Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

A bezel z podziałką kompasu zauważyli?

Si

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

a9DH1sq.jpg

8 minut temu, Jash napisał(-a):

a9DH1sq.jpg

No i co, jakie są te nowe street tuny?? 

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Bardzo fajny, w końcu wszystko w stali. Jedyna wada wielkosc. Niby 43,2mm a na żywo jak komunijny a szkoda bo mi się mega podoba

Tymczasem kolejna porcja seikowych paszkwili

ea4698b1d7455589fc88ec36af8785b0.jpge7788b97d90b7af57b5c7ba799a59d1c.jpgbe16f1971c03f71dab58646036f06f99.jpgc98576cf99845482e27937904040aa77.jpg

Miłośnicy Seiko pewnie docenią... 25-lecie Pokemon! :P

20-1.jpg

ng6mnrm.png

W dniu 1.03.2021 o 18:44, Jash napisał(-a):

Także ten tego

Ta lupka taka krzywa czy tylko mi się wydaje? :D

Jakby co ostatnio kupiony zielony recraft jest dla mnie za duży. Ma ktoś większą łapę? 

20210303-154727.jpg 

Kiedyś to robili super Seika. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Posted (edited)

Nowy MM200 limited edyszyn. Seiko zaczęło robić edycje limitowane... bez numerków na deklu :P

Edited by Noodles

Posted (edited)
3 godziny temu, Noodles napisał(-a):

Nowy MM200 limited edyszyn. Seiko zaczęło robić edycje limitowane... bez numerków na deklu :P

To chyba optymalne. Nakręca sprzedaż i zaspokaja potrzeby WSZYSTKICH! Czyż to nie jest odkrycie świętego Graala? :) 

Mimo wszystko to uczciwsze od powtarzających się numerków (bywa tak na Aliex). 

Edited by Paulus57

W dniu 1.03.2021 o 18:44, Jash napisał(-a):

Także ten tego

4aa409441d08000649ae43954b6a0c58.jpg

Ten indeks z lumą na trzeciej to jakieś nieporozumienie. Mogliby nad ramką datownika popracować zamiast tego, to byłby przynajmniej jakiś progres.

1 minutę temu, longer_xd napisał(-a):

Ten indeks z lumą na trzeciej to jakieś nieporozumienie. Mogliby nad ramką datownika popracować zamiast tego, to byłby przynajmniej jakiś progres.

Na jednej z recenzji, którą oglądałem kolo mówił o tym, że ponoć norma ISO dla nurasów uległa zmianie - i teraz mają być podświetlone indeksy na wszystkich godzinach. Stąd ta zmiana....

2 minuty temu, Noodles napisał(-a):

Na jednej z recenzji, którą oglądałem kolo mówił o tym, że ponoć norma ISO dla nurasów uległa zmianie - i teraz mają być podświetlone indeksy na wszystkich godzinach. Stąd ta zmiana....

A to ciekawe co piszesz, bo jeszcze w ubiegłym roku nie było z tym problemu. Może uda się coś wyczytać na ten temat, jeśli miałby ktoś wiarygodne źródło będę wdzięczny za linka.

9 minut temu, longer_xd napisał(-a):

A to ciekawe co piszesz, bo jeszcze w ubiegłym roku nie było z tym problemu. Może uda się coś wyczytać na ten temat, jeśli miałby ktoś wiarygodne źródło będę wdzięczny za linka.

Nie wiem na ile w tym prawdy ale to rzeczywiście byłoby ciekawe bo wiele zegarków musiało by być przeprojektowane :D 

Posted (edited)

Nie znalazłem żadnego konkretnego źródła, na które można by się powołać, ale rzeczywiście w kilku miejscach w necie: fora (np. WUS), komentarze pod artykułami (np. Hodinkee), są informację, że ktoś słyszał, że podobno, więc coś musi być na rzeczy.

Przy okazji szperania ciekawostka - przynajmniej dla mnie :) Zawsze mnie nurtowało dlaczego w niektórych diverach luma na wskazówce sekundowej jest po przeciwnej stronie. Niby dla wyrównania środka ciężkości wskazówki - więcej lumy dla dobrej widoczności, tym samym większy jej ciężar, więc musiała znaleźć się po drugiej stronie. Ale to w sumie utrudnia dokładny odczyt czasu. Okazuje się, że wśród wymagań jakie musi spełniać diver, aby być zgodnym z normą ISO, jest możliwość potwierdzenia w zupełnej ciemności, że zegarek w ogóle pracuje. I to ma dla mnie sens. Luma na wskazówce sekundowej nie ma pokazywać czasu co do sekundy, a jedynie to, że zegarek chodzi :)

Jeśli to była oczywistość, to sorry. Dla mnie to zupełna nowość ;)

Edited by clusca

18 minut temu, Noodles napisał(-a):

Nie wiem na ile w tym prawdy ale to rzeczywiście byłoby ciekawe bo wiele zegarków musiało by być przeprojektowane :D 

Ponoć najnowsze divery Orienta też są w ten sposób już przeprojektowane.

Stare normy = stare, dobre Seiko? ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Ciekawy jestem jak producenci będą sobie radzić z nowymi wymogami, bo może nie jest to jakaś drastyczna zmiana, ale w kwestii designu patrząc na te nowe modele powstające w oparciu o ubiegłoroczne, to bardziej podobają mi się pierwowzory. Może divery projektowane od postaw będą wyglądać nieco bardziej naturalnie pod tym względem.

Swoją drogą, trochę mam krytyczne podejście do wspomnianej aktualizacji normy ISO. Nie wydaje mi się, żeby miało to duży pozytywny wpływ na czytelność zegarka w warunkach bez światła - wręcz przeciwnie, bo jeśli znam dobrze swój zegarek i wiem że na trzeciej nie ma lumy, to w warunkach słabej widoczności szybciej jestem w stanie się połapać co do odczytu czasu niezależnie od ułożenia zegarka. Ale może to tylko moje zdanie :)

Dlatego indeks na 12 jest innego kształtu. Ktoś w komentarzach na ten temat wspomniał, że może część z producentów zrezygnuje w diverach z daty w ogóle, żeby zachować spójność koncepcji. Ja bym się nie obraził. Ilekroć jestem pod wodą na głębokości większej niż 150m, jakoś nie mam potrzeby sprawdzać, którego dziś mamy ;)

Jeśli dobrze kojarzę to sporo diverów innych producentów z wyższej półki cenowej wychodzi bez datownika, mam na myśli Omegę czy Rolexa. U Seiko też niejednokrotnie cieplej bym odebrał nowy model zaprojektowany bardziej spójnie i symetrycznie zamiast z wrzuconym "na siłę" kolejnym białym datownikiem bez zdobienia, przy ładnej ciemnej terczy. Być może w tym przypadku będzie tak, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :)