Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Panowie może macie jakieś pomysły na paski tropic 20 i 19 mm takie żeby grube teleskopy Seiko wchodziły?

Dawno tu nic nie pokazywałem, bo udział Seiko w mojej szkatułce zmalał w wyniku rotacji wykonanych przez ostatni rok. Ale mam do pokazania fotografię, którą wykonałem z zamysłem pokazania jej w konkursie marcowym. W sumie żałuję, że w ostatniej chwili wystawiłem inne zdjęcie 🙂

DSC01693-3v-resiized.jpg

Dawno tu nic nie pokazywałem, bo udział Seiko w mojej szkatułce zmalał w wyniku rotacji wykonanych przez ostatni rok. Ale mam do pokazania fotografię, którą wykonałem z zamysłem pokazania jej w konkursie marcowym. W sumie żałuję, że w ostatniej chwili wystawiłem inne zdjęcie

Tak przy okazji zapytam jeżeli nie jest rekwizytem do zdjęć , czy jesteś zadowolony z tego Presage, czy warty jest tej ceny i czy kupiłbyś go jeszcze raz?

Posted (edited)

Zdecydowanie. Uwielbiam ten zegarek. Jest jednym z nielicznych, co do których jestem pewien, że nigdy się ich nie pozbędę.

Tylko on chyba podrożał psiamać w stosunku do tego, kiedy go kupowałem.

Edited by Gio

Zdecydowanie. Uwielbiam ten zegarek. Jest jednym z nielicznych, co do których jestem pewien, że nigdy się ich nie pozbędę.

Tylko on chyba podrożał psiamać w stosunku do tego, kiedy go kupowałem.
Pamiętasz może za ile go kupowałeś? Teraz krzyczą ponad 6k.
Dla kolegi pytam
4e738ff3922b4f42bbdeb7969cb6d3be.jpg

5 z małym kawałkiem.

17 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Pamiętasz może za ile go kupowałeś? Teraz krzyczą ponad 6k.
Dla kolegi pytam emoji6.png
4e738ff3922b4f42bbdeb7969cb6d3be.jpg

I ja to szanuję 😃👌😍👍👊

Na początku roku TT miał taką obniżkę, ale wtedy nie miałem kasy teraz też nie mam ale z dugiej strony, jak będę czekał aż będzie kasa to może się okazać, że będę tak ślepy, że zegarek nie będzie mi potrzebny

Posted (edited)
56 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Na początku roku TT miał taką obniżkę, ale wtedy nie miałem kasyemoji19.png teraz też nie mam emoji19.png ale z dugiej strony, jak będę czekał aż będzie kasa to może się okazać, że będę tak ślepy, że zegarek nie będzie mi potrzebny emoji16.png

Jak będziesz ślepy, to polecam inne Seiko…

https://www.shoppinginjapan.net/sbjs015

69D4C553-CD27-4163-8E6F-26620AB9D960.jpeg

Edited by Louis Cypher

Posted (edited)

Dla zwykłego użytkownika zegarków komunikat podawany przez taki zegarek mógłby wyglądać tak: "Jest godzina dziesiąta, osiem minut i pięćdziesiąt dziewięć sekund". Niestety dla nas taki komunikat powinien brzmieć następująco: "Jest kilka minut po dziesiątej. Koperta po bokach błyszczy się pięknym szlifem Zaratsu. Matowe elementy cudownie kontrastują z polerowanymi oraz ze słonecznym szlifem tarczy mieniącej się przepięknie w świetle dziennym, na którą nieznaczny cień rzucają podniesione nieco ponad nią logo i znaczniki indeksów pokryte masą luminecscencyjną. Wskazówka sekundnika płynnym ruchem zatacza okrąg wokół centralnego punktu tarczy, wokół którego poruszają się pozostałe dwie wskazówki wykończone nieskazitelnym szlifem wykonanym ręcznie w jakże żmudnym procesie przez mistrza tej znamienitej japońskiej manufaktury." ;)

Edited by clusca

2 godziny temu, clusca napisał(-a):

Dla zwykłego użytkownika zegarków komunikat podawany przez taki zegarek mógłby wyglądać tak: "Jest godzina dziesiąta, osiem minut i pięćdziesiąt dziewięć sekund". Niestety dla nas taki komunikat powinien brzmieć następująco: "Jest kilka minut po dziesiątej. Koperta po bokach błyszczy się pięknym szlifem Zaratsu. Matowe elementy cudownie kontrastują z polerowanymi oraz ze słonecznym szlifem tarczy mieniącej się przepięknie w świetle dziennym, na którą nieznaczny cień rzucają podniesione nieco ponad nią logo i znaczniki indeksów pokryte masą luminecscencyjną. Wskazówka sekundnika płynnym ruchem zatacza okrąg wokół centralnego punktu tarczy, wokół którego poruszają się pozostałe dwie wskazówki wykończone nieskazitelnym szlifem wykonanym ręcznie w jakże żmudnym procesie przez mistrza tej znamienitej japońskiej manufaktury." ;)

Nie zapominaj o "dzisiejsza odchyłka dobowa wyniosła +12 sekund. Koronka dokręcona. Bezel wycentrowany. W miarę :P "

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

20210620-084548.jpg 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Posted (edited)

Cześć, powiedzcie panowie czy to oryginalny zegarek? 

collage-1624253979496.thumb.jpg.5a7359649f34b3b53930567ebcfb8a5f.jpg

Koronka na tylko dwa położenia, nie wiem jak ustawić datę, może jest coś popsute? 

Edited by Enkil

Dzięki, czyli szwagier nie dostanie prezentu. Kupię mu poljota :D

13 minut temu, rob3rt napisał(-a):

A co u was przy piątku? 

20210625_091755.jpg

Egzorcysta za niecałe 300 ;)

20200225_092748.thumb.jpg.6b1ac815dfda63d4ff2565cdb8f2721c.jpg

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg