Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

A powinien 6R27, jak w SPB041 ;)

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Swoją drogą, to będąc ostatnio w jakiejś galerii handlowej musiałem się upewnić, czy mnie "wzrok nie mydli", bo tego SPB041 widziałem u Zibiego za ponad 4 tyś. zł i aż przystanąłem, choć już odwykłem od odwiedzania sklepów stacjonarnych z zegarkami  ;) Tym bardziej więc nie narzekam na 4R57 w swoim SSA347J1  ;)  Miłego!

jak aleluja to pewnie rozgrzeszenie dla fanów niskiej ceny się znajdzie jeżeli to jest główne wytłumaczenie sprawy 

Po prostu myślę sobie, że nie ma chyba zbytnio sensu skupianie się na tym na co wpływu się nie ma - vide polityka Seiko dotycząca tego, jakie mechanizmu pakują do  swoich zegarków. Oczywistym jest przecież, że gdybym ja sam miał na to wpływ, to wolałbym, żeby było w ssa347j1 coś innego, czyli wyższej jakości/z wyższej półki niż to, co tam siedzi  ;) Pytanie jest jednak takie, czy z punktu widzenia ceny, jaka przyszło mi za niego zapłacić, obiektywnie mam powody narzekać na to, że jest tam 4R57, a nie coś 6R..? Moja odpowiedź jest taka, że NIE  :D I tyle tylko w tym temacie...

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą, to będąc ostatnio w jakiejś galerii handlowej musiałem się upewnić, czy mnie "wzrok nie mydli", bo tego SPB041 widziałem u Zibiego za ponad 4 tyś. zł i aż przystanąłem, choć już odwykłem od odwiedzania sklepów stacjonarnych z zegarkami ;) Tym bardziej więc nie narzekam na 4R57 w swoim SSA347J1 ;)

 

No wiesz, zwiększają ceny modeli z 6R, albo w ogóle wycofują dane modele, żeby potem kupujący mieli spokojne sumienie, że nie przepłacają, wydając kasę za którą kiedyś bez łaski mieliby model z lepszym mechanizmem. I jak widać to się sprawdza, bo jeszcze 2 czy 3 lata temu każdy by się pukał w głowę, gdyby Seiko za 7S czy 4S (poza limitkami czy nowosciami) wołało więcej, niż $350....

 

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ciągle to jednak kwestia polityki SEIKO, na którą ani Ty, ani ja żadnego wpływu nie mamy, a nie argument za tym, bym nie kupował subiektywnie fajnego zegarka, który jest w dobrej cenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik! Mimo to rradek trafnie podsumował

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że ma wyjść Baby Turtle? Ma być mniejszy i koronka podobno ma być na godzinie trzeciej. Informacja z WUS, ale nie wiem czy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomka będzie padi, będzie laguna, będzie baby, będzie maxi, i 14 innych wersji w tym wersja wielkanocna ... ech seiko które wycieło cały swój segment sredni ( Brightz zostały tylko radyjka SAGA i SAGZ, Ananta- wycięta , Phoenix-wycięty) po to by  robić multum wersji swoich budzetówek i przenosic je do kategorii wyżej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomka będzie padi, będzie laguna, będzie baby, będzie maxi, i 14 innych wersji w tym wersja wielkanocna ...

 

Wersję wielkanocną chętnie bym przygarnął!  :wub: 

 

 

eee, jaja sobie robię :lol:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz mamy takie czasy, żę ludzie nie patrzą na to co w środku, a jak wygląda na zewnątrz, stąd popyt mają kolorowe jarmarki.

To podobnie jak z samochodami, niby Merc, a silnik z Renault, Volvo/Ford a silnik PSA itd... a potem płacz, że się psuje i wytrzymał tylko 100 tys (oby i tyle) :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mniejszy turtle wg mnie to fajny pomysł, większość diverow seiko to krowy, wiec fajnie by było coś mniejszego

 

Envoyé de mon SM-G900F en utilisant Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niestety teraz mamy takie czasy, żę ludzie nie patrzą na to co w środku, a jak wygląda na zewnątrz, stąd popyt mają kolorowe jarmarki.

To podobnie jak z samochodami, niby Merc, a silnik z Renault, Volvo/Ford a silnik PSA itd... a potem płacz, że się psuje i wytrzymał tylko 100 tys (oby i tyle) :D

 

Nie do końca się zgodzę. To wszystko zależy w jakich kategoriach cenowych się obracamy. W tych w których ja wertuję to kategoria do maks 10000zł a w niej czego byś nie wybrał to w środku nic ciekawego, a jak już jest coś fajnego to zegarek brzydki. Zatem jeśli mam kupić brzydki zegarek z super werkiem to wolę trochę gorszy mechanizm ale, żeby sikor mi się podobał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś. Czemuś biedny ? Bo biedny! A tak naprawdę to celowe działanie Seiko żebyś wydał kolejne 10k jak już będziesz miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz mamy takie czasy, żę ludzie nie patrzą na to co w środku, a jak wygląda na zewnątrz, stąd popyt mają kolorowe jarmarki.

To podobnie jak z samochodami, niby Merc, a silnik z Renault, Volvo/Ford a silnik PSA itd... a potem płacz, że się psuje i wytrzymał tylko 100 tys (oby i tyle) :D

Dokładnie.

Konsumpcja.

Rzeczy dobre zawsze kosztowały krocie, i były dostepne dla niewielu.

Dzis kazdy chce mieć, jest popyt, to i jest podaż... A ze w większości to tanie chińskie wytwory to i trwałość i jakość słaba.

Nie tylko zegarków.

Dziwią tylko te wymagania i późniejsze rozczarowania.

 

Szukałem ostatnio precyzyjnego urzadzenia, nauczony doświadczeniem zegarkowym zasiegnalem jezyka u profesjonalistów, i okazuje sie ze lepiej kupic urzadzenie z drugiej ręki, używane, bo dzisiejsze sprzęty są nietrwałe i niskiej jakości, natomiast nowe, tej klasy co używane z przed lat kosztują trzy do czterech razy drożej niż 20 lat temu...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie, mam nadzieję że niedługo, zagości pierwszy SARB:

post-34987-0-97674200-1508773052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Podobno jest w drodze ;-) liczę na to, że w przyszłym tygodniu będzie już u mnie. Już nawet pasek do niego zamówiłem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, bo tak mnie coś męczy jasna tarcza, pytam większych znawców tematu: SARB065 Coctail Time czy SDGM001?

Jakościowo większość pewnie poleci SDGM'a, a jeżeli rozpatrywać kwestie wizualne i smaczki?

 

Kolor tarczy i kształt wskazówek na plus dla SARB'a, bransa, koperta i wielkość na rzecz SDGM.

 

post-33253-0-92710700-1508780653_thumb.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pod każdym względem SDGM. Absolutnie każdym poza tym co się komu bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak sekundnik i czcionkę pożyczyć od Cocktaila to by był ideał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak sekundnik i czcionkę pożyczyć od Cocktaila to by był ideał :)

No właśnie o tym mówię :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.