Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie mówi o beztroskim traktowaniu zegarka.

 

Łza może pojawić się szybciej i z większym ciśnieniem gdy zarysujesz Longines'a kosztującego +/- 4000 zł, niż po zarysowaniu SKX'a kosztującego +/- 900zł. Gdy walniesz SKX'em o rant biurka to zaboli zdecydowanie mniej niż gdy obijesz Grand Seiko o drzwi... Myślę, że każdy z nas stara się dbać o zegarek ale bywają sytuacje, których nie sposób przewidzieć i przeszkody, których nie sposób ominąć... nadgarstkiem ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem tej gadki o nie przejmowaniu się zegarkiem (na zasadzie rozwalę to kupię kolejny, co tam...), a na hasło tool watch już w ogóle mnie z lekka na śmiech zbiera. Albo wszyscy sracie kasą, albo nie macie do niej szacunku. Nie wiem... (bez ciśnień tylko).

Bo na noszenie zegarka musi być Cię stać, chyba że kupuje się zegarek do onanizowania się - co też bardzo powszechne na tym forum.

Zegarek to bardzo ulotna rzecz nabyta!

Jeżeli zegarek X to ułamek twojej pensji

a zegarek Y to wielokrotność twojej pensji

To utratę, zniszczenie, zarysowanie, którego łatwiej przeboleć w myśl zasady, że mówi się trudno i żyje dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Burns, przyjemnie jest powiedzieć trudno i żyć dalej, szanować zegarek ale nie przejmować się przesadnie i nie chuchać na niego na każdym kroku ;)

 

Koncepcję tool-watcha najlepiej przedstawił PiterM w recenzji swojego PAM'a: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/136418-panerai-pam000-%E2%80%98logo-base%E2%80%99-%E2%80%93-recenzja-po-wieloletnim-u%C5%BCywaniu/ Pozwolę sobie zacytować:

 

"Cóż, pamiętam jak zakupiłem swojego Panerai we Włoszech, nieskazitelnie piękny. A potem przyszła pierwsza ryska, druga, kolejna. Ta pierwsza bolała bardzo. Dziesiąta już mniej. Po pierwszych wakacjach w Bieszczadach przestałem liczyć… bo i po co? Chciałem go nosić i używać w każdej sytuacji - i tak też robię! To mój codzienny zegarek do biura, na weekend, do parku i do lasu. Był ze mną na wysokogórskich szlakach, zaliczył całą Orlą Perć, żeglował po Mazurach, pływał w górskich strumieniach, w jeziorach, w Bałtyku, w Morzu Śródziemnym. Logo Base to zegarek do używania!" - PiterM

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się nim zbytnio przejmować :)

 

Myślę, że zaznaczone słowo jest tutaj kluczowe i tyle :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sprostowania i wyjaśnienia :D Natomiast na "tool watch" będę już chyba zawsze uczulony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie.

Tollwatch ma za zadanie wskazywać aktualny czas, a do tego nie musi być idealnie błyszczący i bez ani jednej ryski.

Do twarzy mu z rysami, które zyskał w boju ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko sformulowanie :), często naduzywane przez tych co najbardziej ekstremalną rzeczą w ich zyciu był poslizg na schodach, lub wymiana koła na drodze :)

Dbam o kazdy zegarek,uszkodzenia tego za 500 czy 10 000 bolą tak samo jak lubie egzemplarz, róznica jest tylko w cenie naprawy.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat pasków ze skór z fauny wodnej porzucę węża morskiego

post-30489-0-30708400-1486138898_thumb.jpg

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę na gorąco. Moje odczucia są bardzo na plus.Prawdą jest, że bardzo zyskuje na żywo.Prawdą jest że wydaje się być świetnie wyważony.Bransoleta 20mm absolutnie nie przeszkadza. Wydaje się dodawać smukłości zegarkowi. Różnice w wykonaniu porównując do skx-a ,z którego się przesiadłem widoczne gołym okiem nawet dla laika. Myślę,że się pulubimy.

post-93096-0-29817900-1486140028_thumb.jpg

Edytowane przez golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja piękność :)

Ładny zegarek. I ładny perlon. Mógłbyś podzielić się informacja gdzie kupiony?

 

I dziękuje kolegom za opinie dot regulacji SARBa. Jeszcze się nad tym zastanowię.

 

Jakie jest wasze zdanie dot. serwisu w Timetrend w sytuacji gdy zegarek Seiko jest sprowadzony z zagranicy?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez jan.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę Moderatora o usunięcie moich dwóch ostatnich cytatów-postów. Wskoczyły omyłkowo poprzez klikanie z komórki. Przepraszam za kłopot.

Moderator nie przegląda calego forum- proponuję użyć przycisk 'zglos' i opisać problem, wtedy informacja natychmiastowo i bezpośrednio trafi do administracji, co pozwoli na szybką reakcję

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodge66 super fotka narzędziowa :) natchnęła mnie też to pstrykania

 

IMG_5627e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek. I ładny perlon. Mógłbyś podzielić się informacja gdzie kupiony?

 

I dziękuje kolegom za opinie dot regulacji SARBa. Jeszcze się nad tym zastanowię.

 

Jakie jest wasze zdanie dot. serwisu w Timetrend w sytuacji gdy zegarek Seiko jest sprowadzony z zagranicy?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Sumo od Seiya po 6 latach serwisowali bez problemu, z  dobrym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie typowy tool to gshock rangeman, idealnie sie sprawdza wlasnie przez gumowa obudowe

na basenie nie ma strachu ze sie o cos przydzwoni... na rowerze w terenie tez jest idealny

Edytowane przez PiTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ten wątek to wreszcie wrzucę moją skromną kolekcje Seiko (w garderobie  ;) )

 

 

 

post-60938-0-59457600-1486155202_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

A ja nie rozumiem tej gadki o nie przejmowaniu się zegarkiem (na zasadzie rozwalę to kupię kolejny, co tam...), a na hasło tool watch już w ogóle mnie z lekka na śmiech zbiera. Albo wszyscy sracie kasą, albo nie macie do niej szacunku. Nie wiem... (bez ciśnień tylko).

 

 

Echhh, pierwsza rysa boli najbardziej... noż ... motyla noga... :angry:

 

seiko_008.jpg

 

seiko_009.jpg

 

Tylko następne to będzie chyba taki sam ból... Nawet nie wiem kiedy to się stało... No nic, jutro chyba pójdzie w ruch jakiś środek polerski....

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek. I ładny perlon. Mógłbyś podzielić się informacja gdzie kupiony?

 

I dziękuje kolegom za opinie dot regulacji SARBa. Jeszcze się nad tym zastanowię.

 

Jakie jest wasze zdanie dot. serwisu w Timetrend w sytuacji gdy zegarek Seiko jest sprowadzony z zagranicy?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Perlony kupuję w sklepie poljot euro w promenadzie w Warszawie :) z tego co się orientuję poprzez kontakt telefoniczny można dogadać wysyłkę :) Cena za sztukę to 33 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Echhh, pierwsza rysa boli najbardziej... noż ... motyla noga... :angry:

 

 

Tylko następne to będzie chyba taki sam ból... Nawet nie wiem kiedy to się stało... No nic, jutro chyba pójdzie w ruch jakiś środek polerski....

 

Pozdrawiam

 

poleruj poleruj - z b.dużą dozą prawdopodobieństwa scenariusz będzie taki:

 

- najpierw zepsujesz to co próbowałeś naprawić jeszcze bardziej, bo polerować to trzeba umieć a podrabianie fabryki z reguły nie udaje się,

- później będziesz szukał ratunku i fachowca jak to naprawić,

- po naprawie i tak zrobisz rysę w tym samym miejscu lub obok.

 

dwa pierwsze myślniki można wykluczyć, trzeci jest dogmatem podobnie jak czwarty.

 

- po trzecim przestaniesz poprawiać fabrykę a na pewno przejmować się rysami bo życie i doświadczenie nauczy Cię, że zawsze może być gorzej!!!

 

mimo wszystko powodzenia  :P  :D  B)  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest rysa na kopercie to powierzchnia błyszcząca?

Spoko, nie każdy ma dwie lewe ręce, nie takie rzeczy się polerowało z dobrym skutkiem i nie w takim zegarku ;)

Dajesz :)

Ale, że się kolejna rysa pojawi, to prawda :D

Ta druga rysa na bransolecie i jej spolerowanie to już w ogóle małe piwo przed śniadaniem. Ale na bransolecie jeszcze szybciej pojawią się kolejne :lol:

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

akurat trochę wiem o polerowaniu nierdzewki czy powierzchni lakierowanych. Pytanie ile wspólnego ma materiał koperty z materiałem z którego wykonuje się elementy dla przemysłu morskiego czy jachtowego czy dl motocykli. Oczywiście niewykluczone, że spieprzę sprawę, ale wtedy mogę mieć pretensje tylko do siebie. :P

 

Tak, rysa jest na powierzchni błyszczącej. No i nie mam pojęcia , skąd się tam wzieła, chyba od sprawdzania która jest godzina :lol:

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodge66 super fotka narzędziowa :) natchnęła mnie też to pstrykania

 

Dzięki :) Twoje zdjęcie jest dosłownie wybuchowe, to ćwiczebny? :ph34r:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusta skorupa z częścią zapalnika bez opóźniacza i spłonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.