zegarek to dopiero resztę?

2. Dlaczego matowa wersja Marine jest aż 100 euro droższa? Czy ona różni się czymś więcej poza właśnie brakiem połysku?

3. Jak wygląda serwisowanie zegarka w Polsce, wiadomo że co jakiś czas trzeba mechanizm przesmarować. Zarówno Antea jak i Marine są na ETA 2824-2, czy w związku z tym nie będzie problemu ze znalezieniem zegarmistrza ogarniającego ten zegarek w dużym mieście jak Kraków?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

1. Nie trzeba płacić zaliczki, płacisz całość gdy dostaniesz maila na 1-2 tygodnie przed wysyłką

2. Wykończenie koperty na mat jest trudniejsze, czy aż o 100 EUR trudniejsze tego nie wiem ;)

3. Sądzę, że bez problemu :)

Calisia1: jesteś pewien że Marine to manual? Biorę pod uwagę ten: http://www.stowa.de/...ub--marine,.htm czyli "Marine automatic, sterlingsilver dial and date, matt case"

Pasek wezmę raczej zwyczajny skórzany, bo o ile za matową kopertę jestem w stanie dopłacić, to dodatkowe 120 euro za pasek to słaby interes. Chyba lepiej wymienić na jakiś kupiony za uczciwą cenę w Polsce.

Zależy która Marine. Ta podlinkowana to Marine Automatic, jak sama nazwa wskazuje to automat. Marine Original jest nakręcana ręcznie. Polecam Marine Original bez dwóch zdań, bo mam :) .

Ja również brałem najtańszy pasek. Droższego się nie opłaca.

Jeśli ma to być zegar nie tylko do garniaka, to bierz Marine Arabkę.. :).

+1 :)

Edited by Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

nicon, sory, cały czas myślałem o Marine Original która jest na Unitasie...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/80806-stowa-marine-original/

A , właśnie, chyba Kolega Mirosuaw ma podobny rozmiar nadgarstka do Twojego i ma Marine Original Arabkę :), i chyba mu dobrze z nią jest ;)

Zresztą, podobnie jak Mirosuaw, radzę wziąć Marine na Unitasie..będziesz zadowolony ;)

Edited by Calisia1

Sebastian

A , właśnie, chyba Kolega Mirosuaw ma podobny rozmiar nadgarstka do Twojego i ma Marine Original Arabkę :), i chyba mu dobrze z nią jest ;)

Oj dobrze, dobrze :)

Nadgarstek mam 17,5 cm.

img1251at.jpg

img1280nh.jpg

Edited by Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Ok już rozumiem. Faktycznie MO wygląda super, szczególnie podoba mi się w niej mała sekunda. Jestem jednak zdecydowany na automat bo nie chce mi się bawić w codzienne nakręcanie ;) no i cena MO jest też poza budżetem. Widzę też według specyfikacji, że MO jest nieco większa: 41mm vs 40mm.

1dFQTya.png

Pamiętaj jeszcze, że do ceny samego zegarka doliczana jest jeszcze cena za przesyłkę - do Polski jest to 39 Euro. Jeżeli masz możliwość wysyłki zegarka poza Unię, to warto, zyskujesz VAT - czyli w przypadku MO jest to ok. 140 Euro.

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Ok już rozumiem. Faktycznie MO wygląda super, szczególnie podoba mi się w niej mała sekunda. Jestem jednak zdecydowany na automat bo nie chce mi się bawić w codzienne nakręcanie ;) no i cena MO jest też poza budżetem. Widzę też według specyfikacji, że MO jest nieco większa: 41mm vs 40mm.

w początkowej fazie także zastanawiałem się czy nie lepszy byłby mechanizm automatyczny, ale... MO lepiej wg mnie się prezentuje, ponadto różnica 1mm to żadna różnica ;)

zatem zastanów się raz jeszcze :]

Czas zmienia perspektywę

@Kebayoran: Oczywiście jestem świadomy kosztów wysyłki. Niestety nie znam nikogo na Białorusi żebym mógł do niego wysłać :).

@pk_kamil: Decyzja co do automatu już zapadła, i tak już robię trochę overthinking. To mój pierwszy mechanik i w ogóle zegarek od bardzo dawna i mechanizm automatyczny mnie niesamowicie jara :). Teraz mam tylko dylemat czy Antea 390, czy właśnie Marine, podoba mi się jeszcze Antea KS ale dzisiaj się zorientowałem że to manual. Na korzyść Antei przemawia to, że w zasadzie takich zegarków nikt inny nie robi, może poza Nomosem (duuuużo droższy), albo Junghansem (brzydszy), natomiast Marine wydaje mi się mniej oficjalna i pasuje bardziej na codzień dla 20-kilkulatka. Narazie jestem prawie zdecydowany na Marine, a najwyżej zaczekam na Anteę z KS w automacie, albo kupię jako drugi zegarek manualny do rzadszego używania. Sorry że tak wylewam swoje rozterki ale to całe wybieranie mnie strasznie męczy i muszę się podzielić, widzę że jednak nie jestem odosobniony, na watchuseek ludzie mają podobne problemy pierwszego świata ;).

PS. Bywam na wielu forach ale miłe jest to że tutaj można zawsze dostać kulturalną odpowiedź na każde nawet podstawowe pytanie.

1dFQTya.png

tańsze - może nie najładniejsze ;) - są jeszcze Archimedeski ;) może coś z tej kolekcji Cię zainteresuje :]

Stowa jednak we wszystkich rankingach jednak wygrywa :]

Czas zmienia perspektywę

Archimede takie sobie, już chyba bardziej podoba mi się Steinhart (przynajmniej jeżeli chodzi o Marino-podobne). Stowa bije jednak obydwie kolekcje na głowę :). Poza tym sama struktura firmy i podejście Jorga nie jest dla mnie bez znaczenia, gość ma bardzo fajną politykę cenową i wprowadzania modeli. Fajnie jest mieć coś robione na zamówienie przez małą manufakturkę za którą kryje się jakaś tam historia.

1dFQTya.png

w pełni się z Tobą zgadzam!!! za "innymi" przemawia jedynie... cena;)

Czas zmienia perspektywę

Panowie, a jak z serwisem gwarancyjnym? Czy samemu się odsyła do Niemiec, czy są w Polsce punkty serwisujące?

Panowie, a jak z serwisem gwarancyjnym? Czy samemu się odsyła do Niemiec, czy są w Polsce punkty serwisujące?

Koledzy już wcześniej pisali, że w zegarkach jest wszystko ok i najwyżej należy co jakiś czas 3-5 lat dać go do przesmarowania. Wówczas można oddać do lepszego zegarmajstra, który zna mechanizm ETA zna i go przesmaruje. Ewentualnie można wysłać do Rzeszy, ale... do zwykłego przesmarowania to bezzasadne :]

Czas zmienia perspektywę

A proszę bardzo :] Faktycznie zegarki Stowy w swojej prostocie urzekają, a model Marine jest wg mnie bezkonkurencyjny ;):] Tylko nas w Polsce może troszkę odstraszać cena, ale... i to da się przeżyć:)

Czas zmienia perspektywę